 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-04-2016 09:43 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | Księga PP 22-5
-4 na 10 | Dlaczego kobiety tak łatwo rezygnują z wrodzonego wdzięku, powabu i ukrytej cielesności. Dlaczego nie rozumieją, że w oczach mężczyzn nie zobaczą zaciekawienia i pragnienia odkrywania tego co zakryte. Coraz bardziej ogołocone kobiety "zabijają" w mężczyznach bardzo piękną cechę, która określa ich jako mężczyznę zdobywcę. Nie sądzę, żeby zdobywanie, odkrywanie, czy zabieganie o to co tajemnicze, całkowicie wygasło u współczesnych mężczyzn. Współczesna moda i trendy usilnie starają się wykreować mężczyznę pożądliwego, bez cienia choćby najmniejszej otoczki romantyzmu. Z pięknego zjednoczenia dusz, które powinno być początkiem każdego związku, stają się (oni) - poprzez roznegliżowane dziewczyny - jedynie namiastką "prawdziwego mężczyzny" . Niewieleu z nich wie, że kobieta oprócz ciała, ma też i duszę. Zresztą wiele kobiet też tego nie wie. Zgrozę wzbudzają kobiety starsze, też zdominowane przez modę, które bez względu na wiek, wagę i deformacje ciała, wciskają się w coś, co już nie jest nawet spodniami, a wręcz rajstapami. "Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosi..." A gdzie te kobiety, wiotkie, powabne i zwinne, których ciepło, uśmiech, prostota i wdzięk wyzwalały w mężczyznach głębsze uczucia, niż dominacja seksualności. Sfera seksualności, tak ważna w życiu człowieka może - poprzez duchowe więzi - stać się przeżyciem o które warto zabiegać i zawalczyć. Wielką krzywdą byłoby "wrzucić do jednego worka" wszystkich mężczyzn. Są jeszcze wspaniali mężczyźni, którzy z nie mniej wspaniałymi kobietami mogli by być wzorcami dla innych. Niestety współczesny świat drwi i szydzi ze wszystkiego co czyste, piękne i prawdziwe.
Księga Powtórzonego Prawa 22-5 "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy kto tak postępuje, obrzydły jest dla swego Boga, Jahwe ."
M-M | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | Drobner (19539 punktów) | > Księga Powtórzonego Prawa 22-5> "Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety;> gdyż każdy kto tak postępuje, obrzydły jest dla swego Boga, Jahwe ." Drobner, nudysta...
|
|
11 na 11 | Selanos (12869 punktów) | I nie przyszło Ci do głowy, że być może kobiety mają ciekawsze rzeczy do roboty niż podobanie się mężczyznom albo dopasowywanie się do czyichś standardów?
Twoja wypowiedź przypomina mi w treści (na szczęście nie w tonie), wypowiedź jakiegoś muzułmanina, który mówił coś w stylu "na zachodzie ubieracie swoje kobiety jak dziwki." Nie ubieramy, same się ubierają i nie jak dziwki, tylko jak chcą. I całe szczęście.
|
|
8 na 8 | romaro (25211 punktów) | >Dlaczego nie rozumieją, że w oczach mężczyzn nie zobaczą zaciekawienia i pragnienia odkrywania tego co zakryte. Ano właśnie - dlaczego? Dlaczego kobiety szczególnie twojego pokroju problem mają z mężczyznami? Dlaczego czujecie się samotne? Facet nie lubi się dzielić, a wygrać z waszą fanatyczną wiarą z reguły nie próbuje.
>A gdzie te kobiety, wiotkie, powabne i zwinne, których ciepło, uśmiech, prostota i wdzięk wyzwalały w mężczyznach głębsze uczucia, niż dominacja seksualności. Myślę, że kompletnie nie znasz mężczyzn. Współczuję Ci.
|
|
 | 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | >>A gdzie te kobiety, wiotkie, powabne i zwinne, których ciepło, uśmiech, prostota i wdzięk wyzwalały w mężczyznach głębsze uczucia, niż dominacja seksualności.
W klasztorach?
>Myślę, że kompletnie nie znasz mężczyzn.
No zna przecież: proboszcza i wikarych kilku. Jeno ich 'głębsze uczucia' dotyczą obszarów 'poniżej tornistra'.
