 |
Przedłużanie agonii papieża Franciszka Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-03-2025 20:42 | Kryspinek (94 punktów) | Przedłużanie agonii papieża Franciszka | Dlaczego mu tak wzbraniają odejść do Domu Ojca i prowadzą uporczywą terapie? Czyżby żadnego nieba nie było? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >Czyżby żadnego nieba nie było?
Niebo to chmury, planety, gwiazdy, kosmos. Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Czyżby żadnego nieba nie było? >Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład. jest życie po życiu w postaci biologicznej (dzieci) i kultury, techniki, każdy człowiek jakąś cegiełkę wkłada (choćby pisząc TU)
ludzkość całej ziemi to jeden organizm, trwa już 2 000 000 lat (wszyscy ludzie na ziemi mają wspólną matkę Ewę i ojca Adama) i będzie jeszcze dłużej, tak jak w naszych ciałach codziennie umiera miliony komórek i na ich miejsce powstają miliony nowych
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >(wszyscy ludzie na ziemi mają wspólną matkę Ewę i ojca Adama)
Adam i Ewa to postaci mitologiczne, fantastyka. Przodkami ludzi są australopiteki.
|
|
|  | | Arita (459 punktów) | Po śmierci oddajemy odrobinę ujemnej entropii, którą tylko na krótką chwilę pożyczyliśmy od Wszechświata i na tym koniec. Jeśli komuś nie pasuje wersja białka gnijącego w glebie, to zawsze można identyfikowac się z pyłem gwiezdnym.
Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Po śmierci oddajemy odrobinę ujemnej entropii, którą tylko na krótką chwilę pożyczyliśmy od Wszechświata i na tym koniec. Jeśli komuś nie pasuje wersja białka gnijącego w glebie, to zawsze można identyfikowac się z pyłem gwiezdnym. Gen jest naszym panem, my jesteśmy tylko jego nosicielem, on mógłby rozmnażać się przez podział, tworzyć identyczne osobniki, ale to oznaczałoby śmierć (dlatego tak trudno pokonać np. wirusy, bo ciągle mutują), dlatego poprzez seks woli wchodzić w interakcje z innym genem by się zmutować, by przeżyć i się rozwijać Nasze geny (ludzi na całej ziemi w tym np aborygenów) w 99.99% sa takie same, w Polsce 99.9999 %, wszyscy jesteśmy braćmi, siostrami, nie różnimy się od siebie siostry i bracia, nasze "życie wieczne" będzie istniało, dopóki będzie ludzkość
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
 | Smuggler (45 punktów) (zablokowany) | >>Czyżby żadnego nieba nie było? >Niebo to chmury, planety, gwiazdy, kosmos. Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład. > Bardzo religijne podejście do tematu. Warto dodać że bliscy otrzymują 4 tysięcy pogrzebowego i renta po zmarłym.
|
|
 | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład.Nie potwierdza tej hipotezy ani proces wymierania komórek w organizmie ani też proces wymiany materii organicznej podczas życia. Jakby na złość życie po śmierci wciąż trwa. Rozkład to tylko wizja ludzi, którzy całą swoją uwagę koncentrują na jednym punkcie i nie widzą przeobrażeń. Koniec jest tylko dla egocentryków, dla których oni sami są całym światem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >>Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład. >Nie potwierdza tej hipotezy ani proces wymierania komórek w organizmie ani też proces wymiany materii organicznej podczas życia.
Proces przyswajania białka, witamin i minerałów (oraz odnowy komórek) kończy się wraz ze zgonem. Gdyby się nie kończył nie byłoby potrzeby grzebania zmarłych.
>Jakby na złość życie po śmierci wciąż trwa.
Trwa życie potomstwa, denat nie oddycha i nie jest świadomy, nie dostrzegam jak przejawia się jego życie.
>Rozkład to tylko wizja ludzi, którzy całą swoją uwagę koncentrują na jednym punkcie i nie widzą przeobrażeń.
Po kremacji zwłoki przeobrażają się w popiół, po tradycyjnym pochówku białko denata zostaje zużyte przez robactwo i bakterie. Świadomość denata ginie jak zniszczony dysk, pozostaje po nim to co przekazał innym.
>Koniec jest tylko dla egocentryków, dla których oni sami są całym światem.
Po zmarłym pozostaje potomstwo i wytwory zmarłego, świat istnieje dalej, natomiast sam denat obraca się w proch, niezależnie od swojego wyznania religii.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Trwa życie potomstwa, denat nie oddychaA więc właśnie, każdy widzi to co chce zobaczyć. Ja widzę życie a Ty widzisz śmieć. Dla Ciebie to koniec a dla mnie początek. Jedni myślą "ja" "moje" "dla mnie" "o mnie" a inni myślą "my". Jedni wybierają śmierć a inni życie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | panTeista (6808 punktów) | >Jedni wybierają śmierć a inni życie.
Śmierć każdego indywidualnego zwierzęcia (w tym człowieka) i tak przychodzi, niezależnie od wyborów. A nawet więcej, niekiedy następuje śmierć całych gatunków np. dinozaurów, mamutów, pomimo iż wybierały życie.
|
|
| | |  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>A więc właśnie, każdy widzi to co chce zobaczyć. Ja widzę życie a Ty widzisz śmieć. Ja też widzę śmieć, zwłoki powinno się utylizować, a nie dużym kosztem przechowywać.
