Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tylko jedna religia jest prawdziwa bo tak!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-12-2015 20:02Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Tylko jedna religia jest prawdziwa bo tak!
Ocena 3 na 3
A jak sobie myślicie, że was będę do niej przekonywać, to się grubo mylicie. Tu potrzebne są własne krew, pot i łzy by pojąć prawdziwą MOC. Ale gdy już człek upadnie, wtedy nastąpi Iluminacja i zrozumienie jak wielki jest Latający Potwór Spagetti.
Liturgia wieczorna, Psalm I
youtu.be/5bYMAgM42pM
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)Ale która?
Jeden z komentarzy do utworu:

"Nope I dont want to be german anymore. I f**kING DONT WANT TO BE GERMAN. get me the f**k out of here. NEIN".

Jak nein to nein. Przenieśmy się więc na łono innej religii:

www.youtube.com/watch?v=rOOi6sj8NdM
04-12-2015 20:53 
 Ocena 7 na 7
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ale która?
>Jak nein to nein. Przenieśmy się więc na łono innej religii:
>www.youtube.com/watch?v=rOOi6sj8NdM

Jak chcesz promowac swoją religię, to załóż sobie swój wątek.
04-12-2015 21:27 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)
"Jak chcesz promowac swoją religię, to załóż sobie swój wątek".

Ja stwarzam religijne alternatywy dla Pani naiwnej i mało tolerancyjnej opcji.
Trochę więcej ekumenistycznego ducha!!! Wszystkie religie mogą być prawdziwe. Wszak często wiele dróg prowadzi do tego samego celu!
04-12-2015 21:36 
 Ocena 7 na 7
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Ja stwarzam religijne alternatywy dla Pani naiwnej i mało tolerancyjnej opcji.
Religia nie po to jest jedyna i jedynie prawdziwa, żeby tolerować jakąś tam tolerancję. Apage!
04-12-2015 22:08 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Religia nie po to jest jedyna i jedynie prawdziwa, żeby tolerować jakąś tam tolerancję. Apage!

Pamiętaj, że słoneczko świeci dla nas wszystkich.
youtu.be/beqVc3jTBSM


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
04-12-2015 22:27 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)

>Pamiętaj, że słoneczko świeci dla nas wszystkich.
>youtu.be/beqVc3jTBSM
>
Wiem
youtu.be/PfBA_EIi98I
ale ponieważ to już grozi schiz(m)ą wracamy do pierwotnej nauki Najpotworniejszego
youtu.be/e7kJRGPgvRQ
04-12-2015 22:51 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>ale ponieważ to już grozi schiz(m)ą wracamy do pierwotnej nauki Najpotworniejszego

Taka Jego pasta!
youtu.be/f55CqLc6IR0


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
06-12-2015 17:19 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Taka Jego pasta!
Oto najlepszy dowód działania i wielkiej milości Potwora
nudę, powagę, strach zamienił w radość
06-12-2015 18:02 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Oto najlepszy dowód działania i wielkiej milości Potwora
>nudę, powagę, strach zamienił w radość

Z nieodłącznymi elementami grozy, groteski i psychodelii.
Na Nieszpory:

youtu.be/EGUjGPrfA6U


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
06-12-2015 18:14 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Z nieodłącznymi elementami grozy, groteski i psychodelii.
>Na Nieszpory:
>youtu.be/EGUjGPrfA6U
Sopran psychodeliczny, pieśń kanoniczna. Idealnie.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Sopran psychodeliczny, pieśń kanoniczna. Idealnie.

