Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ostrzeżenie dla planety

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
02-03-2018 18:09MaxGolonko2 (438 punktów)Ostrzeżenie dla planety
Ocena 1 na 1
Mamy apel po 25 latach od poprzedniego.
Jest niedobrze! Emisje CO2; niefrasobliwy przyrost naturalny i kilka innych zjawisk wysoce niepokojących. Samo sedno spraw.

scientists.forestry.oregonstate.edu

Przetłumaczono także na polski - warto wejść bo zaledwie strona - zwięźle zatem.

scientists(*)/Polish_Scientists_Warning.pdf

Pozdrawiam
Max (Ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Pozostaje przesiąść się na rower i nie płodzić dzieci (bo samochody i dzieci wydzielają CO2).

Pozdrawiam, Sceptyk
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Pozostaje przesiąść się na rower i nie płodzić dzieci (bo samochody i dzieci wydzielają CO2).
Dzieci piją mleko, a krowy wydzielają metan.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-03-2018 11:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Pozostaje przesiąść się na rower i nie płodzić dzieci (bo samochody i dzieci wydzielają CO2).

u nas aut na 1000 osób podobno więcej niż w Niemczech. 30 lat temu jechałem do centrum miasta 15 min autobusem, dziś 30 min autem, mimo wybudowania dodatkowych dróg, parkingów, świateł

przyrost naturalny mamy 1.4 (dzieci na kobietę) a więc ujemny. Do zastępowalności konieczny 2.1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>przyrost naturalny mamy 1.4 (dzieci na kobietę) a więc ujemny. Do zastępowalności konieczny 2.1
Tzn., że cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Duch Prawdy (14790 punktów)
Już za późno...
www.facebo(*)ts/930357367142145?pnref=story

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Już za późno...
www.facebo(*)7367142145?pnref=story<<
Cholerka, nawet nie zauważyłem. Może dlatego, że mieszkam przynajmniej 76m n.p.m.?
Ale kuzynka, która mieszka na Florydzie, jeszcze się nie chce do mnie przeprowadzać.
Coś mi wygląda na to, że to topnienie "lądolodów" gdzieś tam koło biegunów nie bardzo podnosi poziom wody w oceanach, chociaż eko-coś-tam katastrofiści wróżą, że nas zaleje.
A już zupełnie nie wiem, co zrobić z informacją, że wybuchy supernowych wpływają na klimat na ziemi.
Coś mi to wszystko przypomina przepowiednie z roku 1894-go, że do 1950-go roku wszystkie ulice w Londynie bedą pokryte warstwą 9 stóp (około 2.7m) końskiego łajna.
futuryst.b(*)10/parables-and-horseshit.html
www.histor(*)t-Horse-Manure-Crisis-of-1894/
Duch Prawdy (14790 punktów)
>www.facebo(*)7367142145?pnref=story<<
>Cholerka, nawet nie zauważyłem. Może dlatego, że mieszkam przynajmniej 76m n.p.m.?
>Ale kuzynka, która mieszka na Florydzie, jeszcze się nie chce do mnie przeprowadzać.
>Coś mi wygląda na to, że to topnienie "lądolodów" gdzieś tam koło biegunów nie bardzo podnosi poziom wody w oceanach, chociaż eko-coś-tam katastrofiści wróżą, że nas zaleje.
Zaleje niewielkie obszary lądów, ale to najmniejszy problem. Topnienie arktycznych lodów uwolni do atmosfery metan, a jaki ma wpływ na powłokę ozonową chyba się orientujesz?
www.wprost(*)ki-jest-50-gigaton-metanu.html

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Topnienie arktycznych lodów uwolni do atmosfery metan, a jaki ma wpływ na powłokę ozonową chyba się orientujesz?<<
A może dało by się przechwycić ten metan? Powinno być łatwiejsze niż wiercenie w skałach. Zresztą już się za to zabierają. Co zresztą nie przeszkadza katastrofistom wrzeszczeć, że czeka nas koniec świata. I to już w najbliższej przyszłości. Tyle że oprócz tego że wrzeszczą, nic nie robią, żeby czemukolwiek przeszkodzić.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365