 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-09-2021 01:55 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Ekologiczna astronautyka | Wynoszenie małych satelitów z terenu Szkocji ma się rozwijać, a zarazem stawać się ekologicznie nieuciążliwe. Orbex twierdzi, że jego rakiety są przeznaczone do wielokrotnego użytku i będą wykorzystywać biopropan, który firma określa jako całkowicie odnawialne biopaliwo. Mówi, że paliwo ma o 90% mniej emisji CO2 niż paliwa rakietowe na bazie nafty i nie pozostawia sadzy w atmosferze. (jako ekolog wyjaśniam: jeśli paliwo powstaje dzięki roślinom, które wyłapują podczas wzrostu CO2 z atmosfery to jest odnawialne - nieszkodliwe dla klimatu). Orbex twierdzi również, że budowa i eksploatacja jego obszaru startowego - Space Hub Sutherland - będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, a torf podnoszony podczas prac budowlanych zostanie położony na ubytkach torfu w innych miejscach w okolicy. Siema Max (ateista) p.s. Polecam załączoną grafikę - miks fotek i symulacji: www.bbc.co(*)and-highlands-islands-58190702[Załącznik] | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| DyktaFon (9281 punktów) |
> (jako ekolog wyjaśniam: jeśli paliwo powstaje dzięki roślinom, które wyłapują podczas wzrostu CO2 z> atmosfery to jest odnawialne - nieszkodliwe dla klimatu).Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom
|
|
 | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | > >(jako ekolog wyjaśniam: jeśli paliwo powstaje dzięki roślinom, które wyłapują podczas wzrostu CO2 z> >atmosfery to jest odnawialne - nieszkodliwe dla klimatu).> Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > Czyżby ekologia milczała na ten temat?
|
|
|  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >>(jako ekolog wyjaśniam: jeśli paliwo powstaje dzięki roślinom, które wyłapują podczas wzrostu CO2 z> >>atmosfery to jest odnawialne - nieszkodliwe dla klimatu).> >Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > >> Czyżby ekologia milczała na ten temat?> I to milczy zawzięcie  Aż się dziwię, bo zwykle pod hasłem "ekologia" to leci słowotok, aż ciężko przeczytać, nie mówiąc o jego zrozumieniu w ogóle... A tu cisza. Grobowa?
|
|
 | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > >(jako ekolog wyjaśniam: jeśli paliwo powstaje dzięki roślinom, które wyłapują podczas wzrostu CO2 z> >atmosfery to jest odnawialne - nieszkodliwe dla klimatu).> Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > Nie rozumiesz oczywistych rzeczy. Taki zapis oznacza paliwo które współcześnie powstaje dzięki roślinom - czyli w procesie gospodarczym aktualnym. Rok temu rosła roślinka w tym roku drewno lub gaz pozyskany na jej bazie jest spalany. Dywagacje o tym że węgiel, gaz i inne paliwa kopalne też powstały z pradawnych roślin są popisywaniem się banalną wiedzą, którą każdy elementarnie choć wyedukowany człowiek zna, więc nie ma znaczenia w tym wątku. To jest trollowanie prawie - rozwalanie wątku dygresją bez znaczenia. Ten węgiel należało zostawić tam pod ziemią na zawsze. Kiedyś nasycenie atmosfery węglem było mniej szkodliwe bo słońce grzało słabej - co 100 mln lat zwiększa moc o 1%. Siema
|
|
|  | | szarley (54911 punktów) | > >Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > Nie rozumiesz oczywistych rzeczy.A odpowiedź była banalnie prosta Paliwem w energetyce niepowstałym z roślin jest uran Znów twój fanatyzm wpuścił Cię w maliny. DyktaFon nieźle Cię wkręcił 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > >>Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > >Nie rozumiesz oczywistych rzeczy.> A odpowiedź była banalnie prosta> Paliwem w energetyce niepowstałym z roślin jest uran> Znów twój fanatyzm wpuścił Cię w maliny.> DyktaFon nieźle Cię wkręcił  Nie to ty nie rozumiesz takich dyskusji. Dyktafon ironizował, sugerując, że te paliwa które uznajemy za szkodliwe bo są wykorzystywanie w obecnych rakietach, też powstały (tylko dawniej) z roślin. Uran jest, tak jak piszesz, nie z roslin ale akurat obecnie budowa takiej elktrownii (atomowej) wychodzi koszmarnie, katastrofalnie drogo i potem kilowatogodzina byłaby kosmicznie droga czyli jest to pomysł ekonomicznie kompletnie bez sensu. Siema p.s. zas elektownie jądrowe powielajace (paliwo) okazaly się nieuchronnie awaryjne (mikro-dziury w konstrukcji powstaja) i tez odpadają! Sorki - brak czasu na dysputy dALSZE
