Racjonalista - Strona głównaDo treści
Komisja majątkowa - kolejne pytania

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-09-2010 20:17Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Komisja majątkowa - kolejne pytania
Ocena 6 na 6
"W ciągu 19 lat działalności komisja majątkowa przy MSWiA przekazała Kościołowi 490 nieruchomości, w tym m.in. 19 szpitali, 8 domów dziecka, 26 szkół, 9 przedszkoli, 3 muzea, teatry i biblioteki. Ponadto budynki archiwum, prokuratury, sądu, izby skarbowej, operetki, a nawet browar. Wartość nieruchomości zwróconych lub przekazanych w zamian - gdy przedwojennej własności nie można było zwrócić - to 24,1 mld zł! Kolejne 107,5 mln zł to rekompensaty oraz odszkodowania wypłacone gotówce."

1. 24*X = ... mld zł ; ile wynosi X ? X - współczynnik określający średnie zaniżenie wartości przekazywanych kościołom gruntów. Istnieją potwierdzone przypadki na X >=10 ; Czy w sumie ten przestępczy proceder kosztował Polskę > 100 mld zł ?

2. W jaki sposób kościół dorobił się majątku liczonego w dziesiątkach (setkach ?) miliardów złotych ?

3. Co się stało/dzieje z tymi pieniędzmi >= 24 mld zł ?

4. Ilu ludzi brało w tym udział i dorobiło się milionów na lewych wycenach i okradaniu państwa ?

5. Jakie były/są roszczenia innych stron ubiegających się o zwroty przedwojennych majątków i ile zostało im dotychczas oddane ?

Na koniec życzę KK aby udławił się i zdechł od tych pieniędzy tak jak jak w innych krajach dogorywa po skandalach pedofilskich, które spodziewam się i u nas lada dzień wypłyną.

Miłego dnia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalska (14008 punktów)
Wieczorem w TV3 była dyskusja na temat Komisji Majątkowej.

   Ciekawą rzecz Iwiński (SLD) powiedział, (mniej więcej coś takiego, nie przytoczę teraz dokładnie słów) że odkąd jesteśmy w Unii, Unijna Komisja Edukacji wielokrotnie miała pretensje do Polski za przekazywanie czynnych świeckich szkół we władanie Kościoła kat.

>Na koniec życzę KK aby udławił się i zdechł od tych pieniędzy tak jak jak w innych krajach dogorywa
>po skandalach pedofilskich, które spodziewam się i u nas lada dzień wypłyną.

   I moim jest to życzeniem, ale Paetz ponoć wraca, więc dłuuuugo sobie jeszcze poczekamy. Cała nadzieja w uświadamianiu dzieci, że istnieje coś takiego jak "zły dotyk". Kłopocik jest tylko mały... Gdzie uświadamiać? Na lekcji religii w szkole?

>Miłego dnia

A również, również.

P.S.

Polecam też oglądanie dziś w TVP 2 programu "Punkt widzenia" o 23:15. Będzie o Radziszewskiej i Kościele.

Ale to TVP 2 więc rewelacji się nie spodziewam.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
adamzwawy (969 punktów)
Witam.
Zajrzyjcie tu:
www.tvn24.(*)ola-pod-lupa-ue,wiadomosc.html
"ku pokrzepieniu serc"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365