Racjonalista - Strona głównaDo treści
Meteorolodzy i kryzys energetyczny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-10-2021 12:19kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Meteorolodzy i kryzys energetyczny
0 na 2
Należy się spodziewać rekordowych mroźnych i śnieżnych zim na półkuli północnej. Najzimniejszy sezon zimowy na Antarktydzie. Meteorolodzy ostrzegają przed wyjątkowo mroźną i śnieżną zimą. Średnia temperatura na świecie spadła w ciągu ostatnich pięciu lat, a tendencja do opadów w postaci śniegu rośnie.

Kryzys energetyczny, który dotknął Europę i duże części świata, może poważnie zaostrzyć się, jeśli teraz stanie się również niezwykle mroźna zima.

Energia wiatrowa wymaga kompensacji lub magazynowania
Energia wiatru ma charakter przerywany, tzn. turbina wiatrowa może dostarczać energię elektryczną tylko wtedy, gdy wiatr jest umiarkowany. Nie może wiać za mało ani za mocno, wtedy prace stoją w miejscu. W przybliżeniu ta sama sytuacja dotyczy słońca, gdy promienie słoneczne nie docierają do ogniw słonecznych, nie będzie prądu. Wszyscy to rozumieją (wlasciwie nie wszyscy) i od tego należy zacząć myśleć o roli, jaką w krajowym systemie elektroenergetycznym powinna odgrywać energetyka wiatrowa i słoneczna.

Koszt energii wiatrowej to nie tylko same błystki, ale długie linki, które trzeba przeciągać w często niedostępne miejsca. Producenci chcą przerzucić ten koszt na podatników.

W krajowej sieci dystrybucyjnej nie można magazynować energii elektrycznej, ale cała wyprodukowana energia elektryczna jest zużywana w tym samym momencie, w którym jest produkowana. Opierając się na tej rzeczywistości, możesz zrozumieć, co się stanie, jeśli podmuch wiatru ustanie. Oświetlenie gaśnie, maszyny zatrzymują się, a ładowanie samochodu zostaje przerwane w momencie zatrzymania turbiny wiatrowej.

Projekt globalizacji neoliberalnych elit z pożytecznymi idiotami ekoterrorystami, ma nie tylko pozytywne strony jak niektόrym sie wydaje!!

Co o tym myślicie??
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
>Należy się spodziewać rekordowych mroźnych i śnieżnych zim na półkuli północnej. Najzimniejszy
>sezon zimowy na Antarktydzie. Meteorolodzy ostrzegają przed wyjątkowo mroźną i śnieżną zimą. Średnia
>temperatura na świecie spadła w ciągu ostatnich pięciu lat, a tendencja do opadów w postaci śniegu
>rośnie.

Ale że jak? Przecież mamy globalne ocieplenie? A lód topnieje przecież?

Poza tym energię można kumulować w samej sieci ( tak twierdzą eksperci do spraw energetyki aka niemieccy politycy).

Także nie cykaj węża bo będzie dobrze. Płać grzecznie podatki od CO2 i będzie git. Ratunek tuż, tuż.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)

>Ale że jak? Przecież mamy globalne ocieplenie? A lód topnieje przecież?
>Poza tym energię można kumulować w samej sieci ( tak twierdzą eksperci do spraw energetyki aka niemieccy politycy).
>Także nie cykaj węża bo będzie dobrze. Płać grzecznie podatki od CO2 i będzie git. Ratunek tuż, tuż.

Fajny komentarz

To są opinie, ktόre nie trzymaja sie faktόw.
Wspόłcześni politycy z lewej, za szelką cenȩ dążą do upiȩkszenia nam Świata, żeby stał sie nierealistyczną krainą baśni.

Byċ może w zimie zakomunikują nam, ze jest lato, i byċ może nawet w to uwierzymy. Chociaż, kto wie? Może sie nagle przebudzimy i ich zamrozimy na kostki lodowe do drinka.

Pozdrawim
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Ale że jak? Przecież mamy globalne ocieplenie? A lód topnieje przecież?
>>Poza tym energię można kumulować w samej sieci ( tak twierdzą eksperci do spraw energetyki aka niemieccy politycy).
>>Także nie cykaj węża bo będzie dobrze. Płać grzecznie podatki od CO2 i będzie git. Ratunek tuż, tuż.
>Fajny komentarz
>To są opinie, ktόre nie trzymaja sie faktόw.

Opozycyjne partie w SE zmusza rząd lewicowy do obrony energetyki jądrowej w UE

Na szczȩście mają większość w komitecie, dlatego mogą zmusić rząd do utrzymania pewnej linii podczas szczytu w UE.

Dziesięć krajów UE, na czele z Francją, zażądało od KE "klasyfikacji zrównoważonego rozwoju" technologii jądrowej w celu stymulowania inwestycji. Francja pozyskuje ponad 70 % energii elektrycznej z energii jądrowej i podpisała list razem z Finlandią, Polską, Węgrami, Czechami, Bułgarią, Chorwacją, Rumunią, Słowacją i Słowenią.