Hollari, hollari, hollaro!
youtu.be/HyqzJTNcygE


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Hollari, hollari, hollaro!
>youtu.be/HyqzJTNcygE
Nie widzę związku.
Ale jako że nie widze też związku z zakazanymi związkami to może być. Gdzieś tam w bocznej nawie pod ławką.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

A mianowicie z czym Pan tego związku nie widzi?
youtu.be/-ddJUFO32ZY


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
06-12-2015 19:16 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>A mianowicie z czym Pan tego związku nie widzi?
>youtu.be/-ddJUFO32ZY
Z tematem wątku, któren to NIE jest o piosenkach po niemiecku. Ja wiem, że nie wszyscy zauważyli.
Płci nie zmieniłam i nie zamierzam, więc preferuję zwracanie się do mnie w rodzaju żeńskim, jeśli można.
06-12-2015 19:37 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Z tematem wątku, któren to NIE jest o piosenkach po niemiecku. Ja wiem, że nie wszyscy zauważyli.

Ja nie zauważyłem.
youtu.be/ukqdH4_5Q6I

>Płci nie zmieniłam i nie zamierzam, więc preferuję zwracanie się do mnie w rodzaju żeńskim, jeśli można.

Wierzę na słowo.
youtu.be/-yBwO4Jqp0g


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Arminius (25555 punktów)Soborowo
"Religia nie po to jest jedyna i jedynie prawdziwa, żeby tolerować jakąś tam tolerancję. Apage!

Cóż za obskurantyzm! Trochę więcej soborowej postawy, Vaticanum II rzecz jasna.
05-12-2015 07:51 
 Ocena 2 na 2
Spring (1174 punktów)Odp: Soborowo
> Cóż za obskurantyzm! Trochę więcej soborowej postawy, Vaticanum II rzecz jasna.
www.fronda(*)a-wyjasnia-dlaczego,61597.html
05-12-2015 10:31 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Odpowiednia postawa to podstawa!
youtu.be/_2S0UujdWKk


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
04-12-2015 21:46 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ale która?

Ojejku, znalazło się zaginione źródło Q!
youtu.be/NvS351QKFV4

Jak można zauważyć, późniejsze parafrazy wydają się w niektórych miejscach dość znacznie odbiegać od wcześniejszego pierwowzoru. Różnice są dość wyraźne, ale oba utwory trudno uznać z automatu za zupełnie pneumatyczne. Według moich prowizorycznych obliczeń, oba utwory dzielą jakieś 40% materiału zgodnego... Czy da się to jakoś wytłumaczyć?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
04-12-2015 22:16 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Czy da się to jakoś wytłumaczyć?
Ależ oczywiście.
Wszystko da się jakoś wytłumaczyć

Każda religia musi mieć swój element ludowy, przaśny, uliczno-tradycyjny i dostępny nawet dla prostaczków

youtu.be/0W6_uz4akm4
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Jestem trochę zdezorientowany, gdyż w tekście wtórnym do oryginału pada dość rzadko spotykane i nieco anachroniczne słowo "mama", podczas gdy w tekście z tych czasów należałoby się spodziewać już nieco bardziej zgrubnego "matka" albo zwyczajnie, a nie mniej bezpośrednio i pieszczotliwie - "stara", co brzmiały bardziej autentycznie, a i do rymu. Czyżbyśmy się natknęli na jakieś tzw. zmęczenie kopisty?

Co mogłoby takiego kopistę pobudzić?
To?
youtu.be/Q5mtrWlv-n0

Czy może jednak to?
youtu.be/Tx1D9iT60CU


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
04-12-2015 22:42 
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Jestem trochę zdezorientowany
religia nie jest po to, by być zorientowanym ani tym bardziej by cokolwiek rozumieć.
religia jest po to, by wierzyć.
zrozumiano???
05-12-2015 13:57 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>zrozumiano???

Zrobiło się gorąco.
Polecam ablucje.
youtu.be/7QO6FW-JvRM


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>zrozumiano???
>Zrobiło się gorąco.
Religie miłości tak mają.
>Polecam ablucje.
>youtu.be/7QO6FW-JvRM

04-12-2015 22:21 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>"Jak chcesz promowac swoją religię, to załóż sobie swój wątek".
Pozwolisz?
Często słyszę, że ateizm to też religia. Nie zgadzam się, nie zaprzeczam, bo nie ma sensu wdawać się w takie dyskusje, ale jeżeli ateizm miałby być moją religią to "Imagines" byłby moim pacierzem.
Piosenka jest uznawana za nieformalny hymn humanistów i ateistów. Utwór "Imagines" Johna Lenona.

