 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2005 18:15 | jeyes (2281 punktów) | Live8 i papież. | Zaproszony przez Boba Geldofa do pokazania się w Rzymie podczas imprezy "Live8" najnowszy szef Kościoła Katolickiego - odmówił.
Osobiście bardzo mnie to cieszy, jak zwykle gdy hipokryzja katolicka wychodzi na jaw, a szczególnie mnie cieszy, że wyszła na jaw przy okazji takiej właśnie imprezy, gdzie łatwo się okazuje czy ktoś ma w d...pie to, co dzieje się z najbiedniejszymi tego świata, czy nie.
Oczywiście KK nie jest obojętny wobec losu Afrykańczyków, śle tam bez przerwy swoich agentów, importowanych głównie z ostatniego na tym świecie bastionu katolicyzmu (czyli z Polski), aby z troską pochylali się nad losem biedaków. Nad ich losem po śmierci - rzecz jasna. Ty, na ziemi, niech się mnożą bez pamięci i bez "grzechu" korzystania z antykoncepcji, niech zdychają milionami na AIDS. Za to po śmierci mają zagwarantowane "siedzenie po prawicy". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Eflaugus (135 punktów) | Tłum chce deklaruje chęć pomocy, bo czuje się dobrze, jest zrelaksowany i wypoczywa. A co najważniejsze - wzruszenie wywołuje miłe uczucie. Również uczucie własnej dobroci.
-----
|
|
 | | Zielona | Cześć  To, co napisał Pan Ziemkiewicz przypomina mi styl akcji anty-Owsiak w TVTrwam - mocno agresywny i szyderczy a przy tym Pan ten wygłasza swoją rację jakby zjadł wszystkie rozumy i wiedział lepiej od samych zainteresowanych, co im służy, co nie. Wyjątkowo antypatyczny artykuł ze względu na inwektywy i pogardę, od której aż wrze. Ciekawe, co ten Pan zrobił dla świata, że tak autorytarnie się wypowiada? Ogółem zastanawia mnie geneza konfliktu między środowiskiem artystów głównie rockowych a częścią (na szczęście większość nie dała się w konflikt wciągnąć) środowiska katolickiego? WOŚP jest dla mnie jedną z najbardziej wiarygodnych akcji bazujących na zrywie ludzkiego serca, także Bob Geldof być może jest to moje wrażenie po jego występie w "Ścianie", nie znam tego Pana bliżej  , ale mam, co do tej postaci medialnej i jej intencji rodzaj zaufania. A tak generalnie o pomocy innym ludziom to przydałaby się książka poradnikowa pt. "jak pomagać efektywnie i nie dać przy tym z siebie zrobić naiwniaka", kij ma niestety dwa końce  Ja osobiście uważam, że pomaganie zaczyna się od własnego podwórka, ale nie należy tracić wiary w akcje społeczne o szerokim zasięgu, zawsze może coś nie zagrać, kiedy duża grupa ludzi współdziała, ale takie potknięcia nie powinny nas zniechęcać. Reklama społeczna, fundacje, organizowanie zbiórek żywności i odzieży itp. akcje są jak rzucenie kamienia w wodę, rozchodzą się coraz szersze kręgi - zmienia się społeczna mentalność. Jeśli miałabym robić ranking reklam społecznych, które do mnie najbardziej przemawiają to : - o dreszcz przyprawiają plakaty dotyczące działalności hospicjów dziecięcych z cytatem "spieszmy się kochać ludzi tak szybką odchodzą" - mądre słowa księdza Twardowskiego. - "Zły dotyk boli przez całe życie" - "Wioski dziecięce" - kampania z udziałem znanych modelek "I'd Ratler Go Naked Than Wear Fur" - kampania antynikotynowa - "Piłeś - nie prowadź" Pozdrawiam
|
|
|  | | agnus dei | kk stara sie zniszczyc panstwo laickie. nie widzicie tego? caly monopol na dobre uczynki chce skupic we wlasnym reku. takze caly arsenal potepienia chce miec pod kontrola. to on chce 'dzielic i rzadzic', siac stach i z niego wybawiac, wtracac do piekla i posylac do nieba. chce miec WLADZE! i tyle. a do czego im owsiak czy geldoff .... na dodatek pewnie zyd?  benek pewnie do dzis - tak jak byli radzieccy pionierzy czerwona gwiazde i lenina - ma przed oczami fajne i mile kazdemu katolikowi obrazki ze stuermera...
|
|
| |  | | ugaguga | > kk stara sie zniszczyc panstwo laickie. nie widzicie tego?"My" ? - Widzimy, widzimy  > benek pewnie do dzis - tak jak byli radzieccy pionierzy czerwona gwiazde i lenina - ma przed oczami fajne i mile kazdemu katolikowi obrazki ze stuermera...To nie jego wina ,że nie było wtedy jeszcze "Bravo" czy innego "Pop Corn"
|
|
| | |  | | agnus dei | faktycznie ... biedaczysko! playboya tez nie bylo... to dobrze, bo moze by sobie pare razy ulzyl i dzis nie bylby na najwyzszym stolcu swiata...
