Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobro naszej Ojczyzny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
15-01-2016 11:26Maria-Magdalena (-55 punktów)Dobro naszej Ojczyzny
Ocena -2 na 4
"Pan wielkiego majestatu niesie dziś całemu światu, odkupienie win".

"Zbawienie przyszło przez krzyż".
I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
Przez krzyż, który doprowadzi naród do prawdziwej wolności. Ten krzyż, to ofiarność, posty i modlitwy wiernych Chrystusowi, żyjących w prawdziwej jedności ze Słowem. To oni będą filarami w ostatecznej walce ze złem tego świata, które zostanie pokonane właśnie przez krzyż. Zapewne nie będzie ich wielu, ale; heroizm, samozaparcie i ofiarna miłość -cechy w jakie są wyposażeni wybrańcy Boga - być może pociągną nowe zastępy ludzi pragnących pokoju, miłości, sprawiedliwości i czystej, pełnej wolności.

Maria-Magdalena
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

15-01-2016 12:10
 Ocena 13 na 13
ZaKotem (8733 punktów)
Aha.

Jeśli twoim celem jest dostanie się do nieba z racji męczeństwa, to obawiam się, że dostawanie minusów na forum internetowym nie kwalifikuje się.
15-01-2016 12:14 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Aha.
>Jeśli twoim celem jest dostanie się do nieba z racji męczeństwa, to obawiam się, że dostawanie minusów na forum internetowym nie kwalifikuje się.
15-01-2016 12:44 
 Ocena 9 na 9
Drobner (19539 punktów)
>... dostawanie minusów na forum internetowym nie kwalifikuje się.

Dodam, że nawet dostawanie "krzyżyków" "+" - tym bardziej.
Szczęśliwie nie spada na nią aż takie cierpienie.

Może to "wysiłek intelektualny" konieczny przy pisaniu postów takim "męczeństwem" kwalifikowanym jest.
Jak samobiczowanie.

Drobner, +-0
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
>Aha.
>Jeśli twoim celem jest dostanie się do nieba z racji męczeństwa, to obawiam się, że dostawanie minusów na forum internetowym nie kwalifikuje się.
>
Zaorane.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
MareMare (111 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli twoim celem jest dostanie się do nieba z racji męczeństwa, to obawiam się, że dostawanie minusów na forum internetowym nie kwalifikuje się.

W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Dałbym ci minusa byś mogła czuć się ofiarą. Ale nie dam. Tylko czy to też nie będzie się kwalifikować pod męczeństwo.

No ale jak widzę jednak w domu nie wszyscy zdrowi bo internetu nie odcięli a powinni, szkoda. Chociaż znowu jakby odcięli to męczeństwo. Ach i jak tu z nimi walczyć zawsze wygrają.
15-01-2016 13:37
 Ocena 12 na 12
Drobner (19539 punktów)
>"Zbawienie przyszło przez krzyż".

Dobra, dobra...
Znamy to.



Drobner z dobrym wzrokiem
Duch Prawdy (14787 punktów)
Duch przychodzi do obrońców krzyża:
wiernipols(*)ordpress.com/2015/07/big_1.jpg

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Wenancjusz (16441 punktów)
>"Pan wielkiego majestatu niesie dziś całemu światu, odkupienie win".
>"Zbawienie przyszło przez krzyż".
>I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
>Przez krzyż, który doprowadzi naród do prawdziwej wolności. Ten krzyż, to ofiarność, posty i
>modlitwy wiernych Chrystusowi, żyjących w prawdziwej jedności ze Słowem. To oni będą filarami w
>ostatecznej walce ze złem tego świata, które zostanie pokonane właśnie przez krzyż. Zapewne nie
>będzie ich wielu, ale; heroizm, samozaparcie i ofiarna miłość -cechy w jakie są wyposażeni wybrańcy
>Boga - być może pociągną nowe zastępy ludzi pragnących pokoju, miłości, sprawiedliwości i czystej,
>pełnej wolności.
>Maria-Magdalena

