Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadnienie klucza - fizyczna realizacja zależności, związku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-02-2016 00:18krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Zagadnienie klucza - fizyczna realizacja zależności, związku
I jeszcze jedno wariactwo, aż do przepełnienia bazgrołów.

Musieliście z pewnością zauważyć, że każdy klucz jest powiązany z zamkiem, z kłódką, ze śrubą, z nakrętką, z mechanizmem otwarcia, z urządzeniem realizującym.

Jak jednak fizycznie realizuje się związek klucza z zamkiem?
Jak fizycznie realizuje się funkcja klucza?

Większość zapewne uważa, że związek klucza z zamkiem nie ma swojej fizycznej postaci ponieważ jest niematerialnym abstraktem.

Otóż ma.

Jedynie połączenie czynności klucza z czynnością zamka, iloczyn tych czynności, przynosi czynność otwarcia, czynność, której żadne z tych urządzeń nie może zrealizować samodzielnie lecz mogą ją zrealizować jednie dwa urządzenia łącznie.

Zatem fizyczną realizacją związku fizycznych obiektów jest unikalna czynność jaką mogą wykonać jedynie działając łącznie.

Wyobraźcie sobie jedną cząsteczkę elementarną w próżni realizującą jedną czynność elementarną. Cząsteczka rozpada się na dwie realizujące tę samą czynność. Z połączenia czynności obu cząsteczek wykształca się nowa czynność, której nie jest w stanie wyrazić czynność jednej cząsteczki. Z wykształcenia się nowej czynności, wykształca się nowy obiekt, którego nie jest w stanie wyrazić żadna cząsteczka samodzielnie.

Zatem fizyczna zmiana polega w ogólności na syntezie i rozpadzie zarówno obiektów jak i czynności.
Jeszcze raz nawiąże do tego, że synteza to iloczyn czynników, koniunkcja przyczyn, natomiast rozpad to suma składników, alternatywa konsekwencji.

---------------
No i na koniec jak zawsze pytanie.
Co odróżnia związek chemiczny od pierwiastków, z których powstaje?
(podpowiedź, proszę zwrócić uwagę na czynności)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Jak to dobrze, że nie jestem fizykiem. Nigdy nie myślałem, że przedstawianie jakichś przykładów może być aż tak skomplikowane.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
04-02-2016 00:47 
 Ocena 3 na 3
Max Golonko (1811 punktów)
Radoslavus, nie czytaj Krystiana jeśli cenisz sobie swój czas choć trochę

Kryste Panie!

to Ciebie jeszcze tu tolerują?!

Proszę natychmiast zbanować Krystiana bo on potrzebuje pilnej pomocy psychiatrycznej!

Miłej nocy
p.s.
Ja akurat miałem na studiach fizykę (włącznie z mechaniką kwantową i Teorią Względności).
09-02-2016 07:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ja akurat miałem na studiach fizykę (włącznie z mechaniką
> kwantową i Teorią Względności).

Hm, podchodząc do tematu uczciwie chyba nie możesz rozwinąć skrzydeł jak krystkon.
Też miałem. Ech, ten psi los..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365