 |
Antysemici w hołdzie... antysemicie! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-02-2008 17:49 | Sławek Dutkiewicz | Antysemici w hołdzie... antysemicie! | Bydgoscy antysemici zgrupowani w klubie radnych PiS forsują na patrona nowej ulicy zaslużonego antysemitę gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza. Psychopatę, rzeżnika, oprawcę, mordercę, gwałciciela, pedofila, złodzieja itd. Jeśli ktoś miał wątpliwości czy w społeczeństwie polskim istnieje antysemityzm niech zapozna się z tekstem: "Kontrowersyjny generał..." miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,78943,4922994.html"Ataman swojej armii" miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35596,4922981.htmlOtóż antysemityzm ma się dobrze do tego stopnia, że przybiera nawet formę urzędową/instytucjonalną. Wszak radni są urzędującymi przedstawicielami społeczeństwa, a ks. ppłk. Hajduczenia - dziekan POW [Pomorski Okręg Wojskowy] jest urzędnikiem Ordynariatu Polowego WP i reprezentantem KK. Z założenia nazwa ulicy ma pełnić funkcję "edukacyjną"! Jaką funkcję edukacyjną ma spełniać tenże patron? Dyżurnych oponentów [antysemitów!] proszę o uzasadnienie, bo mnie nie mieści się to w głowie. Proszę o odpowiedż na narzucające się pytania: 1. Od kiedy to gwałcenie 9-10 letnich żydowskich dziewczynek przez polskich żołnierzy jest czynem... patriotycznym, a nie zwyrodniałą pedofilią? 2. Dlaczego dzieciobójcy, gwałciciele i mordercy mają mieć ulice swego imienia, a nie ich ofiary? 3. Dlaczego czyny haniebne mają przynosić chwałę, a ich sprawcy mają być uhonorowani? |
| gurgul (651 punktów) | Zainteresowany podjętym przez ciebie tematem postanowiłem poszukać co nieco informacji o gen. Stanisławie Bułak-Bałachowiczu. Nie znalazłem zbyt wiele na temat jego domniemanych zbrodni.
Dlatego po pierwsze: można dla równowagi sformułować tezę, jakoby radni PiSu, podobnie jak autorzy internetowych opracowań, nie wiedzieli o rzekomych zbrodniach generała.
Po drugie: jakie są dowody winy Bałachowicza? Jeżeli mamy uznać za pewnik, że był to zbrodniarz, to czy można poprzestać na pracy historycznej opartej o Rosyjskie źródła (skąd wiadomo że te są wiarygodne?)?. Oczywiście, do czasu wyjaśnienia sprawy nie może być mowy o nadaniu ulicy imienia tego człowieka.
Są na tym forum ludzie znacznie mądrzejsi ode mnie, może ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości w tej kwestii. Gdyby ktoś zechciał mi polecić jakąś w miarę pewną pracę traktującą o gen. Bułak-Bałachowiczu byłbym wdzięczny.