Drobner, nie'skatechizowany' za młodu (ani za staru)
|
|
|  | 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | > >>A gdzie te kobiety, wiotkie, powabne i zwinne, których ciepło, uśmiech, prostota i wdzięk wyzwalały w mężczyznach głębsze uczucia, niż dominacja seksualności.> W klasztorach?ON WIE. Czekam na odpowiedź...
|
|
1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Plus za tylko dwie linijki z Biblii per własny (?) tekst. A temat też jest ciekawy, jak to współcześnie archetypy k/m ewoluują. Niekoniecznie zaraz wszystkie zjawiska muszą być oceniane za złe czy dobre zależnie, kto tam jaki ma akurat światopogląd. Zwykle jest coś za coś. By coś zyskać coś trzeba poświęcić. Emancypacja kobiet siłą rzeczy musiała spowodować zniewieścienie facetów, co by bilans się zgadzał.
Jakąś miarą czy to idzie w dobrym, czy w złym kierunku byłoby chyba co?.. zadowolenie ogółu? liczba udanych związków? Ale które to niby związki należy uznawać za udane? Długie nie znaczy zawsze szczęśliwe, a szczęście nie ma skali, natomiast sam przyrost naturalny, czy np. liczba osiągniętych orgazmów (heh) mogą być oceniane z różnych punktów widzenia. Że nie ma zrozumienia między płciami? A był li czas kiedy takowe było? Co by nie powiedzieć, prowerbialne* (n.b., czyje to ulubione słówko na tym forum?) psy jak zwykle szczekają a karawan jedzie dalej.
---- *Kurna nasze 'przysłowiowe' już wykreślili ze słownika?
|
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | > A gdzie te kobiety, wiotkie, tu
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | >Dlaczego kobiety tak łatwo rezygnują z wrodzonego wdzięku, powabu i ukrytej cielesności. Dlaczego nie rozumieją, że w oczach mężczyzn nie zobaczą zaciekawienia i pragnienia ...
Które kobiety? Wszystkie? PiSzesz to z własnego doświadczenia? Zrezygnowałaś kiedyś z wrodzonego wdzięku i ... nic, zero zaciekawienia i pragnienia...?
>...kobieta oprócz ciała, ma też i duszę.
Naprawdę? Niektórzy doktorzy samczego kościoła byli innego zdania, by wymienić chociażby Tomasza z Akwinu, mentora odnowy katolickiej filozofii (współczesny tomizm egzystencjalny). Coś się w tej materii zmieniło? Kiedy papieżem zostanie kobieta?
>"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety; >gdyż każdy kto tak postępuje, obrzydły jest dla swego Boga, Jahwe ."
Czy doskonała istota, jaką jest ten, który (tylko) jest, miewa stany obrzydzenia?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
2 na 2 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Komunia = komuna Zauważcie kto najchętniej zagląda do Waszych portfeli - komuniści, którzy wiedzą lepiej jak rozdysponować Twój majątek. A kto najchętniej zagląda Wam do łóżka? Katolicy, którzy wiedzą lepiej jak kobiety powinny się ubierać i co mają robić. Komuniści nie mają pieniędzy, a katolicy... zależność jest prosta  Od patologicznej chęci kontroli jest już niedaleko do psychopatii.
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Zauważcie kto najchętniej zagląda do Waszych portfeli - komuniści, ...kto najchętniej zagląda Wam do łóżka? Katolicy, ...
Teoretyczne antypody ale w praktyce - to samo: mniej lub bardziej zawoalowany zamordyzm. Ale te dwie ideologie łączy urojenie o absolutnej prawdzie, dogmat. Teraz takie stanowiska zwykło nazywać fundamentalizmem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| dzentelmen (2000 punktów) | > Dlaczego kobiety tak łatwo rezygnują z wrodzonego wdzięku, powabu i ukrytej cielesności...Które? Te "zakompleksione" na pewno tak, ale... Dla 'zdrowej' reszty (  )... To AS z rękawa...  Pozdrawiam Marysiu. "Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
|
|
 | -1 na 3 handzlik (491 punktów) (zablokowany) | istotnym jest pytanie czy kobiety mają dusze? albo czy można kobiete określić "homo"? Podobno teologowie prowadzili kiedyś zażarte dyskusje. > >Dlaczego kobiety tak łatwo rezygnują z wrodzonego wdzięku, powabu i ukrytej cielesności...> Które? Te "zakompleksione" na pewno tak, ale... Dla 'zdrowej' reszty ( )... To AS z rękawa...  as z rękawa to coś na wzór czegoś ukrytego, niespodziewanego o dużej wartości. czego wyeksponowanymi atrybutami tego nie można nazwać. ja również uważam, że kobieta przyciągająca uwagę ze względu na wygląd, to przykre zjawisko. wygląd jest ważną zaletą przy braku innych zalet. stephen hawking chyba nie oczarował swojej żony swoim wyglądem?  mam na myśli że magdalena ma słuszność w tym, że nie eksponowanie swojej cielesności pozwala nie tylko wyostrzyć czy zaakcentować inne zalety ale pokazać wartość człowieka.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|