 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-09-2010 09:29 | Alicja Duda (25557 punktów) | PO listy pisze
4 na 4 | Trafiłam w sieci na taki artykuł. Prawdę mówiąc jestem zbulwersowana gdyż co innego domyślać się mechanizmów pewnych działań PO a co innego widzieć to czarno na białym. wyborcza.p(*),Dwa_listy_do_proboszczow.htmlJacek Żakowski W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi PO postanowiła napisać listy do proboszczów. Ich treści chwilowo nie ujawniono. Dotarliśmy jednak do dwu wersji. Przygotowanej przez grupę posłów związanych z Jarosławem Gowinem i przez polityków bliskich Bronisławowi Komorowskiemu Podajemy je z niewielkimi skrótami: Wersja 1. "Wielce Szanowny Księże Proboszczu, Przez trzy lata sprawowania rządów Platforma Obywatelska robiła, co w jej mocy, by dobrze służyć Kościołowi. Mimo ogromnej presji środowisk laickich zablokowaliśmy przyjęcie przez Polskę Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, co mogło doprowadzić do równouprawnienia osób o patologicznych preferencjach seksualnych. Mimo że Bruksela grozi nam karami finansowymi, kategorycznie odmówiliśmy powołania organu antydyskryminacyjnego, który pod wpływem tendencji zachodnich mógłby działać niezgodnie z nauczaniem Kościoła. Przymuszeni orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zgodziliśmy się na EuroPride, ale zadbaliśmy, by żadna publiczna złotówka nie wsparła tego zdarzenia. Nasza koleżanka Hanna Gronkiewicz-Waltz była pierwszym prezydentem goszczącej paradę stolicy, który nie brał udziału w jej uroczystym otwarciu. Żadne z licznych cięć budżetowych, jakie wprowadziliśmy, nie dotknęły Kościoła. Mimo konieczności podnoszenia podatków, akcyz i innych opłat zadbaliśmy, by podatki wnoszone przez Kościół pozostały na symbolicznym poziomie. Pieniędzmi samorządów i rządu ofiarnie wspieraliśmy zaś instytucje i przedsięwzięcia kościelne. Dokładaliśmy też starań, by we współpracy z odpowiednimi władzami duchownymi uroczystościom państwowym wszelkich szczebli zapewnić godną katolicką oprawę. Nie chwaląc się, to także PO zapewniła budżetowe finansowanie kolejnych trzech katolickich uczelni i od czterech lat skutecznie blokuje podobną ustawę wspierającą uczelnię prawosławną. Przewielebny Księże Proboszczu, Wiemy, że politycy PiS, te farbowane lisy, starzy kawalerowie, hodowcy zwierząt futerkowych, udając prawych Polaków, dobrych katolików i wiernych synów Kościoła, próbują zmylić dostojne polskie Duchowieństwo. Ale fakty mówią same za siebie. Dlatego w przeddzień wyborów samorządowych uprzejmie meldujemy wykonanie zadania i gorąco prosimy, by zechciał Ksiądz z ambony zarekomendować wiernym kandydatów Platformy Obywatelskiej. W imieniu (nazwa struktury regionalnej PO)" Wersja 2. "Dostojny Księże Proboszczu, Po tragedii smoleńskiej, a zwłaszcza w czasie kampanii prezydenckiej wiele osób duchownych ze szkodą dla Kościoła i demokratycznego państwa zdecydowanie opowiedziało się po jednej ze stron konfliktu politycznego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, w wywiadzie dla » Polityki «stwierdził: » Chciałbym widzieć Kościół zdystansowany do całej sceny politycznej. Każdy może mieć własne poglądy polityczne, ale nie powinien ich wyrażać na gruncie instytucji Kościoła i nie powinien zmieniać się w działacza politycznego czy wręcz agitatora. Tego oczekuję od tych, którzy mają sympatię wobec mnie, jak i tych, którzy wyrażali poparcie dla mojego konkurenta «. W związku z tym, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, pozwalamy sobie przypomnieć, że konstytucja nakłada rygor bezstronności światopoglądowej państwa oraz separacji państwa i Kościoła. Oznacza to między innymi, że ambona nie jest odpowiednim miejscem do prowadzenia kampanii wyborczej, osoby duchowne powinny pozostać neutralne wobec rywalizacji partyjnych, a obiekty sakralne nie powinny służyć jako miejsca prowadzenia agitacji politycznej. Szanowny Księże Proboszczu, Będziemy ogromnie wdzięczni, jeżeli w czasie kampanii wyborczej zechce ksiądz wziąć te okoliczności pod uwagę. Z wyrazami szacunku (nazwa struktury regionalnej PO)" Źródło: Gazeta Wyborcza Więcej... wyborcza.p(*)proboszczow.html#ixzz0zfrni6bk | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Jak tu nie kochać PO?
