Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nauka o zbiorach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-12-2020 12:35hanging_bishop (1112 punktów)Nauka o zbiorach
Ocena 2 na 2
Pytanie w programie "Milionerzy".

Na nagminne zapalenie przyusznic chorują jedynie:

A. świnie

B. świnki morskie

C. małe dzieci

D. ludzie

Czy ja jestem upierdliwy, czy was też to razi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Pytanie w programie "Milionerzy".
>Na nagminne zapalenie przyusznic chorują jedynie:
>A. świnie
>B. świnki morskie
>C. małe dzieci
>D. ludzie
>Czy ja jestem upierdliwy, czy was też to razi?

Chyba ktoś jest upierdliwy...
hanging_bishop (1112 punktów)
Możliwe, ale odczułem to jakby małe dzieci nie należały do kategorii ludzi Wiadomo, że słowo klucz to 'jedynie'. Małe dzieci nie jedynie chorują na "świnkę" bo chorują też ludzie dorośli. Dlatego pasuje ludzie. Pytanie z typu "mających na celu zmylić przeciwnika", bo ludzie (o ironio!) na ogół kojarzą tę chorobę z wiekiem dziecięcym. Ciekawe wariany bo mamy 'świnie' i "ŚWINKI morskie", taka podpowiedź xD. Kto wie, że to zapalenie przyusznic? Mało kto. Poraziło mnie to! Uczesnik zaznaczył 'świnie' bo chyba mu coś zaświtało jeżeli chodzi o fachową nazwę (krótko się namyślał) i skrewił

Pomyślałem sobie: ile razy w podobny sposób jesteśmy nabijani w butelkę?
Przeraziło mnie to. Poraziło, przeraziło i wszystko na raz.
11-12-2020 15:29 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>Możliwe, ale odczułem to jakby małe dzieci nie należały do kategorii ludzi Wiadomo, że słowo klucz to 'jedynie'. Małe dzieci nie jedynie chorują na "świnkę" bo chorują też ludzie dorośli. Dlatego pasuje ludzie. Pytanie z typu "mających na celu zmylić przeciwnika", bo ludzie (o ironio!) na ogół kojarzą tę chorobę z wiekiem dziecięcym. Ciekawe wariany bo mamy 'świnie' i "ŚWINKI morskie", taka podpowiedź xD. Kto wie, że to zapalenie przyusznic? Mało kto. Poraziło mnie to! Uczesnik zaznaczył 'świnie' bo chyba mu coś zaświtało jeżeli chodzi o fachową nazwę (krótko się namyślał) i skrewił
>Pomyślałem sobie: ile razy w podobny sposób jesteśmy nabijani w butelkę?
>Przeraziło mnie to. Poraziło, przeraziło i wszystko na raz.

To nie jest program naukowy. To rozrywka dla mas. I zabawa (wątpliwej jakości, ale jednak...) Więc nie ma się co wgłębiać w szczegóły i łapać za słówka A już na pewno nie przerażać się zabawą...
11-12-2020 15:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
Za to warto się pośmiać

www.youtube.com/watch?v=0lWui2ju77I


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Duch Prawdy (14787 punktów)
>A. świnie
>B. świnki morskie
>C. małe dzieci
>D. ludzie
Subtelna aluzja, że ludzie to świnie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Arminius (25555 punktów)opcja
>Pytanie w programie "Milionerzy".
>Na nagminne zapalenie przyusznic chorują jedynie:
>A. świnie
>B. świnki morskie
>C. małe dzieci
>D. ludzie
>Czy ja jestem upierdliwy, czy was też to razi?

Jak już lubuje się pan w teleturniejach - to lepiej jest oglądać Sznuka.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Nauka o zbiorach

>Pytanie w programie "Milionerzy".
>Na nagminne zapalenie przyusznic chorują jedynie:
>A. świnie
>B. świnki morskie
>C. małe dzieci
>D. ludzie
>Czy ja jestem upierdliwy, czy was też to razi?
Mnie razi. I aż mi raźniej, że nie tylko mnie.

cr

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365