Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mało nas do 'łamania chleba'...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
21-10-2022 16:02Drobner (19539 punktów)Mało nas do 'łamania chleba'...
Ocena 2 na 2
Cytat:
Standardem stało się, że na pierwszy rok studiów w seminarium duchownym zgłasza się zaledwie kilka osób, a tendencja spadku powołań kapłańskich w polskim Kościele utrzymuje się już od lat. Na przestrzeni dwóch ostatnich dekad spadła aż o 60 procent.

W 2003 roku na pierwszy rok do seminariów diecezjalnych w Polsce zgłosiło się 1438 osób, w 2008 - 786, w 2015 - 546, w 2019 - 324, w 2021 już tylko 242.
www.o2.pl/(*)-seminariach-6825318985751488a

A w roku bieżącym 2022:
Cytat:
W sumie do diecezjalnych Wyższych Seminariów Duchownych zgłosiło się 236 kandydatów.
www.gosc.p(*)ndydatow-rozpoczelo-w-tym-roku

(...)
bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"
Wojciech Młynarski

Drobner, krokodyl zapłakany...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>na przestrzeni dwóch ostatnich dekad spadku powołań kapłańskich o 60% W 2003r na pierwszy rok zgłosiło się 1438 osób, w 2021 już 242.
jak sie liczy procenty?

>bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
>"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"
jest tak jak ma być, nic nie można zrobić, wszystko jest zdeterminowane
okragly (21676 punktów)

>"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"
huteryci w usa co 16 lat? podwajają liczbę wyznawców (nie prowadza zadnej ewangelizacji, wszyscy wywodzą się z 300 os grupy emigrantów z Moraw, Szwajcari, Niemiec. Mają prawie raj, sa antyliberalni -nie maja wlasności, indywidualności, wolności, hierarchii (np księży,tam każdy jest kaplanem)
DyktaFon (9281 punktów)
Aż mi się nie chce wierzyć, że społeczeństwo mądrzeje Stawiam raczej na to, że bycie facetem w czarnej sukience nie jest chwilowo modne...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365