|
|
| | | |  | | Jedliński (3 punktów) | Ludzie, dajcie spokój Ziemkiewiczowi to wspaniały facet jeden z nielicznych dziennikarzy którzy nie boja się krytykować np. Michnika, i przestańmy lać wodę jaki to beee jest KK i jak bardzo gnębi biednych a w szczególności Murzynów... no bez jaj !!! Ziemkiewicz po prostu ma rację w tej kwesti jest to podejście racjonalne (liberalne) do rynku (liberałowie -- patrz laureaci Nobla w dziedzinie ekonomi) I jeszcze parę zdań na ten temat z "Najwyższego Czasu" "Zimny prysznic dla Europejczyków uwielbiających pomagać Afryce: Dziennikarz "Spiegla" rozmawiał z Jakubem Shikwatim, kenijskim ekspertem od spraw gospodarczych. Skończcie z tym na Boga! Jeśli Zachód naprawdę chce pomóc Afrykanom, niech skończy z tą cholerną pomocą. Shiwatim opisuje co dzieje się z pomocą żywnościową. Część wędruje od razu do pozbawionych skrupułów polityków, którzy przesyłają je własnemu plemieniu, by wygrać walkę wyborczą. Inna część trafia na wolny rynek gdzie sprzedaje się ja po cenach dumpingowych. Miejscowy rolnik może od razu zawiesic swoją motykę na kołku i tak nie wygra z Programem Żywieniowym ONZ.na osłodę dla państwa dodam że Ziemkiewicz to "wróg Radia Maryja" ale i narodowiec,  P.S. gorąco polecam knigę "Polactwo" jak ktoś jeszcze nie czytał i przy okazji "Salon" Łysiaka  . Ale ostrzegam są mało Poprawne Politycznie jak ktos na to cierpi...... Jacek Jedliński, Bydgoszcz
|
|
| | | | |  | | ugaguga |
> Ziemkiewicz po prostu ma rację w tej kwesti jest to podejście racjonalne (liberalne) do rynku (liberałowie -- patrz laureaci Nobla w dziedzinie ekonomi)Cóż , Afryka daleko i trudno mówić ja to tam jest naprawdę. Za to Polska blisko i tutaj widać wyrażnie jak co po niektóre sprawy wyglądają. Jeżeli podejście pana Redaktora do L8 jest tak "racjonalne" jak do WOŚP to mi wystarczy. Rozumiem też, że poza "dobrą nowiną" , Afryce bardzo byłby pomocny solidny kontyngent dzieł pisanych p .Redaktora. > na osłodę dla państwa dodam że Ziemkiewicz to "wróg Radia Maryja" ale i narodowiec,  Rzeczywiście , medal za to mu sie należy  > Ale ostrzegam są mało Poprawne Politycznie jak ktos na to cierpi......Komu nie brak poprawności politycznej raczej nietrudno zauważyć. I nietrudno również dojść, na co cierpi człowiek używajacy publicznie sformułowań : "idioci z gitarami". Osobiście na taką przypadłość polecałbym zrezygnowanie z picia wód gazowanych na rzecz soków owocowych, bo te pierwsze jak widać chyba szkodzą.
|
|
| |  | | mimbla (175 punktów) | >kk stara sie zniszczyc panstwo laickie. nie widzicie tego? caly monopol na dobre uczynki chce skupic we wlasnym reku. O!!!!! Bardzo mądre zdanie. Jeżeli nie należysz do KK to nie możesz robić nic dobrego. I tu jest pies pogrzebany, dlaczego KK nie chce się podpsac pod żadną niekatolicką akcja dobroczynną
|
|
| | |  | | Patuszkin (2279 punktów) | > O!!!!! Bardzo mądre zdanie. Jeżeli nie należysz do KK to nie możesz robić nic dobrego. I tu jest pies pogrzebany, dlaczego KK nie chce się podpsac pod żadną niekatolicką akcja dobroczynną> Lepiej nie oglądać się na KK, tylko organizować takie świeckie akcje. Podobnie zamiast narzekać, że jest źle w kraju i ciągle drążyć przyczyny, lepiej zastanowić się nad tym jak z tego wybrnąć i do pracy. pozdr.  Piotrek Patucha
|
|
| |  | | takisobiektos | > kk stara sie zniszczyc panstwo laickie. nie widzicie tego? caly monopol na dobre uczynki chce skupic we wlasnym reku. takze caly arsenal potepienia chce miec pod kontrola. to on chce 'dzielic i rzadzic', siac stach i z niego wybawiac, wtracac do piekla i posylac do nieba. chce miec WLADZE! i tyle. a do czego im owsiak czy geldoff .... na dodatek pewnie zyd?> benek pewnie do dzis - tak jak byli radzieccy pionierzy czerwona gwiazde i lenina - ma przed oczami fajne i mile kazdemu katolikowi obrazki ze stuermera...>  > Oj Ty biedaczku jeden, wiej z tego kraju bo i Ciebie kiedyś zniszczy ten kk.
