 |
Najpierw lecą elity - takie jest życie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-10-2021 18:16 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | Najpierw lecą elity - takie jest życie | Grafika (link na pewno działa): ichef.bbci(*)ion/_121069916_tv071261920.jpgHollywoodzki aktor William Shatner stał się najstarszą osobą, która poleciała w kosmos, gdyż wystartował na pokładzie kapsuły suborbitalnej Blue Origin. 90-latek, który grał kapitana Jamesa T. Kirka w filmach i serialach Star Trek, wystartował z pustyni Teksasu z trzema innymi osobami. Aktor doświadczył krótkiego okresu nieważkości, a znalazł się na wysokości nieco powyżej 100 km (60 mil). Mógł także zobaczyć krzywiznę Ziemi przez duże okna kapsuły. Do Shatnera dołączył Audrey Powers, wiceprezes Blue Origin; Chris Boshuizen, współzałożyciel firmy Planet, zajmującej się obrazowaniem Ziemi; Glen de Vries, dyrektor we francuskiej korporacji zajmującej się oprogramowaniem dla służby zdrowia Dassault Systèmes. Przeszli kilkudniowe szkolenie, chociaż podczas lotu nie ma dla nich nic do roboty  Ważną rzeczą, jaką zapewnia szkolenie, jest nauczenie załogi, jak zachowywać się podczas pozornego braku grawitacji; jak poruszać się po kabinie bez uderzania o siebie nawzajem ani kopania; jakich uchwytów użyć; czego mogą się spodziewać. www.bbc.com/news/science-environment-58885555Siema max (ateista) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >90-latek, który grał kapitana Jamesa T. Kirka w filmach i serialach Star Trek, wystartował z pustyni Teksasu z trzema innymi osobami. Będzie miał okazje to doświadczenie wykorzystać w przyszłości. Nie mówiąc, że i Oskara powinien dostać za pierwszoplanową rolę w filmie krótkometrażowym
Nie wiem co ten lot miał przynieść ludzkości, ale można się tylko domyślać albo wróżyć ile zarobią pasażerowie dzięki Instagramowi. Tutaj w ogólnym rankingu zdecydowanie prym wiedzie Kylie Jenner. Cena posta sponsorowanego na profilu celebrytki, którą śledzi ponad sto milionów użytkowników, to ... aż milion dolarów. A taka nasza młodziutka Wiki Gabor kasuje 30 tys za jednego tylko posta ulokowanego pośród jej fotek. A jak by tak w kosmos jeszcze poleciała...
|
|
 | 3 na 3 | szarley (54908 punktów) | >Nie wiem co ten lot miał przynieść ludzkości,
Pokazać, że ma mieć w d.pie efekt emisji gazów cieplarnianych Kto ma kasę, ten dla przyjemności emituje tyle ich, ile polska elektrownia w rok A biedota niech marznie w niedogrzanych domach bo ekogroszek kosztuje już 1100 zł za tonę w imię obrony klimatu
"Kasa, Misiu, kasa"
>Tutaj w ogólnym rankingu zdecydowanie prym wiedzie Kylie Jenner. Cena posta sponsorowanego na profilu celebrytki, którą śledzi ponad sto milionów użytkowników, to ... aż milion dolarów. A taka nasza młodziutka Wiki Gabor kasuje 30 tys za jednego tylko posta ulokowanego pośród jej fotek. A jak by tak w kosmos jeszcze poleciała...
