 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-11-2021 16:23 | Drobner (19539 punktów) | Dobre Nowiny...
8 na 8 | #1 Personel 13.10.2021: (...) w bieżącym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło 356 kandydatów (...) Od kilkunastu lat liczba powołań kapłańskich w Polsce wykazuje tendencję spadkową. Jeśli chodzi o ogólną liczbę przygotowujących się do kapłaństwa, jest to silny spadek w ciągu ostatnich lat. Np. w 2012 r. na I rok do seminariów diecezjalnych i zakonnych zgłosiło się 828 kandydatów. Z kolei w 2019 r. formację do kapłaństwa rozpoczęło już tylko 498 kandydatów, a w ubiegłym 2020 r.- 441. Do czterech Wyższych Seminariów Duchownych w Bydgoszczy, Drohiczynie, Elblągu i Łowiczu nie zgłosił się nikt. Do furt 19 seminariów zakonnych nie zapukał nikt. Opoka: "Powołania kapłańskie w Polsce. Jak wygląda sytuacja w seminariach?" #2 Narybek 20.10.2021:Danych ogólnopolskich jakoś brak... Ale wystarczy pogooglować: google: "Rezygnują z religii"#3 Owieczki 26.11.2021: W analizowanym okresie odsetek wierzących spadł zauważalnie w kategorii wiekowej 18-24 lata. Młodzi Polacy deklarowali swą wiarę w 93% w roku 1992 oraz w 71% w pierwszych ośmiu miesiącach roku 2021. Spadek, choć o mniejszej dynamice, dostrzec można także w starszych grupach wiekowych. Wśród osób w wieku 25-34 lata odsetek wierzących spadł z 94% do 82%, a wśród najstarszych, w wieku 65+, z 97,3% do 94,6%. Młodzi Polacy (18-24 l.) rzadziej też deklarują regularne uczestnictwo w praktykach religijnych. Spadek ten jest bardzo znaczący - z 69% do 23% w ciągu ostatnich 30 lat. Poważny jest również spadek poziomu praktyk religijnych wśród respondentów w wieku 25-34 l. (z 62 do 26%). Aleteia: "Niepokojące rezultaty badania CBOS. Młodzi Polacy odchodzą od wiary" Drobner, nieutulony w optymizmie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Najmłodsza Polska jest już niemal w jednej trzeciej niewierząca. ""W 2021 roku regularny kontakt z Kościołem ma zdecydowana mniejszość millenialsów i najmłodszych (około 1/4 lub mniej), a odpowiednio prawie 1/3 i ponad 1/3 spośród nich nie ma żadnego kontaktu z Kościołem" - wynika z badania. W przypadku pokolenia Solidarności i pokolenia X regularnie praktykuje mniejszość, a prawie 1/5 i ponad 1/5 spośród nich w ogóle nie chodzi do kościoła." tvn24.pl/p(*)iej-wsrod-najmlodszych-5501387Pozdrawiam
|
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | > Najmłodsza Polska jest już niemal w jednej trzeciej niewierząca.> ... prawie 1/3 i ponad 1/3 ...Znaczy się: to, co tymczasem pozostało, to (w promilach - ‰ ) ~ 666. Drobner, ujmujący...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
5 na 5 | Wenancjusz (16441 punktów) | > #1 Personel> 13.10.2021: (...) w bieżącym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło 356 kandydatów (...) > Od kilkunastu lat liczba powołań kapłańskich w Polsce wykazuje tendencję spadkową. Jeśli chodzi o> ogólną liczbę przygotowujących się do kapłaństwa, jest to silny spadek w ciągu ostatnich lat. Np. w> 2012 r. na I rok do seminariów diecezjalnych i zakonnych zgłosiło się 828 kandydatów. Z kolei w 2019> r. formację do kapłaństwa rozpoczęło już tylko 498 kandydatów, a w ubiegłym 2020 r.- 441.> Do czterech Wyższych Seminariów Duchownych w Bydgoszczy, Drohiczynie, Elblągu i Łowiczu nie zgłosił> się nikt.> Do furt 19 seminariów zakonnych nie zapukał nikt.> Opoka:> "Powołania kapłańskie w Polsce. Jak wygląda sytuacja w seminariach?" > #2 Narybek> 20.10.2021: (...) w Warszawie (...) w przypadku szkół ponadpodstawowych, do których uczęszcza > ponad 83 tys. uczniów, z czego jedynie 30,9 proc. chodzi na religię i 2,3 proc. na etykę. Na obydwa> przedmioty uczęszcza zaledwie 0,1 proc. nastolatków, a na żadnym z tych przedmiotów nie uczestniczy> aż 66,7 proc. uczniów.