Niemcy i cztery inne kraje chcą, aby technologia została zaklasyfikowana jako niebezpieczna dla środowiska, ale SE stanie teraz po stronie Francji- wbrew zamierzeniom rządu.

Uważam, ze taka korekta rządu w polityce energetycznej jest właściwa.
Energia jądrowa powinna mieć taką samą wagę, jak inne rodzaje energii, a może nawet wyższa, ze wzglȩdu na stały dopływ prądu i czystośċ środowiska.

Z dzisiejszych mediow.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Energia jądrowa powinna mieć taką samą wagę, jak inne rodzaje energii, a może nawet wyższa, ze >wzglȩdu na stały dopływ prądu i czystośċ środowiska.
>

www.cire.p(*)lad-konwersji-uranu-we-francji

"Orano zainwestowała w ostatnim dziesięcioleciu ponad 5.O mld EUR (5.8 mld USD) w obiekty w Tricastin.(...)
Nakłady poniesione przez Orano na realizowany w Malvesi i Tricastin projekt Comurhex II, wynoszące 1.15 mld EUR umożliwią koncernowi umocnienie swojej pozycji na światowym rynku konwersji uranu, stanie się on bowiem właścicielem najnowocześniejszych obiektów twego rodzaju na świecie. Roczna wydajność tych zakładów ma wynieść 15 tys.tU."

Miliardowe inwestycje to oznacza, że każdy chce teraz znaleźć chętnych na pokrycie części kosztów. Wątpię by Francuzom udało się pokonać na rynku Amerykanów, którzy stosują "niekonwencjonalne" metody by wygrywać "demokratyczne" przetargi.
Roczna wydajność, 15 tys. ton uranu, ile Francuzi rocznie zużywają uranu??
Francuzi przed wojną mieli kłopoty z polską "dyplomacją" i widać, że nie wyciągnęli z tego wniosków.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Energia jądrowa powinna mieć taką samą wagę, jak inne rodzaje energii, a może nawet wyższa, ze >wzglȩdu na stały dopływ prądu i czystośċ środowiska.
>>
>www.cire.p(*)lad-konwersji-uranu-we-francji
>"Orano zainwestowała w ostatnim dziesięcioleciu ponad 5.O mld EUR (5.8 mld USD) w obiekty w Tricastin.(...)
>Nakłady poniesione przez Orano na realizowany w Malvesi i Tricastin projekt Comurhex II, wynoszące 1.15 mld EUR umożliwią koncernowi umocnienie swojej pozycji na światowym rynku konwersji uranu, stanie się on bowiem właścicielem najnowocześniejszych obiektów twego rodzaju na świecie. Roczna wydajność tych zakładów ma wynieść 15 tys.tU."
>Miliardowe inwestycje to oznacza, że każdy chce teraz znaleźć chętnych na pokrycie części kosztów. Wątpię by Francuzom udało się pokonać na rynku Amerykanów, którzy stosują "niekonwencjonalne" metody by wygrywać "demokratyczne" przetargi.
>Roczna wydajność, 15 tys. ton uranu, ile Francuzi rocznie zużywają uranu??
>Francuzi przed wojną mieli kłopoty z polską "dyplomacją" i widać, że nie wyciągnęli z tego wniosków.

Czy to znaczy, ze nie ma żadnych drzwi do wyjścia z tej trudnej sytuacji.
Czasem myślȩ negatywnie, ale jednocześnie "coś" albo "ktoś" mi podpowiada, że jeszcze nie jest tak źle, a może byc lepiej.

Nie przepadam za defetyzmem na dłuższą metȩ.

Uranu w SE są duże złoża.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Czasem myślȩ negatywnie, ale jednocześnie "coś" albo "ktoś" mi podpowiada, że jeszcze nie jest >
>tak źle, a może byc lepiej.
>Nie przepadam za defetyzmem na dłuższą metȩ.
>

www.rp.pl/(*)usa-i-australii-na-konsultacje

Amerykanie rozpętują kolejną wojnę i na pewno będzie lepiej.
Trzeba się cieszyć, wymordują miliony Azjatów ale nastanie tam "wolność" i "demokracja" czyli zachodnia "cywilizacja".
Polski "katolik" też tam będzie mordował pod sztandarem "za naszą i waszą wolność".
Wojnę trzeba jakoś sfinansować i już czujemy tego skutki.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Czasem myślȩ negatywnie, ale jednocześnie "coś" albo "ktoś" mi podpowiada, że jeszcze nie jest >>tak źle, a może byc lepiej.
>>Nie przepadam za defetyzmem na dłuższą metȩ.
>>
>www.rp.pl/(*)usa-i-australii-na-konsultacje
>Amerykanie rozpętują kolejną wojnę i na pewno będzie lepiej.
>Trzeba się cieszyć, wymordują miliony Azjatów ale nastanie tam "wolność" i "demokracja" czyli zachodnia "cywilizacja".
>Polski "katolik" też tam będzie mordował pod sztandarem "za naszą i waszą wolność".
>Wojnę trzeba jakoś sfinansować i już czujemy tego skutki.

