biznes.int(*)ytalny-na-koszt-po,nId,7841006"Rzeczpospolita" pisze o Chrześcijańskim Kościele Głosicieli Dobrej Nowiny, którego właściciele ogłosili się biskupami i wykorzystywali przysługujące im przywileje do celów przestępczych. Choć szajka została rozbita przez polskie służby 20 lat temu, to "kościół" nadal jest wpisany do rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych MSWiA. W wykazie znajduje się również Kościół Remonstrantów Polskich, który - jak zauważa dziennik - był podmiotem zamieszanym w "aferę samochodową" czy Kościół Naturalny. O tym ostatnim niedawno pisaliśmy na łamach naszego serwisu. "To absurd. O większości istniejących w Polsce Kościołów i związków wyznaniowych nigdy nie słyszeliśmy, co nie przeszkodziło im w stworzeniu sobie filaru emerytalnego na koszt podatnika" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem Anita Kucharska-Dziedzic. Fundusz Kościelny w ostatnich latach W projekcie budżetu na przyszły rok uwzględniono rekordowe wydatki na Fundusz Kościelny. Przypomnijmy, że w 2015 r. było to 128 mln zł, dwa lata później na ten cel przeznaczono już 159 mln zł, a w 2019 r. 171 mln zł. W 2022 r. na Fundusz Kościelny zarezerwowano 200 mln zł, a rok później 216 mln zł. W budżecie państwa na 2024 r. na Fundusz Kościelny zaplanowano 257 mln zł. W 2025 r. kwota będzie rekordowa - 275 mln zł." |