POMYŚL ŻE NIE MA NIEBA
TO PRZECIEŻ PROSTE TAK
POD NAMI NIE MA PIEKŁA
NAD GŁOWĄ - TYSIĄC GWIAZD
WYOBRAŹ SOBIE LUDZI
GDY POKÓJ OGARNIA ŚWIAT

POMYŚL ŻE NIE MA GRANIC
TO TAKIE PROSTE ... WIESZ
NIKT NIE ZABIJA ZA NIC
RELIGII NIE MA TEŻ
WYOBRAŹ SOBIE ŻE LUDZIE
ŻYJĄ DZISIEJSZYM DNIEM

POWIESZ ŻE TO MARZENIA
LECZ NIE JESTEM PRZECIEŻ SAM
KTÓREGOŚ DNIA STANIESZ ZE MNĄ
BO TO JEST NASZ WSPÓLNY ŚWIAT

POMYŚL ŻE NIE MA GŁODU
TO ŁATWE, PRZECIEŻ WIESZ
JUŻ NIE MA ŻADNEJ BIEDY
CHCIWOŚCI ANI ŁEZ
WYOBRAŹ SOBIE LUDZI
DBAJĄCYCH O WSPÓLNY ŚWIAT

POWIESZ ŻE TO MARZENIA
LECZ NIE JESTEM PRZECIEŻ SAM
KTÓREGOŚ DNIA STANIESZ ZE MNĄ
JEDEN JEST NASZ WSPÓLNY ŚWIAT
04-12-2015 22:31 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
> Piosenka jest uznawana za nieformalny hymn humanistów i ateistów. Utwór "Imagines" Johna Lenona.
Imagine...
Ten tekst jest tak piękny i wzruszający, jak zresztą wiele tekstów Lennona w dodatku połączonych z jego charyzmatycznym, pełnym emocji wykonaniem, że naprawdę szkoda go profanować umieszczaniem w tak niepoważnym wątku jak ten.
04-12-2015 23:28 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Ten tekst jest tak piękny i wzruszający, jak zresztą wiele tekstów Lennona w dodatku połączonych z jego charyzmatycznym, pełnym emocji wykonaniem, że naprawdę szkoda go profanować umieszczaniem w tak niepoważnym wątku jak ten.
Nie uważam by wątek był niepoważny. Ktoś tu napisał, że wszystkie religie mogą być prawdziwe. Ja uważam, że wszystkie religie SĄ prawdziwe, również ta promowana przez Ciebie. Inna sprawa czy bóstwa są prawdziwe. Gdyby Twój wątek tego tematu dotyczył, to byłaby w jakimś stopniu profanacja...
Pozdrawiam
Arminius (25555 punktów)Objawienie nowego logos
"Ten tekst jest tak piękny i wzruszający, jak zresztą wiele tekstów Lennona w dodatku połączonych z jego charyzmatycznym, pełnym emocji wykonaniem, że naprawdę szkoda go profanować umieszczaniem w tak niepoważnym wątku jak ten".

A więc tekst Lenona to logos boże, stanowiące objawioną konkurencję dla bibli, awesty i koranu. A Lenon to prorok i mesjasz zarazem - owej nowej religii. Więc jest zakaz bezczeszczenia jego imienia poprzez wikłanie go w niepoważne wątki. Ok, jest tu jakaś logika ale co zrobić z tą strszną Yoko Ono?
06-12-2015 17:36 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Objawienie nowego logos
>A więc tekst Lenona to logos boże, stanowiące objawioną konkurencję dla bibli, awesty i koranu. A Lenon to prorok i mesjasz zarazem - owej nowej religii. Więc jest zakaz bezczeszczenia jego imienia poprzez wikłanie go w niepoważne wątki. Ok, jest tu jakaś logika ale co zrobić z tą strszną Yoko Ono?