|
|
|  | | ugaguga | Cześć  > To, co napisał Pan Ziemkiewicz przypomina mi styl akcji anty-Owsiak w TVTrwamBingo  żeby było śmieszniej coś na ten temat : ziemkiewicz.fantastyka.art.pl/zlud2000/owsiak.htm> Ciekawe, co ten Pan zrobił dla świata, że tak autorytarnie się wypowiada?To wyjasnia cytat z artykułu, do którego link podałem powyżej : > Kierowanie Orkiestrą nie jest z jego strony ofiarą większą, niż z mojej, dajmy na to, pisanie fantastyki.n/c  > A tak generalnie o pomocy innym ludziom to przydałaby się książka poradnikowa pt. "jak pomagać efektywnie i nie dać przy tym z siebie zrobić naiwniaka", kij ma niestety dwa końce Bardzo by się przydała .Możliwe ,że ktoś by nawet ją przeczytał. Pan Redaktor napewno świetnie sprawdziłby się w roli autora takiego poradnika gdyby nie byt akurat zajęty przerabianiem "cyklistów" na "idiotów z gitarami"  Cóż ,Trolli na świecie nie brak  Pozdrawiam
|
|
| |  | | Zielona | > Tym bardziej wtedy, gdy z Orkiestry i Przystanku Woodstock usiłuje się zrobić jakąś niby-religię, konkurencyjną wobec katolicyzmu - religię, w której zbiórka pieniędzy wystarcza za wszystko i nikt już niczego więcej od jej wyznawców nie wymaga. Mam nieodparte wrażenie, że dwukolumnowy tekst pana Osęki w "Wyborczej" z owsiakowego weekendu nie jest niczym innym, niż taką właśnie próbą wykreowania charytatywnego widowiska na niby-religię.Tak, więc tu leży podłoże konfliktu - konkurencja  Pan Ziemkiewicz jest niesprawiedliwy, Owsiak wcale nie mówi młodym ludziom, że "zbiórka pieniędzy wystarcza za wszystko" a wręcz nawołuje do szanowania takich wartości jak miłość, przyjaźń i poskramiania w sobie zachowań agresywnych w imię dobra ogólnospołecznego. Pamiętam jak Owsiak-ekscentryk zaczynał w Jarocinie od Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników, facet jest dziwakiem, ale pozytywnym, nie dziwię się, że młodzież mu ufa, jest autentyczny w tym, co robi. Zauważam, że Pan Ziemkiwecz nadużywa słowa "idiota" we wszelkich jego formach  Ech, Pan Ziemkiewicz niczym ten Prometeusz - on wraz z jego mądrością i dobrocią kontra rosnący w siłę idioci-postępowcy  Idę z synkiem za chwilę do ZOO, wydaje mi się, że tyle głupoty, agresji i zła ile produkujemy my-rodzaj ludzki królestwo zwierząt razem wzięte w całej historii ewolucji nigdy nie wyprodukuje. Czy nie Ty kiedyś zamieściłeś na forum link do filmiku o małpkach rzekomo "Sapiens"? www.compfused.com/directlink/707/Tak Ty sprawdziłam  P.S. Kurczę, to czasem przykre, ale jak przyjrzę się sobie bliżej to jestem tylko jedną z małomądrych małpek  Czasem najdzie mnie refleksja nad moim małpim losem, który chcę zmienić, ale ciężko wyjść z błędnego koła pewnych zachowań, nie mniej warto pracować nad tym...
