> Ale ja trzymam za Kościół kciuki. W końcu Polska nie jest taka duża. No i przecież wojna nie tylko u nas była... Toż to cała Europa, ekhem, otworem stoi.> Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo. ale mnie się złośliwość włącza..... przepraszam! bo jak mawiał kolega Cesio: "nie każdy otwór to rozkosz... czasem trafisz na fekalia..." dorzućmy do tego np.: księży i katechetów w szkołach i? krater budżetowy rośnie  Państwo samo daje możliwości oszukiwania ludzi/podatników. Bo - za co bierze "etat" ksiądz w parafii? jak w tym czasie jeszcze i szpital i kilka szkół zaliczy? Ale - przykład nie tylko duchowy! Co 5lat badają mnie jako kierowce - wzrok. Ok. Badania sa płatne. - OK. Idę do znanej mi od lat przychodni - wykupuje badania i? Idę pod gabinet - PAŃSTWOWY - pani doktor... Tu kolejka "z ubezpieczenia", ale ja wchodzę BEZ KOLEJKI - bo PŁACE. Absurd, bo przecież gabinet, państwowy, wiec i czas chyba państwowy? Skoro jest informacja o godzinach pracy? Kolejka warczy, i słusznie bo kwadrans czekają, aż ja PŁACĄCY wyjdę. Ale kolejka ma lekcje: ON płaci wiec ma. (w domyśle - ubezpieczenie nie jest formą zapłaty, tylko czegoś co się należy - podatek od życia? Jutro ja będę w tej kolejce zapewne...) Dopiero po moim wyjściu kolejka dalej sie koleji... Pytanie: Czy te 15 min p.doktor będzie dłużej przyjmować? nie  nie  naiwny człecze! Dokładnie jak codzie zmywa się o 16  I tak mamy wszędzie... Wiec: co sie dziwić, że dobrze wypasieni "hotelarze wieczności" ( pzd:JT  ) nie robią tak samo? hm... RYBA psuje sie od głowy... ktoś to tak pięknie w słowa ubrał? Zapewne "krzescijanin" - "brat", "ojciec" lub inna eminencja ?
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|