Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mniejsza większość...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
17-10-2022 22:26Drobner (19539 punktów)Mniejsza większość...
Ocena 7 na 7
Proboszcz skrytykował publicznie swoich wiernych:
Cytat:
W naszej parafii łącznie brało udział w mszach świętych 1025 wiernych - co stanowi zaledwie 28 proc. ogółu parafian, a komunię świętą przyjęły 483 osoby - co stanowi 24 proc. uprawnionych...

Oto obraz życia religijnego naszej parafii. Po prostu wstyd mi i brak jakichkolwiek słów...
Źródło - z filmem!


I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?

Drobner, 40 proc.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Paluzel (699 punktów)
>Proboszcz skrytykował publicznie swoich wiernych:
>Cytat:
W naszej parafii łącznie brało udział w mszach świętych 1025 wiernych - co stanowi zaledwie
>28 proc. ogółu parafian, a komunię świętą przyjęły 483 osoby - co stanowi 24 proc.uprawnionych...
>Oto obraz życia religijnego naszej parafii. Po prostu wstyd mi i brak jakichkolwiek słów...
>Źródło
>- z filmem!

>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?
>Drobner, 40 proc.
>

Należy się z tego cieszyć, ludzie zaczynają ich co raz bardziej lekceważyć, na KK w Polsce są 3 sposoby:
1. Przestać chrzcić dzieci.
2. Pogrzeby tylko świeckie.
3. Śluby tylko cywilne.

Chciałbym powiedzieć Drobnerowi jeszcze, że słowo ..ksiądz'' jest sztuczne i ukradzione ze świeckiego nazewnictwa. Prałaci to ,,kapłani'', tak jak w innych języka (priests), ja o nich mówię tylko ,,kapłan'', myślę, że na forum Racjonalistów nie musimy przecież używać tytulatury korporacyjnej kk. Dla Racjonalistów/innowierców/niewierzących to są kapłani, zwykli ludzie.
Tschosncovaty (211 punktów)
>>Proboszcz skrytykował publicznie swoich wiernych:
>>Cytat:
W naszej parafii łącznie brało udział w mszach świętych 1025 wiernych - co stanowi zaledwie
>>28 proc. ogółu parafian, a komunię świętą przyjęły 483 osoby - co stanowi 24 proc.uprawnionych...
>>Oto obraz życia religijnego naszej parafii. Po prostu wstyd mi i brak jakichkolwiek słów...
>>Źródło
>>- z filmem!

>>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?
>>Drobner, 40 proc.
>>
>Należy się z tego cieszyć, ludzie zaczynają ich co raz bardziej lekceważyć, na KK w Polsce są 3 sposoby:
>1. Przestać chrzcić dzieci.
>2. Pogrzeby tylko świeckie.
>3. Śluby tylko cywilne.
>Chciałbym powiedzieć Drobnerowi jeszcze, że słowo ..ksiądz'' jest sztuczne i ukradzione ze świeckiego nazewnictwa. Prałaci to ,,kapłani'', tak jak w innych języka (priests), ja o nich mówię tylko ,,kapłan'', myślę, że na forum Racjonalistów nie musimy przecież używać tytulatury korporacyjnej kk. Dla Racjonalistów/innowierców/niewierzących to są kapłani, zwykli ludzie.

Pardon! "Kapłan" to twor starotestamentalny. Dzisiejsi panowie w sukienkach i innych garniturach to niezli celebryci...
romaro (25211 punktów)
>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?
>Drobner, 40 proc.
Zniżka na "Słowo Boże" - 40% taniej.


18-10-2022 13:35 
 Ocena 2 na 2
Paluzel (699 punktów)
>Zniżka na "Słowo Boże" - 40% taniej.

Piękny przykład ,,etyki'', chrześcijańskiej, żadnej kary, za przestępstwo, jeśli wyciągniesz dla naszego założyciela palec, jesteś czysty jak woda źródlana, czystszy niż najetyczniejsi ludzie na Ziemi...
18-10-2022 13:39 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Zniżka na "Słowo Boże" - 40% taniej.
>Piękny przykład ,,etyki'', chrześcijańskiej, żadnej kary, za przestępstwo, jeśli wyciągniesz dla naszego założyciela palec,
Niechby wyciągali ten "palec", byle nie do dzieci.
18-10-2022 13:46 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Zniżka na "Słowo Boże" - 40% taniej.
>

Innych by wyciągali z bagna, a sami w nim tkwią po uszy. Jakoś nawet Jezus "po znajomości" nie jest w stanie tego zrobić.
18-10-2022 15:00 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Innych by wyciągali z bagna...

Eeee... Oni co innego wyciągają:



"Wystarczy, że wyciągniesz 'piniądz' (na książkę lub na tacę), a Pan cię wyciągnie z tego bagna".

Drobner, z figą...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-10-2022 15:27 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Innych by wyciągali z bagna...
>Eeee... Oni co innego wyciągają:
książkę lub na tacę), a Pan cię wyciągnie z tego bagna".
>Drobner, z figą...
"

Słyszałem, że w niektórych kościołach zainstalowano tzw datkomaty. Nie masz forsy na tacę? Żaden problem, możesz zapłacić kartą bankomatową.
Elasp (6859 punktów)

>Drobner, 40 proc.