Aaaamen!
Co to za oryginalny tekst racjonalisty. Nie wiem co tu komentować. Autorka widać nie potrafi się wypowiedzieć "od siebie". Ciągłe cytaty jak nie z kazań to z pism tzw. "świętych", palnięte nie wiadomo z jakiej racji.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
15-01-2016 19:18 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>palnięte nie wiadomo z jakiej racji.
Wiadomo, Maria-Magdalena ma te same aspiracje co ja; Zbawienie świata, tylko robi to zupełnie odwrotnie:
www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,89239


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-01-2016 19:26 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>palnięte nie wiadomo z jakiej racji.
>Wiadomo, Maria-Magdalena ma te same aspiracje co ja; Zbawienie świata, tylko robi to zupełnie odwrotnie:
>www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,89239
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


No to wypada gratulować. Misja odpowiedzialna. Tyle, że ten świat jakoś nie chce Was słuchać i robi sobie po swojemu. Jakoś nie macie siły przebicia. Może, że jeden i drugi robią sobie "odwrotnie"? Przykro. Wyraźnie brak Wam racjonalnego spojrzenia na rzeczywistość. Pa!


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
15-01-2016 20:07 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No to wypada gratulować.
Dziękuję.
>Misja odpowiedzialna.
BARDZO...
>Tyle, że ten świat jakoś nie chce Was słuchać i robi sobie po swojemu.
Wypowiadasz się za cały świat, czy tylko za tę część, która nie chce słuchać?
>Jakoś nie macie siły przebicia.
Konserwa zawsze stawiała opór nowemu.
>Może, że jeden i drugi robią sobie "odwrotnie"?
Nie sądzę, przynajmniej ja nie robię Marii odwrotnie i myślę, że ona mi również, raczej każdy z nas robi tak, jak uważa najlepiej, a że robimy odwrotnie to wynika z naszej wiedzy\niewiedzy duchowej, wg mnie wiedzy mojej, niewiedzy Marii.
>Przykro.
Przykro, że ludzie ignorują przesłania Miłości.
>Wyraźnie brak Wam racjonalnego spojrzenia na rzeczywistość.
A jakiego MI brak, bo jakiego Marii to wiem?
>Pa!
Już się żegnasz, tyle spraw poruszyłeś, tyle pytań... i Pa!? To taki monolog ze sobą prowadzisz na forum Racjonalista...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
To jakiś trolling, nie wiem dlaczego jeszcze tego użytkownika nie zbanowano. Wrzuca jakieś cytaty, brak polemiki w wykonaniu tego użytkownika.
15-01-2016 20:18 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>To jakiś trolling, nie wiem dlaczego jeszcze tego użytkownika nie zbanowano. Wrzuca jakieś cytaty, brak polemiki w wykonaniu tego użytkownika.
Dokładnie tak. Wrzuca i nic. Czyta nasze wypociny i zaciera ręce.
15-01-2016 21:00 
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14787 punktów)
Co miałoby być powodem zbanowania, zakłada wątki, a polemika nie jest przymusowa?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-01-2016 21:12 
 Ocena 1 na 1
Rainard (321 punktów)
>Co miałoby być powodem zbanowania, zakłada wątki, a polemika nie jest przymusowa?