|
|
| | |  | | ugaguga |
> Czy nie Ty kiedyś zamieściłeś na forum link do filmiku o małpkach rzekomo "Sapiens"?Ops... ale przecież jestem tylko wszą....tfu, małpką
|
|
| | | |  | | Zielona | Czym dla Ciebie jest świat? Białe babie lato unoszone przez Twój podmuch Tak ot tak Pokaż skrawek Twoich ust, pokaż Swój mózg Może słowa te za małe są Przecież jestem tylko łza, przecież jestem tylko wszą Nieliczne czarne babie lato Opowiedz mi, powiedz, powiedz mi powiedz Przecież ja nie jestem pewien, może oni łżą Ojcze! Tato! Jakie Twoje imię jest ?(...) Przyznaj sie, że Ciebie nie ma - to legenda (...) Mnóstwo słów o Tobie: Mówione, pisane, czytane i tak sie nie dowiem Bo tajemnica owiane jest to: Dobro czy Zło(...) Podaj mi dłoń i podaj mi ręke... Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma Bądź a klęknę! ... Kaliber 44 "Babie lato "
|
|
| | | | |  | | ugaguga | Dokładnie stąd. Mam nadzieję, że nie było to jakieś poważne naruszenie praw autorskich
|
|
 | | Myflowers (2721 punktów) | > Czyżby z powodu tej odmowy, jakże poprawny pan redaktor R.A.Ziemkiewicz raczył tak dokopać L8 ?> fakty.interia.pl/ziemkiewicz/news?inf=640476> A wiesz, że nie wiem dlaczego dokopał .Może dla porównania, że "NASZ" na pewno by pojechał? Tylko że mnie osobiście to wszystko wiesz co... Pojechał, nie pojechał... Jednocześnie nikt nie zwraca uwagi na to, że Rosja podała sobie rączki nad naszymi głowami z Francją i Niemcami. "Agnus dei" napisał, ze niedługo będziemy zatrudniac ukraińców itd... Ja to widzę na odwrót. Zawsze bliższa ciału koszula, czyli Ukraina Rosji, niż marynarka , (Polska - Rosja). I do tego marynarka poświęcona święconą woda, z hasłami Bog, Honor, Ojczyzna i "albo triumf albo zgon", przedmurze chrześcijaństwa, Chrystus narodów, mesjanizm i różne jeszcze przypadłości... Cały czas pamietam powiedzenie Rokity, Marii zresztą, że "nieważne jaka Polska będzie - bogata czy biedna, najważniejsze, zeby była katolicka..."
|
|
|  | | ugaguga |
> >A wiesz, że nie wiem dlaczego dokopał .Może dla porównania, że "NASZ" na pewno by pojechał?A wiesz, właśnie to mnie zaintrygowało.Twoje wyjaśnienie jest ciekawe,dla mnie jednak taka ostra reakcja Pana Redaktora mogła mieć związek z faktem, o którym napisał jeyes. Możliwe ,że jest to jeszcze jedna cegiełka w murze z napisem "najważniejsze by była katolicka" ( btw dzięki za przypomnienie bo wyleciało mi z pamięci kto jest autorem tej "perełki") Zresztą może niepotrzebnie się czepiam szczegółow "co autor miał na mysli" i to w chwili gdy Rosja podaje sobie rączki z Francją i Niemcami ponad naszymi głowami  > Tylko że mnie osobiście to wszystko wiesz co... Pojechał, nie pojechał...Wiesz, mnie to nawet jest miło, że przy okazji takich imrez na świecie KK nie przypina się do nich jak to ma miejsce u nas. Na L8 przynajmniej dostali zaproszenie a u nas jak wszędzie jest 365 dni w roku, jednak taki "Przystanek Jezus" musi się odbywać równolegle z "Przystankiem Woodstock" I tu sie znowu głupio zapytam: Czy KK u nas, nie mógłby organizować swoich imprez czy też akcji w innych terminach niż J.Owsiak ? > i różne jeszcze przypadłości...Jak na przykład "mieszanie z błotem" imprez, które świetnie dają sobie radę bez udziału KK ?
|
|
| |  | | Myflowers (2721 punktów) | " > I tu sie znowu głupio zapytam:> Czy KK u nas, nie mogłoby organizować swoich imprez czy też akcji w innych terminach niż J.Owsiak ?> >i różne jeszcze przypadłości...> Jak na przykład "mieszanie z błotem" imprez, króre świetnie dają sobie radę bez udziału KK ?  Pytanie nie jest głupie, a odpowiedzi udzieliłeś sobie sam.Właśnie dlatego, ze nie napędzaja kasy KK, tylko to wszystko co zostało zebrane idzie na podaną przez np WOŚP cel. Pytanie z czego utrzymuje sie Owsiak i współpracownicy było kiedys przyczynkiem do stwierdzenia, że przynajmniej połowe zabierają sobie i balują za te pieniądze aż głowa boli. Fundacja musi się z czegoś utrzymywać i takie stwierdzenie było conajmniej głupie i wredne. Zanim pieniadze zostaną przekazane, muszą sie przewałkowac przez bank. Wystarczy, że poleza tam miesiąc czy dwa i procent od np.20 milionówjest taki, ze mozna organizować za nie inne imprezy charytatywne i utrzymać całość fundacji. Rozumiesz teraz, że KK nie może znieść, że takie pieniążki go, biedaczynę i sługę Bozego omijają...
