Racjonalista - Strona głównaDo treści
pierworodny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-05-2021 09:30okragly (21676 punktów)pierworodny
pierworodni sa inteligentniejsi, dlatego kobiety powinny rodzic tylko pierworodnych,

tak było w raju tj co 7lat, kazde owocem miłości (miłość trwała max 2 lata) z tego różnorodność biologiczna

w raju 2-rodni, 3-rodni byli inteligentniejsi, każdy od poprzedniego. odwrotnie niż dzisiaj, Podążajmy za naturą a nie w poprzek czy przeciw
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)rodzenie pierorodnych
>pierworodni sa inteligentniejsi, dlatego kobiety powinny rodzic tylko pierworodnych,

Czy pańska uwaga odnosi się tylko do synów?
A co robić z kolejnymi dziećmi obojga płci?
I dlaczego pierowordni/odne miałyby być inteligentniejszymi dziećmi od pozostałych? Są jakieś badania na ten temat?
Wreszcie jak będą tylko pierworodni/odne to będą to jedynaki/jedynaczki - bo rozumiem, iż już więcej dzieci według tego konceptu nie można mieć? A jeżeli tak, to będą oni/one rozkapryszone, zepsute, roszczeniowe, i rozkalibrowane na wszelkie możliwe sposoby - jak to zazwyczaj z jedynakami bywa.
Proszę pamiętać, że pierwsze dziecko z drugim mężczyzną, w sytuacji gdy jest już dziecko z pierwszym mężczyzną - nie jest z punktu widzenia kobiety dzieckiem pierworodnym.
27-05-2021 10:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: rodzenie pierorodnych
>>pierworodni sa inteligentniejsi, dlatego kobiety powinny rodzic tylko pierworodnych,
>Czy pańska uwaga odnosi się tylko do synów?
to wynik slabej znajomości naszego? języka

>A co robić z kolejnymi dziećmi obojga płci?
wykorzystajmy naturę i płodźmy tylko pierworodnych, zapewne jesteś pierworodnym

>I dlaczego pierowordni/odne miałyby być inteligentniejszymi dziećmi od pozostałych? Są jakieś badania na ten temat?
są badania

>Wreszcie jak będą tylko pierworodni/odne to będą to jedynaki/jedynaczki - bo rozumiem, iż już więcej dzieci według tego konceptu nie można mieć? A jeżeli tak, to będą oni/one rozkapryszone, zepsute, roszczeniowe, i rozkalibrowane na wszelkie możliwe sposoby - jak to zazwyczaj z jedynakami bywa.
osiągając 6lat dziecko oddala się od matki, idzie do stada, to czas na następnego pierworodnego (seryjni jedynacy)/ poprzednie dla matki jest częścią stada a nie matki

>Proszę pamiętać, że pierwsze dziecko z drugim mężczyzną, w sytuacji gdy jest już dziecko z pierwszym mężczyzną - nie jest z punktu widzenia kobiety dzieckiem pierworodnym.
kiedy poprzednie dziecko jest już dorosłe (samo biega za jedzeniem) nowe, z nowym mężczyzną jest pierworodnym +
Arminius (25555 punktów)stary - maleńki?
>I dlaczego pierowordni/odne miałyby być inteligentniejszymi dziećmi od pozostałych? Są jakieś >badania na ten temat?
>są badania

Proszę je podrzucić

>kiedy poprzednie dziecko jest już dorosłe (samo biega za jedzeniem) nowe, z nowym mężczyzną jest >pierworodnym

Według typowej definicji - pierworodny to pierwszy z potomstwa, "nowe, z nowym mężczyzną" nie jest już pierworodne. Dawnymi czasy okoliczność jak wyżej miała także duże znaczenie prawne.
Poza tym jak dziecko samo biega za jedzeniem - to jeszcze nie jest dorosłe.
Miałem kiedyś okazję być w jednym z krajów afrykańskich. I tam nieustannie byłem oblegany przez małe dzieci "biegające za jedzeniem" - to jest proszące o nie. Chce mi pan powiedzieć - że to już byli dorośli?
27-05-2021 12:56 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: stary - maleńki?
>>I dlaczego pierowordni/odne miałyby być inteligentniejszymi dziećmi od pozostałych? Są jakieś >badania na ten temat?
>>są badania
>Proszę je podrzucić
>>kiedy poprzednie dziecko jest już dorosłe (samo biega za jedzeniem) nowe, z nowym mężczyzną jest >pierworodnym
>Według typowej definicji - pierworodny to pierwszy z potomstwa, "nowe, z nowym mężczyzną" nie jest już pierworodne. Dawnymi czasy okoliczność jak wyżej miała także duże znaczenie prawne.
>Poza tym jak dziecko samo biega za jedzeniem - to jeszcze nie jest dorosłe.
>Miałem kiedyś okazję być w jednym z krajów afrykańskich. I tam nieustannie byłem oblegany przez małe dzieci "biegające za jedzeniem" - to jest proszące o nie. Chce mi pan powiedzieć - że to już byli dorośli?