W sumie - racja. Ale z drugiej strony to forum dyskusyjne. Do upubliczniania własnych kazań, z jednoczesnym brakiem chęci do dyskutowania nad nimi, niezbyt w takim razie się nadaje. Temu mogą służyć np. blogi.
16-01-2016 00:00 
 Ocena 1 na 1
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
W imię estetyki ! Dla mnie treść tego wątku nie różni się od zawartości książeczek Świadków Jehowy. Co by było, gdyby Świadkowie Jehowy dowiedzieli się o forum racjonalisty.pl i zaczęli zalewać nas takimi tekstami ? Rozumiem, że to zabawne, za pierwszym, drugim razem, ale bez przesady. Jak tak dalej pójdzie to zaraz ktoś doda wątek o ego strukturach (www.youtube.com/watch?v=AVWgiX8LGfw). Czy tego chcesz ?
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Ciekawe co by było, gdybym dodał w kategorii "Świat" newsa, w stylu: "Doda kupiła sobie szpilki za 10 tysięcy złotych". Z całym szacunkiem, ale do tego to się sprowadza.
Duch Prawdy (14787 punktów)
Maria zakłada wątki w dziale "Religie", nie zaśmieca forum i chociaż sama nie bierze udziału w dyskusjach to jej wątki cieszą się dużym zainteresowaniem, wiele osób dyskutuje nad problemami, które są w nich zawarte. Z całym szacunkiem, ale porównanie zagadnień natury duchowej, zbawienia, wiary ze szpilkami Dody jest nieadekwatne.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
16-01-2016 23:16 
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)
>Z całym szacunkiem, ale porównanie zagadnień natury duchowej, zbawienia, wiary ze szpilkami Dody jest nieadekwatne.
To prawda.
Realne szpilki Dody mogłyby się poczuć obrażone porównaniem z irracjonalnym bóstwem.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Realne szpilki Dody mogłyby się poczuć obrażone porównaniem z irracjonalnym bóstwem.
Tak oczywiście, nie ma to jak racjonalne odczucia szpilek i ugruntowana wiedza o Bogu.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
16-01-2016 16:04 
 Ocena 5 na 5
Lilly Amina (4723 punktów)
>Co by było, gdyby Świadkowie Jehowy dowiedzieli się o forum racjonalisty.pl i zaczęli zalewać nas takimi tekstami ?
Oni wiedzą
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,10690
16-01-2016 16:11 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Oni wiedzą
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,10690
On wie, nie wiadomo czy powiedział Braciom, może jest na forum nielegalnie...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Co by było, gdyby Świadkowie Jehowy dowiedzieli się o forum racjonalisty.pl i zaczęli zalewać nas takimi tekstami ?
>Oni wiedzą
>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,10690

Np. taki Miłujący Prawdę o kreacjonizmie.
Pozdrowionka.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
diogenes (42753 punktów)
>Maria-Magdalena

Jedna w dwóch osobach?
Dwie osoby w jednej?
A może na imię ci
legion?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Drobner (19539 punktów)
Istnieją szyfry, polegające na umieszczaniu istotnych słów w gąszczu innych.
Dezinformacja taka - nadmiarem słów.
Próbuję:

>"Pan ... niesie ... odkupienie win".
>... wybrańcy... pociągną ... ludzi pragnących ... czystej...

Drobner, niepocieszony piwosz
16-01-2016 21:44 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Istnieją szyfry, polegające na umieszczaniu istotnych słów w gąszczu innych.
>Dezinformacja taka - nadmiarem słów.
>Próbuję:
>>"Pan ... niesie ... odkupienie win".
>>... wybrańcy... pociągną ... ludzi pragnących ... czystej...
>Drobner, niepocieszony piwosz

Nic nie było o wodzie życia ani źródle prawdy?
18-01-2016 12:17 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Nic nie było o wodzie życia ani źródle prawdy?

Nawet jak było - to ściema.

Taka na 'day after'

Drobner, 'wczorajszy'
18-01-2016 14:27 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>Nic nie było o wodzie życia ani źródle prawdy?
>Nawet jak było - to ściema.
>Taka na 'day after'
>Drobner, 'wczorajszy'

In vino veritas.
Piwo jest dowodem na to, że bóg chce żeby ludzie byli szczęśliwi.
16-01-2016 21:51 
 Ocena 5 na 5
dzentelmen (2000 punktów)
>Drobner, niepocieszony piwosz

Na zdrowie piwoszu... od piwosza.