|
|
| | |  | | szarley (54911 punktów) | > >DyktaFon nieźle Cię wkręcił  > Nie to ty nie rozumiesz takich dyskusji.Istnieje paliwo niepochodzące z roślin. Wyszła Twoja "zielona" niewiedza
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >>>Proszę mi pokazać paliwo, które nie powstaje dzięki roślinom  > >>Nie rozumiesz oczywistych rzeczy.> >A odpowiedź była banalnie prosta> >Paliwem w energetyce niepowstałym z roślin jest uran> >Znów twój fanatyzm wpuścił Cię w maliny.> >DyktaFon nieźle Cię wkręcił  > Nie to ty nie rozumiesz takich dyskusji.> Dyktafon ironizował, sugerując, że te paliwa które uznajemy za szkodliwe bo są wykorzystywanie w obecnych rakietach, też powstały (tylko dawniej) z roślin.To fakt, to miałem na myśli  > Uran jest, tak jak piszesz, nie z roslin ale akurat obecnie budowa takiej elktrownii (atomowej) wychodzi koszmarnie, katastrofalnie drogo i potem kilowatogodzina byłaby kosmicznie droga czyli jest to pomysł ekonomicznie kompletnie bez sensu.> Siema> p.s.> zas elektownie jądrowe powielajace (paliwo) okazaly się nieuchronnie awaryjne (mikro-dziury w konstrukcji powstaja) i tez odpadają!> Sorki - brak czasu na dysputy dALSZE  > Nie mam co dyskutować z zielonym fachowcem o cenach energii... Nie odważyłbym się  Podeślę tylko link: www.energe(*)nizyc-ceny-pradu-dla-odbiorcow
|
|
| | | |  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) |
> Nie mam co dyskutować z zielonym fachowcem o cenach energii... Nie odważyłbym się Podeślę tylko link: www.energe(*)nizyc-ceny-pradu-dla-odbiorcowTo są znane, kompletne bzdury, czyste kłamstwa. Koszt/cena po jakiej to się udostepnia klientom w krajach gdzie te elektrownie wybudowano w innej epoce można taki "zadawać". W Finladdii zaś gigantyczne podwyższenia kosztu inwestycji wział na siebe rząd kótry wtopił tam ocean pieniedzy. Gdyby w Polsce zbudowac teraz kilka elekktrwoni lub jedną dużą to koszt / cena za kilowatogodzinę, by inwestycja się zwróciła byłby wilekrotnie wyższy niz te ceny podane tam. TO JEST TYPOWE DZIENNIKARSKIE DYLETANCTWO (ALBO CYNICZNE OBRZYDLIWE KŁAMSTWO)
|
|
| | | | |  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Nie mam co dyskutować z zielonym fachowcem o cenach energii... Nie odważyłbym się Podeślę tylko link: www.energe(*)nizyc-ceny-pradu-dla-odbiorcow> To są znane, kompletne bzdury, czyste kłamstwa. Koszt/cena po jakiej to się udostepnia klientom w krajach gdzie te elektrownie wybudowano w innej epoce można taki "zadawać".> W Finladdii zaś gigantyczne podwyższenia kosztu inwestycji wział na siebe rząd kótry wtopił tam ocean pieniedzy.> Gdyby w Polsce zbudowac teraz kilka elekktrwoni lub jedną dużą to koszt / cena za kilowatogodzinę, by inwestycja się zwróciła byłby wilekrotnie wyższy niz te ceny podane tam.> TO JEST TYPOWE DZIENNIKARSKIE DYLETANCTWO> (ALBO CYNICZNE OBRZYDLIWE KŁAMSTWO)Jak wspomniałem wyżej, nie mam na tyle fachowej wiedzy, aby dyskutować o tym temacie... A nie chce mi się tej wiedzy pozyskiwać, mam ciekawsze zajęcia  Natomiast zgodziłbym się, że jak w Polsce byśmy budowali państwową elektrownię jądrową, to koszt wystrzeliłby jak bomba atomowa. Już same "państwowe" respiratory i maseczki nieźle nas kosztowały. A gdzie tu mówić o elektrowni jądrowej? Natomiast "na chłopski rozum" prąd z elektrowni jądrowej powinien być tańszy, niż taki sam prąd z mniejszych obiektów. Ale "chłopski rozum" to wystarcza tylko niektórym tu do dyskusji.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|