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | PO niedługo się rozpadnie na dwie części: partię liberalną i partię kruchcianą. Mam nadzieję, że ta kruchciana podzieli los LPR...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
 | 6 na 6 | Alicja Duda (25557 punktów) | >PO niedługo się rozpadnie na dwie części: partię liberalną i partię kruchcianą. Ja nie mam takiej nadziei. Ta liberalna zostanie spacyfikowana razem z Palikotem którego nowa partia otrzyma 4% i zniknie z areny politycznej. Jedyna realna szansa na zmianę to wzrost znaczenia SLD. Dopiero przeniesienie sympatii na SLD zmusi PO do uwzględnienia życzeń wyborców. Wtedy w obawie o swój wynik wyborczy będą wykonywać malutkie ruchy liberalizujące nasze życie ( nie bez znaczenia jest nacisk Unii i kary jakie grożą Polsce). Pytanie tylko czy SLD nie wystraszy się kościoła i nie zmieni retoryki bo naciski na Napieralskiego w samym SLD są duże a wzrost jego popularności związany jest z programem rozdziału kościoła od państwa. Gdyby poparcie dla SLD przekroczyło 20% to PO odsunęłoby trochę Gowina.
|
|
|  | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) |
> Gdyby poparcie dla SLD przekroczyło 20% to PO odsunęłoby trochę Gowina.Na razie poparcie dla SLD oscyluje w granicach 12-13 %, myślę, że dużo większe nie będzie, niestety (i nawet spadło od poprzedniego tygodnia). www.polski(*)omosci/kraj/artykul188450.htmlPS. Pod wiadomością jest taki oto komentarz: Cytat:zaproszenie 12.09.2010 12:19 ZAPROSZENIE NA MARSZ DLA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI WARSZAWA 19 WRZEŚNIA 2010 r.
Warszawskie Środowiska Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski oraz Ruch Patriotyczny Suwerenność Narodu Polskiego godz. 14.00 przed gmachem Sejmu RP przy ul. Wiejskiej Zaproszenie nasze do wzięcia udziału w Marszu kierujemy do wszystkich katolików i patriotów z całej Polski , którzy pragną by przyszłość Polski upływała pod Jego panowaniem. W tym trudnym dla Polski czasie zaufajmy Bogu, który pragnie nas ocalić. Ktokolwiek będzie miał w posiadaniu tą ulotkę, proszony jest o jak najszersze rozpropagowanie tej wiadomości. Prosimy o zachęcenie do udziału w Marszu swoich bliskich i znajomych. Osoby aktywne prosimy o zorganizowanie większych grup. Dokładne i szczegółowe informacje na temat organizacji i przebiegu Marszu znajdą się pod koniec sierpnia na wielu katolickich stronach Internetowych między innymi: WWW.intronizacja.pl WWW.rozalia.krakow.pl WWW.echoChrystusaKrola.net Marsz będzie trwał od godz. 14.00 do godz. 19.00 i będzie przebiegał następującymi ulicami: z Wiejskiej przez Matejki do Al. Ujazdowskich, tam do Placu Trzech Krzyży, do Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia, dalej na Plac Zamkowy i na Stare Miasto do katedry przy ul. Świętojańskiej. W czasie Marszu będą cztery pół godzinne przystanki przeznaczone na wystąpienia dotyczące głównie Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski według posłannictwa Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny oraz aktualnej sytuacji Polski. Marsz zakończy się Mszą Świętą o godz. 18.00 w katedrze św. Jana na Starym Mieście, w intencjach wszystkich uczestników.