> eDziecko:> "Uczniowie rezygnują z religii. Niespełna co trzeci nastolatek w Warszawie uczęszcza na> katechezę" Danych ogólnopolskich jakoś brak... Ale wystarczy pogooglować:> google:> "Rezygnują z religii"> #3 Owieczki> 26.11.2021: W analizowanym okresie odsetek wierzących spadł zauważalnie w kategorii wiekowej > 18-24 lata. Młodzi Polacy deklarowali swą wiarę w 93% w roku 1992 oraz w 71% w pierwszych ośmiu> miesiącach roku 2021. Spadek, choć o mniejszej dynamice, dostrzec można także w starszych grupach> wiekowych. Wśród osób w wieku 25-34 lata odsetek wierzących spadł z 94% do 82%, a wśród> najstarszych, w wieku 65+, z 97,3% do 94,6%.> Młodzi Polacy (18-24 l.) rzadziej też deklarują regularne uczestnictwo w praktykach religijnych.> Spadek ten jest bardzo znaczący - z 69% do 23% w ciągu ostatnich 30 lat. Poważny jest również spadek> poziomu praktyk religijnych wśród respondentów w wieku 25-34 l. (z 62 do 26%).> Aleteia:> "Niepokojące rezultaty badania CBOS. Młodzi Polacy odchodzą od wiary" > Drobner, nieutulony w optymizmie...Historia ludzkości dokumentuje, że religie są zjawiskiem przemijającym. Powstają i giną wraz z ostatnimi jej wyznawcami, razem z ich bogami. Nie ma więc na to żadnego sposobu by uznać je za prawdziwe. Wystarczy, by przyjrzeć się genezie ich powstania. Człowiekowi było potrzebne pojęcie czegoś niewytłumaczalnie niezwykłego, oczywista doskonałość nieosiągalna człowiekowi.która to coś, nad nim czuwa i chroni. Nauka nie mająca kontaktu z religiami, a więc nie zindoktrynowana, eliminuje po kolei, wszelkie dogmaty zdałoby się nie do ruszenia, które religie deklasują do tego poziomu, iż zacięci jej obrońcy wyglądają jak egzotyczne osobliwości nie przystające do współczesnej rzeczywistości, tworząc takie panoptikum. Religie więc są wymyślone przez człowieka z myślą że dla człowieka. Ale założenie jest z gruntu fałszywe. Twór NATURY jakim jest człowiek, niestety ma "wady" konstrukcyjne. Posiada wrodzoną ciekawość, inteligencję, poczucie nieskrępowanej wolności samodzielnego myślenia (co każda religia potępia), co w końcowym efekcie tworzy jego postęp cywilizacyjny. Tej cechy nie ma żadna religia, czyli staje się widoczną przeszkodą postępu, co jest oczywiście przeczące w sposób oczywisty człowieczej NATURZE. Religie więc stają się człowiekowi niepotrzebne, bo przeszkadzają. Za religiami nie idzie postęp. Może to symptom tego co nadejdzie nieuchronnie? Człowiek świadomie wyeliminuje ze swej świadomości wszystko co jest mitem niesprawdzalnym. Człowiek stanie się realistą. Początek tego procesu już zauważyłeś. Jednak takie rzeczy nie zdarzają się nagle. Potrzeba czasu. "Tractu temporis depravatum est".Nieuchronnie. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | j26c (338 punktów) |
> Historia ludzkości dokumentuje, że religie są zjawiskiem przemijającym. Powstają i giną wraz z ostatnimi jej wyznawcami, razem z ich bogami. Nie ma więc na to żadnego sposobu by uznać je za prawdziwe. Wystarczy, by przyjrzeć się genezie ich powstania. Człowiekowi było potrzebne pojęcie czegoś niewytłumaczalnie niezwykłego, oczywista doskonałość nieosiągalna człowiekowi.która to coś, nad nim czuwa i chroni. Nauka nie mająca kontaktu z religiami, a więc nie zindoktrynowana, eliminuje po kolei, wszelkie dogmaty zdałoby się nie do ruszenia, które religie deklasują do tego poziomu, iż zacięci jej obrońcy wyglądają jak