Racjonalista - Strona głównaDo treści
mój najgłupszy pomysł

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-12-2020 21:55okragly (21676 punktów)mój najgłupszy pomysł
Mamy liberalizm (znienawidzony przeze mnie indywidualizm i wolność) Liberałowie, mam prośbę, auto to dzieło sztuki, tablice rejestracyjne powinny być jego integralna częścią, jak podpis malarza na płótnie, a więc np. czarne auto, czarne tablice, zielone auto- zielone tablice, biale - białe, lub odwrotnie czy jeszcze inaczej, w końcu mamy indywidualizm i wolność. W raju tak by było, ale mamy głupi z istoty liberalizm (indywidualizm i wolność)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)dlaczego?
>Mamy liberalizm (znienawidzony przeze mnie indywidualizm i wolność) Liberałowie, mam prośbę, auto
>to dzieło sztuki, tablice rejestracyjne powinny być jego integralna częścią, jak podpis malarza na
>płótnie, a więc np. czarne auto, czarne tablice, zielone auto- zielone tablice, biale - białe, lub
>odwrotnie czy jeszcze inaczej, w końcu mamy indywidualizm i wolność. W raju tak by było, ale mamy
>głupi z istoty liberalizm (indywidualizm i wolność)

Dlaczego pan nie lubi wolności? Czy z powodów opisanych w "Ucieczce od wolności" Fromma?
23-12-2020 22:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: dlaczego?

>Dlaczego pan nie lubi wolności? Czy z powodów opisanych w "Ucieczce od wolności" Fromma?
liberałowie maja wolność
katolicy niebo
to iluzja
są warci siebie
29-12-2020 16:51 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)

>Dlaczego pan nie lubi wolności? Czy z powodów opisanych w "Ucieczce od wolności" Fromma?

Okragly chce chyba powiedzieć, że obecnie w umysłach panuje fałszywe pojecie kapitalistycznej wolności i to fałszywe pojęcie wolności czyni z nas niewolników.

W tym chodzi chyba o to, że obecnie panujący nam system wartości wpędza każdego człowieka w osamotnienie.

We współczesnym kapitalizmie każdy człowiek jest sam. Kolektyw nie istnieje.
29-12-2020 20:21 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Dlaczego pan nie lubi wolności? Czy z powodów opisanych w "Ucieczce od wolności" Fromma?
>Okragly chce chyba powiedzieć, że obecnie w umysłach panuje fałszywe pojecie kapitalistycznej wolności i to fałszywe pojęcie wolności czyni z nas niewolników.
>W tym chodzi chyba o to, że obecnie panujący nam system wartości wpędza każdego człowieka w osamotnienie.
>We współczesnym kapitalizmie każdy człowiek jest sam. Kolektyw nie istnieje.

Bzdura. Człowiek tylko rodzi się sam i sam umiera. Hmerlik nie wie o co chodzi.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bzdura. Człowiek tylko rodzi się sam i sam umiera. Hmerlik nie wie o co chodzi.

A w życiu niby jesteśmy razem?
Ja i ty?
Ja tego tak nie widzę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dlaczego pan nie lubi wolności? Czy z powodów opisanych w "Ucieczce od wolności" Fromma?

Myślę, że można byłby tu przytoczyć słowa Trumpa "America First"
de.m.wikipedia.org/wiki/America_First

i znterpretowac je:
"przede wszystkim JA"

Zachód to skupisko ludzi samotnych.
Gdyby Zachód stracił rywala i nie miał już czego zwyciężyć, najpewniej straciłby sens istnienia.

Dlatego Zachód potrzebuje Wschodu, żeby przede wszytkim pokonać Wschód a ponadto, żeby czerpać energię do życia od ludzi, którzy nie potrzebują rywalizacji do tego, żeby żyć i którzy nie muszą być zawsze na pierwszym miejscu ale potrafią być szczęśliwi tam gdzie są.

------------
Kapitalizm, zwłaszcza ten w obecnej formie, to nic innego jak panujący powszechnie system wartości egoistów.

Ja, dla mnie, o mnie, tylko ja, przede wszystkim ja, na pierwszym miejscu ja.

Ja, mnie, mi, mną, ja, ja, ja, tylko ja, tylko dla mnie, .........

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365