Racjonalista - Strona głównaDo treści
Realne ale zbyt proste

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
31-10-2019 14:05arekRacja (6 punktów)Realne ale zbyt proste
Ocena 1 na 1
Witam.Chciałbym się  podzielić pewną teorią której jestem nosicielem około dwa lata.Od kilku dni zastanawiałem się nad objawieniem Jana ,a konkretnie księgą życia Baranka. Księga ta była zapisana co rozumiałem jako bez sensowną .Bo skoro  jest zapisana od początku to jaki wpływ mają moje wybory i w ogóle fakt że istnieje.Pewnego wieczoru leżałem z zamkniętymi oczami i w pewnej chwili dotarło do mnie że właśnie zrozumiałem i poczułem momentalnie  jak przyśpiesza.Leciałem jakiś czas w ciemności  i nie miałem wpływu na to co się dzieje. Czułem przeciążenie więc musiałem mieć jakąś masę.Nagle zatrzymałem się. Starałem się przypomnieć sobie szybko o czym myślałem. Nie wiem jak długo to trwało ale odległość trzech planet z jakiegoś  powodu tak właśnie mogę to opisać.tak samo jak nagle wystartowałem tak nagle zatrzymałem się  a przeciążenie było tak duże że musiałem się "skupiać" żeby wytrzymać. Wyobraź my sobie świat idealny w którym jesteśmy częścią społeczności której Panem jest nasz stwórca. Jest jak w raju do momentu aż jeden z nowych członków społeczności wyraźnie różni się od innych. Wszyscy podziwiają jego wyjątkowość a on sam utwierdza się w przekonaniu że jest niczym stwórca.W końcu buntuje się i uświadamia innym że są jak marionetki i że będzie lepszym władcą niż Bóg. Z dnia na dzień idealny świat upadł. Bóg widział  jak z dnia na dzień wszystko co stworzył  przestało być docenione. Stwórca postanowił że jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem będzie stworzenie innego wymiaru który udowodni wszystkim do czego prowadzi wolna wola.Tak powstała ziemia która jest wcześniejszą wersją tej idealnej którą Bóg świadomie pominął. Każdy kto zwątpił może przekonać się na własnej skórze Czym jest wolna wola. W tym świecie Bóg i wiara w niego są postrzegane jako Mało prawdopodobne ale w każdej chwili możemy wrócić przez chrzest i wiarę w Syna Bożego. Możliwe że w nocy wracamy do tamtych ciał które na nas czekają.Każdy kto pokocha ten świat nie zostanie zbawiony. Tak jak w sercu szatana  Bóg Odkrył zło tak nasze serca są Mu znane więc  księgą życia nie wyklucza wolnej woli.Co Wy na to?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>Witam.Chciałbym się  podzielić pewną teorią.

pewną... bajką. Nie teorią.

>Co Wy na to?

Nic specjalnego. Musisz przede wszystkim wprowadzić dialogi i lepiej zarysowane charakterystyki postaci. Dalej najlepiej stałego antagoniste, a nie epizodycznego. Do tego przydałyby się jakieś plot twisty. Sugerowałbym też zmianę trybu narracji z 1-osobowego na 3-osobowy, bo jest po prostu łatwiejszy w konsekwentnym i logicznym prowadzeniu historii.
Na razie tyle. Powodzenia w pisaniu mitu. To na zajęcia z polaka?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Każdy kto pokocha ten świat nie zostanie zbawiony.
U uu uuu
>Co Wy na to?
A My na to jak na lato, a tu jesień u drzwi liściem leży...

człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
31-10-2019 19:25 
 Ocena 1 na 1
arekRacja (6 punktów)
co to znaczy trzeciego sortu?
jaki procent społeczeństwa jest po trzecim sorcie?
jedynie uuu uuu coś mi mówi.
do podstawówki (6klasy)bedzie 3+
Duch Prawdy (14787 punktów)
>co to znaczy trzeciego sortu?
Prezes podzielił Polaków na 1 i 2 sort, ja się nie mieszczę, więc trzeci...
>jaki procent społeczeństwa jest po trzecim sorcie?
Trudno powiedzieć, może pół procenta...
>jedynie uuu uuu coś mi mówi.

>do podstawówki (6klasy)bedzie 3+
dzięki, jest super...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365