egzotyczne osobliwości nie przystające do współczesnej rzeczywistości, tworząc takie panoptikum. Religie więc są wymyślone przez człowieka z myślą że dla człowieka. Ale założenie jest z gruntu fałszywe. Twór NATURY jakim jest człowiek, niestety ma "wady" konstrukcyjne. Posiada wrodzoną ciekawość, inteligencję, poczucie nieskrępowanej wolności samodzielnego myślenia (co każda religia potępia), co w końcowym efekcie tworzy jego postęp cywilizacyjny. Tej cechy nie ma żadna religia, czyli staje się widoczną przeszkodą postępu, co jest oczywiście przeczące w sposób oczywisty człowieczej NATURZE. Religie więc stają się człowiekowi niepotrzebne, bo przeszkadzają. Za religiami nie idzie postęp. Może to symptom tego co nadejdzie nieuchronnie? Człowiek świadomie wyeliminuje ze swej świadomości wszystko co jest mitem niesprawdzalnym. Człowiek stanie się realistą. Początek tego procesu już zauważyłeś. Jednak takie rzeczy nie zdarzają się nagle. Potrzeba czasu. "Tractu temporis depravatum est".Nieuchronnie.> Pozdrawiam.> Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.> Fajnie napisane, plusa masz.
|
|
 | 1 na 3 | okragly (21676 punktów) |
>>Drobner, nieutulony w optymizmie... nie mamy na nic wpływu, świat jest zdeterminowany
>Historia ludzkości dokumentuje, że religie [..] Powstają i giną i tak będzie do konca świata, dziś religią dominującą naszymi umyslami jest antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolnośc, wlasność)
>Powstają i giną wraz z ostatnimi jej wyznawcami, razem z ich bogami. ciekawe kiedy zginą ostatni wyznawcy liberalizmu z ich Bogiem zwanym Wolny Rynek który wszystko wie i wszystko wyjaśnia z ich kaplanami balcerowiczami czy pamietasz, że największa inflacja byla z powodu naszego geniusza Balcerowicza a nie w PRL-u
>Wystarczy, by przyjrzeć się genezie ich powstania. Człowiekowi było potrzebne pojęcie czegoś niewytłumaczalnie niezwykłego, oczywista doskonałość nieosiągalna człowiekowi.która to coś, nad nim czuwa i chroni. tak wolny rynek, bóg który wszystkim steruje, sama doskonałość. Szkoda, że w niedziele są nieczynne świątynie- galerie handlowe
>Religie więc są wymyślone przez człowieka z myślą że dla człowieka. Ale założenie jest z gruntu fałszywe. liberalizm wymyslony zostal przez patoelity dla korzysci patoelit > człowiek, ma "wady" konstrukcyjne. Posiada wrodzoną ciekawość, inteligencję, poczucie nieskrępowanej wolności samodzielnego myślenia TY jesteś tworem patoelit, ich religi zwanej liberalizmem, myślisz jak one ci karzą
>Religie stają się człowiekowi niepotrzebne, bo przeszkadzają. Za religiami nie idzie postęp. religia dobrze ustawiona może prowokować, tworzyć postęp, ale nasza jest przestarzała, 2000 lat i nierefolmowalna (oparta na św księdze, jej nie można zmienić) > Człowiek stanie się realistą. to będzie koniec świata
|
|
|  | 4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>>Drobner, nieutulony w optymizmie... >nie mamy na nic wpływu, świat jest zdeterminowany JAK ZWYKLE TO WYMYSŁ LUDZKI NA CO NIE MA DOWODÓW. >>Historia ludzkości dokumentuje, że religie [..] Powstają i giną >i tak będzie do konca świata, dziś religią dominującą naszymi umyslami jest antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolnośc, wlasność) To nie religia. To technika rządzenia. >>Powstają i giną wraz z ostatnimi jej wyznawcami, razem z ich bogami. >ciekawe kiedy zginą ostatni wyznawcy liberalizmu z ich Bogiem zwanym Wolny Rynek który wszystko wie i wszystko wyjaśnia z ich kaplanami Balcerowiczami Balcerowicz to nie kapłan. Nie myl pojęć. To jedyny człowiek, który radykalnie umiał działać, by