"Stop!" stopkowym mundrościom!
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >A więc właśnie, każdy widzi to co chce zobaczyć. Ja widzę życie a Ty widzisz śmieć.> Ja też widzę śmieć, zwłoki powinno się utylizować, a nie dużym kosztem przechowywać.Ale mowa była o sytuacji gdy serce jeszcze bije i w mózgu nie zachodzą procesy gnilne. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) | > >Po śmierci nie ma żadnego życia, jest rozkład.> Nie potwierdza tej hipotezy ani proces wymierania komórek w organizmie ani też proces wymiany materii organicznej podczas życia.> Jakby na złość życie po śmierci wciąż trwa.> Rozkład to tylko wizja ludzi, którzy całą swoją uwagę koncentrują na jednym punkcie i nie widzą przeobrażeń.> Koniec jest tylko dla egocentryków, dla których oni sami są całym światem.> de.wikipedia.org/wiki/BleikellerBleikeller to potoczna nazwa wschodniej krypty katedry św. Piotra w Bremie . Miejsce to jest najbardziej znane z tego, że znaleziono tu osiem mumii z XVII i XVIII wieku.(...) Zjawisko mumifikacji zostało już wyjaśnione. Ciała wyschły naturalnie, a proces suszenia był szybszy niż początkowy proces rozkładu .Hanerlik, w kosciele w Bremie leżą zwłoki, które nie uległy rozkładowi.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Hanerlik, w kosciele w Bremie leżą zwłoki, które nie uległy rozkładowi.Nie miało co ich zjeść, to sobie leżą. Widać okres połowicznego rozpadu ludzkich trupów jest długi. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Dlaczego mu tak wzbraniają odejść do Domu Ojca i prowadzą uporczywą terapie? Czyżby żadnego nieba nie było? chorujemy z cywilizacji a więc cywilizacją nalezy je zwalczać choroby mamy cywilizacyjne i zakaźne które sa też cywilizacyjnymi (są z zagęszczenia), w raju nie chorowaliśmy
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Dlaczego mu tak wzbraniają odejśćChorych ludzi leczy się, by powrócili do zdrowia. Taki jest sens medycyny i działalności lekarzy. Nie powinno się tego sensu podważać tylko dlatego, że komuś nie podoba się cudza wiara. Odmienność przekonań jest jak odmienność genów, zapewniają życiu przetrwanie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | 2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >Chorych ludzi leczy się, by powrócili do zdrowia. Taki jest sens medycyny i działalności lekarzy.
Leczy się ubezpieczonych i tych których stać na medyków. Natomiast w tzw. trzecim świecie ludzie umierają nawet na malarię, chociaż jest ona łatwa do wyleczenia. Umierają też z głodu, chociaż jest łatwy do wyleczenia. Dlaczego papieże nie przeznaczają złotych pucharów ceremonialnych na pomoc głodującym? Wiara w Zbawiciela nie zezwala papieżom przeznaczać złota dla głodujących?
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Chorych ludzi leczy się, by powrócili do zdrowia. Taki jest sens medycyny i działalności lekarzy. >Leczy się ubezpieczonych i tych których stać na medyków. w raju kazdy był medykiem, każde dzikie zwierze leczy się same, wie które zioło zjeść by wyzdrowieć jako dzieciak namiętnie żarłem "siarkę" po wypalonych zapałkach, brat żarł wapienny tynk ze ściany, dziś jestem głupi
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > w raju kazdy był medykiem,Na razie wygląda to tak, że Ci, którzy umierają ponoć nawet od skaleczenia, rozmnażają się a Ci, którzy potrafią siebie klonować i genetycznie modyfikować wymierają. Po co komu takie zdolności, które ciągną do piachu? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >każde dzikie zwierze leczy się same, wie które zioło zjeść by wyzdrowieć
Myszy i szczury nie wiedzą, zjadają trutkę na gryzonie.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Leczy się ubezpieczonych i tych których stać na medyków. Natomiast w tzw. trzecim świecie ludzie umierają nawet na malarię, chociaż jest ona łatwa do wyleczenia.Czy namawiasz do nieplodzenia dzieci 3-ci świat, swoje najbliższe otoczenie, czy raczej siebie samego przekonujesz, że brak dzieci jest cool? Człowiek ma wybór pomiędzy egocentryzmem a altruizmem. Ty zdaje się coś już z tego wybrałeś? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | 1 na 1 | panTeista (6808 punktów) | >Człowiek ma wybór pomiędzy egocentryzmem a altruizmem. >Ty zdaje się coś już z tego wybrałeś?
Odwiodłem Cię od przekonania że człowiek jest pchany emocjami? Piszesz że dokonałem wyboru, mam nadzieję że przyznasz, że Ty także czasem dokonujesz wyborów, niezależnie od tego gdzie pchają Cię emocje.
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Ty także czasem dokonujesz wyborów, niezależnie od tego gdzie pchają Cię emocje.Umysłem rządzą sprzeczne emocje, stąd zresztą te ciągłe wewnętrzne dialogi w psyche. Różne ośrodki mózgu pchają w odwrotnych kierunkach. Ostatecznie jedna emocja dominuje nad innymi i to nazywamy wyborem. Człowiek to zbiór atomów a te wirują w prawach fizyki. Człowiek musi rozładować napięcie emocjonalne co na poziomie fizycznym jest po prostu wyładowaniem elektrycznym. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|