 |
Test dla głupich i głupszych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-11-2019 10:48 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Test dla głupich i głupszych | . Co mądrzejsze?
1. Religijne dogmaty?
2. Niektóre przesądy? . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
A które?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> A które? Sam sobie wybierz.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Bo Ty taka jesteś niewybredna? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Bo Ty taka jesteś niewybredna? Bo co komu do mojej głupoty, jak ma własną. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
| | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Niewybredność to jeszcze nie głupota. To przybyszewszczyzna. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Niewybredność to jeszcze nie głupota.Dlatego może być wobec niej w opozycji. > To przybyszewszczyzna.  Aha... 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Dlatego może być wobec niej w opozycji. Może być nawet w supozycji. > >To przybyszewszczyzna.  > Aha...  Gdybym rozwiązywał Twój test, zareagowałbym podobnie. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 | okragly (21676 punktów) | > .> Co mądrzejsze?> 1. Religijne dogmaty?niektóre sa prawdziwe np, że był raj (historia prawdziwa, przekazywana z pokolenia na pokolenie, przez umęczonych oraczy, trochę ją przesłodzili) i inny mówiący że powróci, co jest możliwe, biorąc pod uwagę sztuczną inteligencje, automatyzacje czy fakt że już dzisiaj jeden rolnik wyżywi 159 ludzi > 2. Niektóre przesądy?dzisiaj słyszałem o przebiegajacym czarnym kocie przez droge, że on z Egiptu Faraonów sprzed 5000 lat u mnie przesądy sie sprawdzają, np spożywam odpowiednią część ciała nosorożca (wiadomo jaką) i mam oczekiwaną sztywność i wielkość  A jakie masz Ty? cała homeopatia to przesądy. działa? działa! tak jak nosorożec
szukanie raju, moim celem
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >1. Religijne dogmaty?> niektóre sa prawdziwe Na tym polega dogmat, że niektórzy tak twierdzą.> u mnie przesądy sie sprawdzają, np spożywam odpowiednią część ciała nosorożca (wiadomo jaką) i mam oczekiwaną sztywność i wielkość A jakie masz Ty?Ja mam taki ateistyczny przesąd,  że religijne dogmaty to bujda; też mnie nie zwiódł.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
|  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >>>1. Religijne dogmaty? >>niektóre sa prawdziwe > Na tym polega dogmat, że niektórzy tak twierdzą. najniebezpieczniejsze dogmaty są w racjonalnej nauce, w nie wszyscy wierzą, szczególnie w naukach społecznych Te religijne są niegroźne, widać po raju, nikomu nie podnosi nawet ciśnienia,
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
> >u mnie przesądy sie sprawdzają, [...] A jakie masz Ty?> Ja mam taki ateistyczny przesąd, że religijne dogmaty to bujda; też mnie nie zwiódł.Twój dogmat -indywidualizm, to dopiero nieszczęście
szukanie raju, moim celem
|
|
| |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Twój dogmat -indywidualizm Co to konkretnie za dogmat?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Twój dogmat -indywidualizm> Co to konkretnie za dogmat?jest podobny do dogmatu, wiary w wolny rynek, liberalizm, dla kogoś kto wierzy w raj to są fałszywe idee, poglądy słyszałaś o instynkcie posiadania, uznawany za najważniejszy instynkt, mający podstawowe znaczenie dla przetrwania jednostki. To jest dogmat! (związany z indywidualizmem), w raju nic nie mieli, doslownie nic i byli szczęśliwi. Gdy wygnani zostali z raju, nastała cywilizacja wzrost kobiet sie skrócił o 30cm, mężczyzn o 20, żyli połowę czasu tego co w raju. instynkt posiadania, tak samo indywidualizm i inne bzdety są sprzeczne z istotą człowieka  a wracając do pytania, co konkretnie za dogmat? Pisałaś że jestes indywidualistką, zdefiniuj sie i to będzie dogmat, oczywiście z gruntu falszywy ponieważ niezgodny z istota wyksztalconą w raju przez 2 000 002 lat. Proste, nie trzeba nawet do szkoły chodzic  wystarczy wiara 
szukanie raju, moim celem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|