Racjonalista - Strona głównaDo treści
co zrobić żeby polska miała osiągnięcia?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
14-10-2020 21:56okragly (21676 punktów)co zrobić żeby polska miała osiągnięcia?
0 na 4
co zrobić żeby polska nauka, technika, nauki społeczne w tym filozofia, teologia, miała osiągnięcia?
zaprosić ludzi z raju do naszych uczelni.

przykładowo
Aborygeni żyli 50 tys lat odizolowani, ich sposób myślenia mocno odbiega od polskich wzorców (i to trzeba wykorzystać)
-W myśleniu Aborygenów dominująca jest prawa półkula (u nas lewa) Ogromnie zyskuja nad naszą mózgownicą
-ich myślenie jest niewerbalne, obrazowe (wymyślą 3 prawo okrągłego)
-Problemy rozwiązują w ujęciu całościowym, jednocześnie są rozpatrywane różne, często dalekie aspekty (wymyślą 4 prawo okrągłego)
-Brak u nich konkurencji, chęci dominowania nad innymi, bądź ich doścignięcia w jakiejś dziedzinie (musimy skierować przymusowo do żłobka, przedszkola, szkoły i wymusić wyścig szczurów, jak nie to ocena niedostateczna, wyśmianie, stanie w kącie, klęczenie na grochu, nasi nauczyciele maja sposoby)
-oni ucza się metoda prób i błędów jako dominujący sposób nauki u nas dominuje naśladownictwo (USA, "zachodu" patoelit, celebrytów)
-ich myślenie jest trójwymiarowe, w przeciwieństwie do krajowego dwuwymiarowego i upraszczania bardziej rozbudowanych myśli do liniowych ciągów zdarzeń
-Aborygeni są skupieni na teraźniejszości, nie wybiegają w przyszłość, tu wkracza kk z piekłem, życiem wiecznym i robi porządek, nauczą sie bać jutra

zaprośmy do nas ludzi z raju, ruszy nasza nauka, technika, sztuka, nauki społeczne, filozofia czy nawet teologia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hanging_bishop (1112 punktów)
Niech zgadnę... Przywrócić Raj (utracony)?
15-10-2020 08:11 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>Niech zgadnę... Przywrócić Raj (utracony)?
jest napisane, że wróci!
widze tego "skowronki", w raju słabo sie rozmnażaliśmy
ale ciężko spełnic 2 warunek konieczny tj ZERO zmian (w raju 2 000 000 lat nic się nie zmieniało, było wszystko dograne co do szczegółu). Współcześnie ciągłe zmiany to tak jakby życ w domu gdzie trwa ciągle remont. Zmiany sa powodem stresu z nieprzystosowania. Jakby rekinowi zrobić zmiane nawet na lepsze np ocieplic ocean o 1 st będzie cierpiał
Duch Prawdy (14790 punktów)
>co zrobić żeby polska

>miała osiągnięcia?
Oddać ludziom wolność.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-10-2020 08:19 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>co zrobić żeby Polska miała osiągnięcia?
>Oddać ludziom wolność.
po Tobie widac co potrafi propaganda zrobic z człowiekiem.
Czemu nie przywrócisz wolności np komórkom swojego organizmu? każda z nich ma materiał genetyczny żeby samodzielnie żyć
człowieka NIE MOŻNA rozpatrywać jako jednostki tak jak i komórki w organizmie
Aborygeni nie myślą jako jednostka, identyfikują się bezgranicznie z swoim stadem

liberalizm (indywidualizm wolność) to sposób patoelit aby nas zniewolić
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>są skupieni na teraźniejszości
I wchodzą dwa razy do tej samej rzeki, bo nie wiedzą, że nie można?

cr
15-10-2020 19:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>są skupieni na teraźniejszości
>I wchodzą dwa razy do tej samej rzeki, bo nie wiedzą, że nie można?
fizycy atomowi potwierdzają powszechną wiedzę w raju- czasu nie ma.
A czy TY jesteś
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>są skupieni na teraźniejszości
>>I wchodzą dwa razy do tej samej rzeki, bo nie wiedzą, że nie można?
>fizycy atomowi potwierdzają powszechną wiedzę w raju- czasu nie ma.
>A czy TY jesteś
Nie mam czasu Ci odpowiedzieć, ale, jak rozumiem, w raju też bym go nie miała.

cr
16-10-2020 09:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>są skupieni na teraźniejszości
>>>I wchodzą dwa razy do tej samej rzeki, bo nie wiedzą, że nie można?
>>fizycy atomowi potwierdzają powszechną wiedzę w raju- czasu nie ma.>A czy TY jesteś
>Nie mam czasu Ci odpowiedzieć, ale, jak rozumiem, w raju też bym go nie miała.
wprost przeciwnie

w raju przodek budził sie kiedy sie budził (nie było budzika), szedł jeść kiedy był głodny, pracy nie było, nie musiał doic krowy (rolnik jak nie wydoi o godz 6 to straci i krowa niewydojona ryczy), nie było siewu (rolnik jak nie zasieje danego dnia (czas) to straci) nie było zbiorów (rolnik jak nie zbierze danego dnia to straci), w raju idzie spac kiedy chce. Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> w raju- czasu nie ma.>A czy TY jesteś
>>Nie mam czasu Ci odpowiedzieć, ale, jak rozumiem, w raju też bym go nie miała.
>wprost przeciwnie
>w raju przodek budził sie kiedy sie budził (nie było budzika)
A, widzisz, to w takim razie ja jeszcze śpię.