Napiszę to lakonicznie i eufemistycznie: p*****lisz głupoty.
Arminius (25555 punktów)Dosadnie
"Napiszę to lakonicznie i eufemistycznie: p*****lisz głupoty".

Lakonicznie? Być może. Ale w żadnym wypadku eufemistycznie. Dosadność tej wypowiedzi uniemożliwia nazwanie jej "eufemistyczną". Proszę spróbować jeszcze raz.
Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Ale która?
>> Piosenka jest uznawana za nieformalny hymn humanistów i ateistów. Utwór "Imagines" Johna Lenona.
>Imagine...
>Ten tekst jest tak piękny i wzruszający, jak zresztą wiele tekstów Lennona w dodatku połączonych z jego charyzmatycznym, pełnym emocji wykonaniem, że naprawdę szkoda go profanować umieszczaniem w tak niepoważnym wątku jak ten.
>
Czy ten tekst jest piękny? Nie wypowiadam się. Czy jest mądry? Raczej nie. A jako hymn humanistów i ateistów? Któż tak naprawdę wie o kim tu mowa. Śpiewający te słowa, popularyzujący je, wyraźnie pokazują, że nie wiedzą do kogo są kierowane, nie wiedzą do kogo je kierować, kto jest ich adresatem.
A kto jest ich adresatem? Oni sami. Tak śpiewają je i recytują dla siebie. Jednym słowem sztuka dla sztuki. Świat pogrąża się w przepaści choć takich utworów, czy czarnych marszów, czy innych spontanicznych protestów itp., itd., było i jest bez liku.
Wszystko pokazuje, że nie tedy droga. Ludzie są bezradni i bezsilni!!! Dlaczego? Bo walczą z samym sobą, z takimi samymi ludźmi jakimi oni sami są. Pięknie mówią, słowa bez pokrycia. To co czynią, to prowizorka. Brak efektu pozytywnego, brak jedności w działaniu, w takich realiach nie uda się nic. Ludzi może zmienić i zjednoczyć jedynie prawdziwa religia, wskazująca jedynego prawdziwego Boga. Ludzie sami muszą chcieć się zmienić na lepsze, muszą odrzucić zło, odrzucić kłamstwo, znaleźć prawdę i prawdziwego Boga. Muszą pozwolić Mu działać.
Niedoskonały ludzki umysł i serce można przyrównać do zegarka, który chodzi za szybko bądź za wolno. Poleganie na nim może nam przysporzyć poważnych kłopotów. Dlatego swój umysł i serce trzeba dostroić do niezawodnych norm Bożych. Wypowiedź BogaIzajasza 55:8, 9) "Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami" - brzmi wypowiedź Jehowy. "Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli - wasze myśli". To mądre słowa!!! Kto je zna i rozumie ich znaczenie?
Biblia zachęca wszystkich: "Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu. Zważaj na niego na wszystkich swych drogach, a on wyprostuje twe ścieżki" (Prz. 3:5, 6). Zwróćmy uwagę na zwrot "nie opieraj się na własnym zrozumieniu".
Zaraz potem czytamy: "Zważaj na niego", czyli na Jehowę. Tylko Bóg - prawdziwy Bóg - odznacza się absolutną trzeźwością umysłu.
Człowiek sam nie umie iść właściwą drogą - jest jak zepsuty zegarek - chodzi jak chce. Ani humaniści, ani ateiści, ani naukowcy, czy kto tam jeszcze nie wskażą ludzkości właściwego kierunku, ani sposobu realizacji. Dlaczego?
Wszyscy lubią chodzić na boki i do tyłu..
07-12-2015 09:10 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Powtórzę
Jak chcesz propagować swoją religie to załóż sobie swoj wątek.
Arminius (25555 punktów)Pora dojrzeć
"Piosenka jest uznawana za nieformalny hymn humanistów i ateistów. Utwór "Imagines" Johna Lenona".