Proboszcz albo miał prawo publicznie skrytykować swoich parafian albo nie. Jeżeli miał prawo, na czym właściwie polega Twój zarzut? Czy wypomina Tobie ktoś, że korzystasz ze swoich praw? Jeżeli nie miał prawa, jak wykazać, że nie miał?
18-10-2022 21:33 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?

> ... na czym właściwie polega Twój zarzut?

Zarzut?
Przecież ja mu jawnie współczuję...

Drobner, sardoniczny


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Elasp (6859 punktów)
>>>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?
>> ... na czym właściwie polega Twój zarzut?
>Zarzut?
>Przecież ja mu jawnie współczuję...
>Drobner, sardoniczny

Dlaczego uważasz, że kogokolwiek interesują Twoje uczucia, tzn. to, czy komuś współczujesz, czy nie?
19-10-2022 11:18 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
#1
> Dlaczego uważasz, że kogokolwiek interesują Twoje uczucia...

Dlaczego uważasz, że kogokolwiek zainteresuje Twoje pytanie?

#2
> Dlaczego uważasz, że kogokolwiek interesują Twoje uczucia, tzn. to, czy komuś współczujesz, czy nie?

Powodów jest kilka, ale tu wystarczy powołać się na ogólną ideę forów internetowych:
Cytat:
Forum stworzone zostało dla czytelników oraz sympatyków Portalu internetowego Racjonalista.pl i służy jako platforma do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów (...)
Regulamin Forum dyskusyjnego

Ten, kogo to nie interesuje - nie wchodzi lub nie czyta...

#3
Cytat:
§ 9. Każdy zalogowany Uczestnik ma prawo do inicjowania nowych wątków w dostępnych dla niego działach.
Regulamin Forum dyskusyjnego

>>Czy wypomina Tobie ktoś, że korzystasz ze swoich praw?

Najwyraźniej to właśnie zrobiłeś...

Drobner, z pełnią praw...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
Elasp (6859 punktów)
>#1
>> Dlaczego uważasz, że kogokolwiek interesują Twoje uczucia...
>Dlaczego uważasz, że kogokolwiek zainteresuje Twoje pytanie?

Dlatego, że jest racjonalne, a jest zarazem zadane na portalu dla racjonalistów.

>#2
>> Dlaczego uważasz, że kogokolwiek interesują Twoje uczucia, tzn. to, czy komuś współczujesz, czy nie?
>Powodów jest kilka, ale tu wystarczy powołać się na ogólną ideę forów internetowych:
>Cytat:
Forum stworzone zostało dla czytelników oraz sympatyków Portalu internetowego Racjonalista.pl i służy jako platforma do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów (...)
>Regulamin Forum dyskusyjnego

>Ten, kogo to nie interesuje - nie wchodzi lub nie czyta...

Uczucie nie jest poglądem. Nie jest ani prawdziwe, ani fałszywe. Nie wymaga żadnego argumentu i nie jest elementem żadnej dyskusji.

>#3
>Cytat:
§ 9. Każdy zalogowany Uczestnik ma prawo do inicjowania nowych wątków w dostępnych dla niego działach.
>Regulamin Forum dyskusyjnego

>>>Czy wypomina Tobie ktoś, że korzystasz ze swoich praw?
>Najwyraźniej to właśnie zrobiłeś...
>Drobner, z pełnią praw...

Nie wypominam Ci korzystania z Twojego prawa już dlatego, że wcale z niego nie korzystasz. I właśnie to mnie ciekawi - dlaczego zamiast postawić jakąś tezę, jakiś argument za lub przeciw za czymś lub przeciwko czemuś, demonstrujesz swoje uczucia, jak gdyby miało to jakieś (porównywalne) znaczenie.

>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
19-10-2022 14:23 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
> ... demonstrujesz swoje uczucia, jak gdyby miało to jakieś (porównywalne) znaczenie.

Zadałem pytanie:
>>>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?

Zapytałeś:
>> ... na czym właściwie polega Twój zarzut?

#1
W moim pytaniu nie ma jakiegokolwiek 'zarzutu' wobec ww. księdza.

#2
Dlatego odrzuciłem tę insynuację o 'zarzucie' (tu) i dopiero po niej - w ramach dodatkowego wyjaśnienia - podałem swoją pobudkę zadania pytania: 'współczucie' (w tak dotkliwej dla ww. księdza sytuacji).

Demonstracja mojego uczucia ma więc znaczenie, bo wyklucza twoją bezpodstawną imputację.

Drobner, Zawsze Pro...(wokator)

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
19-10-2022 12:25 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Drobner, 40 proc.
> Proboszcz albo miał prawo publicznie skrytykować swoich parafian albo nie. Jeżeli miał prawo, na czym właściwie

A miał?

Szkoda że jeszcze nie zrobil kazania o tym:

Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni;

Elegancko by się wpasował w te wszystkie ucha igilene itd.
19-10-2022 12:39 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni;

Przykazania są dla plebsu.
"Drogowskazy nie idą drogą, którą wskazują".

Drobner, migacz


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
haish (2904 punktów)
>Proboszcz skrytykował publicznie swoich wiernych:
.............................................................
>I na co księdzu prałatowi wystarczy ćwierć tacy? "Na waciki..."?
>Drobner, 40 proc.
>

Powolutku, nadejdą i takie czasy, że na tacę dla klechy przebudzeni wierni będą rzucać kartki z napisem 'Bóg ci zapłać'.
AMEN(w wolnym znaczeniu - 'niech się wypełni')

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365