Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kopniaki w wieniec

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-07-2010 20:22Andrzej Lechowski (100 punktów)Kopniaki w wieniec
Ocena 3 na 3
Co sie dzieje w tym naszym kraju? 6 miesiecy paki za kopanie wienca i zniczy przez pijana kobiete. Bynajmniej nie jest to czyn godny pochwaly, ale te pól roku, to gruba przesada. Widac wiezienia sa niedopelnione.

wiadomosci(*)_tylko_podnioslam_wieniec.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
6 miesięcy ograniczenia wolności, nie pozbawienia. Nie pójdzie do więzienia.
23-07-2010 21:26 
 Ocena 4 na 4
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Nie pójdzie do więzienia.
Ale 6 miesięcy to i tak za długo.
26-07-2010 15:42 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
>>Nie pójdzie do więzienia.
>Ale 6 miesięcy to i tak za długo.

Może i masz rację... Ciekaw jednak jestem, czy miałabyś takie samo zdanie, gdyby ta kobieta nie kopała zniczy i wieńca, złożonych na Rynku Głównym w Krakowie dla upamiętnienia Marii i Lecha Kaczyńskich, tylko znicze i wieniec złożone na grobie kogoś z Twoich bliskich.
26-07-2010 15:56 
 Ocena 2 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Ciekaw jednak jestem, czy miałabyś takie samo zdanie, gdyby ta kobieta nie kopała zniczy i wieńca, złożonych na Rynku Głównym w Krakowie dla upamiętnienia Marii i Lecha Kaczyńskich, tylko znicze i wieniec złożone na grobie kogoś z Twoich bliskich.

Stwierdziłabym, że jest źle wychowana. Mogłabym ją nawet głośno opierniczyć ale nie wzywałabym policji i nie podawała do sądu.
Gdyby zniszczyła nagrobek na cmentarzu to poniosłabym stratę i wtedy mogłabym domagać się zwrotu kosztów za naprawę ale kopnięcie znicza czy wieńca nie wywołuje żadnej straty.
Zachowanie tych kobiet winno być oceniane z uwzględnieniem tego, że atmosfera jaką media spowodowały powodowała z trudem hamowany odruch wymiotny u normalnych ludzi. Ludzie mający braki w wychowaniu mogli reagować mocniej.
Andrzej Lechowski (100 punktów)
>6 miesięcy ograniczenia wolności, nie pozbawienia. Nie pójdzie do więzienia.
>

Nie chce sie czepiac slów. Jakby mi ktos ograniczyl wolnosc (osiadka), dla mnie bylo by to tozsame z jej pozbawieniem. Pewnikiem jest to zróznicowane pojecie prawne, którego nie kwestionuje, tylko usprawiedliwiam swoja nieprawnicza wiedze/niewiedze.

Ci, którzy twierdzą, że rozumieją relatywistykę automatycznie przyznają, że rozumieją nonsensy
24-07-2010 00:59 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
Pozbawienie wolności to jest odsiadka, ograniczenie to zakaz zmiany miejsca pobytu i jakieś prace społeczne.
24-07-2010 16:07 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>6 miesięcy ograniczenia wolności...

Czyli 6 miesięcy wolności kopania w coś innego, np. w puste puszki po piwie.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Appenzeller (3118 punktów)
>Widac wiezienia sa niedopelnione.
Tak naprawdę jest spora kolejka do odsiadki, i ona się w niej ustawiła.
A w ogóle to Krasicki: wielkie złodzieje małe wieszą

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
spellbinder (8577 punktów)
>Co sie dzieje w tym naszym kraju? 6 miesiecy paki za kopanie wienca i zniczy przez pijana kobiete.
>Bynajmniej nie jest to czyn godny pochwaly, ale te pól roku, to gruba przesada. Widac wiezienia sa
>niedopelnione.
>wiadomosci(*)_tylko_podnioslam_wieniec.html
>

Nikt się nie czepi tego, że ochroniarz bezprawnie zatrzymuje dwie dziewczyny i gdzieś je ciągnie siłą.

Tak samo jak kanar nie ma prawa człowieka zmusić do okazania dowodu tożsamości, nawet dotknięcia osoby paluchem jednym, tak i ochroniarz nie może sobie łapać kogo popadnie. Policja i owszem, ale nie ochroniarz.

Ale ludzie ulegają temu "majestatowi" mundurowego, dają się ciągać, pokazują dokumenty itd. Głupie laski, a i owszem, ale jak ktoś ma prawo zaśmiecać ulicę jakimiś kawałkami szkła, to jest ok., jak ochroniarz łapie i ciąga, ok.
Przypomnijmy, że ulica nie jest miejscem kultu - rozumiem kary za wywracanie zniczy na cmentarzu, w kościele, czy nawet przy jakiejś kapliczce, ale do cholery nie możecie ludzie wszędzie tych zniczy pakować, krzyży wciskać i mówić, że są święte i nietykalne, bo w miejscu publicznym znaczą tyle co zostawiona przy ławce butelka po piwie - jeszcze mandat za to być powinien.

Założę się, że jak ktoś na plaży sobie ulepi Jezuska i ktoś to dzieło zdepcze, to też interweniuje prokuratura.
23-07-2010 23:10 
 Ocena 1 na 1
kapitan AS (298 punktów)
>Tak samo jak kanar nie ma prawa człowieka zmusić do okazania dowodu tożsamości, nawet dotknięcia osoby paluchem jednym, tak i ochroniarz nie może sobie łapać kogo popadnie. Policja i owszem, ale nie ochroniarz.

