Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na czym polega "sojusz tronu z ołtarzem"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-09-2021 14:25MaxGolonko3 (3459 punktów)Na czym polega "sojusz tronu z ołtarzem"
Ocena 1 na 1
Sojusz tronu z ołtarzem to takie uwikłanie rządzących (np PIS) by przypuszczali, że bez wsparcia (agitacji) kleru utracą władzę.

Wtedy nawet kruczki prawne stosuje władza by nie szkodzić członkom religijnej mafii (=Krk)

Ks. Tomasz F. (53 l.), były już rezydent kościoła w Opolu Lubelskim, wielokrotnie upominał wiernych, stukając wymownie w Pismo Święte, każąc żyć w prawdzie, biorąc odpowiedzialność za swe czyny. Sam robił zupełnie odwrotnie, nurzał się wprost w dziecięcej pornografii, wykorzystał też seksualnie dwóch ministrantów poniżej 15 roku życia. W kwietniu sąd skazał go na 10 lat więzienia, jednak zdaniem zboczeńca w sutannie to zbyt surowa kara. Dla prokuratury zaś - zbyt łagodna. Wniesiono apelację, rozpatrzył ją Sąd Okręgowy w Lublinie, podejmując decyzję o... uchyleniu wyroku i przekazaniu sprawy do rozpatrzenia wyższej instancji.
...
W jego mieszkaniu policja znalazła ponad 300 plików multimedialnych z pornografią dziecięcą - przypomina PAP

lublin.se.(*)l-wyrok-aa-NNDQ-GTbD-DUNK.html

To mafia cynicznych ateistów.
Mój wujek - KSIĄDZ - miał kolejno dwoje dzieci z tą samą gosposią na plebanii i mimo to był przywracany do funkcji księdza, a tylko przenoszony, tam i siam.

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>To mafia cynicznych ateistów.
>Siema
Max (ateista)

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>To mafia cynicznych ateistów.
>>Siema
>Max (ateista)

Ale nie cyniczny i nie krypto... ateista
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Kościół ustawił się sprytnie jako namaszczający koronowne głowy swoim (boskim) błogosławieństwem.
To był pierwotny sojusz - skutek cynicznej decyzji ateisty - Cesarza Konstantyna
człowieka podobnego w działaniach jak cyniczny ateista, nieformalny naczelnik Polski,
pod każdym względem inaczej ...
Jarcia Kaczyński.
witamziomy (536 punktów)
>Sojusz tronu z ołtarzem to takie uwikłanie rządzących (np PIS) by przypuszczali, że bez wsparcia
>(agitacji) kleru utracą władzę.
>Wtedy nawet kruczki prawne stosuje władza by nie szkodzić członkom religijnej mafii (=Krk)

Przecież to ten sam wózek, tylko na innych kołach.

Przykazania kościelne to inna forma praw świeckich. Nauczanie wczesnoszkolne i indoktrynacja kościelna opierają się na tych samych zasadach. Zahamować rozwój rozumności ludzkiej, rozumianej jako kreatywność, niezależność osądów, wyciąganie logicznych i racjonalnych wniosków, wrażliwość na cierpienie, rozwój mądrości itp.

KK to instytucja antyludzka, uderzająca bezpośrednio w rozumność człowieka, w jego biologiczne dziedzictwo. To są terroryści uprawiający gwałt na dziecięcych bezbronnych umysłach i nic dziwnego, że część z nich nie ma żadnych oporów moralnych. KK to kwintesencja zła i cierpienia działająca pod przykrywką miłości i Boga.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mój wujek - KSIĄDZ - miał kolejno dwoje dzieci z tą samą gosposią na plebanii i mimo to był
>przywracany do funkcji księdza, a tylko przenoszony, tam i siam.
>Siema

Czyli zdrowy chłop a i instytucja kościoła okazała się ludzką.

Widać celibat to jakieś ich dążenie a nie kategoryczny nakaz.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Mój wujek - KSIĄDZ - miał kolejno dwoje dzieci z tą samą gosposią na plebanii i mimo to był
>>przywracany do funkcji księdza, a tylko przenoszony, tam i siam.
>>Siema
>Czyli zdrowy chłop a i instytucja kościoła okazała się ludzką.

Tylko ten "wujek" ksiądz istnieje w jego chorej łepetynie.
13-10-2021 20:15 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Mój wujek - KSIĄDZ - miał kolejno dwoje dzieci z tą samą gosposią na plebanii i mimo to był
>>>przywracany do funkcji księdza, a tylko przenoszony, tam i siam.
>>>Siema
>>Czyli zdrowy chłop a i instytucja kościoła okazała się ludzką.
>Tylko ten "wujek" ksiądz istnieje w jego chorej łepetynie.

Księży jest naprawdę wielu, trudno żeby część z nich nie miała dzieci. Natury i pierwotnej chuci nie pokonasz, żadna idea tego nie zmieni. Instynkt i tak się odezwie, bez niego nie byłoby życia.

To znowu nic takiego, że księża mają dzieci ale udają, że ich nie mają. W społeczenstwie każdy kogoś udaje, żeby zachować rolę społeczną i być akceptowanym.
To żadna ujma dla kościoła.
Ujmą dla Krk jest umiłowanie tajemnic.
Dla mnie zamiłowanie Krk do tajemnic jest wyrazem głębokiej pogardy dla swoich owieczek.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ujmą dla Krk jest umiłowanie tajemnic.
>Dla mnie zamiłowanie Krk do tajemnic jest wyrazem głębokiej pogardy dla swoich owieczek.

Watykan otworzył swoje archiwa w przeciwieństwie do Brytyjczyków i Amerykanów.
Mógłbym tam szukać rozwiązań dla współczesnych zagadek historycznych, może znajdę kontakt z osobą, która już tam prześledziła zapisy z XX w.
Pogardę to owieczki mają same do siebie. Byłem w bibliotece a tam straszy, zdradziłem pani bibliotekarce kilka tajemnic medyków i mi sprzedała cztery książki za dziesięć złotych.
Za kilka lat będę miał większą bibliotekę jak ma powiatowe miasto.
Na forum mamy sporo psycholi, czy oni są w stanie pojąć, że w historii, tylko XX w jest tysiące tajemnic. Ma w chorej łepetynie wizje i na wszystko lekarstwo i odpowiedź. Kiedyś nie wiedziałem jaka jest przyczyna tego, że ignoranci mówią jednym głosem. Z tym głosem się nie dyskutuje. Takie przypadki można jedynie badać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Mam generalnie problem z kosciolem katolickim i nie chodzi mi o głośne przypadki nadużycia władzy ale o samą ideologię Pana będąca fundamentem dla kultury patriarchalnej.

Te całe misterium, obrzędy, hierarchia, złote kościoły to nie jest dla mnie.

Na mnie ideologia katolicka nie działa.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365