Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Silny prezydent, uczciwa Polska"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-09-2005 21:49jeyes (2281 punktów)"Silny prezydent, uczciwa Polska"
Moim zdaniem to hasło widniejące na billboardach z wizerunkiem kandydata Kaczyńskiego stanowi dokładne zaprzeczenie tego, czego życzą sobie w większości obywatele tego kraju, a więc uczciwego prezydenta i silnej Polski.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

outsider (2469 punktów)
Nie podzielam Twojego optymizmu.

Optujesz najwyraźniej za modelem proceduralnym, czyli państwem prawa (nie przejmuj się że tak to ująłem, podzielam ten pogląd). Jesteśmy jednak jako pewna społecznośc bardziej przywiązani do modelu Boga łaskawego i interweniującego gdy trzeba, niż do jakichś tam abstrakcyjnych, spisanych przez jajogłowych zasad, których trzeba przestrzegać samemu (to nie ja, to kol. Bóg...). Rzeczywistośc oparta na wierze powoduje większy chyba dyskomfort niż życie w świecie, w którym przynajmniej reguły sa jasne - ot błędne koło, prowadące do jeszcze większej wiary w cuda.

Wiekszej, nawiasem mówiąc, niż wiara np. w piekło - chyba, że w piekło dla innych.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
jeyes (2281 punktów)
Moim zdaniem tzw. przeciętny obywatel tego kraju chciałby, aby paranoję życia ekonomiczno-politycznego zastąpiła wreszcie normalność. Nie wyskakiwałbym akurat przy tej okazji z podziałami na wierzących i niewierzących w Boga - nie widzę wśród elektoratu podziału przeprowadzonego wedle tego kryterium - nie przesadzaj.
outsider (2469 punktów)
Przeciętny obywatel chciałby... przeciętny obywatel chciałby za darmo i bez wysiłku. A co do podziału wierzący-niewerzący - napisałem coś takiego? Opieram się na oficjalnych statystykach, a te mówią, żeśmy w masie swojej wierzący: istotnie, u wielu nawet niewierzących (których z kole jest w Polsce niezbyt wielu...) wiara w cuda okazała sie o wiele trwalsza od wiary w dogmaty, czy na przykład w istnienie Boga.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
jeyes (2281 punktów)
>Przeciętny obywatel chciałby... przeciętny obywatel chciałby za darmo i bez wysiłku.
Najwyraźniej ja mam styczność z nieprzeciętnymi, albo ty żyjesz pośród "sierot popegeerowych".

>A co do podziału wierzący-niewerzący - napisałem coś takiego?
Pisałeś o wierzących w kontekście wyborów i głosowań, więc co - tak tylko ci się napisało?

>Opieram się na oficjalnych statystykach, a te mówią, żeśmy w masie swojej wierzący
No i co z tego? Statystyki mówią zapewne i to, że większość z nas ma mniej niż 190cm wzrostu - czy należy wobec tego wiązać takie dane z wyborami?

>istotnie, u wielu nawet niewierzących (których z kole jest w Polsce niezbyt wielu...) wiara w cuda okazała sie o wiele trwalsza od wiary w dogmaty, czy na przykład w istnienie Boga.
Co dla ciebie jest wiarą w cuda, dla mnie jest tęsknotą do normalności. Być może faktycznie normalność w Polsce należy do kategorii cudów, co nijak nie deprecjonuje chęci życia w kraju odmiennym niż obecna Polska.

Skoro wydajesz się pokpiwać z płonnych nadziei wyborców, że będzie lepiej, to ciekaw jestem czym ty się kierujesz w swoich wyborach politycznych?
enfant (64444 punktów)
To czemu Lepper ma tylko 10 % ??
ww2.tvp.pl/View?Cat=4261&id=230220
dryń, dryń
Myflowers (2721 punktów)
>To czemu Lepper ma tylko 10 % ??
>ww2.tvp.pl/View?Cat=4261&id=230220
>dryń, dryń

Niestety, jesteśmy bardzo podatni na manipulację nie tylko medialna ale i kazdą inną. To tak jak z reklamami, gdxzie wiekszość kupuje badziewie reklamowane w TV.
Wzruszona się czuję dogłębnie w momencie jak ktoś, kto urodził się po roku 80 wydaje autorytatywne sądy co do PRL-u. Wszystko było be, najlepiej spalić, zaorać, wziąć krzyż w rękę i "z dymem pożarów" na pielgrzymkę do Watykanu.I teraz, kto bardziej pluje na system poprzedni, tym bardziej idzie w sondażach do góry.A Lepper tak znowu nie pluje do ostatniej kropli, jak byli członkowie KC PZPR( Król), czy Macierewicz na przykład. No i nie do końca włazi w ... sukienkowym. Leppera bład, ze otacza sie nieudacznikami.
Do tego wszystkiego dochodzi nasza "barankowatość" przekraczajaca wszelkie granice przyzwoitości. I wieczne grzebanie się w trupach, wielkiej improwizacji, widzeniu ks. Piotra, krzywdach niezawinionych a nie pomszczonych, listach i takich tam...Wczoraj usłyszałam np. że Czesi nie mogą miec do nas pretensji i wejście im z Hitlerem( dzięki temu u nic wojna trwała trochę dłużej), a także o nasze wejscie wraz z Układem Warszawskim.
Jeżeli zna ktoś mowę ciała, to niech sobie dokładnie obejrzy bilboardy jeszcze raz.Tylko, niestety, zbyt mało ludzi o czymś takim wie.
U nas wszystko mozna wszystkim wmówić, nawet to że interwencjonizm jest interwencją zbrojną.
Kraps (17 punktów)
>To czemu Lepper ma tylko 10 % ??
>ww2.tvp.pl/View?Cat=4261&id=230220
>dryń, dryń

Nie do końca to prawda: www.lepper.com.pl/pages/00.Start/

Lepper ma 35% !!!

Kaczyński nie jest lepszy: www.lechkaczynski.pl/
Idzie łeb w łeb z Donaldem T. - po 23% !!!

To się dopiero nazywa "sondaż kreatywny"

stan z dnia 13.09.2005r.
Maggie (1 punktów)
>Moim zdaniem to hasło widniejące na billboardach z
>wizerunkiem kandydata Kaczyńskiego stanowi dokładne
>zaprzeczenie tego, czego życzą sobie w większości obywatele
>tego kraju, a więc uczciwego prezydenta i silnej Polski.
Vitam,

mimo, że jestem zwolenniczką pana Kaczyńskiego, ten fatalny błąd rzuca się w oczy, ale z lekkim zawstydzeniem powiem, że wcześniej tego nie zauważyłam. Zobaczmy, jak jeden błąd może zmienić sens całego billbordu. Bardzo trafna uwaga, gratuluję spostrzegwczości !



Logika snu jest przejściowym szaleństwem.
Geneviere Rodis-Lewis
jeyes (2281 punktów)
Dzięki "budzikowi" dowiedziałem się, że odwrotne hasło towarzyszy kampanii kandydata Leppera. Nie wiem, która hasło pojawiło się jako pierwsze, a które było odpowiedzią a rebours.
Hasło wyborcze Kaczyńskiego bardziej do niego pasuje - od dawna kreuje się na "szeryfa", natomiast Lepper i uczciwość, to sprzeczność.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365