 |
Nie czarne owce, lecz system przemocy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-05-2022 09:29 | romaro (25211 punktów) | Nie czarne owce, lecz system przemocy | W kontekście pedofilii Kościół jest miejscem szczególnie groźnym dla dzieci, bardziej niebezpiecznym niż szkoły, kluby sportowe, instytucje kultury. Pokazała to komisja we Francji, a podobny wniosek wynika również z raportu polskiej komisji. Wciąż umyka to uwadze fanów Kościoła. pbs.twimg.(*)WYAEkgWW?format=jpg&name=smallDumni rodzice swych pociech, które przystąpiły w tym roku po raz pierwszy do komunii liczą na ile ich komunijne przyjęcie im się zwróciło. Ilu z nich będzie żałować, że przehandlowali swoje dziecko za rower, laptop, tablet i parę złotych? Ile nowych ofiar przyniesie nowy rok szkolny? Kościół katolicki to jedyna organizacja, która na masową skalę gwałciła dzieci i która nie tylko w znacznej mierze pozostaje bezkarna, ale i przez wiele środowisk opiniotwórczych wciąż jest przedstawiana jako autorytet. Księża pedofile nie są czarnym owcami, jak ich nazywają hierarchowie. Gdy ułożymy w całość fragmenty tej mozaiki, rozproszone w mediach, a potem zapomniane, ujrzymy obraz endemicznej przemocy, która dotyczy każdej dziedziny z życia Kościoła. Znajdujemy księży, którzy wykorzystują swój autorytet, aby zyskać dostęp do dzieci w zakrystii, na katechezie czy próbach choru, na kempingach lub koloniach; niektórzy prowadzą ośrodki pomocy, inni szkoły katolickie. (...) Mają szuflady lub komputery pełne dziecięcej pornografii. Wyszukują dzieci, które nie są jeszcze nastolatkami, najlepiej z problemami psychicznymi lub w trudnej sytuacji rodzinnej, ponieważ są bardziej bezbronne; każą im wierzyć, że ręka, która ich obmacuje, jest ręką błogosławioną, że miłość Boga płynie poprzez uprzywilejowane ciało księdza. Gwałt często trwa latami, zostawiając trwały ślad w życiu ofiar, które po kres swych dni borykają sie z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami seksualnej przemocy A jak reaguje instytucjonalny Kościół? Pielęgnuje, wspiera, chroni. Nie ofiary, lecz księży. Praktyka jest utrwalona i zawsze taka sama: nie zgłaszać pedofilii władzom, tylko unikać skandalu, przenosząc księdza do innej parafii lub hospitalizując go przez pewien czas w jednym z niedostępnych, rozsianych po kraju kościelnych ośrodków rehabilitacji. Władze Kościoła nie maja prawnego obowiązku zgłaszania nadużyć ani rozliczania się z wyników wewnętrznych procesów - kryją się więc za zasłoną milczenia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Wenancjusz (16441 punktów) | > W kontekście pedofilii Kościół jest miejscem szczególnie groźnym dla dzieci, bardziej> niebezpiecznym niż szkoły, kluby sportowe, instytucje kultury. Pokazała to komisja we Francji, a> podobny wniosek wynika również z raportu polskiej komisji. Wciąż umyka to uwadze fanów Kościoła.> pbs.twimg.(*)WYAEkgWW?format=jpg&name=small> Dumni rodzice swych pociech, które przystąpiły w tym roku po raz pierwszy do komunii liczą na ile> ich komunijne przyjęcie im się zwróciło. Ilu z nich będzie żałować, że przehandlowali swoje> dziecko za rower, laptop, tablet i parę złotych? Ile nowych ofiar przyniesie nowy rok szkolny?> Kościół katolicki to jedyna organizacja, która na masową skalę gwałciła dzieci i która nie tylko w> znacznej mierze pozostaje bezkarna, ale i przez wiele środowisk opiniotwórczych wciąż jest> przedstawiana jako autorytet.> Księża pedofile nie są czarnym owcami, jak ich nazywają hierarchowie. Gdy ułożymy w całość fragmenty> tej mozaiki, rozproszone w mediach, a potem zapomniane, ujrzymy obraz endemicznej przemocy, która> dotyczy każdej dziedziny z życia Kościoła. Znajdujemy księży, którzy wykorzystują swój autorytet,> aby zyskać dostęp do dzieci w zakrystii, na katechezie czy próbach choru, na kempingach lub> koloniach; niektórzy prowadzą ośrodki pomocy, inni szkoły katolickie. (...) Mają szuflady lub> komputery pełne dziecięcej pornografii. Wyszukują dzieci, które nie są jeszcze nastolatkami,> najlepiej z problemami psychicznymi lub w trudnej sytuacji rodzinnej, ponieważ są bardziej> bezbronne; każą im wierzyć, że ręka, która ich obmacuje, jest ręką błogosławioną, że miłość Boga> płynie poprzez uprzywilejowane ciało księdza. Gwałt często trwa latami, zostawiając trwały ślad w> życiu ofiar, które po kres swych dni borykają sie z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami> seksualnej przemocy> A jak reaguje instytucjonalny Kościół? Pielęgnuje, wspiera, chroni. Nie ofiary, lecz księży.> Praktyka jest utrwalona i zawsze taka sama: nie zgłaszać pedofilii władzom, tylko unikać skandalu,> przenosząc księdza do innej parafii lub hospitalizując go przez pewien czas w jednym z> niedostępnych, rozsianych po kraju kościelnych ośrodków rehabilitacji. Władze Kościoła nie maja> prawnego obowiązku zgłaszania nadużyć ani rozliczania się z wyników wewnętrznych procesów - kryją> się więc za zasłoną milczenia.