Przez jakich humanistów i ateistów? Zaćpanego i pogruchotanego pokolenia 1968 r?
Proszę Pana czas dorosnąć. Piosenka Lenona to zbiór pobożnych życzeń. A ludzie , którzy chcą jej treści wcielać w życie - zbyt często sprowadzali mnóstwo nieszczęść na bliźnich.
05-12-2015 13:25 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)Odp: Pora dojrzeć
>Przez jakich humanistów i ateistów? Zaćpanego i pogruchotanego pokolenia 1968 r?
No już dobrze, proszę się uspokoić i zażyć tabletkę po.
05-12-2015 12:47 
 Ocena 3 na 3
Degre (752 punktów)Odp: Ale która?
>"Imagines" byłby moim pacierzem.

Z pełną świadomością, że śpiewał o braku własności, a w swoich willach posiadał specjalne szafy, wychładzające futra, coby się nie niszczyły?
05-12-2015 13:49 
 Ocena 8 na 8
romaro (25211 punktów)
>Z pełną świadomością, że śpiewał o braku własności, a w swoich willach posiadał specjalne szafy, wychładzające futra, coby się nie niszczyły?
W odróżnieniu od głosicieli "Słowa" nie miał tego z datków.
05-12-2015 19:21 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Sekta
"Z pełną świadomością, że śpiewał o braku własności, a w swoich willach posiadał specjalne szafy, wychładzające futra, coby się nie niszczyły"?

Nie przysiągłbym, ale skoro Pan tak twierdzi. Czyli mamy kolejnego mistrza/guru, który ogłupiwszy swoją charyzmatyczną osobowością członków swej sekty - opływa w luksus zbytek i blichtr.
06-12-2015 00:47 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: Sekta
>Nie przysiągłbym, ale skoro Pan tak twierdzi. Czyli mamy kolejnego mistrza/guru, który ogłupiwszy swoją charyzmatyczną osobowością członków swej sekty - opływa w luksus zbytek i blichtr.
Skoro żartujemy...
Ja w rytm kościelnych przebojów nie robię przysiadów, a Pan? Czy zdarzyło się panu iść w tany przy muzyce skomponowanej przez Lennona i niekoniecznie nawet w jego wykonaniu?
Idąc tokiem Pańskiego rozumowania wychodziłoby na to, że naprawdę duża populacja zdradza swoje sekty.
Wniosek z tego jest jeden - Muzyka jest uniwersalna i ma tę przewagę nad religiami, że łączy ludzi... nawet w pary, i kapłana nie potrzeba.
06-12-2015 12:55 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)
>"Z pełną świadomością, że śpiewał o braku własności, a w swoich willach posiadał specjalne szafy, wychładzające futra, coby się nie niszczyły"?
>Nie przysiągłbym, ale skoro Pan tak twierdzi. Czyli mamy kolejnego mistrza/guru, który ogłupiwszy swoją charyzmatyczną osobowością członków swej sekty - opływa w luksus zbytek i blichtr.
-A dopiero walczyłeś w obronie wszelkiego szamaństwa, ogłupiającego i tak już niezbyt rozgarniętych wyznawców rozmaitych zabobonów.
06-12-2015 21:45 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)Pozorant - nie barbarzyńca
"A dopiero walczyłeś w obronie wszelkiego szamaństwa, ogłupiającego i tak już niezbyt rozgarniętych wyznawców rozmaitych zabobonów".

