Racjonalista - Strona głównaDo treści
O małżeństwie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-05-2021 16:40Bloger (454 punktów)O małżeństwie
Ocena 2 na 2
Ostatnio słyszałem dobry żart:

Tato, chciałbym żyć wiecznie - mówi syn do ojca.
To się ożeń - odpowiada ojciec.
Ale czy wtedy będę żył wiecznie?
Nie, ale wtedy ci się odechce.

Jestem ciekaw jakie wy macie doświadczenia i przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie? Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Ostatnio słyszałem dobry żart:
>Tato, chciałbym żyć wiecznie - mówi syn do ojca.
>To się ożeń - odpowiada ojciec.
>Ale czy wtedy będę żył wiecznie?
>Nie, ale wtedy ci się odechce.
>Jestem ciekaw jakie wy macie doświadczenia i przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
>Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?
>

Szanuje że masz wybór.
Choć w ramach testu załóż sobie konto na tinderze i zobacz jakie masz szansę.

Może się okazać że jesteś skazany na bycie betabankomatem... Czyli będziesz dostarczał jedynie gotówkę . Co i tak może okazać się sukcesem. Znaczy że masz przecietny wygląd.

Ale może też być tak że jesteś tzw . Chadem i laski na ciebie lecą więc nie musisz się martwić w podchody.

Najgorzej jak nie masz wyglądu jesteś niski,masz birdface (brak podbródka.)

Potem jest tak że po kilku latach spada oksytocyna(trochę upraszczam) i jak nie bedzie dziecka co daje boosta na następne dwa trzy lata to zaczną sie typowe żebyś ty choć trochę obca była...zwykle znudzenie znaczy sobą.
Jak będzie dziecko to kobieta może mieć baby blues i idziesz w odstawkę.

Jak zostaniesz betabankomatem to masz przesrane zwlasza jak zacznie dociebie dociera. W co się wpakwoales.
A wpkakujesz się w robotę kredyt brak kumpli wyjazdy do mamusi itd.

Jak nie masz hobby to przesrane. Jak masz to zostanie ci wybite z głowy ewentualnie sam zrezygnujesz .

To jedna z gorszych wersji.

Może być lepsza.
Jakby co 20 lat stażu dwoje dzieci.
okragly (21676 punktów)

>Jestem ciekaw jakie wy macie przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
w raju nie było małżeństw, kobieta miała każde dziecko z innym (to zapewniało dużą różnorodność genetyczną z niej narodzil sie człowiek), nie bylo ojcostwa
raj to komuna, gangbang
21-05-2021 21:13 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Jestem ciekaw jakie wy macie przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
>
>

Najlepiej ożeń się z tzw. FEMINISTKĄ co ma sto koleżanek.
22-05-2021 20:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jestem ciekaw jakie wy macie przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
> w raju nie było małżeństw, kobieta miała każde dziecko z innym (to zapewniało dużą różnorodność genetyczną z niej narodzil sie człowiek)
dziś wypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej
szarley (54913 punktów)
>Ostatnio słyszałem dobry żart:
>Tato, chciałbym żyć wiecznie - mówi syn do ojca.
>To się ożeń - odpowiada ojciec.
>Ale czy wtedy będę żył wiecznie?
>Nie, ale wtedy ci się odechce.
>Jestem ciekaw jakie wy macie doświadczenia i przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?

Skoro pytasz...
Ponad 30 lat po ślubie
Najlepsza decyzja w życiu
Najwspanialsza Kobieta na planecie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-05-2021 21:18 
 Ocena 4 na 4
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ponad 30 lat po ślubie
>Najlepsza decyzja w życiu
>Najwspanialsza Kobieta na planecie
>

Na pewno z wioski i przez to pracowita.
Hrihorij (1723 punktów)
>Jestem ciekaw jakie wy macie doświadczenia i przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
>Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?
>
Cytując Sokratesa: "Cokolwiek uczynisz, będziesz tego żałował"
Berzerac (5671 punktów)

>Jestem ciekaw jakie wy macie doświadczenia i przemyślenia na temat małżeństwa. Żenić się czy nie?
>Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?

Z kobietą źle, bez niej jeszcze gorzej
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Żenić się czy nie?
W wolnych związkach ludziom się lepiej układa.

cr
22-05-2021 17:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Żenić się czy nie?
>W wolnych związkach ludziom się lepiej układa.



W zażyłym stadzie ludziom się lepiej układa
qwery (2864 punktów)
>>>Żenić się czy nie?
>>W wolnych związkach ludziom się lepiej układa.
>W zażyłym stadzie ludziom się lepiej układa

Moze trzeba wybrać, albo rozwój albo szczescie
22-05-2021 20:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Żenić się czy nie?
>>>W wolnych związkach ludziom się lepiej układa.
>>W zażyłym stadzie ludziom się lepiej układa
>Moze trzeba wybrać, albo rozwój albo szczescie
w patriarchacie, hierarchicznym społeczeństwie rozwój jest budowany na nieszczęściu zniewolonych
W zażyłym stadzie ludzkim rozwój nie wyklucza sie ze szczęściem. W raju dokonał się największy postęp w dziejach np mowa, ujarzmienie ognia, śpiew, taniec, malarstwo, magia, miłość
22-05-2021 19:58 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Żenić się czy nie?
>W wolnych związkach ludziom się lepiej układa.
Czyli niekończąca się opowieść - jak uratować krainę fantazji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żenić się czy nie?

Sądzę, że postawienie tego pytania znaczy NIE.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Żenić się czy nie? Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?
A czym nasze czasy różnią się od innych?


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Konowal (6291 punktów)
>Czy jeszcze warto w ogóle kontemplować to pytanie w naszych czasach?

Warto - bo co to oznacza małżeństwo? - wzięcie odpowiedzialności za kogoś innego
Taką odpowiedzialność może wziąć tylko dorosły człowiek - więc pytania tak naprawdę jest o to czy jesteś dorosły czy nie.
Sam musisz sobie odpowiedzieć.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365