zatrzymać hiperinflację. Raczej trzeba go szanować. >czy pamietasz, że największa inflacja byla z powodu naszego geniusza Balcerowicza a nie w PRL-u Czy pamiętasz? Mam 74 lata życia. To raczej Ty nie pamiętasz, bo Balcerowicz nie wywołał inflacji. Mylisz fakty. Kiedy Ty powiesz coś co ma sens? >>Wystarczy, by przyjrzeć się genezie ich powstania. Człowiekowi było potrzebne pojęcie czegoś niewytłumaczalnie niezwykłego, oczywista doskonałość nieosiągalna człowiekowi.która to coś, nad nim czuwa i chroni. >tak wolny rynek, bóg który wszystkim steruje, sama doskonałość. Szkoda, że w niedziele są nieczynne świątynie- galerie handlowe Przykro mi bardzo ale znów pieprzysz z uporem osła lepiej jak modełko Hamerlik. Wolny rynek to pojęcie w ekonomii. Rzeczywiście wolny naprawdę rynek jest regulatorem regulującym równowagę podaży i popyt. Te pojęcia są wyraźnie Tobie obce, więc nie wysilaj się na złośliwości, bo argumentów rzeczowych nie masz. Mówisz, że świątynie w niedziele i święta są zamknięte? No pewnie jak raju. Leżą tylko i nic nie robią. >>Religie więc są wymyślone przez człowieka z myślą że dla człowieka. Ale założenie jest z gruntu fałszywe. >liberalizm wymyslony zostal przez patoelity dla korzysci patoelit Wytocz jakieś uzasadnienie tego co napisałeś. Bo jakoś sensu nie łapiesz. >> człowiek, ma "wady" konstrukcyjne. Posiada wrodzoną ciekawość, inteligencję, poczucie nieskrępowanej wolności samodzielnego myślenia >TY jesteś tworem patoelit, ich religi zwanej liberalizmem, myślisz jak one ci karzą Już przeginasz i to głupio. Jesteś jak widać jak wzorcowy katolik. Autokratycznie, niepodważalnie osądziłeś, że jestem tworem patoelit,. To choć wyjaśnij co rozumiesz przez określenie patoelity, Muszę przecież wiedzieć jak nosić tą nazwę. A prowokujesz do zadania pytania (nie do autokratycznej opinii), kto Ciebie wytworzył, że tak stale za przeproszeniem pieprzysz czy trzeba czy nie o tym raju? >>Religie stają się człowiekowi niepotrzebne, bo przeszkadzają. Za religiami nie idzie postęp. >religia dobrze ustawiona może prowokować, tworzyć postęp, ale nasza jest przestarzała, 2000 lat i nierefolmowalna (oparta na św księdze, jej nie można zmienić) Zdecyduj bo jakoś piszesz jak pokręcony. To źle napisałem iż religie (wszelkie) są niemoralne, nieprawdziwe bo oparte na niesprawdzalnych mitach? Szanowny forumowiczu a jakie religie były w raju? Jakie religię są mecenasami postępu? >> Człowiek stanie się realistą. >to będzie koniec świata Twojego raju na pewno. Bo człowiek zacznie filtrować głupoty od rzeczywistości. Będzie zdolny do analitycznego myślenia. Wg kalendarza Majów nasza epoka zakończy się wraz z kalendarzem, który liczony był w odniesieniu do skoków cywilizacyjnych rozwoju ludzkości, których było cztery. Ostatni skończył się 22.12.2012 r. Dalej nie wiadomo. Majowie najpewniej widzieli obraz piątego świata i wiem dlaczego nie kontynuowali kalendarza. Bo to będzie świat racjonalnie myślących, bez bogów. Świat nauki, w którym mrzonki religijne nie będą miały miejsca. To będzie Twój koniec świata. Twój osobisty jak i raju który wymyśliłeś. Bo znikniesz jak religie razem ze swoimi bogami Ogarnij się człowieku bo masz zaległości w czytaniu wszystkiego. Pasującego i nie pasującego Tobie, bo to poszerza horyzonty i pozwala na bardziej przytomne oceny. Bo wiesz, że oceniać to znaczy tylko porównywać.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
>>nie mamy na nic wpływu, świat jest zdeterminowany >JAK ZWYKLE TO WYMYSŁ LUDZKI NA CO NIE MA DOWODÓW. co oprócz fizyki rządzi swiatem? czy siłą woli można wygiąć łyżeczkę?