Chwała i cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski Ciekawe, czy mają na to zgodę władz miasta...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| |  | 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) |
>ZAPROSZENIE NA MARSZ DLA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI WARSZAWA >19 WRZEŚNIA 2010 r.
Czyżby kontra do marszu ateistów i agnostyków w Krakowie?
|
|
| |  | 5 na 5 | immune.ltd (1783 punktów) | Byłem przekonany, że temat intronizacji odszedł do lamusa, a tu taka niespodzianka  . Śmieszno i straszno ... Trzeba być wyjątkowo nastawionym antyspołecznie, żeby takie działania wspierać ... Osobiście znam historię z okresu kiedy to lewicowi związkowcy z Francji czynnie wspomagali nasze wolne związki zawodowe i pamiętam jak dopytywali się o co chodzi z tą maryjką w klapie  i najlepsze było to jak usłyszeli prawdę  hahhah wówczas rozpierzchli się w popłochu hahhah. Byli przekonani wcześniej, że to taki wymyk polityczny nastawiony na zdobycie poparcia społecznego tylko. Dziś jak obserwują ruch na rzecz intronizacji pewnie sobie plują w buzie po co nam pomagali
|
|
| |  | 7 na 7 | lotrek (14275 punktów) |
> Ciekawe, czy mają na to zgodę władz miasta...Mają na pewno, zresztą uzyskać zgodę nietrudno. My sobie też urządzamy Marsz w październiku, na który już wszystkich serdecznie zapraszam
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
|  | 1 na 1 | Vytautas (4394 punktów) | >Pytanie tylko czy SLD nie wystraszy się kościoła i nie zmieni retoryki bo naciski na Napieralskiego w samym SLD są duże a wzrost jego popularności związany jest z programem rozdziału kościoła od państwa. Oni są już wystraszeni. PZPR bała się Kościoła jak diabeł święconej wody. W mojej mieścinie za czasów stanu wojennego pewien proboszcz zorganizował złodziejską akcję -- machloję z udziałem paniuś z Pewexu. Kobiety niektóre straciły pracę, inne poszły siedzieć, posadzono też kościelnego, tylko proboszczowi się nic złego nie stało.
|
|
12 na 12 | lotrek (14275 punktów) | >Trafiłam w sieci na taki artykuł. Prawdę mówiąc jestem zbulwersowana gdyż co innego domyślać się mechanizmów pewnych działań PO a co innego widzieć to czarno na białym. Ja nie, gdyż niczego dobrego nie spodziewałem się, ani też nie spodziewam po działaniach tej partii. Przed wyborami prezydenckimi w moim wątku, prezentowałem swój pogląd, że wybór między kandydatem PiS i PO na prezydenta to żaden wybór a właściwie wybór " miedzy dżumą a cholerą". Dotyczy to nie nie tylko już byłych kandydatów, ale też obu partii. PS. Zresztą w "temacie kościoła" wieloletnie umizgi SLD do kościoła, również mnie bulwersują a twierdzenie byłego premiera Millera, że chodziło o poparcie Kościoła dla naszego członkostwa w UE wcale mnie nie przekonują.
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
 | 3 na 3 | Alicja Duda (25557 punktów) | Miler z Kwaśniewskim bojąc się o wynik referendum za poparcie kościoła przehandlowali kobiety to fakt. Ale gdyby kościół wtedy nie poparł wejścia do Unii sama niska frekwencja mogłaby być wyrokiem i odsunąć w czasie wstąpienie do Unii.
|
|
|  | 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >Miler z Kwaśniewskim bojąc się o wynik referendum za poparcie kościoła przehandlowali kobiety to fakt. Ale gdyby kościół wtedy nie poparł wejścia do Unii sama niska frekwencja mogłaby być wyrokiem i odsunąć w czasie wstąpienie do Unii.
