Racjonalista - Strona głównaDo treści
Swing

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
31-08-2021 20:37romaro (25211 punktów)Swing
Ocena 1 na 1
Będzie w rytmie swinga...
Z tańców swingowych wywodzą się Jive, Rock and Roll, Boogie Woogie,. Szczególnie ten pierwszy był obowiązkowym tańcem w każdej szkole nauki tańca, które powstawały jak grzyby po deszczu w Polsce pod koniec lat siedemdziesiątych. W konkursach tanecznych nasze pary dochodzą do finałów jak chociażby Cherubińscy Grzegorz i Agnieszka, którzy dwukrotnie zajęli drugie miejsce World Masters Boogie Woogie. Ale ja chciałem wam przedstawić tancerzy, dzięki którym jazz i muzykę swingową można naprawdę polubić.
Bianca Locatelli pochodzi z Włoch, Nils Andrén jest Szwedem. Zaczęli tańczyć, gdy byli dziećmi. Występowali i rywalizowali z innymi partnerami w swoich ojczystych krajach w różnych tańcach, takich jak lindy hop swing, tańce latynoskie, hip hop i szwedzki bugg. Największą pasją, zarówno Bianci , jak i Nilsa jest taniec i muzyka swingowa. Ich drogi skrzyżowały się, gdy Bianca przeniosła się do Szwecji w wieku szesnastu lat i wtedy zaczęli razem występować i rywalizować. Tworzą w tańcu fantastyczny duet. Po obejrzeniu ponizszego klipu warto przewinąć na początek nagrania by skupić swoją uwagę na ich indywidualnych umiejętnościach.
youtu.be/alLi8i9BQK4
Życzę dobrej zabawy
youtu.be/lw1NjCPGzDM
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Będzie w rytmie swinga...

Teraz na forum zrobiło się muzycznie. I bardzo dobrze, bo to wartościowy temat i wart szerokiej dyskusji i dzielenia się swoimi odczuciami związanymi z muzyką. Kiedyś popełniłem amatorski kurs tańca, potem zakiś konkursik, który wygrałem przy wielkim zdziwieniu z mojej strony. Do dziś uwielbiam walca angielskiego.

Swing to chyba odmiana jazzu. Jeśli dobrze kojarzę, to orkiestry Milesa Davisa i Glena Milera. Uwielbiam. Jeszcze były takie trzy dziewczyny (chyba siostry) super swingowały.
01-09-2021 01:02 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Kiedyś popełniłem amatorski kurs tańca, potem zakiś konkursik, który wygrałem przy wielkim zdziwieniu z mojej strony. Do dziś uwielbiam walca angielskiego.
Podobnie i ja. Przez przypadek trafiłem do szkoły tańca towarzyskiego. Blues, slov fox, jive, oba walce. Mam nawet gdzieś broszurki, które musieliśmy traktować jako dodatkowe pomoce domowe. Internetu nie było. Wspomniałem juz tu trochę o tym i o walcu angielskim, którego też bardzo lubię. Za kroki, za muzykę. Parę znanych kawałków tu wrzucilem. Słucham też kompletnie nieznanych grajków. Gdy idzie o muzykę, łyknę wszystko co jest sentymentalne i na gitarę.
youtu.be/EfaXyPyEk64

>Swing to chyba odmiana jazzu.
Raczej kierunek muzyki jazzowej, istota rytmiki jazzowej.
>Jeśli dobrze kojarzę, to orkiestry Milesa Davisa i Glena Milera. Uwielbiam. Jeszcze były takie trzy dziewczyny (chyba siostry) super swingowały.
Chodzi ci zapewne o Boswell Sisters

A tutaj przepiękny gitarowy rodzynek
youtu.be/uYyV9cdr3o4
Galeria-gadzetow (4 punktów)
Muzyka wywołuje emocje, przywołuje wspomnienia i przywołuje określone myśli. Tak się składa, że ​​dana osoba kojarzy piosenkę z konkretną sytuacją, której doświadczył w życiu. Potrafi poprawić pamięć i przywrócić utracone wspomnienia. Pozytywnie wpływa na każdy rodzaj aktywności fizycznej. Uniwersalność muzyki sprawia, że ​​często wykorzystuje się ją do celów propagandowych. Chopin, grzeczny chłopiec podziwiany przez ludzi lubiących muzykę w salonie, przez innych uważany jest za maskotkę. "Powyższe fakty pokazują, że fenomen Chopina ("serce Polaków i talenty obywateli świata") wywodzi się z polskiego ducha, dużej mieszanki francuskiego pochodzenia oraz integracji dyscypliny i talentu Polacy, nauczyciel języka niemieckiego. Co inni myślą o tym zjawisku?


galeria-gadzetow.pl/
14-09-2021 22:39 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>Muzyka wywołuje emocje, przywołuje wspomnienia i przywołuje określone myśli. Tak się składa, że ​​dana osoba kojarzy piosenkę z konkretną sytuacją, której doświadczył w życiu. Potrafi poprawić pamięć i przywrócić utracone wspomnienia. Pozytywnie wpływa na każdy rodzaj aktywności fizycznej.

Z tą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się absolutnie. Chcę wierzyć w to, że muzyka jest przekazem łączącym ludzi na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, światopoglądu, czy religii. W końcu jest też elementem stanowiącym istotną rolę w leczeniu schorzeń cywilizacyjnych.

Bywa tak, że muzyka jest wykorzystywana przez przywódców totalitarnych , czy religijnych. Dlatego, że muzyka zawsze wywierała ogromny wpływ na ludzi, przez co łatwiej do nich dotrzeć. Naziści upodobali sobie Wagnera jako wieszcza swej rasy nadludzi. Sowieci preferowali marsze, puszczane przez "kołchoźniki" ignorując genialnych rosyjskich kompozytorów takich jak; Siergiej Prokofiew, Siergiej Rachmaninow, i mój ulubiony- Piotr Czajkowski.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
> Sowieci preferowali marsze, puszczane przez "kołchoźniki" ignorując genialnych rosyjskich >kompozytorów takich jak; Siergiej Prokofiew, Siergiej Rachmaninow, i mój ulubiony- Piotr >Czajkowski.

Związkiem Radzieckim rządzili Żydzi, przerabiali Rosjan na sowietów, to chyba logiczne, że ich przerabiali na mięso armatnie. Żydowskie NKWD publicznie rozstrzeliwało Rosjan z całymi rodzinami, którzy nie chcieli się im podporządkować.
Natomiast w reżimie demokratycznym dzieją się cuda, zadłużani demokraci sami, na ochotnika, pędzą do mordowania innych. To już jest wyższa szkoła prania szarych komórek, poprzez podświadomość.
Cenzora zastąpiono autocenzurą. Motłochowi przygotowano szczeble kariery i zorganizowano fronty walki. Motłoch nie jest już kijem przeganiany a sam podąża w kierunku ustawionego źródła zapachu mamony. Motłoch nigdy nie zjednoczy się, tratuje się nawzajem a silniejszy je słabszego.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365