Proszę nie dyskutować na poważnie z twórcą tego wątku...
28-05-2021 10:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Proszę nie dyskutować na poważnie z twórcą tego wątku...
nic nie tworze, tylko reaguje.
Determinizm.
28-05-2021 10:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>I dlaczego pierowordni/odne miałyby być inteligentniejszymi dziećmi od pozostałych? Są jakieś >badania na ten temat?
>>są badania
>Proszę je podrzucić
z internetu " badacze wykorzystali rejestry wojskowe, by zbadać kolejność urodzenia a IQ 250 tys. 18- i 19-letnich mężczyzn, ur 1967 -1976 rokiem. średnio pierworodny miał IQ = 103, drugi 100, a trzecie dziecko - 99"
>>kiedy poprzednie dziecko jest już dorosłe (samo biega za jedzeniem) nowe, z nowym mężczyzną jest >pierworodnym
>Według definicji - pierworodny to pierwszy z potomstwa, "nowe, z nowym mężczyzną" nie jest już pierworodne.
jest ogromna różnica "co rok prorok" a rodzeniem co 7 lat. W raju wszystkie dzieci były jedynakami, dlatego tak inteligentni.
>Dawnymi czasy okoliczność jak wyżej miała także duże znaczenie prawne.
w raju nie bylo ojcostwa, była matka, ciocie i wujkowie, po prostu rodzina

>Poza tym jak dziecko samo biega za jedzeniem - to jeszcze nie jest dorosłe. Miałem kiedyś okazję być w jednym z krajów afrykańskich. I tam nieustannie byłem oblegany przez małe dzieci "biegające za jedzeniem" - to jest proszące o nie. Chce mi pan powiedzieć - że to już byli dorośli?
u nas też tak było, przyjechał autokar z Niemcami, małe dzieci biegają wokół za gumą balonową, kolorowym długopisem czy kolorową torbą (reklamówką)
qwery (2864 punktów)
103 do 100 to malutka, niezauwazalna róznica, tym badziej ze IQ mierzone takimi badaniami nie jest zbyt dokladne a i to co mierzy nie jest jedynie IQ a np zaangarzowaniem w to badanie. Jak by wyszlo ze 30 pkt wiecej to by bylo coś. No minimum 10.
28-05-2021 11:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>103 do 100 to niezauwazalna róznica,
1650 zł/m-c w dochodach

pierworodni sa prezesami a pozostali jego pracownikami

qwery (2864 punktów)
>>103 do 100 to niezauwazalna róznica,
> 1650 zł/m-c w dochodach
>pierworodni sa prezesami a pozostali jego pracownikami
>

Podaj źródlo dla tej rozpietosci dochodów w zaleznosci od iq.
28-05-2021 12:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)pierworodny
>>>103 do 100 to niezauwazalna róznica,
>> 1650 zł/m-c w dochodach
>>pierworodni sa prezesami a pozostali jego pracownikami
>Podaj źródlo dla tej rozpietosci dochodów w zaleznosci od iq.
różnica 1pkt IQ ma wartość w kapitaliźmie, ale pierworodni (w raju tylko tacy sie rodzili) są np wyżsi, zdrowsi, ładniejsi, przystojniejsi itp Jeśli matka rodzi co rok to wiadomo że na następne nie ma zdrowia, mleka, czasu, zainteresowania. Jeśli rodzi co 7 lat to jest znacznie mądrzejsza, doświadczona ale i z wielkim zainteresowaniem nadzieja czeka na nastepnego "pierworodnego", jest gotowa fizycznie, mentalnie, rodzinnie itp
rodzi geniusza, to proste
qwery (2864 punktów)Odp: pierworodny
>>>>103 do 100 to niezauwazalna róznica,
>>> 1650 zł/m-c w dochodach
>>>pierworodni sa prezesami a pozostali jego pracownikami
>>Podaj źródlo dla tej rozpietosci dochodów w zaleznosci od iq.
>różnica 1pkt IQ ma wartość w kapitaliźmie, ale pierworodni (w raju tylko tacy sie rodzili) są np wyżsi, zdrowsi, ładniejsi, przystojniejsi itp Jeśli matka rodzi co rok to wiadomo że na następne nie ma zdrowia, mleka, czasu, zainteresowania. Jeśli rodzi co 7 lat to jest znacznie mądrzejsza, doświadczona ale i z wielkim zainteresowaniem nadzieja czeka na nastepnego "pierworodnego", jest gotowa fizycznie, mentalnie, rodzinnie itp
>rodzi geniusza, to proste