|
|
| | |  | | ugaguga | > Pytanie z czego utrzymuje sie Owsiak i współpracownicy było kiedys przyczynkiem do stwierdzenia, że przynajmniej połowe zabierają sobie i balują za te pieniądze aż głowa boli.> Fundacja musi się z czegoś utrzymywać i takie stwierdzenie było conajmniej głupie i wredne.Zgadzam się, tym bardziej ,że takie zarzuty jak się domyślam produkują ci, którzy sami utrzymują się z "dobrowolnych datków". Mnie osobiście, gdy wrzucam dychę na WOŚP jest obojętne czy ta dycha pójdzie na sprzęt czy J.Owsiak napije się za nią browara - na zdrowie! Należy mu się za to co robi bo wiem ,że inne "dychy" zmienią się w namacalny dowód, że "Orkiestra" skutecznie spełnia swoje zadanie . > Rozumiesz teraz, że KK nie może znieść, że takie pieniążki go, biedaczynę i sługę Bozego omijają...  Tak, teraz juz rozumiem
|
|
| | | |  | | Myflowers (2721 punktów) | No i teraz zobacz co straciłeś, dołączając sie do "piwka" Jurka.Gdybyś te dyche dał na tacę, to mógłbyś popielgrzymować do 'monstrum - ryby", gdzie dostałbyś serce z piernika i fiolke jakiegoś olejku.Nie wiem tylko jaki to był olejek, czy ten co na nim usmażyli św. Jana na Oleju, bo gdyby to było od Jana Chrzciciela to pewnie byłaby to jakas rosa niebieska, a od Jana Kantego Niżnika - piórko do kapelusza.W każdym razie byłoby to bogobojnie, a nie tak "sie ma " i "róbta co chceta". O to ostatnie posprzeczałam się ze znajomą (którą niebacznie - święta naiwności!!! - za inteligenta miałam).Uznała bowiem, ze dlatego mlodzież bierze narkotyki, tudziez wyprawia inne bezeceństwa, bo raz do roku słyszy powyższe zawołanie.
|
|
| | | | |  | | ugaguga | > Gdybyś te dyche dał na tacę, to mógłbyś popielgrzymować do 'monstrum - ryby", gdzie dostałbyś serce z piernika i fiolke jakiegoś olejku.Tyle atrakcji za "dychę" ! - frajer ze mnie  Coś mi jednak mówi, że dycha to tylko abonament, a na taką turystykę trzeba wyłożyć troche więcej. > Nie wiem tylko jaki to był olejek, czy ten co na nim usmażyli św. Jana na Oleju, bo gdyby to było od Jana Chrzciciela to pewnie byłaby to jakas rosa niebieska, a od Jana Kantego Niżnika - piórko do kapelusza.Na Wielkiego Elektrycego ! Myflowers ! Piszesz jakbyś tam była !!!  > Uznała bowiem, ze dlatego mlodzież bierze narkotyki, tudziez wyprawia inne bezeceństwa, bo raz do roku słyszy powyższe zawołanie. Ba! Czasem nawet i pasterze czują ten zew i zdarza im się jakieś bezeceństwo popełnić, a co dopiero młodzież tak nieodporna na pokusy szatana.
|
|
| | | | | |  | | Myflowers (2721 punktów) | Jezu przenajświetszy, o co ty mnie podejrzewasz?Czy ja juz tak głupio piszę, ze mozna z tego wywnioskować, ze byłam pod monsrtum - rybą??????????? A olejek widziałam i serce z piernika też( nie próbowałam bo mi szkoda zębów, a państwówka to dzisiaj zbyt drogo kosztuje). Córka mojej sąsiadki przywiozła i pokazywała jak świętość jakąś nadzwyczajną.Tak że wiadomość mam z pierwszej ręki. Ona mnie chce koniecznie nawrócic na łono kościoła, dlatego mam takie okazy jak herbatke odchudzającą co została ochrzczona imieniem JPII, nawet kremówke mi przywiozła i kawałek sernika też JP II. Podobno w Wadowicach jeszcze były jakies firanki też JP II, ale na firanki jej nie starczylo bo kasę dała w kościele wadowickim.
|
|
| | | | | | |  | | ugaguga | > Jezu przenajświetszy, o co ty mnie podejrzewasz?No, no ! Jestem ugaguga (ewentualnie uga )  > A olejek widziałam i serce z piernika też( nie próbowałam bo mi szkoda zębów, a państwówka to dzisiaj zbyt drogo kosztuje). Córka mojej sąsiadki przywiozła i pokazywała jak świętość jakąś nadzwyczajną.Taaaak, to mnie uspokoiło.Przepraszam za te nieuzasadnione domysły  > dlatego mam takie okazy jak herbatke odchudzającą co została ochrzczona imieniem JPII, nawet kremówke mi przywiozła i kawałek sernika też JP II. Podobno w Wadowicach jeszcze były jakies firanki też JP II, ale na firanki jej nie starczylo bo kasę dała w kościele wadowickim.  Tak myślałem - dycha to mało
|
|
| |  | | jeyes (2281 punktów) | Autorem powiedzenia "Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna. Ważne, aby była katolicka." był wicepremier Henryk Goryszewski, a nie Rokita.
