>to było możliwe musimy krytykować brak kultury zarówno u >tych z którymi się nie zgadzam jak i z tymi których poglądy >popieramy. Jest opcja + -, jest "zgłoś nadużycie". W końcu można samemu to i owo interlokutorowi wygarnąć. Parę miesięcy temu była np. "krucjata" walcząca z błędami ortograficznymi. Warto poczytać archiwalia. Jakieś efekty to daje. Nawet "Diogenes" zaczął używać "dużych liter" za co jestem mu wdzięczny niesłychanie. Ułatwił mi w ten sposób czytanie swoich tekstów co czynię zazwyczaj z przyjemnością, choć nie zawsze się zgadzam. Była też walka o stosowanie rzeczowych argumentów w miejsce ataków "ad personam". W niektórych przypadkach pomogło, nawet niektóre trolle się wyniosły. Czyli przyjęta została zasada. "Jeżeli nie wiem co mam robić, na wszelki wypadek zachowuję się przyzwoicie" (Słonimski). Czyli coś jednak się zmieniło. Oby tak dalej. Pozdrawiam ciepło i serdecznie. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|