W czasie Tygodnia Filozoficznego na KULu zetknęłam się ze studentem filozofii z Łodzi, od którego dowiedziałam się, że na niektórych uczelniach poświęca się bardzo dużo czasu poglądom Markiza de Sade! Muszę przyznać, że mnie to zaskoczyło... Podobno na jednej z uczelni jest nawet oddzielny cykl wykładów, poświęconych właśnie jemu. Czy zetknęliście się bliżej z filozofią tego człowieka? Napiszcie mi coś na ten temat, zobaczę, czy warto się w nią zaglębić. Do tej pory Markiz kojarzył mi się dość nieprzyjemnie... |