>> dziś religią dominującą naszymi umyslami jest antyludzki liberalizm (indywidualizm, wolnośc, wlasność) >To nie religia. To technika rządzenia. faszyzm, komunizm konkurował z religia tak jest i z ideologią liberalną (indywidualizm, wolnośc, własność)
>>ciekawe kiedy zginą ostatni wyznawcy liberalizmu z ich Bogiem zwanym Wolny Rynek który wszystko wie i wszystko wyjaśnia z ich kaplanami Balcerowiczami >Balcerowicz to nie kapłan. niedawno bylo spotkanie młodych liberałów z kapłanami PO w Olsztynie, słuchali go z rozdźawionymi dziobami, jak papieża >To jedyny człowiek, który radykalnie umiał działać, by zatrzymać hiperinflację. spowodował inflacje
> Mam 74 lata życia. gratulacje
>>> Człowiekowi było potrzebne pojęcie czegoś niewytłumaczalnie niezwykłego, doskonałość nieosiągalna człowiekowi.która to coś, nad nim czuwa i chroni. >>tak wolny rynek, bóg który wszystkim steruje, sama doskonałość. w niedziele są nieczynne świątynie- galerie handlowe > znów pieprzysz z uporem osła Wolny rynek to pojęcie w ekonomii. która jest religią liberałów w bibli też jest dużo o ekonomi np o talentach czy np nie kradnij a liberalowie ze swoim wolnym rynkiem, że pierwszy milion trzeba ukraść, i stało sie, machina ruszyła, dzika prywatyzacja (w Rosji na Ukrainie nastała katastrofa)
>>>Religie są wymyślone przez człowieka z myślą że dla człowieka. Ale założenie jest fałszywe. >>liberalizm wymyslony zostal przez patoelity dla korzysci patoelit >Wytocz jakieś uzasadnienie nie jest możliwe zeby ktoś z poza patoelit dorwał sie do wladzy, zjedza go (byl taki z Peru czy Lepper)
>>> człowiek, ma "wady" konstrukcyjne. Posiada wrodzoną ciekawość, inteligencję, poczucie nieskrępowanej wolności samodzielnego myślenia >>TY jesteś tworem patoelit, ich religi zwanej liberalizmem, myślisz jak one ci każą > przeginasz Jesteś jak wzorcowy katolik. osądziłeś, że jestem tworem patoelit,. To wyjaśnij co rozumiesz przez określenie patoelity, determinizm rządzi światem, TY jesteś tego dowodem, poprzez mas media, religie, szkole, zaklady pracy patoelity ksztaltuja opinie publiczną, to co masz myśleć, czy nawet EGO masz z podanej lekkostrawnej papki podanej przez patoelity
> kto Ciebie wytworzył nie chodzilem do złobka, przedszkola, wychowywalem sie na malej wsi, wszyscy sobie pomagali, domow nie zamykali, nie było radia, telewizji, kina, a wiec macki patoelit sie mnie nie imały, taki komunizm?
>>>Religie stają się człowiekowi niepotrzebne, przeszkadzają. Za religiami nie idzie postęp. >>religia dobrze ustawiona może prowokować, tworzyć postęp, ale nasza jest przestarzała, 2000 lat i nierefolmowalna (oparta na św księdze, jej nie można zmienić) > a jakie religie były w raju? dopasowane do społeczności lokalnej np tam gdzie malo kobiet akceptowałaby, kobiety z dwoma mężami. Religia powinna budować wspólnotę, komunę >Jakie religię są mecenasami postępu? był czas,że Muzułmanie mocno wysforowali sie do przodu, dzieki religii. Żydzi dzięki religii rządzą światem.
>>> Człowiek stanie się realistą. >>to będzie koniec świata >Twojego raju na pewno. Bo człowiek zacznie filtrować głupoty od rzeczywistości. Będzie zdolny do analitycznego myślenia. w raju byliśmy zwierzętami, one są realistami
|
|
| | |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >co oprócz fizyki rządzi swiatem? Kłamstwo - "władca tego świata".
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | 4 na 4 | Arminius (25555 punktów) | historia ludzkości dokumentuje | >Historia ludzkości dokumentuje, że religie są zjawiskiem przemijającym.