Lenon ma się nijak do autentycznego szamana. Jest przy nim pozorantem i efekciarzem. Jednakże nawet Lenonowi nie można postawić zarzutu iż uprawiał sensu stricto barbarię.
06-12-2015 22:32 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pozorant - nie barbarzyńca
>Lenon ma się nijak do autentycznego szamana. Jest przy nim pozorantem i efekciarzem. Jednakże nawet Lenonowi nie można postawić zarzutu iż uprawiał sensu stricto barbarię.
Minus za błąd w nazwisku. Jak już komuś obrabiasz dupę, nieważne słusznie czy nie, to mógłbyś się chociaż wysilić na tyle by napisać nazwisko prawidłowo.
Arminius (25555 punktów)Istotność
"Minus za błąd w nazwisku. Jak już komuś obrabiasz dupę, nieważne słusznie czy nie, to mógłbyś się chociaż wysilić na tyle by napisać nazwisko prawidłowo".

Proszę wyhamować i wrzucić na luz. Errare humanum est. Wszyscy popełniamy błędy - i ja często też. Ale przecież w mojej wypowiedzi błąd w nazwisku nie ma żadnego znaczenia dla treści przesłania. Dam Pani plusa i przeciętna wyjdzie zero, czyli powrót do uśrednionej normy, OK?
07-12-2015 08:48 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Istotność
>Errare humanum est. Wszyscy popełniamy błędy - i ja często też.
To prawda. Błędy potoczne, literówki sa częste i nie ma o co kruszyć kopii acz warto zwrócić uwagę.
Jednak w nazwach własnych a zwłaszcza imionach i nazwiskach należy zwracać szczególną uwagę na poprawność.

>Ale przecież w mojej wypowiedzi błąd w nazwisku nie ma żadnego znaczenia dla treści przesłania.
Ma. Otóż niechlujnie napisane nazwisko podkreśla negatywizm wypowiedzi, deprecjonuje osobę o której się pisze i rzuca złe światło na piszącego.

>Dam Pani plusa i przeciętna wyjdzie zero, czyli powrót do uśrednionej normy, OK?
Łapówka? Nie przyjmuję korzyści. Małych.
07-12-2015 19:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Rygoryzm formy
"Ma. Otóż niechlujnie napisane nazwisko podkreśla negatywizm wypowiedzi, deprecjonuje osobę o której się pisze i rzuca złe światło na piszącego".

Nie w moim przypadku.

Pani wprowadza drobnomieszczański rygoryzm i terroryzm poprawnej formy. Zwłaszcza w przypadku luźnej debaty na forum - można owe surowe regułu ździebeczko poluzować. W przeciwnym wypadku robi się ździebeczko groteskowo.
07-12-2015 22:07 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Odp: Rygoryzm formy
>"Ma. Otóż niechlujnie napisane nazwisko podkreśla negatywizm wypowiedzi, deprecjonuje osobę o której się pisze i rzuca złe światło na piszącego".
>Nie w moim przypadku.

Uwielbiam, gdy ktoś nieświadomie zakpi sam z siebie
Arminius (25555 punktów)Korumpowanie
Za te wszytkie piktogramy i brawa muszę znów dać Pani plusa.
Arminius (25555 punktów)A może inny Gaudi, ten prawdziwy?
Albo jeszcze lepiej w rycie surrealistyczno - barcelońskim:

www.youtube.com/watch?v=wjWSbKz6INQ
04-12-2015 22:16 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: A może inny Gaudi, ten prawdziwy?
>Albo jeszcze lepiej w rycie surrealistyczno - barcelońskim:

Podmiana linku:
youtu.be/aWJfLstlWxg


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Arminius (25555 punktów)Jozin
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Jozin

Dostojny Teofilu, wypada uważnie prześledzić wszystko od początku i po kolei, abyś poznał niezawodność słów, o których zostałeś pouczony.

youtu.be/2Eo-8ZDaTb0


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tylko jedna religia jest prawdziwa bo tak!