|
|
 | | Sławek Dutkiewicz | > Dlatego po pierwsze: można dla równowagi sformułować tezę, jakoby radni PiSu, podobnie jak autorzy internetowych opracowań, nie wiedzieli o rzekomych zbrodniach generała.Wiedzieli gdyż byli informowani ale nie przyjmują tego do wiadomości. Ks. kapelan jednoznacznie mówi, że nawet gdyby tak było to on zdania nie zmieni. Może o bezeceństwach generała nie wiedziało Stowarzyszenie Jedności Muzułmańskiej popierające wniosek, a może wręcz przeciwnie i stąd jego poparcie [muzułmanie nie pałają miłością do Żydów]. Swoją drogą ciekawe czy poparliby wniosek o nazwanie ulicy imieniem dowódcy patrolu który ostrzelał afgańską wioskę zabijając ich współwyznawców [w tym kobiety i dzieci]. > Po drugie: jakie są dowody winy Bałachowicza? Jeżeli mamy uznać za pewnik, że był to zbrodniarz, to czy można poprzestać na pracy historycznej opartej o Rosyjskie źródła (skąd wiadomo że te są wiarygodne?)?Istnieje wiele relacji na temat zbrodniczej działalności gen. S. Bułak-Bałachowicza. Oczywiście można poddawać w wątpliwość wspomniane żródła rosyjskie tylko proszę podać uzasadnienie inne niż "a priori"! Można dyskredytować żródła żydowskie [np. Żydowski Instytut Historyczny] argumentując tak jak radny PiS Stefan Pastuszewski: "Proszę pamiętać, że dla żydowskich historyków każdy Polak to zbrodniarz". Można w końcu odrzucić polskie żródła [np. badania historyka Andrzeja Witkowicza]bo... publikuje we Francji. Jak już zakwestionujemy wszyskie żródła: rosyjskie, żydowskie i polskie odnoszące się do tej kwestii pozostanie nam tylko wstąpić do fanclubu gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza: general.blox.pl/html Polecam kliknąć, na dzień dobry wita nas oblicze generała w czapie, a na niej zamiast orzełka trupia czaszka i dwa skrzyżowane piszczele co doskonale oddaje charakter tej formacji. Mogę nawet pokusić się o tezę, że mogli być pierwowzorem dla innej formacji też spod zaku trupiej główki [geniuszom podpowiadam, że nie chodzi o "Piratów z Karaibów"!] > Oczywiście, do czasu wyjaśnienia sprawy nie może być mowy o nadaniu ulicy imienia tego człowieka.Tu się zgadzamy! Pomimo sprzeciwu 9 radnych klubu PiS chcących uczynić zbója SANTO SUBITO wniosek o nadanie ulicy jego imienia póki co spadł z porządku obrad Rady Miejskiej. > Gdyby ktoś zechciał mi polecić jakąś w miarę pewną pracę traktującą o gen. Bułak-Bałachowiczu byłbym wdzięczny.Może być swoiste "Mein Kampf" autorstwa samego generała? Jak kolega zauważył w innym wątku dzisiaj jest nie tylko św. Walentego ale też... Adolfa! Obaj nienawidzili Żydów, trudno ocenić który bardziej. Generał walczył nie tylko ogniem i mieczem [Wychowany na Sienkiewiczu zyskał sławę... Kmicica!] ale też... piórem! Same tytuły jego "dzieł" też są wielce wymowne: 1. "Wojna będzie czy nie będzie? W mojej odpowiedzi komunistom i żydom" W-wa 1931 2. "Precz z Hitlerem! Czy niech żyje Hitler!" W-wa 1933 Na razie... tyle!
|
|
 | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
Z rosyjskiej strony internetowej: Kiedy w rozmowie z Piłsudskim Sawinkow nazwał Bułak-Bałachowicza bandytą, Piłsudski roześmiał się i odpowiedział. Tak. To bandyta, ale nie tylko bandyta. On dziś Rosjanin, jutro Polak, pojutrze Białorusin, a następnego dnia - Murzyn. Wiem o tym. Ale on nie posiada poczucia honoru generałów ze złotymi pagonami, którzy marzą o wskrzeszeniu monarchii w Rosji. On walczy z bolszewikami i dlatego go wspieramy. Niech będą nawet Murzynami, ale jeśli walczą z Sowietami to są naszymi sojusznikami. Bydgoscy radni podzielają zapewne zdanie Marszałka. Walka z bolszewikami to wystarczający powód, aby stać się patronem jednej z bydgoskich ulic. A że patron przy okazji wyżynał Żydów? A co to szkodzi! W trakcie lektury przywołanego wyżej tekstu moją uwagę przykuł znajomy obrazek chłopskich furmanek ściągających z całej okolicy na wieść, że oddział bałachowców nawiedził żydowską mieścinę. Czyżby jakiś, uświęcony wieloletnią tradycją, lokalny zwyczaj? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | Sławek Dutkiewicz | > Kiedy w rozmowie z Piłsudskim Sawinkow nazwał Bułak-Bałachowicza bandytą, Piłsudski roześmiał się i odpowiedział. Tak. To bandyta, ale nie tylko bandyta. On dziś Rosjanin, jutro Polak, pojutrze Białorusin, a następnego dnia - Murzyn. Wiem o tym. Ale on nie posiada poczucia honoru generałów ze złotymi pagonami, którzy marzą o wskrzeszeniu monarchii w Rosji. On walczy z bolszewikami i dlatego go wspieramy. Niech będą nawet Murzynami, ale jeśli walczą z Sowietami to są naszymi sojusznikami.<
To prawda, Piłsudski doskonale wiedział, że S. Bułak-Bałachowicz to pospolity bandyta! Polski oficer łącznikowy ppor. Stanisław Błoński twierdził w swoich raportach, iż oddziały Bałachowicza są dobre w boju, a nawet biją się wspaniale, lecz nie równoważy to ich stosunku do ludności cywilnej i sugerował internowanie grupy lub odesłanie jej do gen. Wrangla. Innego zdania był Józef Piłsudski. [Raport Oddz. III MSWojsk. w sprawie zachowania się grupy gen. Bałachowicza z 6 X 1920r.]
|
|
|  | | Sławek Dutkiewicz | > W trakcie lektury przywołanego wyżej tekstu moją uwagę przykuł znajomy obrazek chłopskich furmanek ściągających z całej okolicy na wieść, że oddział bałachowców nawiedził żydowską mieścinę. Czyżby jakiś, uświęcony wieloletnią tradycją, lokalny zwyczaj? Rozumiem, że nawiązujesz do przykładów z książki Grossa gdzie chłopi czekali jak sępy na koniec masakry by pożywić się dobrami pomordowanych. W przypadku bałachowców nawet chłopi nie byli pewni dnia i godziny: Niewiele lepiej traktowali oficerowie i żołnierze miejscowe chłopstwo, które gnębili ogromnymi rekwizycjami, wieszając w razie najmniejszego sprzeciwu. Na szlaku S. Bułak-Bałachowicza przez pińskie błota wszyscy bez mała chłopi opuścili swoje wioski ze strachu przed jego oddziałami [Raport nr 3 ppor. Błońskiego]. Furmanki owszem były ale transportowały łupy bałachowców: Większość popełnionych przez bałachowców przestępstw wynikała z moralnego zwyrodnienia i prymitywnej chęci zysku. Tabor oddziału gen. Bułak-Bałachowicza składał się na początku sierpnia z 400-500 wozów, tak więc na jednego żołnierza przypadał jeden wóz załadowany narabowanym dobrem, i to w warunkach na poły partyzanckiej wojny! [Raport nr 3 ppor. Błońskiego].
|
|
 | | Sławek Dutkiewicz | > jakie są dowody winy Bałachowicza? Jeżeli mamy uznać za pewnik, że był to zbrodniarz, to czy można poprzestać na pracy historycznej opartej o Rosyjskie źródła (skąd wiadomo że te są wiarygodne?)?. Jeśli nawet uznać powojenne relacje żydowskich polityków i publicystów za przesadne ["Inwazja bolszewicka a Żydzi. Zbiór dokumentów, z. I, Warszawa 1921.], to wystarczy analiza raportów polskich oficerów, które pełne są przykładów niepohamowanego znęcania się nad Żydami. Dla przykładu w miejscowości Szack bałachowcy wymordowali całe żydowskie rodziny i zgwałcili wszystkie Żydówki od dziesiecioletnich dziewczynek po staruszki. Ograbili przy tym i rozpatroszyli wszystkie domy, zamieniając Szack w jeden wielki śmietnik [Raport nr 3 ppor. Błońskiego]. Podobne sceny powtarzały się niemal we wszystkich zajmowanych przez oddziały gen. Bułak-Bałachowicza miasteczkach i wsiach [Meldunek ppor. Brusznickiego do szefa Sekcji Defensywy przy 3 armii; CAW, Pismo Oddz. II 18 DP do Oddz. II 4 armii z 13 XII 1920r.]. Jak widać nie brakuje polskich żródeł, wystarczy zadać sobie trochę trudu.