I tak pod ten wątek.

m.youtube.com/watch?v=Zbzfxa5ci6o

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>"Pan wielkiego majestatu niesie dziś całemu światu, odkupienie win".
Wielki Kupiec niesie dziś całemu światu odkupienie piw.

>"Zbawienie przyszło przez krzyż".
"Zbawienie przyszło przez grzybki".
>I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
>Przez krzyż, który doprowadzi naród do prawdziwej wolności.
Przez grzybki, które doprowadzą naród do prawdziwej wolności
>Ten krzyż, to ofiarność, posty i
>modlitwy wiernych Chrystusowi, żyjących w prawdziwej jedności ze Słowem. To oni będą filarami w
>ostatecznej walce ze złem tego świata, które zostanie pokonane właśnie przez krzyż.
Te Grzybki, to ofiarność, praca i dużo wycieczek do lasu wiernych idei grzybobrania, żyjących w prawdziwej jedności ze Słowem. To oni będą filarami w ostatecznej walce z przeciwnikami grzybów na tym świecie, którzy zostaną pokonani właśnie przez grzyby.

>Zapewne nie
>będzie ich wielu, ale; heroizm, samozaparcie i ofiarna miłość -cechy w jakie są wyposażeni wybrańcy
>Boga - być może pociągną nowe zastępy ludzi pragnących pokoju, miłości, sprawiedliwości i czystej,
>pełnej wolności.

Zapewne nie będzie ich wielu, ale; heroizm, samozaparcie i ofiarna miłosć - cechy w jakie są wyposażeni wybrańcy Kupca - być może pociągną nowe zastępy ludzi pragnących pokoju, miłości, sprawiedliwości i czystej pełnej wolności.

Może poprzez analogię, zachowującą sens Twojej wypowiedzi, zrozumiesz, że Twoja wypowiedź nie ma sensu?

Nie winię Ciebie, że przepisujesz jakieś teksty, których nie rozumiesz i, o których wierzysz, że mają "sens i moc". Każdy ma swój sposób osiągania radości - Ty akurat wybrałaś taki sposób.

Smuci mnie jedynie poziom fanatyczności. Osoby o podobnym okablowaniu wysadzają się z pizzerią w kompletnym przekonaniu, że dokonuja wielkiego aktu "dobra". Społeczeństwa z dużą liczbą takich osobników jak Ty skazane są na wszelkie plagi typu: wojny, niekończące się, z definicji skazane na nierozstrzygalność kłótnie o swoje okradzione z sensu pojęcia, walki o krzyże, tracenie czasu na walkę o symbole, obrażanie ich uczyć, wierzeń, bogów itd...
Po obserwacjach wyborów i zachowania polskiego społeczeństwa napawasz mnie smutkiem i lękiem o ten kraj, bo widzę, że takich jak Ty jest dużo. Ciągniecie całą resztę do swojego "raju", który jest "piekłem" dla myślących ludzi.

Skąd czerpiesz satysfakcję? Z "nawracania niewiernych"? Czy myślisz, że da się w Polsce przeżyć 10min i nie słyszeć, którejś z niezliczonych permutacji papki, którą wypisujesz? Wierzysz, że ludzie piszący na tym forum tego nie słyszeli jeszcze? Codziennie Polacy muszą chodzić alejami, ulicami, placami im JPII, do szkół im. JPII, miastami obwieszonymi krzyżami, słuchać rzekomo wielkich sentencji autorstwa JPII i innych guru religijnych i skoro oni nie byli w stanie nic dostatecznie przekonującego wymyślić - to wierzysz, że Ci się to uda? Nie bierzesz pod uwagę możliwości, że ktoś to słyszał tysiące razy ale nadal mówi "nie dziękuję - nie chce tak żyć jak Wy przez ostatnie 2000lat"?