Ot chłopy wszechmocne! Przehandlowali polskie baby! Oj Pani Alu! Z kobietami, tak jak i mężczyznami, w Polsce jest tak, że gdzie dwie kobiety to trzy zdania. Z wielką przykrością stwierdzam, bo cenię Panią, że jest Pani ze swoimi poglądami wśród kobiet mniejszością. Gdyby poglądy Pani podobne miało większość kobiet, ktokolwiek raczej bałby się przeciwko ich interesom wystąpić.
Trzymam za Panią i za wszystkie mądre kobiety kciuki. Nie podawajcie się.
Andrzej Bogusławski.
@@@ . >
|
|
| |  | 4 na 4 | spray (5875 punktów) |
> Ot chłopy wszechmocne!> Przehandlowali polskie baby!Ależ tak właśnie było! W zamian za przychylne stanowisko KRK w sprawie referendum , z wdziękiem uznali, że to nie "najlepszy czas" na poruszanie tzw. kwestii kobiecej, czyli - głównie - sprawy ustawy antyaborcyjnej, swobodnego dostępu do środków anty, badań prenatalnych, równouprawnienia i innych bzdetów, które rzeczone baby zwykły mieć na sercu, zwłaszcza w stresie przedmiesiączkowym  A baby były na tyle pragmatyczne, że wolały to przeboleć i zagłosować zgodnie z ...ekhm...głosem serca... i nadzieją, że kropla drąży skałę. > Oj Pani Alu! Z kobietami, tak jak i mężczyznami, w Polsce jest tak, że gdzie dwie kobiety to trzy zdania.Czyli : gdzie dwóch facetów, tam trzy zdania  Czy tylko dwóch Polaków? Gdy czytam to forum mam nawet wrażenie, że ze cztery  > Z wielką przykrością stwierdzam, bo cenię Panią, że jest Pani ze swoimi poglądami wśród kobiet mniejszością.:O > Gdyby poglądy Pani podobne miało większość kobiet, ktokolwiek raczej bałby się przeciwko ich interesom wystąpić.Spox  Pani Ania nie jest żaden rarus avis. Jeno klatki dla ptaków są dość mocne. A do tego - ma kto pilnować  > Trzymam za Panią i za wszystkie mądre kobiety kciuki. Nie podawajcie się.Nie po to chciałysmy do Unii, żeby się poddawać! I dalej chcemy... do Unii...
|
|
| | |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | > Ależ tak właśnie było!> W zamian za przychylne stanowisko KRK w sprawie referendum , z wdziękiem uznali, że to nie "najlepszy czas" na poruszanie tzw. kwestii kobiecej, czyli - głównie - sprawy ustawy antyaborcyjnej, swobodnego dostępu do środków anty, badań prenatalnych, równouprawnienia i innych bzdetów, które rzeczone baby zwykły mieć na sercu, zwłaszcza w stresie przedmiesiączkowym  No cóż, to tak niedawno było, a pamięć mamy inną. Polskie kobiety w swej większości są wiernymi córkami kościoła, przeciwko aborcji, badaniom prenatalnym itd., a jeżeli żądają równouprawnienia, to po to aby tych spraw przypilnować. Proszę zajrzeć do badań socjologicznych, zamiast uważać, że jest się głosem polskich kobiet. > >Gdyby poglądy Pani podobne miało większość kobiet, ktokolwiek raczej bałby się przeciwko ich interesom wystąpić.> Spox Pani Ania nie jest żaden rarus avis.Może nie jest zaraz białym krukiem, ale do rzadkiego ptactwa /w Pani nomenklaturze/ należy na pewno. > Jeno klatki dla ptaków są dość mocne. A do tego - ma kto pilnować  Pilnujecie się panie same, tak jak to w polskim piekiełku bywa. Proszę popatrzeć na "marsze w obronie życia poczętego". Strażniczki są jak się patrzy. Trzeba mieć tylko oczy /i głowę/ otwarte. I szukać wroga tam, gdzie go macie, a nie wśród ludzi podzielających /w dużym stopniu/ Wasze poglądy - jak Bogusławski. @@@ .