Że też takie paskudztwa Tobie przyszły na myśl. Władze Kościoła rezydując na terenie państwa Polskiego są zobowiązane do szanowania prawa polskiego i jego postanowień szczegółowych, za co winno być ściganie jak każdego obywatela RP. Nie ma usprawiedliwienia, że rezydując na terenie obcego państwa (innego jak Watykan), ciągle podlegają prawu kanonicznemu, nieważnemu na tym terenie gdzie rezydują. Innego wytłumaczenia nie widzę. A jeśli ksiądz jest osobą publiczną, więc czyniąc występki amoralne, winien być tym bardziej piętnowany (bo głosi zasady moralnie czyste z ambony), tak jak każda osoba publiczna dokonująca przestępstwa wykorzystując swoją pozycję społeczną i zaufanie społeczne, licząc na bezkarność. Ksiądz ma żyć w celibacie, jednak nie amputuje sobie narzędzia demoralizacji. Nic głupszego. NATURY i jej mocy podtrzymania gatunku nie ma możliwości zatrzymać nawet najwspanialsza ideologia. Dziwne, bo protestanccy pastorowie mogą się żenić, mogą także się żenić popi prawosławni (ale tylko jeden raz), a w katolicyzmie nie mogą. Tak powstaje niesamowita ilość zboczonych praktyk seksualnych, utajnianych, którym się na początku zaprzecza, choć w hermetycznym światku kleru i tak wiadomo co się dzieje. Ja to rozumiem, ale nie pochwalam, ba potępiam ten idiotyzm. Bo tak się rodzi HIPOKRYZJA. Co innego się głosi z ambony, a co innego się robi samemu. Ksiądz jako osoba czysta moralnie winien być poza wszelkimi podejrzeniami o skłonności homo. Nie tylko z tych powodów instytucja owa jest dokumentnie zdemoralizowana. Alkoholizm, hazard, przekręty podatkowe, defraudacje pieniędzy parafian, to tylko dodatek do pedofilii. Instytucja Kościoła jest zdemoralizowana niesamowicie. Bogiem tej zgrai prawem chronionej jest złoty cielec. I co tu mówić? Prawda jest powalająca. Sieją ciemnotę ludowi a jak wiadomo to ciemnota ludu jest warunkiem cudu. I to na tyle moich wywnętrzeń. Kościół w Polsce ma coraz mniejsze wsparcie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Władze Kościoła rezydując na terenie państwa Polskiego są zobowiązane do szanowania prawa polskiego i jego postanowień szczegółowych, za co winno być ściganie jak każdego obywatela RP. Biskup nie ma podstawy prawnej aby suspendować księdza jedynie podejrzanego o pedofilię, ale nieskazanego choćby nieprawomocnym wyrokiem ani nawet niepostawionego w stan oskarżenia przez prokuraturę, na podstawnie samego faktu oskarżenia go, bo obowiązuje go, tak samo jak wszystkich, zasada domniemania niewinności.
Polskie prawo przewiduje karanie za brak denuncjacji, ale dotyczy to jedynie kilku bardzo dokładnie określonych najcięższych przestępstw:
1)ludobójstwa (art. 118 k.k.),
2)zdrady głównej lub zamachu na Rzeczpospolitą Polską (art. 127 k.k.),
3)zamachu stanu (art. 128 k.k.), 4) szpiegostwa (art. 130 k.k.),
5)zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej (art. 134 k.k.),
6)zamachu na jednostkę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej (art. 140 k.k.),
7)zabójstwa (art.148 k.k.),
8)sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego (art. 163 k.k.),
9)porwania statku wodnego lub powietrznego (art. 166 k.k.),
10)wzięcia zakładnika (art. 252 k.k.).
|
|
|  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
>1)ludobójstwa (art. 118 k.k.), >2)zdrady głównej lub zamachu na Rzeczpospolitą Polską (art. 127 k.k.), >3)zamachu stanu (art. 128 k.k.), 4) szpiegostwa (art. 130 k.k.), >5)zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej (art. 134 k.k.), >6)zamachu na jednostkę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej (art. 140 k.k.), >7)zabójstwa (art.148 k.k.), >8)sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego (art. 163 k.k.), >9)porwania statku wodnego lub powietrznego (art. 166 k.k.), >10)wzięcia zakładnika (art. 252 k.k.).
To prawda. Ale art.304 Kodeksu Postępowania Karnego mówi o społecznym obowiązku zawiadamiania o popełnieniu przestępstwa. Ustawodawca nie przewidział jednak odpowiedzialności karnej za niezawiadomienie o p-twie
Dokładna dyspozycja art. 240 kk
Art. 240. [Karalne niezawiadomienie o przestępstwie] § 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118, art. 118a, art. 120-124, art. 127, art. 128, art. 130, art. 134, art. 140, art. 148, art. 156, art. 163, art. 166, art. 189, art. 197 § 3 lub 4, art. 198, art. 200, art. 252 lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1, kto zaniechał zawiadomienia, mając dostateczną podstawę do przypuszczenia, że wymieniony w § 1 organ wie o przygotowywanym, usiłowanym lub dokonanym czynie zabronionym; nie popełnia przestępstwa również ten, kto zapobiegł popełnieniu przygotowywanego lub usiłowanego czynu zabronionego określonego w § 1. § 2a. Nie podlega karze pokrzywdzony czynem wymienionym w § 1, który zaniechał zawiadomienia o tym czynie. § 3. Nie podlega karze, kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|