Racjonalista - Strona głównaDo treści
rykowisko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-10-2021 16:54okragly (21676 punktów)rykowisko
całe życie mamy przymus, bo czy noworodek chce się rodzic w szpitalu? jeść sztuczną paszę kupiona w sklepie zamiast cyca? czy chce być odstawiony od matki, bliskich i chodzić do żłobka? przedszkola? szkoly? pracy? żenić się? w kościele? budowac dom z ogródkiem? kupowac coraz to nowsze gadżety? Wszystko to przymus, jesteśmy niewolnikami dla których nieprzyjemność jest kierunkowskazem, odwrotnie u zwierząt Akurat mamy czas rykowiska, byki głębokim rykiem pozbywaja się konkurentów, czasem się poprzepychają, nie jedzą (3-4 tygodnie) tracą 30% wagi, to dla nich przyjemność (pobić się o dziewczynę W raju szliśmy za przyjemnościa, jak jelenie, ale bez bicia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hanging_bishop (1112 punktów)
Czy noworodek chciał się urodzić? Czy może jego rodzice zabawili się w doktora Frankensteina? Ciekawe co na to potworek? Pardon - noworodek. Porzucą czy nie, tak czy siak, to jeden wielki eksperyment.
09-10-2021 22:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Czy noworodek chciał się urodzić?
w raju chciał, dzisiaj go wyciągają kleszczami albo rozcinaja brzuch matki

>Ciekawe co na to noworodek.
jest przerażony, ostre sztuczne swiatło, ostry zapach chemii do dezynfekcji, metaliczny dźwięk narzędzi, aparatury

w raju sie rodził w nocy, w ciszy, zapach przyrody i bliskość matki

>Porzucą czy nie, tak czy siak, to jeden wielki eksperyment.
jeśli zabiorą niemowle matce to może porzucić, jeśli położą jej na brzuchu jak to bylo w raju to nie porzuci
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mamy przymus[...] W raju szliśmy za przyjemnościa
Musowo, czy można było sobie przyjemność odpuścić?


cr
10-10-2021 07:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mamy przymus[...] W raju szliśmy za przyjemnościa
>Musowo, czy można było sobie przyjemność odpuścić?
musowo Gdyby rykowisko trwało tydzień dłużej, byk by umarł przyjemność dyktatorem.
dzisiaj, cierpienie kierunkowskazem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>mamy przymus[...] W raju szliśmy za przyjemnościa
>>Musowo, czy można było sobie przyjemność odpuścić?
>musowo
Skoro przymus to nic złego, czemu na niego narzekasz?

cr
10-10-2021 10:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>mamy przymus[...] W raju szliśmy za przyjemnościa
>>>Musowo, czy można było sobie przyjemność odpuścić?
>>musowo
>Skoro przymus to nic złego, czemu na niego narzekasz?
w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych, patoelit (bankierów, papieży, prymasów, prezydentów, generałów, prezesów, przedsiębiorców, pracodawców, koncernów, TV, mas-media itp)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?


cr
10-10-2021 12:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
>I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?
są produktem cywilizacji, od jej zarania mamy podzial na pana i niewolnika ktory pracuje na niego. Pan do pomocy ma prawo, sądy, żołnierzy, szkoly i religie która uklad uświęca.
To wszystko jest sztuczne i zużywa ogrom energii (na policje, wojsko, sądy, więzienia, żłobki, przedszkole, szkoly, służba zdrowia, religie, uczelnie) to wszystko ma służyć utrzymaniu sztucznego systemu np uniwersytety produkuja prof filozofi, socjologi, ekonomii, historii i innych, to karbowi (klasa średnia), mają pomagać patoelitom nami sterować (w zamian maja prestiż, lżejsza prace niż niewolnik i więcej od niego zarabiaja, hierarchia musi być)

10-10-2021 18:06 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
>>I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?
>są produktem cywilizacji,
A cywilizacja w raju skąd?

cr
10-10-2021 19:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
>>>I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?
>>są produktem cywilizacji,
>A cywilizacja w raju skąd?
światem steruje determinizm, wszystko jest takie jakie ma być, (zgadzasz się?)
wszystko ma początek w wielkim wybuchu 14 000 000 000 lat temu, w międzyczasie od 2 000 000 do 10 000r pne był raj (biblijny?), od wygnanie z raju do dzisiaj mamy cywilizacje która sie skończy ustępując miejsca nowej formy organizacji społecznej, naszym dążeniom powrotu do źródeł, naszej natury
10-10-2021 21:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
>>>>I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?
>>>są produktem cywilizacji,
>>A cywilizacja w raju skąd?
>światem steruje determinizm, wszystko jest takie jakie ma być, (zgadzasz się?
Moja odpowiedź jest taką, jaką ma być.
(A Twoja miała być, a jakoś jej nie ma.)

cr
10-10-2021 22:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>w raju był mus wewnetrzny, tak jak u mrówek w mrowisku, my dzisiaj dzialamy pod przymusem zewnetrznym, ludzi nam nieżyczliwych
>>>>>I niby skąd się wzięli ci nieżyczliwi?
>>>>są produktem cywilizacji,
>>>A cywilizacja w raju skąd?
>>światem steruje determinizm, wszystko jest takie jakie ma być, (zgadzasz się?
>Moja odpowiedź jest taką, jaką ma być.
ot i cała filozofia
(jakbyś się niechcący przejezyczyła to mogłoby dojść do katastrofy, jak np ugryzienie przez chińczyka nietoperza spowodowało cowid-19)
>(A Twoja miała być, a jakoś jej nie ma.)
tak miało być

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365