Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy tu będzie techno?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-12-2021 22:37Arminius (25555 punktów)Czy tu będzie techno?
Ocena 1 na 1
W Warszawie, w świąteczną noc zwandalizowano kościół pod wezwaniem Św. Krzyża. Zainteresowanych problemem odsyłam do info w Onecie. Od siebie dodam tylko, iż brewerie jak wyżej do złudzenia przypominają modus operandi żydowskich szowinistów religijnych atakujących kościoły w Palestynie. Ciekawym, czy w Polsce aktów wandalizmu jak wyżej dopuszcza się ortodoksja religijna czy też lewacka? A może to sami katolicy dopuścili czynu jak wyżej aby mieć pretekst do nagonki na swych przeciwników?

"PiS won". Wandale zniszczyli elewację kościoła św. Krzyża w Warszawie
Świąteczna noc okazała nie być się spokojna na warszawskim Śródmieściu. Nieznani sprawcy w akcie wandalizmu zniszczyli fasadę kościoła św. Krzyża. Na budynku znalazły się napisy: "tu będzie techno", "świeckie państwo" i "PiS won".

www.onet.p(*)ola-sw-krzyza/hmzsvt2,79cfc278
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>W Warszawie, w świąteczną noc zwandalizowano kościół pod wezwaniem Św. Krzyża. Zainteresowanych
>problemem odsyłam do info w Onecie. Od siebie dodam tylko, iż brewerie jak wyżej do złudzenia
>przypominają modus operandi żydowskich szowinistów religijnych atakujących kościoły w Palestynie.
>Ciekawym, czy w Polsce aktów wandalizmu jak wyżej dopuszcza się ortodoksja religijna czy też
>lewacka? A może to sami katolicy dopuścili czynu jak wyżej aby mieć pretekst do nagonki na swych
>przeciwników?
>"PiS won". Wandale zniszczyli elewację kościoła św. Krzyża w Warszawie
>Świąteczna noc okazała nie być się spokojna na warszawskim Śródmieściu. Nieznani sprawcy w akcie
>wandalizmu zniszczyli fasadę kościoła św. Krzyża. Na budynku znalazły się napisy: "tu będzie
>techno", "świeckie państwo" i "PiS won".
>www.onet.p(*)ola-sw-krzyza/hmzsvt2,79cfc278
>
Może to jest efekt odbicia w drugą stronę? Jak kogoś się przymusza do czegoś, to ten ktoś "na złość" robi odwrotnie.
26-12-2021 10:00 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)słaby styl

>Może to jest efekt odbicia w drugą stronę? Jak kogoś się przymusza do czegoś, to ten ktoś "na >złość" robi odwrotnie.

Ale robi to w beznadziejnie słabym stylu.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: słaby styl
>>Może to jest efekt odbicia w drugą stronę? Jak kogoś się przymusza do czegoś, to ten ktoś "na >złość" robi odwrotnie.
>Ale robi to w beznadziejnie słabym stylu.
Porównanie tego z krzyżem w Sejmie wcale tak beznadziejnie nie wypada...
27-12-2021 22:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)oj wypada
>>>Może to jest efekt odbicia w drugą stronę? Jak kogoś się przymusza do czegoś, to ten ktoś "na >złość" robi odwrotnie.
>>Ale robi to w beznadziejnie słabym stylu.
>Porównanie tego z krzyżem w Sejmie wcale tak beznadziejnie nie wypada...

Jednak wypada. Zapomniał pan - na przykład - że kościół jak wyżej to zabytek. Nota bene, gdyby takie napisy lub o podobnej treści pojawiły się na ścinach synagog - zdaje pan sobie sprawę jaki jazgot o odradzającym się o faszyzmie podnieśliby wszelkiej maści chasbarowcy?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365