I zarazem, że RELIGIA jest zjawiskiem trwałym, niezmiennym i niezniszczalnym. Zmienia się tylko ( "przemija" jak w cytacie wyżej) jej dana postać, tylko po to by zaistnieć w swej kolejnej/innej emanacji.
|
|
|  | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: historia ludzkości dokumentuje | > >Historia ludzkości dokumentuje, że religie są zjawiskiem przemijającym.> I zarazem, że RELIGIA jest zjawiskiem trwałym, niezmiennym i niezniszczalnym.To nie religia ma owe trzy ontyczne własności, a inne zjawisko, będące jej żyznym podglebiem...  Drobner z odchwaszczonej ziemi
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | ontyczny Arminius | >To nie religia ma owe trzy ontyczne własności, a inne zjawisko, będące jej żyznym podglebiem...
Głupota i oszustwo pojawiły się wraz z pierwszym człowiekiem. Były, są i będą towarzyszyć ludzkości po jej ostateczny kres. Ergo - religia jest nie do wytrzebienia.
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: ontyczny Arminius | >>To nie religia ma owe trzy ontyczne własności, a inne zjawisko, będące jej żyznym podglebiem... >Głupota i oszustwo pojawiły się wraz z pierwszym człowiekiem. nieprawda, w raju nie oszukiwali, dlatego wykształciła się mowa. Małpy kłamia, dlatego u nich, choć technicznie mozliwa, mowa nie powstała, bo po co? U nas mówi też całe ciało, np zaczerwienienie sie, oczy, brwi, zawstydzenie, wszystko sprzyja prawdzie. Patoelity są małpami. Taki Tusk ile to on nienaobiecywał w wyborach, nic nie spełnił. Kaczyński bardziej rajski, spełnia obietnice (jest za to znienawidzony przez racjonalistów) > oszustwo ... Były, są i będą towarzyszyć ludzkości po jej ostateczny kres. nie, historia zatoczy koło (w raju nie oszukiwali)
>Ergo - religia jest nie do wytrzebienia. magia jest nieodzowna do zycia np efekt placebo
W święta przebieramy się za sw Mikołaja W raju przebierali się za zwierzęta mocy, dzieci potrzebuja magii, nie tylko w Boże Narodzenie Przy obrzedach, ceremoniach przejscia, uzdrawianiu dzieci (sa uduchowione, podatni na sugestie przebranej wiedźmy) Korzystnie mieć szamana w stadzie (ale my nie mamy swojego stada a szkoda, tzw słuzba zdrowia wiele by zaoszczędziła)
my racjonaliści wymieramy i kto jest mądrzejszy? po efektach ich poznacie nas nie będzie, oni będą trwać wiecznie np Amisze 7 dzieci na kobietę, Żydzi 7 (obydwie społeczności są bardzo bogate) na Ukrainie gdzie doradzał nasz arcybiskup liberalizmu, balcerowicz mają depopulacje, jak podczas wielkiego głodu, u nas podobnie, balcerowicz wróc, chcemy wymrzeć, jesteśmy męczennikiem narodów, musimy cierpiec
bóg liberałów zwany Wolny Rynek w 3 osobach- indywidualizm, wolność, własność- to śmierć
|
|
3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dobre Nowiny... |
> wystarczy pogooglować: google: "Rezygnują z religii"Rozwiązaniem byłoby może dziedziczenie parafii, diecezji, a nawet metropolii...  > Drobner, nieutulony w optymizmie...Solidarnie się przytulam. 
cr
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Rozwiązaniem byłoby może dziedziczenie parafii, diecezji, a nawet metropolii... >
Koszty utrzymania dziedzictwa kultury chrześcijańskiej są nie do zaakceptowania przez małpiarnię. Ich nowa religia, bez zasad i możliwości wspólnego intelektualnego działania, oparta na wandalizmie już by doprowadziła do jej upadku gdyby nie to, że na szczęście, używano wtedy mało metalu. Małpiarnia już by te dzieła sztuki rozebrała i na złom sprzedała. U nas na cmentarzu, ktoś powyrywał wszystkie mosiężne krucyfiksy. Niektóre miały po 1OO lat. Z tą "demokratyczną" małpiarnią nikt nie wygra. Ona jest z tego dumna.
|
|
|  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | > Rozwiązaniem byłoby może dziedziczenie parafii, diecezji, a nawet metropolii... Podsłuchane:- Księże proboszczu, czy zniosą kiedyś celibat? - Księże wikary, my tego nie dożyjemy. Może nasze dzieci... Drobner, z białych...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|