Parafraza w tekście synoptycznym, na co wskazuje podobieństwo treści, układ materiału, języka, słownictwa i stylu.
youtu.be/msQNUzz98D8
Dawniejsze źródło Q było prawdopodobnie szeroko rozpowszechnione, współcześnie zapomniane lub znane tylko wąskiej grupce wtajemniczonych, co stwarza wiele problemów w egzegezie i apologii (czy jakoś tam w ten deseń).


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Psałterz piątkowy, można też odprawiać w sobotę
szczególnie zalecany podczas celebracji świąt rodzinnych, nie wskazany do medytacji samotnych.

youtu.be/f468tPT6oCQ
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>szczególnie zalecany podczas celebracji świąt rodzinnych, nie wskazany do medytacji samotnych...

Umartwienia przydatne na dni postne:
youtu.be/8ZpTfoqM-14


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
04-12-2015 23:43 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>szczególnie zalecany podczas celebracji świąt rodzinnych, nie wskazany do medytacji samotnych...
>Umartwienia przydatne na dni postne:
>youtu.be/8ZpTfoqM-14

Robisz to źle...

www.youtube.com/watch?v=SN6hViYGBsA
Nie wiem co choreograf miał na myśli...
05-12-2015 02:36 
 Ocena 3 na 3
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Nie wiem co choreograf miał na myśli...

Pół biedy z choreografem! Krawiec, do diabła! Co ten krawiec miał na myśli?!


>Robisz to źle...
Ale tak bardzo bardzo?
youtu.be/vjghUwJXa4k
youtu.be/GnnrJ20RkKA


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Robisz to źle...
>www.youtube.com/watch?v=SN6hViYGBsA
>Nie wiem co choreograf miał na myśli...
Naprawdę nie wiesz? Ależ mi cię żal...
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Naprawdę nie wiesz? Ależ mi cię żal...

Ja też nie mam pojęcia. Miej i dla mnie odrobinkę miłosierdzia!
youtu.be/VI7bC-u4K9M

youtu.be/eqY53hnzjB0


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>Naprawdę nie wiesz? Ależ mi cię żal...
>Ja też nie mam pojęcia. Miej i dla mnie odrobinkę miłosierdzia!
Religia i miłosierdzie? Ależ oczywiście, oczyszczający wulkan piwny ukaże ci prawdę i naprowadzi na jedynie słuszną ścieżkę zbawienia.
06-12-2015 18:51 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Nie wiem dlaczego, ale to też jest na pewno na temat.

youtu.be/k2PJ6T7U2eU


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
06-12-2015 18:57 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Nie wiem dlaczego, ale to też jest na pewno na temat.
>youtu.be/k2PJ6T7U2eU
farmer (22440 punktów)
>>Robisz to źle...
>>www.youtube.com/watch?v=SN6hViYGBsA
>>Nie wiem co choreograf miał na myśli...
>Naprawdę nie wiesz? Ależ mi cię żal...

Ależ proszę. Ale dalej nie wiem.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Ależ proszę. Ale dalej nie wiem.
Może to ci trochę rozjaśni. A jak nie to musisz zacząć (nie)poważnie praktykować

youtu.be/i2TZ0aHSdHg
farmer (22440 punktów)
>>Ależ proszę. Ale dalej nie wiem.
>Może to ci trochę rozjaśni. A jak nie to musisz zacząć (nie)poważnie praktykować
>youtu.be/i2TZ0aHSdHg

No nie. Tu jest ładnie "ztargetowny" produkt.

A ja dalej nie wiem co chciał wyrazić choreograf tam. Bo co widać to widzę.
Nasze Fasolki to to nie są.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>A ja dalej nie wiem co chciał wyrazić choreograf tam. Bo co widać to widzę.
>Nasze Fasolki to to nie są.
Ja też widzę to, co widać i nieczego więcej w zamiarach choreografa się nie doszukuję. Musiałbyś chyba jego zapytać.
farmer (22440 punktów)
>>A ja dalej nie wiem co chciał wyrazić choreograf tam. Bo co widać to widzę.
>>Nasze Fasolki to to nie są.
>Ja też widzę to, co widać i nieczego więcej w zamiarach choreografa się nie doszukuję. Musiałbyś chyba jego zapytać.

