Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy to potwierdza myślenie racjonalne, niestety NIE!!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
28-03-2019 11:39Bartosz Waskird (502 punktów)czy to potwierdza myślenie racjonalne, niestety NIE!!!!
Ocena 1 na 1
Poszukiwałem przykładu na postępowanie osoby mającej się za postępującą (myślącą, oceniającą itd jak tu niektórzy) racjonalnie. Dla Takich poniższa informacja:
20-letnia Arifa Sultana urodziła bliźnięta 26 dni po urodzeniu syna
Najpierw urodził się chłopczyk, a po niespełna miesiącu jeszcze bliźnięta. Lekarze z Bangladeszu mówią wprost, że byli zszokowani niezwykłym przypadkiem medycznym Arify Sultany.
www.o2.pl/(*)y-zszokowani-6364175469365377a
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bartosz Waskird (502 punktów)
Jak, mając taką , faktycznie zaprzeczającą doświadczeniu i wynikającej z wiedzy fizjologicznej informację postąpić? co odpowiedzieć informatorowi? Myślący rozumnie, jedyne co może odpowiedzieć, nie słyszałem, nie wiem, zamiast "idiotyczne" itp zresztą przykłady potraficie zacytować. Proszę Was... bądźcie chociaż pozytywni ...
Arminius (25555 punktów)ależ tak!!!
>czy to potwierdza myślenie racjonalne, niestety NIE!!!!

Zazwyczaj kobiety mają jedną macicę. Ta miała dwie. Nula regula sine exceptione - jest to wyjątek potierdzający regułę. Curiosum powyższe winno zostać wykryte przez ginekologów "prowadzących" kobietę do porodu. Źle o ich fachowości świadczy fakt, iż tak się nie stało. Sumam summrum przypadek jest bardzo ciekawy ze względów poznawczych (zapisze się w annałach medycyny) - jednakże jak najbardziej wytłumaczalny racjonalnie. Nie było tu żadnego, takiego czy owakiego, cudu.

"A Bangladeshi mother has stunned doctors by giving birth to healthy twins 26 days after her first child was born.
Arifa Sultana, 20, gave birth to a baby boy last month through normal delivery, but doctors missed the presence of a second uterus.
"She didn't realise she was still pregnant with the twins. Her waters broke again 26 days after the first baby was born and she rushed to us," Sheila Poddar, a gynaecologist who treated the woman, told AFP.
Podder carried out an emergency caesarean section to deliver the twins - one boy and one girl - last Friday.
The young woman from Jessore district in southwest Bangladesh was allowed to go home with her three healthy babies on Tuesday. Podder said there were no complications.
"I haven't seen any case like this in my 30-year plus medical career," Dilip Roy, chief government doctor in Jessore, said.
Roy questioned the actions of Khulna Medical College Hospital doctors for not detecting the second pregnancy."

www.thegua(*)uterus-days-after-giving-birth
28-03-2019 12:51 
 Ocena 1 na 1
Bartosz Waskird (502 punktów)Odp: ależ tak!!!
by nie narażać się na szykany w postaci usuwania i ostrzegania zgadzam się w 101%. Masz niesamowity wpływ na treści, jestem pełen podziwu, pozdrawiam
ps dlaczego w nazwie wątku umieszczasz -"ależ tak", wiem, możesz.
natomiast sądzę, że większość Tu piszących niema zielonego pojęcia o możliwości kobiet z dwoma macicami, z twojej wypowiedzi, racjonalnie, nie mogę wykluczyć kobiety z trzema ..... i tego będę się trzymał ja napisałem w tytule wątku
28-03-2019 12:57 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)bez przymusu
>by nie narażać się na szykany w postaci usuwania i ostrzegania zgadzam się w 101%.

Nie musi się Pan zgadzać, pod presją "szykan"??? Może Pan polemizować - rzecz tylko w tym aby nie było w owej polemice tak zwanego "hejtu" oraz żeby nie wycinać opinii, które są krytyczne względem pańskich poglądów. To ostatnie to kwestia bardziej dobrych manier i kindersztuby niż zasad regulaminowych.
28-03-2019 13:26 
 Ocena 1 na 1
Bartosz Waskird (502 punktów)Odp: bez przymusu
jestem osobnikiem zaawansowanym wiekiem (ósmy +) i ..... proszę mnie poinstruować, jak kontaktować się moderatorem (czy zarządzającym) by podał przyczynę "ostrzeżenia". Z regulaminu wynika iż reklamując powinienem podać merytoryczne wyjaśnienie, natomiast taka procedura nie obejmuje Ostrzegającego w sytuacji gdy powodów może być kilka i każdy różny. Z ostrzeżeniami kojarzyłem Pana, ale .. dziękuję
28-03-2019 14:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)sprawy portalu
>jestem osobnikiem zaawansowanym wiekiem (ósmy +) i ..... proszę mnie poinstruować, jak kontaktować się moderatorem (czy zarządzającym) by podał przyczynę "ostrzeżenia".

Nie wiem. Ale zawsze może Pan poruszyć istotny problem w dziale: "sprawy portalu"
28-03-2019 15:20 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ku pokrzepieniu
>jestem osobnikiem zaawansowanym wiekiem (ósmy +) i .....

Tytułem dygresji. To pokrzepiające, że w owym "zaawansowanym" wieku tak świetnie Pan sobie radzi z obsługą komputera i "poruszaniem" się na forum. Zam ludzi młodszych od Pana - którzy są całkowicie cyfrowo wykluczeni.
Bartosz Waskird (502 punktów)Odp: ku pokrzepieniu
>>jestem osobnikiem zaawansowanym wiekiem (ósmy +) i .....
>Tytułem dygresji. To pokrzepiające, że w owym "zaawansowanym" wieku tak świetnie Pan sobie radzi z obsługą komputera i "poruszaniem" się na forum. Zam ludzi młodszych od Pana - którzy są całkowicie cyfrowo wykluczeni.
zawód zmusił mnie do pozbycia się obaw przed pc tem (tak myślę o przyczynie obaw osób z mojego środowiska), tym bardziej że wykonywanie zwodu, zatrudnienie wymagało posługiwania się ....
Bartosz Waskird (502 punktów)Odp: przypadek z wieloma macicami, dla osoby przeciętnej - "niere
>>>jestem osobnikiem zaawansowanym wiekiem (ósmy +) i .....
>>Tytułem dygresji. To pokrzepiające, że w owym "zaawansowanym" wieku tak świetnie Pan sobie radzi z obsługą komputera i "poruszaniem" się na forum. Zam ludzi młodszych od Pana - którzy są całkowicie cyfrowo wykluczeni.
>
zawód zmusił mnie do pozbycia się obaw przed pc tem (tak myślę o przyczynie obaw osób z mojego środowiska), tym bardziej że wykonywanie zwodu, zatrudnienie wymagało posługiwania się ....

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365