Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy AUKUS zakontruje Chiny?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
11-10-2021 09:23Arminius (25555 punktów)Czy AUKUS zakontruje Chiny?
Partnerstwo AUKUS to inicjatywa skupiająca USA, GB i Australię, w ramach której to ostatnie państwo uzyska dostęp do technologii budowy okrętów podwodnych o napędzie nuklearnym. Inicjatywa owa jest jest jednym z wielu kroków podjętych przez Waszyngton w celu neutralizowania potęgujących się w rejonie Indo - Pacyfiku wpływów Chin. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem innych państw regionu ( Indie, Filipiny, Wietnam) - zaniepokojonych rozrostem potęgi Chin i terytorialnymi pretensjami zgłaszanymi przez to mocarstwo.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"In mid-September, the United States, Britain and Australia announced a “historic” security pact to strengthen military capabilities in the Pacific, allowing them to share advanced defence technologies and giving Australian forces nuclear submarine technology.
The “Aukus” partnership – an amalgamation of the three member countries’ names – is seen as targeting China but has also angered several other countries. The US has scrambled to patch up relations with its oldest ally, France, with US Secretary of State Antony Blinken meeting French President Emmanuel Macron. China and North Korea have also voiced strong objections to the deal."

archive.vn/z8y2k
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Partnerstwo AUKUS to inicjatywa skupiająca USA, GB i Australię, w ramach której to ostatnie państwo
>uzyska dostęp do technologii budowy okrętów podwodnych o napędzie nuklearnym. Inicjatywa owa jest
>jest jednym z wielu kroków podjętych przez Waszyngton w celu neutralizowania potęgujących się w
>rejonie Indo - Pacyfiku wpływów Chin. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem innych państw regionu (
>Indie, Filipiny, Wietnam) - zaniepokojonych rozrostem potęgi Chin i terytorialnymi pretensjami
>zgłaszanymi przez to mocarstwo.

Tylko prostak może się cieszyć z tego, że reżim amerykański znalazł kupców na swoją broń.
Niemcy też się cieszyli jak ich Amerykanie zbroili i obiecali im tysiącletnią III Rzeszę.
Azjaci teraz będą poddani antychińskiemu praniu szarych komórek, podobnie jak Polacy.
Wg Ameryki świat ma się składać rozbitych i skłóconych nacji walczących, ze sobą amerykańską bronią.
A miała być budowana kolej Chiny Europa, reżim amerykański zablokował tą inwestycję.



Amerykanie wozili swoją broń do Europy teraz wożą do Azji.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365