Mialeś podać źródlo tego co napisales o 3 pkt iq i dochodach o 1650zl/mies wiecej. Skup sie na chwile. Twoje tezy nie są mi obce, znam je od dawna, od dosć dana by mieć watpliwosci. Powinieneś bardziej kontrolować to co mówisz by ustrzec sie mielizn, taka jak ta której sie czepilem. Ogólnie chyba tak, " pierworodni" moze i statystycznie osiagaja wiecej i dla rodziny może lepiej by mieć tak dziś dzieci, a przynajmniej jeszcze nie tak dawno, jak przebojowosć byla w wiekszej cenie, dzis nie jestem pewien, może alf jest za duzo i jako beta osiagnie sie wiecej i alfowanie lepiej sobie odpuscić? ilu moze być tych prezesów?
29-05-2021 08:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>103 do 100 to niezauwazalna róznica,
>>>> 1650 zł/m-c w dochodach
>>>>pierworodni sa prezesami a pozostali jego pracownikami
>>>Podaj źródlo dla tej rozpietosci dochodów w zaleznosci od iq.
>>różnica 1pkt IQ ma wartość w kapitaliźmie, ale pierworodni (w raju tylko tacy sie rodzili) są np wyżsi, zdrowsi, ładniejsi, przystojniejsi itp Jeśli matka rodzi co rok to wiadomo że na następne nie ma zdrowia, mleka, czasu, zainteresowania. Jeśli rodzi co 7 lat to jest znacznie mądrzejsza, doświadczona ale i z wielkim zainteresowaniem nadzieja czeka na nastepnego "pierworodnego", jest gotowa fizycznie, mentalnie, rodzinnie itp
>>rodzi geniusza, to proste
>Mialeś podać źródlo tego co napisales o 3 pkt iq i dochodach o 1650zl/mies wiecej.
żródłem jest okrągły, gdyby był naukowcem by udowodnił. Fakty sa takie pierworodny ma 3pkt wieksze IQ, jest wyższy (co tez przeklada sie na zarobki), jest dopieszczony co tez przeklada sie na zarobki, jest ... co tez wplywa na zarobki, suma sumarum wyszlo 1519 zł

>Powinieneś bardziej kontrolować to co mówisz by ustrzec sie mielizn,
nie bójmy mielizn, prof dr hab nauk społecznych, to są "dziwki" uzasadniaja decyzje patoelit, za to one im płacą, poczytaj prof Balcerowicza jest na krótkiej smyczy kapitału

>nie tak dawno, jak przebojowosć byla w wiekszej cenie, dzis nie jestem pewien, może alf jest za duzo i jako beta osiagnie sie wiecej i alfowanie lepiej sobie odpuscić? ilu moze być tych prezesów?
pierworodni (seryjni jedynacy) nie są indywidualistami, sa dopieszczeni, przepełnieni milościa ze smialo ida w swiat, znajda sie dobrze jako śmieciarze, więźniowie, prezesi, mężowie, żony, przyjaciele (jesteśmy spoleczni, indywidualizm i wolnośc (liberalizm) to propaganda patoelit
Trzeba zrobic badania pierworodni a ich rodzeństwo urodzone po roku (co rok prorok) a po 7 latach (jak bylo w raju). Jeśli matka rodzi co rok, rodzeństwo walczy od urodzenia pomiędzy soba o uwage, zasoby matki, to źle wplywa i na pierworodnego i na następne

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365