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >No cóż, to tak niedawno było, a pamięć mamy inną. >Polskie kobiety w swej większości są wiernymi córkami kościoła, przeciwko aborcji, badaniom prenatalnym itd.,a jeżeli żądają równouprawnienia, to po to aby tych spraw przypilnować. Proszę zajrzeć do badań socjologicznych, zamiast uważać, że jest się głosem polskich kobiet. Panie Andrzeju! Nie wiem w środowisku jakich kobiet się Pan obraca i jakie badania socjologiczne ma na myśli ale w tych badaniach z którymi ja się spotkałam ponad 60% jest za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej. Badania prenatalne w dużych miastach są już w pewnych przypadkach standardem i kobiety z nich korzystają. Wystarczyła wypowiedź pani Kopacz , że lekarz prowadzący ciąże odpowiada za to, że nie dał takiego skierowania w przypadku gdy było wskazanie. Gorzej w małych miastach i wsiach tam dostęp do tych badań jest się utrudniony. Ale i to się zmieni gdy jeden czy drugi zapłaci odszkodowanie w przypadku urodzenia dziecka z wadą genetyczną. Kobiety wcale nie są gorliwszymi córkami kościoła ( za wyjątkiem słuchaczek RM ) są jedynie jak w większości przypadków bardziej obowiązkowe ale gdy przychodzi do podjęcia decyzji o rodzinie nie Bóg jest najważniejszy. 150 tysięcy kobiet rocznie które usuwają ciążę raczej o Bogu nie myśli tylko o tym że zmuszone są to robić w tajemnicy , w fatalnych warunkach albo za granicą.
|
|
| | | | |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . >Panie Andrzeju! Nie wiem w środowisku jakich kobiet się Pan obraca i jakie badania socjologiczne ma na myśli ale w tych badaniach z którymi ja się spotkałam ponad 60% jest za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej. No cóż, dwie mocne panie na mnie jednego słabego mężczyznę, ale trudno! Obracam się w środowisku Pań co najmniej znakomitych, ale wszak nie o moje obroty tu chodzi. Problemy aborcji, badań prenatalnych, zapłodnień in vitro, nie są przedmiotem mojego zainteresowania, choć jako zdecydowany światopoglądowy liberał wspieram tu poglądy światłych ludzi, a szczególnie kobiet. Dlatego też nie będę się spierał czy 60% jest za, czy też 60% jest przeciw. Moje informacje w tym zakresie pochodzą z lektury czasopism. Nie wiem czy będzie chciało mi się szukać.
>Kobiety wcale nie są gorliwszymi córkami kościoła ( za wyjątkiem słuchaczek RM ) są jedynie jak w większości przypadków bardziej obowiązkowe ale gdy przychodzi do podjęcia decyzji o rodzinie nie Bóg jest najważniejszy. Natomiast socjologiczne badania religijne są przedmiotem mojego wieloletniego zainteresowania i dlatego jestem bardzo ciekawy skąd Pani taki wniosek wyciągnęła. Społeczeństwo polskie nie dzieli się na słuchaczki i nie słuchaczki, a przy urnach wszyscy mamy jeden głos. Kobiety we wszystkich znanych mi badaniach są bardziej religijne i w związku z tym bardziej posłuszne religijnym nakazom. Jak będzie to Pani potrzebne chętnie tu służę bibliografią.
W Polsce znakomita większość społeczeństwa określa się katolikami, a znakomita mniejszość kobiet feministkami. Racjonaliści mogą wyciągnąć wnioski sami.