|
|
| | |  | | Myflowers (2721 punktów) | > Autorem powiedzenia "Nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna. Ważne, aby była katolicka." był wicepremier Henryk Goryszewski, a nie Rokita.> Mnie jednak cały czas chodzi po głowie Rokita. Ale nie będę się sprzeczać, najwazniejsze że zostało powiedziane i wprowadzone w czyn, tak jak słynne TKK J. Kaczyńskiego
|
|
|  | | outsider (2469 punktów) | > Cały czas pamietam powiedzenie Rokity, Marii zresztą, że "nieważne jaka Polska będzie - bogata czy biedna, najważniejsze, zeby była katolicka..."  To akurat Goryszewski, Henryk zresztą - z ZChN-u. Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej. (Nieboska komedia}
|
|
| outsider (2469 punktów) | Momo wszystko nie dajmy się zwariować. Papież (ani ktokolwiek inny) nie ma obowiązku pokazywac sie na rzymskim Live8 - ani czymkolwiek innym. Zaproszenie przez Boba Geldoffa (ani papieza) nie powinno byc traktowane jako nakaz, któremu nie wolno sie przeciwstawić bez potępienia.
Zasadniczy rys polityki koscioła katolickiego wobec regionów biednych i przeludnionych da sie odczytać z jego bezwględnie pronatalistycznej doktryny - że ów pronatalizm niewiele ma z szacunkiem dla ludzkiego życia wspólnego, widać choćby po stosunku do prezerwatywy: grzeszna ci ona nawet tam, gdzie AIDS zbiera ponure źniwo. Uznałbyś obecność Benedykta XVI na pewnym koncercie za przekreślenie tych win, za jaskółkę zwiastująca zmianę? Nie, zmiany nie bedzie, przynajmniej przez jakiś jeszcze czas - jeśli w koncu nastąpi, to nie z refleksji moralnej wyniknie.
A sam koncert? Przemysł mediów jest częścią tego świata nie mniej niż Watykan, może nawet bardziej. Ma swoich Ratzingerów, ma świętych Franciszków i matki Teresy - narzuca wysokie ceny swoich wytworów bo potrafił przestrzeń ludzkiej aktywności zmonopolizować, czasem reklamuje swój ludzki wymiar. A tak naprawdę panuje w nim pustka - pustka chłonna może na wszystko co nowe (trzeba być innym, skoro niełatwo być lepszym), ale i bezwzględnie przycinajaca owo "nowe" do dawno znormalizowanych ram, bo liczy sie ilośc a nie jakość. Dobrze zaplanowana litość Europy nikogo nie zbawi, nawet jeśli sami Europejczycy poczują sie dzięki niej lepsi - ot, kolejna mamucia akcja odróżnicowywania na pięć minut postaw w obronie tego co małe, słabe i zróżnicowane.
My w kazdym razie mieliśmy swoją narodową żałobę po śmierci Jana Pawła II - to było w sam raz dla nas i to nam wystarczy.
Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej. (Nieboska komedia}
|
|
 | | jeyes (2281 punktów) | >Momo wszystko nie dajmy się zwariować. Papież (ani ktokolwiek inny) nie ma obowiązku pokazywac sie na rzymskim Live8 - ani czymkolwiek innym. Przepraszam bardzo - a co z w tym przypadku z obowiązkami jakie na każdego katolika nakłada jego wyznanie? Co z miłością bliźniego, co ze wspomaganiem biednych? Co wreszcie ze zwykłym ludzkim sumieniem i moralnością?
>Zaproszenie przez Boba Geldoffa (ani papieza) nie powinno byc traktowane jako nakaz, któremu nie wolno sie przeciwstawić bez potępienia. Gdyby papież był już nie tyle "chrześcijański" czy ludzki, ale po prostu mądry, to bez wahania wykorzystałby jedyną w swoim rodzaju okazję do wykazania się zmysłem marketingowym. W necie już pojawiły się liczne komentarze, że "JPII na pewno by nie odmówił"...
>Zasadniczy rys polityki koscioła katolickiego wobec regionów biednych i przeludnionych da sie odczytać z jego bezwględnie pronatalistycznej doktryny - że ów pronatalizm niewiele ma z szacunkiem dla ludzkiego życia wspólnego, widać choćby po stosunku do prezerwatywy: grzeszna ci ona nawet tam, gdzie AIDS zbiera ponure źniwo. O tym pisałem w swym poście.
>Uznałbyś obecność Benedykta XVI na pewnym koncercie za przekreślenie tych win, za jaskółkę zwiastująca zmianę? Oczywiście, że bym uznał! Co, jeśli nie czyny uważasz za przejaw rzeczywistej zmiany? Co ciebie by przekonało, że w tej kwestii w KK zachodzą zmiany? Słowa, słowa, słowa - jak za JPII?
>Nie, zmiany nie bedzie, przynajmniej przez jakiś jeszcze czas - jeśli w koncu nastąpi, to nie z refleksji moralnej wyniknie. Prawdziwa zmiana może wyniknąć wyłącznie z refleksji moralnej.