Chyba ludzkość "poleciała" nie w tę stronę Przypomina mi się wypowiedź hiszpańskiej mikrobiolożki z początku zarazy (cyt. z pamięci) "Porównajcie ile zarabia profesor mikrobiologii, a ile Leo Messi, niech was Messi leczy z zarazy"
Ten gatunek opanował planetę dzięki dwóm rzeczom : inteligencji i pracy stadnej. Dziś brakuje obu
Viki przynajmniej poradzi pięknie śpiewać, jeśli zajmą się nią na nauczyciele na muzycznym uniwersytecie, a nie specjaliści od PR, jeśli będzie się uczyła śpiewu, a nie żalenia się na nieudany romans w Rewii, to będzie druga Irena Santor. Życzę jej tego
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >Viki przynajmniej poradzi pięknie śpiewać, jeśli zajmą się nią na nauczyciele na muzycznym uniwersytecie, a nie specjaliści od PR, jeśli będzie się uczyła śpiewu, a nie żalenia się na nieudany romans w Rewii, to będzie druga Irena Santor. Życzę jej tego Przyznam, że znam ją tylko dlatego, że było głośno wokół niej gdy wygrała konkurs. Nie wiem dlaczego. Nawet nie mogę powiedzieć, że nie lubię tego rodzaju muzyki, bo nie mam do czego się odnieść. Zaczynam mieć alergię na obecny poziom szczególnie popu. Te notorycznie powtarzające się improwizacje między niemal każdym taktem jest dla mnie nie do strawienia. Prawie wszyscy młodzi soliści, ale nie tylko młodzi, chcą udowodnić, że potrafiliby zaśpiewać hymn polski lepiej niż zaśpiewała kiedyś go Górniak.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | > >Nie wiem co ten lot miał przynieść ludzkości,> Pokazać, że ma mieć w d.pie efekt emisji gazów cieplarnianych> Kto ma kasę, ten dla przyjemności emituje tyle ich, ile polska elektrownia w rok> A biedota niech marznie w niedogrzanych domach bo ekogroszek kosztuje już 1100 zł za tonę w imię obrony klimatu> "Kasa, Misiu, kasa"To samo bym odniósł do latających samolotami  Bo jak ich stać, to będą latać i co?... > >Tutaj w ogólnym rankingu zdecydowanie prym wiedzie Kylie Jenner. Cena posta sponsorowanego na profilu celebrytki, którą śledzi ponad sto milionów użytkowników, to ... aż milion dolarów. A taka nasza młodziutka Wiki Gabor kasuje 30 tys za jednego tylko posta ulokowanego pośród jej fotek. A jak by tak w kosmos jeszcze poleciała...> Chyba ludzkość "poleciała" nie w tę stronę> Przypomina mi się wypowiedź hiszpańskiej mikrobiolożki z początku zarazy (cyt. z pamięci)> "Porównajcie ile zarabia profesor mikrobiologii, a ile Leo Messi, niech was Messi leczy z zarazy"Pomijając kwestię definicji zarazy, to podpisuję się pod tą wypowiedzą czterema kończynami  Wszystkie mikrobiolożki powinny wziąć teraz urlop wychowawczy.  I powiedzieć, że wrócą, jak zmieni się pensja.
|
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | kosmiczne brewerie | > Grafika (link na pewno działa):> ichef.bbci(*)ion/_121069916_tv071261920.jpg> Hollywoodzki aktor William Shatner stał się najstarszą osobą, która poleciała w kosmos,> gdyż wystartował na pokładzie kapsuły suborbitalnej Blue Origin.> 90-latek, który grał kapitana Jamesa T. Kirka w filmach i serialach Star Trek, wystartował z pustyni> Teksasu z trzema innymi osobami.> Aktor doświadczył krótkiego okresu nieważkości, a znalazł się na wysokości nieco powyżej 100 km (60> mil).> Mógł także zobaczyć krzywiznę Ziemi przez duże okna kapsuły.> Do Shatnera dołączył Audrey Powers, wiceprezes Blue Origin;> Chris Boshuizen, współzałożyciel firmy Planet, zajmującej się obrazowaniem Ziemi;> Glen de Vries, dyrektor we francuskiej korporacji zajmującej się oprogramowaniem dla służby zdrowia> Dassault Systèmes.> Przeszli kilkudniowe szkolenie, chociaż podczas lotu nie ma dla nich nic do roboty > Ważną rzeczą, jaką zapewnia szkolenie, jest nauczenie załogi, jak zachowywać się podczas pozornego> braku grawitacji;> jak poruszać się po kabinie bez uderzania o siebie nawzajem ani kopania; jakich uchwytów użyć; czegoTo fantasmagorie zmanierowanych, bogatych celebrytów. Szokujące jest to, iż są naiwniacy którzy łączą te...kosmiczne brewerie z.... nauką i.... postępem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|