Racjonalista - Strona głównaDo treści
Diabelski organizm odkryty przez Polaków

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
18-09-2017 18:23Max Golonko (1811 punktów)Diabelski organizm odkryty przez Polaków
Ocena 2 na 2
Zobaczcie jak nasze polskie umysły są przesiąknięte wiarą.
Postać diabła jest znana wszystkim i od razu przypomniała się badaczce.
Tymczasem diabeł i piekło są całkowicie nielogiczne. Bóg, gdyby był, nie skazywałby ludzi na nieskończone w czasie cierpienia bo to zbyt okrutna kara za skończoną ilość grzechów.
Księża katoliccy robią z Boga postać groźną, nieomal ślepą, niefrasobliwie sadystyczną, która wrzuca na wieczne męki człowieka gdy porcja jego grzechów przekroczy jakiś niejasny limit.
Prawda jest taka, że ci cyniczni ludzie sami w to nie wierzą ale wierzą w luksus życia z opowiadania bajek i straszenia piekłem.

Sukces naukowców z Gdańska. "Diabelski storczyk" jednym z 10 najciekawszych gatunków na świecie.
Wszystko wskazuje na to, że w ślad za odkryciem nowego gatunku i wyróżnieniem pójdą inne sukcesy.
Brawa dla Marty Kolanowskiej i jej współpracowników.

Istnieją dziesiątki tysięcy gatunków storczyków. Rośliny zwykle mają prawie niewidoczne ziarna, które muszą szczęśliwie upaść na grzybnie odpowiednich grzybów aby wyrosnąć.
Zapylanie przez owady umożliwiają im wymyślne strategie. Potrafią na przykład wydzielać zapach samiczki owada i jeden listek upodobnić do niej co prowokują samca do tak zwanej pseudokopulacji.

Naukowcy z Gdańska odnaleźli nowy gatunek orchidei - Telipogon diabolicus, czyli "diabelski storczyk".
To tylko jeden z ponad 50 gatunków storczyków, które odkryli i opisali w ciągu ostatnich 4 lat.
W Kolumbii znajduje się około 10 proc. wszystkich gatunków roślin, jakie kiedykolwiek opisano na całym świecie.
Ten wysoki odsetek jest silnie powiązany z występowaniem w tamtejszych okolicach wielu gatunków ptaków, owadów o ssaków.
Odkrywcy "diabelskiego storczyka" założyli w Kolumbii Instytut Badań nad Bioróżnorodnością.
Podjęli też starania o wykupienie 30 ha lasu tropikalnego i utworzenie rezerwatu przyrody.
Chcą, by na jego terenie powstała stacja badawcza i ośrodek edukacyjny.

Uzależnienie storczyków od grzyba i od owada powoduje, że storczyki są świetnym wskaźnikiem niekorzystnych zmian w przyrodzie.
Bardzo szybko znikają gdy ludzie lub przyroda zmieniają, zwłaszcza "nieekologicznie", środowisko.

Kiedyś, za czasów królewskich, były w Polsce gatunki storczyków, których już dawno nie ma

nauka.troj(*)nie-taki-straszny-n113218.html

Zapraszam do dyskusji tu lub w otwartej grupie "Kobiety popierają świeckie państwo" na FB

www.facebook.com/groups/396011774094283/

Miłego dnia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)
>Zobaczcie jak nasze polskie umysły są przesiąknięte wiarą.

Widzimy, jak wasze są.

storczyki - homoseksualni pedofile z Watykanu
kosmiczne cywilizacje - homoseksualni pedofile z Watykanu
alergia - homoseksualni pedofile z Watykanu
torfowiska - homoseksualni pedofile z Watykanu
emocje zwierząt - homoseksualni pedofile z Watykanu
edukacja seksualna - hm, dziwne, tu nic

Zauważamy tu pewien trend w waszych umysłach. Da się jakoś waszym umysłom pomóc?
Max Golonko (1811 punktów)
>>Zobaczcie jak nasze polskie umysły są przesiąknięte wiarą.
>Widzimy, jak wasze są.
>storczyki - homoseksualni pedofile z Watykanu
>kosmiczne cywilizacje - homoseksualni pedofile z Watykanu
>alergia - homoseksualni pedofile z Watykanu
>torfowiska - homoseksualni pedofile z Watykanu
>emocje zwierząt - homoseksualni pedofile z Watykanu
>edukacja seksualna - hm, dziwne, tu nic
>Zauważamy tu pewien trend w waszych umysłach. Da się jakoś waszym umysłom pomóc?
>

Dałem Ci lajka (Plusa) bo świetnie zobrazowałeś naukowy fakt, że w ubiegłym wieku najwięcej BEZKARNYCH homoseksualnych pedofilów grasowało na służbie Watykanu.

Nie przypadkiem ten materiał w angielskiej wikipedii został zilustrowany zdjęciem budowli w Watykanie:

en.wikiped(*)uality_and_the_Catholic_Church

Miłego dnia
Irracja (4721 punktów)
>>Nie przypadkiem ten materiał w angielskiej wikipedii został zilustrowany zdjęciem budowli w Watykanie:
>en.wikiped(*)uality_and_the_Catholic_Church

... przy okazji, celibat jest również sprzeczny z prawem naturalnym. Natura wręcz wymaga podtrzymania gatunku...

... katolicki kościół nie tylko w tej kwestii jest przeciwny "małżeństwom cywilnym". Małżeństwo kościelne, jako jedyne dopuszczalne, pozwalałoby kościołowi na wpływ w całe życie człowieka...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
20-09-2017 18:00 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Zobaczcie jak nasze polskie umysły są przesiąknięte wiarą.
>Widzimy, jak wasze są.
>storczyki - homoseksualni pedofile z Watykanu
>kosmiczne cywilizacje - homoseksualni pedofile z Watykanu
>alergia - homoseksualni pedofile z Watykanu
>torfowiska - homoseksualni pedofile z Watykanu
>emocje zwierząt - homoseksualni pedofile z Watykanu
>edukacja seksualna - hm, dziwne, tu nic
>Zauważamy tu pewien trend w waszych umysłach. Da się jakoś waszym umysłom pomóc?
>
Wątpię. Takie umysły są zasklepione, nieomal że zabetonowane.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Irracja (4721 punktów)
>>storczyki - homoseksualni pedofile z Watykanu
>kosmiczne cywilizacje - homoseksualni pedofile z Watykanu
>alergia - homoseksualni pedofile z Watykanu
>torfowiska - homoseksualni pedofile z Watykanu
>emocje zwierząt - homoseksualni pedofile z Watykanu

... dziwisz się skoro wszędzie ich pełno? Jak sami się nie wtrącają do tematu, to "wierni" wszystko próbują powiązać z "dobroczynnym wpływem kościoła lub religii". Jakiś czas temu odkryto w Polsce kolejne "prehistoryczne kręgi". Jedyną postawioną tezą to teza o religijnym przeznaczeniu. Tak jakby, w całej wielotysięcznej historii świata, żaden trwalszy (od szałasu i lepianki) obiekt nie mógł mieć innego przeznaczenia. Przy okazji postawiono również tezę o udziale kapłanów przy ich budowie. Czy na prawdę, w każdej wierze kapłani są najważniejsi? Czy żadna wiara nie może istnieć bez kapłanów? A może są ważniejsi niż obiekt wiary i kultu?...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365