Racjonalista - Strona głównaDo treści
jaki chrystus istnieje dla ksomologów jak heller? czy dreake

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-07-2022 11:26mh89 (7 punktów)jaki chrystus istnieje dla ksomologów jak heller? czy dreake
przecież każdy odczuwa potrzeby duchowe. nawet fauna i flora.

ale czy to chrystus? dlaczego jego krew ma nas zbawić?

rzymscy legioniści do różańców i atakujemy. wygramy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
>przecież każdy odczuwa potrzeby duchowe. nawet fauna i flora.
>ale czy to chrystus?
Chrystus to idea Miłości (Bóg jest miłością).
>dlaczego jego krew ma nas zbawić?
To ściema sprzedawana barankom za kasę.
>rzymscy legioniści do różańców i atakujemy. wygramy.
Lata waszej świetności minęły, w przyszłości będziecie niszowym kościołem.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
sable (465 punktów)
>(Bóg jest miłością).
Którego boga ? Czy Jehowa, który kazał mordować inne narody aby żydzi mogli się osiedlić na ziemi Kananejczyków ? A wcześniej zalał ziemię potopem, aby zniszczyć ludzi, których sam wyprodukował ?
Jak się nazywa ten Bóg, który jest miłością, bo każdy ma imię ?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>(Bóg jest miłością).
>Którego boga ? Czy Jehowa, który kazał mordować inne narody aby żydzi mogli się osiedlić na ziemi Kananejczyków ? A wcześniej zalał ziemię potopem, aby zniszczyć ludzi, których sam wyprodukował ?
>Jak się nazywa ten Bóg, który jest miłością, bo każdy ma imię ?
DUCH (jak widzisz mylisz się, nie każdy ma imię)

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
sable (465 punktów)
>>Jak się nazywa ten Bóg, który jest miłością, bo każdy ma imię ?
>DUCH (jak widzisz mylisz się, nie każdy ma imię)
Każda rzecz jest nazwana, a każdy ma imię. Nawet Twój Duch, który jest wcieleniem Jahwe.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Jak się nazywa ten Bóg, który jest miłością, bo każdy ma imię ?
>>DUCH (jak widzisz mylisz się, nie każdy ma imię)
>Każda rzecz jest nazwana, a każdy ma imię. Nawet Twój Duch, który jest wcieleniem Jahwe.
Nie DUCH jest wcieleniem Jahwe, lecz Jahwe jest fałszywym wyobrażeniem DUCHA.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
sable (465 punktów)
>.. Jahwe jest fałszywym wyobrażeniem DUCHA.
Jehowa nie jest żadnym wyobrażeniem lecz jednym z 70-ciu synów najwyższego Boga Elyona, który miał opiekować się plemieniem Izraela. Z czasem izraelici zrobili z niego boga najwyższego i taki został wciągnięty przez chrześcijan.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>.. Jahwe jest fałszywym wyobrażeniem DUCHA.
>Jehowa nie jest żadnym wyobrażeniem lecz jednym z 70-ciu synów najwyższego Boga Elyona...
O losie... Ali Baba i 40 rozbójników... Sezamie, otwórz się!

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
sable (465 punktów)
>( Ali Baba i 40 rozbójników...
To wcale nie na temat! Rozmawiamy o tym:
www.racjonalista.pl/kk.php/t,3157
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>( Ali Baba i 40 rozbójników...
>To wcale nie na temat! Rozmawiamy o tym:
>www.racjonalista.pl/kk.php/t,3157
Ty rozmawiasz o bogach i zdarzeniach z krainy baśni, ja mówię tylko i wyłącznie o duchowości, nie interesują mnie mity biblijne i inne, tylko duchowość w nich zawarta. Bajka jest wtedy coś warta, gdy zawiera ideę, morał.

DUCH = BÓG = ABSOLUT (nie ma imienia)


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
haish (2909 punktów)
>>(Bóg jest miłością).
>Którego boga ? Czy Jehowa, który kazał mordować inne narody aby żydzi mogli się osiedlić na ziemi Kananejczyków ? A wcześniej zalał ziemię potopem, aby zniszczyć ludzi, których sam wyprodukował ?

Czy 'jehowa' to to samo co J(I)HWH (tetragram od pierwszych liter)?

>Jak się nazywa ten Bóg, który jest miłością, bo każdy ma imię ?

Bóg miłości to Amor, Wenusjan(meski odpowiednik Wenus) i "dzizus'(dawniej Bachus).
haish (2909 punktów)
>przecież każdy odczuwa potrzeby duchowe. nawet fauna i flora.
>ale czy to chrystus? dlaczego jego krew ma nas zbawić?

Kref 'zbawiCIELCA ZŁOTEGO' zbawia na krótko, potem przychodzi czas na KACA. W kraju nad Wisłą znana jest metoda zaradcza 'czym się trułeś - tym się lecz' - wtedy najczęściej mamy do czynienia z tzw. ciągiem alkoholowym.

>rzymscy legioniści do różańców i atakujemy. wygramy.

Rzymscy legioniści zwalczali Chrzescijaństwo, dopiero za czasów Konstantyna Cesarstwo Rzymskie(wschodnie, nie rzymskie a greckie) wyniosło na swe sztandary 'dzizusa'.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365