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Kto to jest Żyd?
|
|
 | -2 na 2 | William Birkin (36 punktów) | >Kto to jest Żyd? Bardzo retoryczne pytanie.Oczywiście zakładając co autor ma na myśli.Możliwości jest dużo,bo żyd ma wiele określeń,ale wiele sprowadza sie do słowa naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczy
|
|
|  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >...żyd ma wiele określeń,ale wiele sprowadza sie do słowa naciągacz,brudas,złodziej....
Jak sądzisz, ilu Polaków jest Żydami?
|
|
|  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
>... żyd ma wiele określeń,ale wiele sprowadza sie do słowa naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczy
Trudno nie postawić tego pytania: masz na imię Adolf? .
|
|
|  | | Sławek Dutkiewicz | > >Kto to jest Żyd?> naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczyWłaśnie tego się spodziewałem! Ponieważ dzisiaj jest... Adolfa, wszystkiego najlepszego z okazji imienin i... niespełnienia marzeń! W załączeniu coś, co sprawi solenizantowi przyjemność - bratnia dusza! www.youtub(*)?v=3w3gum1Z1Nw&feature=related
|
|
| |  | | William Birkin (36 punktów) | > >>Kto to jest Żyd?> >naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczy> Właśnie tego się spodziewałem!> Ponieważ dzisiaj jest... Adolfa, wszystkiego najlepszego z okazji imienin i... niespełnienia marzeń! W załączeniu coś, co sprawi solenizantowi przyjemność - bratnia dusza!> www.youtub(*)?v=3w3gum1Z1Nw&feature=related> he he dzięki za link(Odwdzięczę się tym samym jak znajdę jakiś filmik)A swoja drogą to moja niechęć do Żydów ma głębokie podłoże i wynika ona nie z jakiś ideologi czy stereotypów ale z rzetelnie sprawdzonych faktów które podam dopiero jutro i wierzcie mi lub nie ale taka jest prawda, a zresztą zobaczycie sami
|
|
| | |  | | gurgul (651 punktów) |
>he he dzięki za link(Odwdzięczę się tym samym jak znajdę jakiś filmik)A swoja drogą to moja niechęć do Żydów ma głębokie podłoże i wynika ona nie z jakiś ideologi czy stereotypów ale z rzetelnie sprawdzonych faktów które podam dopiero jutro i wierzcie mi lub nie ale taka jest prawda, a zresztą zobaczycie sami
Nie mogę się doczekać!
Żyd
|
|
| | | |  | | Mosiek srul | >>he he dzięki za link(Odwdzięczę się tym samym jak znajdę jakiś filmik)A swoja drogą to moja niechęć do Żydów ma głębokie podłoże i wynika ona nie z jakiś ideologi czy stereotypów ale z rzetelnie sprawdzonych faktów które podam dopiero jutro i wierzcie mi lub nie ale taka jest prawda, a zresztą zobaczycie sami >Nie mogę się doczekać! >Żyd Nie mogę się rownież doczekać! (Kiss machen Tuches)-antysemito.
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > >Kto to jest Żyd?> Bardzo retoryczne pytanie.Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć na pytanie, może po prostu nie odpowiadaj. Cytat: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, milczą". JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
| |  | | William Birkin (36 punktów) | > >>Kto to jest Żyd?> >Bardzo retoryczne pytanie.> Jeżeli nie umiesz odpowiedzieć na pytanie, może po prostu nie odpowiadaj.> Cytat: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, milczą". > JATO> Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.Mylisz się.Ja już na nie odpisałem,chyba że chcesz jeszcze dowodów
|
|
| | |  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Mylisz się.Ja już na nie odpisałem,chyba że chcesz jeszcze dowodówSpuszczam zatem zasłonę miłosierdzia. Wbrew zasadom. Trudno.  JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
|  | | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam.