Miłego weekendu życzę!
@@@ .
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Alicja Duda (25557 punktów) | >W Polsce znakomita większość społeczeństwa określa się katolikami, a znakomita mniejszość kobiet feministkami. Racjonaliści mogą wyciągnąć wnioski sami.
Znam bardzo dużo kobiet, które działają na rzecz kobiet ale boją się nazwania swojej działalności feminizmem. Po prostu słowo to zostało tak wyszydzone i obśmiane przez wystraszonych mężczyzn, że wolą używać innych słów. Szkoda, że nie można wymyślić polskiego słowa określającego tę sferę życia.
|
|
| | | | | | |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >Znam bardzo dużo kobiet, które działają na rzecz kobiet ale boją się nazwania swojej działalności feminizmem. Po prostu słowo to zostało tak wyszydzone i obśmiane przez wystraszonych mężczyzn, że wolą używać innych słów. >Szkoda, że nie można wymyślić polskiego słowa określającego tę sferę życia. A "kobiecość" nie odpowiada? Przepraszam, że sobie żartuję, ale moim zdaniem największym zagrożeniem dla feminizmu jest to, że Panie traktują swoją misję śmiertelnie poważnie - nawet tam, gdzie ich racje są wątpliwe, a może tam nawet najbardziej. Naprawdę każdy mężczyzna, którym warto sobie zaprzątać głowę uważa, że kobiety i mężczyźni mają taką samą wartość, że rola społeczna kobiet jest nie do przecenienia, że bywają wśród nich bardzo mądre. Że nie wszystkie, a cóż czy wszyscy mężczyźni to mądrale?
Dajmy tylko ludziom możliwość wyboru międzyludzkich relacji i roli odgrywanej w społeczeństwie. Niech kobiety, a nie feministki decydują co dla kobiet jest dobre, gdyż feministki stanowią tylko grupę kobiet, wcale nie największą.
Serdecznie pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | | |  | 1 na 1 | spray (5875 punktów) |
> No cóż, to tak niedawno było, a pamięć mamy inną.A dokładniej ? > Polskie kobiety w swej większości są wiernymi córkami kościoła, przeciwko aborcji, badaniom prenatalnym itd.,Och, och! Czyżby? Jeśli jest w tym prawda, to taka, że poglądy są zróżnicowane zależnie od regionu. Obszar południowo- i północno-wschodniej Polski, zwłaszcza na wsiach, rzeczywiście jest bastionem takich postaw. Ale w skali całego kraju zwolenniczek aborcji, a jeszcze bardziej badań prenatalnych itd, jest więcej i dysproporcja rośnie , im bardziej na zachód. A już najlepszym świadectwem, jak wiernymi córkami Koscioła są Polki, są rzeczywiste statystyki ilości aborcji. > a jeżeli żądają równouprawnienia, to po to aby tych spraw przypilnować. > Proszę zajrzeć do badań socjologicznych, zamiast uważać, że jest się głosem polskich kobiet.A czasem mi się zdarza. I dlatego nie zawsze mam do nich pełne zaufanie - bo często zależy, kto i jak robi badanie. Natomiast sama będąc polską kobietą, mającą też trochę znajomych i koleżanek, oraz całą masę dalszych znajomych, które też są polskimi kobietami, w pewnym zakresie mogę wnioskować o naszych postawach światopoglądowych w wiekszej skali. Ciekawe, że wśród nich na palcach jednej ręki można policzyć takie, które zgadzają się z Pana charakterystyką. > Może nie jest zaraz białym krukiem, ale do rzadkiego ptactwa /w Pani nomenklaturze/ należy na pewno.> Pilnujecie się panie same, tak jak to w polskim piekiełku bywa. Proszę popatrzeć na "marsze w obronie życia poczętego". Strażniczki są jak się patrzy.Owszem, tacy zawsze najgłośniejsi. Jak w historii z krzyżem - ktoś niezorientowany, oglądając awanturę z zewnątrz, dojdzie pewnie do wniosku, że prawie cała Polska, to fanatycy katoliccy, którzy tylko pod tym znakiem... > Trzeba mieć tylko oczy /i głowę/ otwarte.> I szukać wroga tam, gdzie go macie, a nie wśród ludzi podzielających /w dużym stopniu/ Wasze poglądy> - jak Bogusławski.To ja wroga w Bogusławskim szukam? A, to ciekawe! Jeśli nie szukam - czy mam przytaknąć wyrażonym właśnie pogladom, choć się z nimi nie zgadzam? Gwoli jasności: to, co wyżej napisałam, wcale nie znaczy, że uważam iż wszystkie kobiety w Polsce są świetnie wyemancypowane i samoświadome. Ciemnogród ma się dobrze, a to za sprawą niedostatków edukacji. Nie jest on jednak ani tak rozległy, ani tak silny, jak Pan tutaj udowadnia. > .