A jaki to zamiar miał? Bo Sabrina lokuje się w otoczeniu adekwatnym. A tam się wszystko spina? (czasami nie).
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>A jaki to zamiar miał? Bo Sabrina lokuje się w otoczeniu adekwatnym. A tam się wszystko spina? (czasami nie).
Nie wiem jaki miał, ale ja widzę cycki śpiewające piosenkę dla dzieci i z dziećmi. Czyli pewnikiem miał to być program dla dzieci i ich tatusiów. No chyba, że nie ale to juz nie wiem i mało mnie to obchodzi.
farmer (22440 punktów)
>>A jaki to zamiar miał? Bo Sabrina lokuje się w otoczeniu adekwatnym. A tam się wszystko spina? (czasami nie).
>Nie wiem jaki miał, ale ja widzę cycki śpiewające piosenkę dla dzieci i z dziećmi. Czyli pewnikiem miał to być program dla dzieci i ich tatusiów. No chyba, że nie ale to juz nie wiem i mało mnie to obchodzi.

Wiesz, myślałem że skoro mnie już tak żałujesz to wiesz. A jak cię nie obchodzi to nie wiem za co mnie żałujesz i po co. Ja nie wiem co miał na myśli i sobie z tym żyje. FIN
06-12-2015 20:15 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Wiesz, myślałem że skoro mnie już tak żałujesz to wiesz. A jak cię nie obchodzi to nie wiem za co mnie żałujesz i po co. Ja nie wiem co miał na myśli i sobie z tym żyje. FIN
Luz. To tylko żart, jak cały ten wątek.
06-12-2015 21:10 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Luz. To tylko żart, jak cały ten wątek.
Pomyliłaś działy, rozrywka i humor są w dziale: "O wszystkim i o niczym".


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-12-2015 22:26 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Pomyliłaś działy, rozrywka i humor są w dziale: "O wszystkim i o niczym".
Nie pomyliłam. Wątek jest o religii. Wcale nie jest mniej poważny niż wątki Twoje, Marii Magdaleny i innych autorów prezentujących swoje wierzenia.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Słowo na niedzielę

youtu.be/L0UjedxM77M
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Jak słowo na niedzielę, to tylko z muzyką, podobnie jak kawa - tylko z mlekiem.
youtu.be/-n3dl9hnbsc


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Jak w każdej religii i tu nie brakuje różnych odłamów i odmiennego rozumienia oraz praktykowania
youtu.be/gw3b0UDACWc
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Jak w każdej religii i tu nie brakuje różnych odłamów i odmiennego rozumienia oraz praktykowania

Yeah...
youtu.be/ZsUbvqcyLKE

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Wśród nocnej ciszy
youtu.be/9_HJZApScbQ
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Dlaczego po polsku to zawsze brzmi tak poważnie? Wprawdzie po rosyjsku to są już mary, mogiły i Bułat Okudżawa, ale po niemiecku tematy okołoetanolowe zawsze brzmią tak jakoś weselej i mniej pretensjonalnie.
youtu.be/E6UVKl0sq0E

No, może nie całkiem.
youtu.be/Kcc3-GK_DRQ

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
07-12-2015 20:44 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>Wśród nocnej ciszy
Potwór nadchooodziiii...


Drobner, beast too
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Serce roście (co najmniej trzykrotnie), patrząc na te czasy...
youtu.be/5SyOKqmuknU


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
W Nowy Rok z nową energią życiową
uwaga- przedawkowanie grozi nieplanowaną prokreacją, syndromem tupiącego kotka i wściekłą żoną (matką, kochanką- niepotrzebne skreślić).
www.youtube.com/watch?v=tDTQQWSmo8s
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365