>Możliwości jest dużo,bo żyd ma wiele określeń,ale wiele >sprowadza sie do słowa naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów >jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczy Czy każdy >naciągacz,brudas,złodziej to Żyd? Czy wśród Polaków nie ma takich j.w.? Jeżeli są, to czy to znaczy, że są Żydami?
Pozdrawiam
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
| |  | -1 na 1 | William Birkin (36 punktów) | >Witam. >>Możliwości jest dużo,bo żyd ma wiele określeń,ale wiele >sprowadza sie do słowa naciągacz,brudas,złodziej.W sumie żydów >jest pełno,byli, są i będą,taka naturalna kolej rzeczy >Czy każdy >>naciągacz,brudas,złodziej >to Żyd? >Czy wśród Polaków nie ma takich j.w.? >Jeżeli są, to czy to znaczy, że są Żydami? > Pozdrawiam > Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie... Żyd trudnił sie zawsze naciąganiem innych.A jakby było tego mało to wiedz że Żydzi są odpowiedzialni za wiele wywrotów w naszej historii i nie chodzi mi tu o ukrzyżowanie Chrystusa czy inne bzdury ale o pewne fakty jak takie że twórcami komunizmu byli ludzie z pochodzenia żydowskiego,nie będę sie tu rozpisywał tylko podam jeszcze kilka faktów.W okresie międzywojennym wielu Żydów miało firmy i te firmy były szansą na życie wielu ludzi we wszystkich krajach Europy,ale zakończyła się Wielka wojna i kiedy kraje popadły w gospodarczy nieład i wielu ludzi potrzebowało pracę to Żydzi spakowali walizki i uciekli wraz z dobytkiem a ludzi bez pracy pozostawili własnemu losowi co miało konsekwencje kilka lat póżniej.A jeśli chcesz jeszcze czegoś usłyszeć to proszę bardzo
|
|
| | |  | | placownik (17853 punktów) |
>A jeśli chcesz jeszcze czegoś usłyszeć to proszę bardzo
Chyba już wystarczy.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | | Sławek Dutkiewicz | >twórcami komunizmu byli ludzie z pochodzenia żydowskiego, Owszem... też. Należy jednak jasno powiedzieć, że twórcą całego aparatu przemocy komunistycznej był nie kto inny jak... polski szlachcic Feliks Dzierżyński! Jakiaś refleksja w związku z tym faktem? >nie będę sie tu rozpisywał tylko podam jeszcze kilka faktów. Szkoda literek na komentowanie "faktów" pt. Indianie zabili Jezusa! Proponuję zmienić albo żródła wiedzy, albo lekarza. Najlepiej jedno i drugie!
|
|
| | | |  | | William Birkin (36 punktów) | Ale i tak nie znajdziesz odpowiedzi na pewny prosty fakt który brzmi że to żydzi w okresie międzywojennym zostawili ludzi bez pracy,sam zresztą wiesz że zarządzali połową sklepów na świecie a potem nagle je zamknęli,a ponadto nie jestem antysemitą
|
|
dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | Zbyt wiele jest bezkarnego antysemitymu w naszej ukochanej ojczyźnie. To starszny wstyd. Albo np. ta ostatnia antysemicka msza święta, o której już głośno w Ameryce, a być może w świecie. Tylko że forum racjonalne jest najmniej odpowiednim miejscem na takie wyrazy oburzenia. Wszycy tutaj wstydimy się naszych antysemitów, to oczywista oczywistość. Potakiwanie sobie nawzajem w tej kwestii w naszym gronie niczego nie zmieni.
doku
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|