|
|
| | | | |  | | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | >Jeśli jest w tym prawda, to taka, że poglądy są zróżnicowane zależnie od regionu. Tak, a także od wieku, wykształcenia itp. idt.
>A już najlepszym świadectwem, jak wiernymi córkami Kościoła są Polki, są rzeczywiste statystyki ilości aborcji. Nawet na naszym forum mogłem poczytać wypowiedzi pań, które nawróciły się po kolejnej aborcji, a poza tym łatwo się osądza innych dopóki, to nie my musimy podjąć działanie.
>I dlatego nie zawsze mam do nich pełne zaufanie - bo często zależy, kto i jak robi badanie. Tak, zawsze zależy od tego, gdzie się ucho przystawi, ale ja nie mam wątpliwości, że mam do czynienia z kobietą inteligentną i wykształconą, a więc potrafiącą wybrać w miarę obiektywne źródła.
>Natomiast sama będąc polską kobietą, mającą też trochę znajomych i koleżanek, oraz całą masę dalszych znajomych, które też są polskimi kobietami, w pewnym zakresie mogę wnioskować o naszych postawach światopoglądowych w większej skali. Sam będąc polskim mężczyzną, mającym sporo znajomych, różnych płci, zupełnie nie mogę "wnioskować o naszych postawach światopoglądowych w większej skali". Jak widać tu różnice między nami są zasadnicze. Korzystam ze źródeł poddających się naukowej weryfikacji (a przynajmniej rozumowej). Pani koleżanki (jak i moi znajomi) stanowią pewne środowisko - z trudem poddające jakiejś socjologicznej próbie.
>Jeśli nie szukam - czy mam przytaknąć wyrażonym właśnie poglądom, choć się z nimi nie zgadzam? A z którym moim poglądem Pani się nie zgadza? Że Polacy w swojej większości to katolicy, że kobiety są bardziej religijne od mężczyzn. Że panie posłanki przyznające się do swojego katolicyzmu, w okresie SLD-owskiej dominacji były bardzo głośne. A przecież ja nic więcej nie napisałem. Przepraszam za swoją nieporadność w wyrażaniu myśli. Brak mi tu kobiecej precyzji, tak jak poniżej: >Gwoli jasności: > Ciemnogród ma się dobrze, a to za sprawą niedostatków edukacji. > Nie jest on jednak ani tak rozległy, ani tak silny,
>jak Pan tutaj udowadnia. A gdzie ja biedny udowadniałem siłę ciemnogrodu, choć nie ukrywam, że chryja związana z krzyżem i PiS-owska hucpa pogrzebowa napawają mnie obawą.
Miłego weekendu Pani życzę.
@@@ .
|
|
|  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | > gdyby kościół wtedy nie poparł wejścia do Unii sama niska frekwencja mogłaby być wyrokiem i odsunąć w czasie wstąpienie do Unii.Być może, jednak z lizusostwem przesadzili i do dziś odbija się to czkawką  .