>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
Czuję się zwolniona z powinności odpowiadania.


cr
16-10-2020 11:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> w raju- czasu nie ma.>A czy TY jesteś
>>>Nie mam czasu Ci odpowiedzieć, ale, jak rozumiem, w raju też bym go nie miała.
>>wprost przeciwnie
>>w raju przodek budził sie kiedy sie budził (nie było budzika)
>A, widzisz, to w takim razie ja jeszcze śpię.
w takim razie należysz do elit, jesteś w "raju"

>>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
>Czuję się zwolniona z powinności odpowiadania.
że jesteś z nich? ..
tez chciałem być w "raju" ale mnie nie przyjeli.
dlatego wymyśliłem inny, prawdziwy, a ich (oprócz Ciebie) nie lubie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> w raju- czasu nie ma.>A czy TY jesteś
>>>>Nie mam czasu Ci odpowiedzieć, ale, jak rozumiem, w raju też bym go nie miała.
>>>wprost przeciwnie
>>>w raju przodek budził sie kiedy sie budził (nie było budzika)
>>A, widzisz, to w takim razie ja jeszcze śpię.
> w takim razie należysz do elit, jesteś w "raju"
Też mi elitarność - wysypianie się kosztem aktywności na fR.

>>>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
>>Czuję się zwolniona z powinności odpowiadania.
> że jesteś z nich? ..
Na Twoje wczorajsze pytanie z 19:15.

>tez chciałem być w "raju" ale mnie nie przyjeli.
Jakiś nabór był, casting czy inne eliminacje?

>dlatego wymyśliłem inny, prawdziwy,
Prawdziwie wymyślony, he he.

>a ich (oprócz Ciebie) nie lubie
Ja też.

cr
16-10-2020 14:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
>>>Czuję się zwolniona z powinności odpowiadania.
>> że jesteś z nich? ..
>Na Twoje wczorajsze pytanie z 19:15.
a... pytanie było, czy Ty jesteś?
mamy świat wirtualny, wyobrażenia.

>>tez chciałem być w "raju" ale mnie nie przyjeli.
>Jakiś nabór był, casting czy inne eliminacje?
trzeba się dobrze urodzić, chodzic do dobrego żłobka, przedszkola, szkoły w sensie miec odpowiednich kolegów, koleżanki (powołanie się, że w przedszkolu obok siebie leżakowali, otwiera wiele możliwości. A ja nie chodziłem do żłobka, przedszkola, szkoła na wsi, lep jak sklep, tylko półek brak i energii . Nie, żebym sie skarżył

>>dlatego wymyśliłem inny, prawdziwy,
>Prawdziwie wymyślony, he he.
tytuł wątku "co zrobić żeby polska miała osiągnięcia?" A. Einstein miał -myśle- inny mózg, semicki (nie lepszy ani gorszy, po prostu inny) dlatego wymyślił teorie, która my byśmy długo nie wymyślili Na tym polega nauka, że sie wymyśla teorie i sprawdza
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
>>>>Czuję się zwolniona z powinności odpowiadania.
>>> że jesteś z nich? ..
>>Na Twoje wczorajsze pytanie z 19:15.
>a... pytanie było, czy Ty jesteś?
>mamy świat wirtualny, wyobrażenia.
Tylko kiedy miałabym odpowiedzieć, skoro czasu nie ma?

>>>tez chciałem być w "raju" ale mnie nie przyjeli.
>>Jakiś nabór był, casting czy inne eliminacje?
>trzeba się dobrze urodzić, chodzic do dobrego żłobka
Czyli ktoś woli, żeby dzieci nie miały równości.

cr
17-10-2020 21:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>Czas to wymysł patoelit celem zniewolenia
....
>Tylko kiedy miałabym odpowiedzieć, skoro czasu nie ma?
zawsze zadajesz głupie pytania
jak byłaś mała rodzice pewnie mieli Cie dość, z powodu głupich pytań

cr, w jakim stopniu na podstawie zachowania dziewczynki można określić jaką będzie kobietą? Wydaje się, że sztuczna inteligencja wie (wtedy wyjdzie że wolna wola to fikcja)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zawsze zadajesz głupie pytania
Zadaję takie pytania, do jakich inspirują mnie wypowiedzi przedmówców.

>w jakim stopniu na podstawie zachowania dziewczynki można określić jaką będzie kobietą?
W takim samym, w jakim na podstawie zachowania chłopca można określić jakim będzie mężczyzną.


cr
18-10-2020 12:39 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>zawsze zadajesz głupie pytania
>Zadaję takie pytania, do jakich inspirują mnie wypowiedzi przedmówców.
nie tłumacz się
niema głupich pytań sa głupie odpowiedzi
po namyśle odpowiadam, w raju czas był, tylko krótki bardzo krótki, było wczoraj, teraz, dzis i jutro, zmiana dokonała sie ilościowa (nie jakościowa)
18-10-2020 21:35 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> niema głupich pytań
Nie doceniasz głupców.

>w raju czas był, tylko krótki bardzo krótki, było wczoraj, teraz, dzis i jutro,
To mi wychodzi, że ten raj był trzydniowy.

cr
18-10-2020 22:18 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)

>>w raju czas był, tylko krótki bardzo krótki, było wczoraj, teraz, dzis i jutro,
>To mi wychodzi, że ten raj był trzydniowy.
raj był, trwał 2 000 000 lat,
a ty? pyłku marny
było w nim; kiedys, wczoraj, dzis, jutro, kiedyś
tak było w raju (kalendarz z wypełnionymi rubrykami jest z piekła rodem
19-10-2020 01:21 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> raj był, trwał 2 000 000 lat,
>a ty? pyłku marny
Ja mam trochę mniej niż 2 miliony lat.

cr
19-10-2020 07:49 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Ja mam trochę mniej niż 2 miliony lat.
Genetycznie więcej.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365