Czytałam o tym. Taka jest polityka. Może coś zmieni siȩ po wyborach we Francji.
W każdym razie to potȩga Chin wprowadza turbulencje w polityce swiatowej.
Wg mnie najwiȩksza presja jest na Europȩ. UE okazała sie wielkim niewypałem po zmianie orientacji politycznej, i dla Chin już jest za słaba.

Sama zachwycałam sie rozwojem Chin, pewnie z braku myślenia perspektywistycznego.
To Zachόd wykreował wielkie Chiny, sprzedali sie za tanią siłe roboczą.

Mimo wszystko Europejczycy muszą sie wspieraċ, żeby nie zatonąċ. Napewno dużo bȩdzie sie działo w polityce. Byċ może lewica z konserwatystami zacznie wspόlpracowac, albo konserwatyści przejmą władze i nie oddadzą Europy. Potrzebni sa wielcy ludzie czynu, jak nigdy.

Ja sobie mόwiȩ, ze bȩdzie co bȩdzie. Od ukoṅczenia studiow, co było dawno, żyje na fali polityki, ktόra staje siȩ coraz bardziej skomplikowana. Życie jest za krόtkie, żeby angażowac sie emocjonalnie w coś, na co nie ma sie wpływu.

Dania odsyła Arabow, napewno zrobią to wszystkie panstwa. Są to ludzie dla ktόrych życie nie ma znaczenia, czym rόżnia sie od mentalnosci europejskiej.

Miejmy nadziejȩ, że ten problem nie bȩdzie dla nas bardzo bolesny!!

Na dzisiaj mamy kryzys energetyczny i zbliża siȩ zima. Żartowałam, ze to wina Putina, a teraz lewactwo to kupiło. Zieloni są nie do przebicia!!
To tylko moje spostrzeżenia.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Na dzisiaj mamy kryzys energetyczny i zbliża siȩ zima.

Jaki kryzys, Ameryka ściąga kasę na wojnę.
Ameryka nie prowadzi wojen na swoim terenie i za swoje pieniądze.
Europa przegrała swoją wielką okazję gdy Żydzi chcieli zrobić z niej potęgę atomową.
Amerykanie i Brytyjczycy wymordowali Żydów, Europę doprowadzili do ruiny tylko po to, żeby przejąć żydowskich fizyków atomowych z Niemiec.
Żydzi stworzyli komunistów w celu przejęcia władzy nad Rosją, majątek Rosji miał być przeznaczony na budowę bomby atomowej, na terenie Ukrainy miał być poligon atomowy. Komunizm został sfinansowany tylko dla pokonania Rosji. Żydzi wpakowali w to ponad 1O ton złota, wymordowali miliony ludzi. Żydzi też uzbroili III Rzeszę. Gdyby Żydom udało się zrealizować swoją koncepcję to dzisiaj na terenach Niemiec i Rosji byłoby nowe imperium światowe, które brytyjskie zmiotłoby z Ziemi. Któryś z Żydów o wszystkim dokładnie informował Brytyjczyków. Brytyjczycy opłacili zabójstwo Trockiego. Brytyjczycy przeprowadzili operacje: kryształowa noc i Deutsche Physik. Brytyjczycy rozbili korzystny dla nas pakt Ribbentrop-Mołotow.
Upadek Imperium Brytyjskiego pochłonął życie prawie sto milionów ludzi.
Teraz mamy podobną sytuację. Reżim Amerykański zbankrutował i wyrusza na wojnę. Ci co mają schowany w sejfach amerykański papier fiducjarny modlą się by Ameryka przetrwała. Ci co coś sprzedają nie chcą zapłaty amerykańskimi papierami.
Chinom, Żydzi ze Związku Radzieckiego sprezentowali technologię atomową. Chinom przyznano po wojnie 1OO mln dolarów odszkodowania od Japonii i Chińczycy zrezygnowali, na pewno nie bezinteresownie. Reżim amerykański teraz wozi uzbrojenie do Indii, wybudował w koło granic Rosji i Chin bazy wojskowe na morzach pływają lotniskowce. Propaganda ogłupia zachodni świat i przyszła kolej na amerykańską prowokację i oskarżenie o nią Rosji lub Chin.
Arabowie tylko czekają aż reżim amerykański się u nich pojawi.
Przypuszczalnie będziemy mieć pierwsze w historii sztuczne wywołane tsunami w celach militarnych. Amerykańskie lotniskowce i łodzie podwodne wylądują na pustyni Gobi. Przez amerykańskie miasta nadbrzeżne przetoczy się kilometrowa fala.
W dalszym ciągu jest brak informacji czym Afgańczycy zastraszyli reżim amerykański, że uciekał w popłochu.
Europa musi się trzymać z daleka od amerykańskiej fabryki wojen. Francuzi od dawna czekają by Amerykanom powinęła się noga, odegrają się za Wietnam i za inne upokorzenia.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365