 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-09-2010 00:06 | Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Nowoczesna Polska
3 na 3 | To już pewne - będzie partia. Jeżeli zaangażują się w to sensowni ludzie - 3 siła polityczna już za rok. Chciałbym oczywiście zakląć rzeczywistość i powiedzieć, że bardziej rozedrze PO niż osłabi SLD ale to się okaże. Docelowe marzenie (ciężko, póki co, wyobrażalne - ale kataklizmy i otrząśnięcia społeczeństwa się zdarzają) NP+SLD - w koalicji rządzi Polską  A jacy ludzie byliby dla Nowoczesnej Polski dobrymi 'twarzami' ? Palikot, Kalisz - to wiadomo. Wyciągnięcie Arłukowicza byłoby genialne. Sierakowski ? Środa ? Szczuka ?  No ale przede wszystkim cała masa wykształconych zdolnych ludzi, fachowców, znających języki obce i mających racjonalny ogląd współczesnego świata i zachodzących w nim zmian ! Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >No ale przede wszystkim cała masa wykształconych zdolnych ludzi, fachowców, znających języki obce i >mających racjonalny ogląd współczesnego świata i zachodzących w nim zmian !
Ta cała masa wykształconych, zdolnych fachowców, znających języki obce z racjonalnym oglądem świata pracuje na swój rachunek. Znaczy się tylko i wyłącznie dla siebie. I w dupie ma Polskę.
>Palikot, Kalisz - to wiadomo.
Panowie Kalisz i Palikot... O jednym wiem więcej, o drugim trochę mniej...
Pan Kalisz choć palcem w bucie nie musiałby kiwać, i w żadne polityki się angażować, to jest. I jeszcze jedno. Kogokolwiek by nie spytać, wszyscy mówią jedno: Że uczciwszego chłopa w tym całym bajzlu nie ma.
Pan Palikot ma teraz relaks od biznesów. Dostaje telefon, robi zwarcie i ma ubaw jak mały chłopiec. Już tam Tusk wie, dlaczego mu jest Palikot tak potrzebny...
A jak Palikot uwagi nie odwróci od nieudolności w rządzie, to się Radziszewską wyśle. A rząd trwa.
A kto poległ ten nie żyje. Proste.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
| Bezdomny (621 punktów) | Życzę Januszowi Palikotowi co najmniej pięcioprocentowego poparcia w najbliższych wyborach parlamentarnych, które mam nadzieję odbędą się jednak na jesieni. Palikot liczy na 7-12% głosów ja natomiast uważam, że wprowadzić jakichkolwiek parlamentarzystów będzie mu bardzo ciężko. Po pierwsze "poseł z Lublina" jak mówią o nim politycy PiS ma obecnie najwyższy wskaźnik nieufności społecznej. Nawet nie chodzi tu o kwestie słuszności jego happeningów i brutalnych sformułowań, tylko o to, że jako twarz ugrupowania, które chce zając część parlamentarnych miejsc będzie musiał jednak zmienić nieco swój wizerunek a czasu jest bardzo mało. Ponad to wydaje mi się, że jednak swoimi wystąpieniami po katastrofie smoleńskiej (jak pisałem nie rozpatruje tu ich słuszności) oraz ostatnim "staniem w drzwiach" jak to określił Tusk przekroczył w oczach opinii publicznej granicę między ekscentrykiem a oszołomem. Takich złych mediów Palikot jeszcze nie miał. Wiatr ostatnio wieje bardziej w lewo, jednak zgodzę się w tym miejscu z redaktorem Lisem, który pisze w najnowszym Wprost, że ordynarnym antyklerykalizmie nie zdobędzie znacznego poparcia - lepszym kierunkiem jest idea ruchu postępowego, modernizującego. Nie zapominajmy także, że Palikot liczy na poparcie elektoratu najmniej zmobilizowanego jeśli chodzi o udział w wyborach. Co innego setki wpisów na stronie NP czy kliknięć na Facebooku a realnym poparciem. Przede wszystkim musi pokazać, że ma pomysł na państwo (mało komu będzie chciało się iść głosować na "ciekawostkę") mimo tego, że jak twierdzi jego ruch jest projektem, który ma zrealizować konkretne cele - stosunki państwo-kościół, aborcja, antykoncepcja, homoseksualizm. Moim zdaniem tylko te pomysły nie posadzą go w fotelu posła na kolejną kadencję. Sam Palikot, któremu inteligencji nie można odmówić zdaje się to wiedzieć, już zamieszcza na swoim blogu pomysły na reformy. Jeśli nie ograniczy się to tylko do blogu na takiego Palikota mogę oddać głos.
|
|
 | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | >Co innego setki wpisów na stronie NP czy kliknięć na Facebooku a realnym poparciem.
Racja, a przekonał się o tym nie kto inny jak JKM.
|
|
|  | | Bezdomny (621 punktów) | > RacjaMimo, że niegramatycznie? Późna pora
|
|
| Terebint (Marcin) (795 punktów) | Szczuka, Sierakowski, Arłukowicz razem z Palikotem?? To nierealne. Te trzy osoby są pragmatykami, nie ideologami, jak Palikot. A co do nowej partii to myślę, że nowe KLD będzie tak samo szkodliwe dla Polski, jak poprzednie...
|
|
 | | Bezdomny (621 punktów) | > Szczuka, Sierakowski, Arłukowicz razem z Palikotem?? To nierealne.Co do Sierakowskiego i Arłukowicza to masz rację. Sierakowski ma uczulenie na Palikota, Arłukowicz będzie miał zapewne jedynkę na listach SLD co jest korzystne zarówno dla niego jak i dla sojuszu. Sama Szczuka już nie brzmi tak atrakcyjnie
|
|
Jarosław Ziółkowski (972 punktów) (zablokowany) | > A jacy ludzie byliby dla Nowoczesnej Polski dobrymi 'twarzami' ? Iwiński.
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście — Budda
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|