Ale kanar, ochroniarz i każda osoba może zatrzymać kogoś, kto popełnił przestępstwo i po zatrzymaniu musi wezwać policję. Dotknąć też może, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ochroniarz może użyć kajdanek, pałki paralizatora i jeszcze paru innych rzeczy oczywiście w zależności od sytuacji. Kłopot jest wtedy gdy zatrzymał osobę niewinną a jeśli mamy do czynienia z przestępcą to może.
23-07-2010 23:19 
 Ocena 2 na 2
spellbinder (8577 punktów)
>>Tak samo jak kanar nie ma prawa człowieka zmusić do okazania dowodu tożsamości, nawet dotknięcia osoby paluchem jednym, tak i ochroniarz nie może sobie łapać kogo popadnie. Policja i owszem, ale nie ochroniarz.
>Ale kanar, ochroniarz i każda osoba może zatrzymać kogoś, kto popełnił przestępstwo i po zatrzymaniu musi wezwać policję. Dotknąć też może, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ochroniarz może użyć kajdanek, pałki paralizatora i jeszcze paru innych rzeczy oczywiście w zależności od sytuacji. Kłopot jest wtedy gdy zatrzymał osobę niewinną a jeśli mamy do czynienia z przestępcą to może.
>

Otóż nie może. To jest jakaś społeczna wizja nacisku, jak ktoś robi coś źle, to automatycznie traci prawo do prywatności. Ale tak nie jest, dlatego facet, który zastrzelił jakiegoś kolesia nawalającego ze spluwy do policjantów poszedł siedzieć - bo to nie on miał zagrożone życie, a policjanci.

Jak sobie biegniesz po ulicy, to nikt nie ma prawa ci nagle przywalić w trąbę, bo jesteś potencjalnym bandziorem. Zwykły człowiek nie posiada uprawnień policji. To, że się nagina te przepisy jeszcze nie znaczy, że wolno. To doskonale widać po kanarach. Wystarczy nie dawać człowiekowi dokumentów, wyjść spokojnie z tramwaju, a jak zacznie łapać, to zacząć się drzeć i dać gościowi po pysku (w przypadku bycia kobietą).

Ochroniarz może, ale jak chroni obiektu i ktoś owemu obiektowi zagraża. W klubie ochroniarz może rozwalić agresywnemu kolesiowi pysk kolanem i nikt się nie będzie sprzeciwiał. Ale nie może złapać gościa, który sika sobie 20 m. od klubu, łapać go i odprowadzać na komisariat. Od tego jest policja.
kapitan AS (298 punktów)
>Otóż nie może. To jest jakaś społeczna wizja nacisku, jak ktoś robi coś źle, to automatycznie traci prawo do prywatności. Ale tak nie jest, dlatego facet, który zastrzelił jakiegoś kolesia nawalającego ze spluwy do policjantów poszedł siedzieć - bo to nie on miał zagrożone życie, a policjanci.
>Jak sobie biegniesz po ulicy, to nikt nie ma prawa ci nagle przywalić w trąbę, bo jesteś potencjalnym bandziorem. Zwykły człowiek nie posiada uprawnień policji. To, że się nagina te przepisy jeszcze nie znaczy, że wolno. To doskonale widać po kanarach. Wystarczy nie dawać człowiekowi dokumentów, wyjść spokojnie z tramwaju, a jak zacznie łapać, to zacząć się drzeć i dać gościowi po pysku (w przypadku bycia kobietą).

Z kodeksu postępowania karnego

Cytat:
Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.


Jeśli nie posiadanie biletu jest przestępstwem kanar ma prawo cię zatrzymać. Mówimy o sytuacji gdy ktoś popełnia przestępstwo a nie biegnie ulicą i gdy ktoś jest bandytą a nie jedynie podejrzewamy.
24-07-2010 00:08 
 Ocena 2 na 2
spellbinder (8577 punktów)

>Cytat:
Art. 243. § 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
>§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

>Jeśli nie posiadanie biletu jest przestępstwem kanar ma prawo cię zatrzymać. Mówimy o sytuacji gdy ktoś popełnia przestępstwo a nie biegnie ulicą i gdy ktoś jest bandytą a nie jedynie podejrzewamy.

Jazda bez biletu, tudzież wywracanie śmieci leżących na ulicy NIE JEST przestępstwem Nie mogli zatrzymywać. Włamanie, morderstwo, znęcanie się nad zwierzętami, potrącenie i ucieczka - owszem. Ale nie kradzież sweterka za 100 złotych, czy czyn niejednoznaczny, co do którego najpierw sąd się musi wypowiedzieć, czy to było przestępstwo, czy nie.

No i jeszcze "na gorącym uczynku" - jak facet zgwałcił, jest poszukiwany, a Ty go widzisz w sklepiku osiedlowym, to jeśli nie gwałci w danym momencie, możesz co najwyżej iść za nim i zadzwonić na policję, a nie ścigać go i łapać.
kapitan AS (298 punktów)
Ta Pani będzie przez 6 miesięcy po 30 czy 40 godzin w miesiącu wykonywała prace społeczne plus jeszcze dostała 200 zł grzywny. Nikt jej nie zamknie.
23-07-2010 22:30 
 Ocena 2 na 2
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Ta Pani będzie przez 6 miesięcy po 30 czy 40 godzin w miesiącu wykonywała prace społeczne

Oby nie kazali jej uprzątać grobów z wypalonych zniczy i zeschniętych wieńców. Potem podatnicy musieliby płacić za jej leczenie na oddziale zamkniętym.
   

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365