Racjonalista - Strona głównaDo treści
0,999..... = 0,(9) = 1

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-09-2015 17:05Drobner (19539 punktów)0,999..... = 0,(9) = 1
Ocena 3 na 3
Profesory *mówio, a mądre księgi *piszo, że:

0,9999999..... = 0,(9) = 1

Równa się!

Równa się? Hę?



Drobner, ułomek umyślny...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

26-09-2015 17:16Nie na temat
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Jak dużo dziewiątek równa się jedynce to ja się tak nie bawię.
26-09-2015 18:35Nie na temat
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)
>Profesory *mówio, a mądre księgi *piszo, że:
>0,9999999..... = 0,(9) = 1Równa się!Równa się? Hę?

Ehę, ehę. Jak bowiem stwierdził wybitny badacz idei nieuczesanych S. J. Lec

Cytat:
Nie zgadzam się z matematykami. Uważam, że suma wielkiej ilości zer jest bardzo groźną liczbą.


zero kryje w sobie o wiele więcej, niż to na zewnątrz pokazuje.

Q.E.D. A zatem - nie ma sensu doszukiwać się sensu tam, gdzie doszukiwanie się sensu jest bezsensowne, jak choćby w tym zdaniu.

P.S.
Przyznaj się, Drobner, to taka aluzja, że chciałbyś te 0.(9) plusika?... No niech tam. Masz.

Dixi et salvavi animam meam
26-09-2015 19:11 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Q.E.D. A zatem - nie ma sensu doszukiwać się sensu tam, gdzie doszukiwanie się sensu jest bezsensowne, jak choćby w tym zdaniu.

Zaiste, nie istnieje meta dla metajęzyków!
Ale proszę: nie iteruj już głębiej! Szkoda Twojego czasu i miejsca na serwerze! ('Enverze').

>Przyznaj się, Drobner, to taka aluzja, że chciałbyś te 0.(9) plusika?...
Chapeau bas, jasnowidzu!

Liczę na więcej punktów: 0.(9)^10 a może nawet 0.(9)^1000? A co tam: i 0.(9)^100000000! przyjmę bez skrupułów...

(Twoje przewidywanie leciutko tylko chybiło: WŁAŚNIE TAK skomentowałbym pierwszy otrzymany punkt.
Omyłeczka niewielka, szacuję ją tak na: 1 - 0.(9).
Ponieważ ten pierwszy punkt mam od Ciebie, zwracam Ci tę różnicę.

Masz: 1 - 0.(9).)

>Dixi et salvavi animam meam
Howgh!

Dr0bner...
26-09-2015 23:08 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
I cala ta afera o te plusiki się rozchodzi?
Alez prąbardzo panowie.
Drobner (19539 punktów)
W liceum podaje się:

#1 - 'dowód' w klasie I. Są tam przynajmniej dwa poważne błędy (o takim samym charakterze logicznym, metodologicznym). Tym samym 'rozumowanie' NIE JEST dowodem matematycznym.

#2 - dowód w II/III klasie 'rozszerzonej'. Tu już dobrze.

Sam problem (tak jak i ja go sformułowałem w tytule) jest jednak poważnie obciążony od strony formalnej. (Nie tylko ten problem, to trochę ogólniejsza sprawa).

Sama teza jest oczywiście prawdziwa. Pułapki tkwią w szczegółach 'dowodu' i zapisu.

Jeśliby ktoś chciał zgłębiać 'tajemnice' tych niewidocznych, głęboko ukrytych 'błędów' - zapraszam do rozmowy.

0.(Drobner)


Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop".
www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365