>Dobrze zaplanowana litość Europy nikogo nie zbawi Zatem zadziała źle zaplanowana litość - absurd. Poza tym racz zauważyć, że nie o samą Europę tu chodzi.
>nawet jeśli sami Europejczycy poczują sie dzięki niej lepsi - ot, kolejna mamucia akcja odróżnicowywania na pięć minut postaw w obronie tego co małe, słabe i zróżnicowane. Nie rozumiem co to znaczy "odróżnicowanie postaw".
>My w kazdym razie mieliśmy swoją narodową żałobę po śmierci Jana Pawła II - to było w sam raz dla nas i to nam wystarczy. W takim razie przyjmij do wiadomości, że ja nie należę do WAS.
|
|
|  | | outsider (2469 punktów) | >>Momo wszystko nie dajmy się zwariować. Papież (ani ktokolwiek inny) nie ma obowiązku pokazywac sie na rzymskim Live8 - ani czymkolwiek innym. >Przepraszam bardzo - a co z w tym przypadku z obowiązkami jakie na każdego katolika nakłada jego wyznanie? Co z miłością bliźniego, co ze wspomaganiem biednych?
Ja optuję za realizmem. I - jednak - równością praw: żadna inicjatywa nie jest na tyle wspaniała, aby prosto oceniać tych, co sie nie przyłączyli. Jestem sceptykiem, Jeyesie - ale bronię i prawa do sceptycyzmu dla innych.
>Co wreszcie ze zwykłym ludzkim sumieniem i moralnością?
Piszesz o papiezu - nie na tym szczeblu hierarchii należy wymagac zwykłego ludzkiego sumienia i moralności: powiedziałbym zreszta, że katolicyzm i tak zastepuje "zwykłe ludzkie sumienie" niezwykłym i zuniformizowanym.
>>Zaproszenie przez Boba Geldoffa (ani papieza) nie powinno byc traktowane jako nakaz, któremu nie wolno sie przeciwstawić bez potępienia. >Gdyby papież był już nie tyle "chrześcijański" czy ludzki, ale po prostu mądry, to bez wahania wykorzystałby jedyną w swoim rodzaju okazję do wykazania się zmysłem marketingowym. >W necie już pojawiły się liczne komentarze, że "JPII na pewno by nie odmówił"...
Chciałbyś, aby był cieniem Jana Pawła II? Zresztą i o zmarłym papieżu mówi sie tak, jak katolicy mawiają o "dziecku poczętym", a PZPR - o "klasie robotniczej". Czyli - demagogia, nie rzeczywiste przekonanie.
>>Zasadniczy rys polityki koscioła katolickiego wobec regionów biednych i przeludnionych da sie odczytać z jego bezwględnie pronatalistycznej doktryny - że ów pronatalizm niewiele ma z szacunkiem dla ludzkiego życia wspólnego, widać choćby po stosunku do prezerwatywy: grzeszna ci ona nawet tam, gdzie AIDS zbiera ponure źniwo. >O tym pisałem w swym poście.
A i tak masz złudzenia?
>>Uznałbyś obecność Benedykta XVI na pewnym koncercie za przekreślenie tych win, za jaskółkę zwiastująca zmianę? >Oczywiście, że bym uznał! Co, jeśli nie czyny uważasz za przejaw rzeczywistej zmiany? Co ciebie by przekonało, że w tej kwestii w KK zachodzą zmiany? Słowa, słowa, słowa - jak za JPII?
Rzeczywistą zmianą byłoby niestrofowanie Trybunału Roty w kwestii "koscielnych rozwodów", co Benedykt XVI był ostatnio uczynił. Nie spodziewam się obecnie zmian - wybrano papieża o pewnych osobistych walorach ale wiekowego - gra, jeśli do niej dojdzie, rozegra sie na następnym konklawe.
>>Nie, zmiany nie bedzie, przynajmniej przez jakiś jeszcze czas - jeśli w koncu nastąpi, to nie z refleksji moralnej wyniknie. >Prawdziwa zmiana może wyniknąć wyłącznie z refleksji moralnej.
Z refleksji moralnej w rzeczywistości i na krótka metę wynika niewiele - sa bardziej prozaiczne przyczyny politycznych zmian.
>>Dobrze zaplanowana litość Europy nikogo nie zbawi >Zatem zadziała źle zaplanowana litość - absurd.
Źle dopełniasz logicznie: źle zaplanowana litość też nie osiągnie skutku w Afryce. Ale Afryka nie jest pępkiem świata - pozwolimy sie jej wyrzynać i konać samej, z dala od bezlitosnych oczu kamer. Czasem może pozwolimy komuś sięgnąć po World Press Photo Award zdjęciem z czarnej Afryki.