A może niczym domokrążca z taniego horroru chcesz jednak zamęczyć klientów swoją opowieścią o kołdrze z kosmicznymi technologiami? Wierzysz jednak, że dokładając swoje 3 groszę do beczek "gówna", które nam w tym kraju codzinnie wylewaja możesz naprawdę coś jeszcze pogorszyć, kogoś bardziej zmęczyć?
Masz to co chciałaś - swoje państwo z najwyższą statuetką Jezusa, za to niedziałającą służbą zdrowia, bez eutanazji ale nieleczące starych ludzi, bez aborcji ale z najwyższą śmiertelnością noworodków w UE... czujesz, że za mało tą ojczyznę "zbawiliście" co chcesz uzyskać? Ruszyć na wojnę z muzułmanami czy żydami?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
18-01-2016 09:23 
 Ocena 2 na 2
VonM (709 punktów)
Z pewnością rezydują tu też chrześcijanie, ale obawiam się, że to jest zwykły trolling. I może sprawdzanie, kto uwierzy W szczerość autora, nie w Boga.
Wojtek1211 (17 punktów)
odkupienie win które sam nałożył.. oprawca i ofiara w jednym.. jak małe są treści zawarte w tej księdze...

piszesz o mniej lub bardziej obecnie cechach uznawanych za moralne.. nie zapominaj, że autorzy biblii przez cały stary testament tworzyli ostać boga jako tyrana nakazującego np. kamienowanie za cudzołóstwo, śmierć za wiarę w konkurencyjnego boga..

21 wiek a dyskusja na taki temat....
31-01-2016 14:30 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
.
>odkupienie win które sam nałożył.. oprawca i ofiara w jednym.. jak małe są treści zawarte w tej księdze...
www.racjon(*)q,O.Templetona.dla.Witwickiego

@@@
.
MareMare (111 punktów)
(zablokowany)
>"Zbawienie przyszło przez krzyż".
>I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
>Przez krzyż, który doprowadzi naród do prawdziwej wolności.

   Mam wrażenie, że gdybym ja założyła tutaj wątek z gołymi cytatami
to wylądowałby on w Bazgrołach... Taka ogólna uwaga.
   A teraz do autorki: Dziewczyno! Zrozum, że mam tego dosyć wokół! Krzyż jest dla mnie symbolem zła i łamania prawa. Żyję w państwie wyznaniowym i tu przed nim uciekłam. Czy my wchodzimy do Waszych kościołów? Czy głosimy tam swoje prawdy? Czy naruszamy Waszą przestrzeń sakralną?!
Wenancjusz (16441 punktów)
>>"Zbawienie przyszło przez krzyż".
>>I tak będzie zbawiona nasza Ojczyzna.
>>Przez krzyż, który doprowadzi naród do prawdziwej wolności.
>   Mam wrażenie, że gdybym ja założyła tutaj wątek z gołymi cytatami
>to wylądowałby on w Bazgrołach... Taka ogólna uwaga.
>   A teraz do autorki: Dziewczyno! Zrozum, że mam tego dosyć wokół! Krzyż jest dla mnie symbolem zła i łamania prawa. Żyję w państwie wyznaniowym i tu przed nim uciekłam. Czy my wchodzimy do Waszych kościołów? Czy głosimy tam swoje prawdy? Czy naruszamy Waszą przestrzeń sakralną?!

Z mojego doświadczenia wynika, że taka argumentacja (choć trafna) nie dociera do nawiedzonych religią. Masz na tym forum różnych dziwaków skażonych mesjanizmem. Możesz nawet i pokpiwać z nich, to i tak nie dociera. Zwyczajny brak ambicji i szacunku dla swojej religii. A Maria-Magdalena to już okaz specjalny. Nawija jakieś makarony na uszy, bez komentarza, ot tak, bo jej się nazbierało. Treść, jak dla mnie, co najmniej egzotyczna. Tyle, że nie wiadomo do czego takie coś przylepić i o co jej chodzi. A niech sobie pisze. Ale popatrz ilu to to jej pisanie zainteresowało!
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365