Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trzy czynniki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-11-2020 08:23hanging_bishop (1112 punktów)Trzy czynniki
Ocena 2 na 2
Charakterystyka wirusa.

"Podstępny charakter" wirusa (czyli, że większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo - a jest to też w większości najbardziej ruchliwa i pracująca część społeczeństwa). Wysoka transmisyjność. Szpitale skupiskiem wirusa...

Globalna wioska.

Gospodarka jest globalna a co za tym idzie: przepływ ludzi i towarów jest ogromny. Trudno sobie wyobrazić powrót do przeszłości (jakby się głębiej zastanowić to człowiek od zawsze się przemieszczał; no, ale wiadomo, że w nieporównywalnie mniejszym stopniu i populacja była mniejsza).

Psychika człowieka.

Niemal nikt nie lubi być zamknięty, być w izolacji, dlatego duża część osób chorujących łagodnie będzie ukrywać ten fakt (i ci bezobjawowi będą zarażać). Poza tym duża część osób może mieć nieprzyjemne doświadczenia że służbą zdrowia (poza tym panuje duża nieufność do państwa).

***

W Chinach już dawno "skasowali" wirusa.

Niestety sprawdza się moja prognoza (oczywiście nie tylko moja), że wirus z nami zostanie (i nie wierzę, że o tym nie wiedziano). Większość rządów państw prędzej czy później uległo koronahisterii. Opiekuńczy charakter krajów wymusza działanie, energiczne przeciwdziałanie, co w krajach demokratycznych jest jeszcze wzmocnione - opinia publiczna wisi nad rządami jak miecz Damoklesa (perspektywa utraty władzy i rozliczeń).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)

>Niestety sprawdza się moja prognoza (oczywiście nie tylko moja), że wirus z nami zostanie (i nie
>wierzę, że o tym nie wiedziano).

Oczywiście, że zostanie. Tak jak od ponad 70 lat jest z nami grypa, która co roku zabija około miliona ludzi (pomimo szczepionek).

Dlatego nie rozumiem ocipienia coronowego. Czy człowiek, pomimo informacji na wyciągnięcie ręki stał się głupszy? Z rangi sapiens sapiens zdegradował się na propagandus łykus?
03-11-2020 12:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dlatego nie rozumiem ocipienia coronowego.
No bo to jest globalne ocipienie.

cr
DyktaFon (9281 punktów)
>>Dlatego nie rozumiem ocipienia coronowego.
>No bo to jest globalne ocipienie.
>
cr


Globalne ocipienie ma jakieś rozgrzeszenie?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Dlatego nie rozumiem ocipienia coronowego.
>>No bo to jest globalne ocipienie.
>Globalne ocipienie ma jakieś rozgrzeszenie?
Globalne jest rozgrzeszeniem dla lokalnego.

cr
DyktaFon (9281 punktów)
>>>>Dlatego nie rozumiem ocipienia coronowego.
>>>No bo to jest globalne ocipienie.
>>Globalne ocipienie ma jakieś rozgrzeszenie?
>Globalne jest rozgrzeszeniem dla lokalnego.
>
cr

>
A poziom umysłu wybieranych polityków jest rozgrzeszeniem dla globalnego ocipienia... To nawet pasuje do moich "idei"

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365