>Poza tym racz zauważyć, że nie o samą Europę tu chodzi.
Jasne. Chodzi o świat - o pewną niezwykle chrzescijańską w swej konstrukcji abstrakcję świata: czy jednak ów świat to kupi?
>>nawet jeśli sami Europejczycy poczują sie dzięki niej lepsi - ot, kolejna mamucia akcja odróżnicowywania na pięć minut postaw w obronie tego co małe, słabe i zróżnicowane. >Nie rozumiem co to znaczy "odróżnicowanie postaw".
Jeyesie - domagasz się od papieża postawy zgodnej z tym, co zaproponował Bob Geldof; nie jest to postulat odróżnicowana postaw jak widac zróznicowanych?
>>My w kazdym razie mieliśmy swoją narodową żałobę po śmierci Jana Pawła II - to było w sam raz dla nas i to nam wystarczy. >W takim razie przyjmij do wiadomości, że ja nie należę do WAS.
Niech Ci bedzie. Choc nie napisałem my z chęci samoidentyfikacji, a jedynie z uwagi na powszechność zjawiska, tu przecież zaistniałego.
Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej. (Nieboska komedia}
|
|
| _Flak (51 punktów) | wyobraźmy sobie odwrotną sytuację- grupa muzyków zaprasza papę; papa jedzie, staje na scenie unosi ręce, coś tam opowiada i jedzie do domu. następnego dnia zaglądamy do racjonalisty.pl i widzymy: jeyes: papież pajacuje i robi sobie medialną reklamę na nieszczęsciu biednych murzynków z Somalii(...) myflower: hipokryzja katolików i kółek różańcowych siega plus nieskończoności zupełnie jak majątek papy z którego ani Euro nie zostało podarowane na koncert(...)
|
|
| Marcin (187 punktów) | Za to pokazał się Bill Gates niewatpliwie pod wpływem szczerego współczucia i troski o los Afrykańczyków. Zaraz im pewnie Windowsy wyśle.
|
|
 | | agnus dei | zeby sie tez na byle czym zawiesili?
|
|
 | | outsider (2469 punktów) | I tak w gruncie rzeczy każdy posiadacz legalnego Łyndołsa troszczy się chcąc nie chcąc o ubogich mieszkanców świata - Bill Gates tylko posredniczy.
Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej. (Nieboska komedia}
|
|
| bubu | Chyba nie myślisz że 80 letni facet miałby skakać w takt jęków Geldofa, czepiasz się.
|
|
 | | babsy (227 punktów) | >Chyba nie myślisz że 80 letni facet miałby skakać w takt jęków Geldofa, czepiasz się. A kto tu mowi o skakaniu w rytm Geldofa ??? Chodzi raczej o "moralne wsparcie", dzięki któremu papież zapewne zyskał by punkty u ludzi młodych, którzy coraz częściej odwracają się od Kościoła. A także u ludzi wcale niewierzących, np. u mnie.
|
|
|  | | tymczasowy | >>Chyba nie myślisz że 80 letni facet miałby skakać w takt jęków Geldofa, czepiasz się. >A kto tu mowi o skakaniu w rytm Geldofa ??? Chodzi raczej o "moralne wsparcie", dzięki któremu papież zapewne zyskał by punkty u ludzi młodych, którzy coraz częściej odwracają się od Kościoła. A także u ludzi wcale niewierzących, np. u mnie. >
gdybyś się interesowała sprawą bardziej, to uslyszałabyś zapewne, że papa oficjalnie orędował o wsparcie koncertow jako narzędzie pomocy ubogim.
|
|
| |  | | babsy (227 punktów) |
> >gdybyś się interesowała sprawą bardziej, to uslyszałabyś zapewne, że papa oficjalnie orędował o wsparcie koncertow jako narzędzie pomocy ubogim.Skoro tak, to o czym traktuje cały ten post  ?
|
|
| | |  | | gość | > >>gdybyś się interesowała sprawą bardziej, to uslyszałabyś zapewne, że papa oficjalnie orędował o wsparcie koncertow jako narzędzie pomocy ubogim.> Skoro tak, to o czym traktuje cały ten post ?No wlasnie tez sie zastanawiam ile bylo warte to cale antykoscielne pitolenie? Trza bylo najpierw obczaic fakty.
|
|
| iza_1988 | taaaaa - zgadzam się w pełni. ratzinger to papież yyyyy ze tak to ujmę - ze średniowiecza. co do AIDS i antykoncepcji to Jan Paweł II popierał używanie prezerwatym w Afryce jako ochronę przed wirusem. cóż - widać ratzinger zapomniał o tej lekcji. oraz o lekcji WYCHODZENIA DO LUDZI!!!!!!! przecież ten cąłuy kościół ma być DLA LUDZI a nie żyć Z LUDZI. cóż - ale taka wielka i bogata instytucja czasami zapomina o takich.... drobiazgach
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|