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
|  | | apud (4399 punktów) | >Miler z Kwaśniewskim bojąc się o wynik referendum za poparcie kościoła przehandlowali kobiety to fakt. Ale gdyby kościół wtedy nie poparł wejścia do Unii sama niska frekwencja mogłaby być wyrokiem i odsunąć w czasie wstąpienie do Unii. > Skad wiesz?
|
|
| |  | 3 na 3 | Alicja Duda (25557 punktów) | >>Miler z Kwaśniewskim bojąc się o wynik referendum za poparcie kościoła przehandlowali kobiety to fakt. Ale gdyby kościół wtedy nie poparł wejścia do Unii sama niska frekwencja mogłaby być wyrokiem i odsunąć w czasie wstąpienie do Unii. >> >Skad wiesz? > Co skąd wiem? To, że przehandlowali sami się przyznali. A czy poparcie kościoła coś dało? nie wiem bo głosy za i przeciw w kościele były ale nie namawiali do bojkotu. Te ponad 50% uprawnionych do głosowania bardzo problematyczne było. Bano się nie tego że ludzie powiedzą "nie" ale, że frekwencja będzie mniejsza.
|
|
| | |  | 2 na 2 | spray (5875 punktów) |
>>Skad wiesz? >> >Co skąd wiem? >To, że przehandlowali sami się przyznali. >A czy poparcie kościoła coś dało? nie wiem bo głosy za i przeciw w kościele były ale nie namawiali do bojkotu. Te ponad 50% uprawnionych do głosowania bardzo problematyczne było. >Bano się nie tego że ludzie powiedzą "nie" ale, że frekwencja będzie mniejsza.
Ponoć dało, niestety!!! Wobec powyższego z automatu wyszło "tak", a z frekwencji znośnie. Co znaczy, że inkryminowani wiedzieli, co robią. No... ale o kim to gorzej świadczy? I co znaczy? 1. jest demokracja? jest! 2. kogo winić za złe wybory? nas! 3. dlaczego jesteśmy niezadowoleni? bo nie umiemy wybierać! Proste, jak drut. Akurat demokracja, to forma odpowiedzialnosci zbiorowej. Usankcjonowanej. Innej nie ma. Tej demokracji.
|
|
 | 3 na 3 | Guzik (2020 punktów) | Zresztą w "temacie kościoła" wieloletnie umizgi SLD do kościoła, również mnie bulwersują a twierdzenie byłego premiera Millera, że chodziło o poparcie Kościoła dla naszego członkostwa w UE wcale mnie nie przekonują.
A mnie przekonują. Partie powołują się na skuteczność i tym udowadniaja odchodzenie od pryncypiów programowych. SLD też miało do tego prawo w ważnej i decydującej dla przyszłości POlski chwili. Tamten raz im jestem skłonna wybaczyć. Następnych już nie ścierpię.
|
|
4 na 4 | spray (5875 punktów) | > Prawdę mówiąc jestem zbulwersowanaAle dlaczego? Przeciez Żakowski ewidentnie jaja sobie robi. Pomysł jest jednak interesujący - tak właśnie mógłby brzmieć absolutnie szczery list PO do proboszczów, najlepiej jako jeden list  Z pointą wymienną, zależnie od oczekiwań co do efektu.
|
|
 | 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | > Pomysł jest jednak interesujący - tak właśnie mógłby brzmieć absolutnie szczery list PO do proboszczów, najlepiej jako jeden list Z pointą wymienną, zależnie od oczekiwań co do efektu.W tym prawdziwym podobno wymieniali sumy jakie z kasy samorządowej wydali na remonty kościołów i inne potrzeby koscioła.
|
|
3 na 3 | rysiek (4593 punktów) | Sprawa "listów do proboszczów" jest znana już od pewnego czasu. Wiadomo że chodziło o listy wysłane przez oddział krakowski PO. Natomiast publikacja domniemanej ich treści... Sądząc po poetyce pierwszej wersji, to oczywiste kpiny Żakowskiego.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|