Racjonalista - Strona głównaDo treści
Piramidy w Chinach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-08-2005 02:04shaabaa (66 punktów)Piramidy w Chinach
Szukam wszelkich informacji na ten temat . Ja wiem tylko tyle że na terenie Chin jest ich około 200 a parę z nich są kilkukrotnie wieksze niż te w Gizie a słynna biała piramida jest wręcz gigantem przy Cheopsowej ......... za informacje z góry dziękuję
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

outsider (2469 punktów)
>Ja wiem tylko tyle że na terenie Chin jest ich około 200 a parę
> z nich są kilkukrotnie wieksze niż te w Gizie a słynna biała
> piramida jest wręcz gigantem przy Cheopsowej

Znane jest Ci rozróżnienie między terminami wiem i wierzę?


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
Roman (1901 punktów)
>>Ja wiem tylko tyle że na terenie Chin jest ich około 200 a parę
>> z nich są kilkukrotnie wieksze niż te w Gizie a słynna biała
>> piramida jest wręcz gigantem przy Cheopsowej
>Znane jest Ci rozróżnienie między terminami wiem i wierzę?

Nie ma to jak odpowiedz na temat.

www.crystalinks.com/pyramidchina.html

www.earthquest.co.uk/china/china.html

www.trilobia.com/pyramids.htm

travel.dis(*)ldsbest/pyramids/pyramids.html

I co, dalej wierzysz ze nie istnieja?


--
RG
shaabaa (66 punktów)
Pewnie że istnieja niewim oco jemu chodzi ale chyba szuka zwady ,żenujące
antracyt
Jakies po piramidowe slady znaleziono rowniez w Mongoli.
Ta najwieksza chinska to zdaje sie czesciowo wykorzystana naturalna gora.
outsider (2469 punktów)
Lubię bardzo spory semantyczne...

Jeśli za piramidę uznać twory istotnie podobne do znanych z Egiptu - nie ma w Chinach piramid. Jeśli cokolwiek dużego wypukłego na podstawie kwadratu - jest ich mnóstwo. Oczywiście także Wielka Biała Piramida - istotnie wielka ale bardzo płaska i pozbawiona wierzchołka: cóz, to w końcu efekt "regulacji" naturalnego wzgórza, o wiele łatwiejszej niż budowa na równinie z kamiennych konkretów; ale stąd i wierzchołkowa częsć owej chińskiej "piramidy" nie istnieje.

Chcemy odnaleźć gdziekolwiek coś dobrze nam znanego? Uogólniajmy, nie przejmująć się sensem czy podobieństwem - wtedy znajdziemy piramidy i w Chinach, a naszą własną etykę u ludów całkiem odległych. Wikipedia jednak i w polskiej i w angielskiej edycji "piramidy chińskie" ignoruje c - choć wspominają nie tylko o piramidach schodkowych Amerykie prekolumbijskiej, ale i babilońskich ziguratach, piramidach greckich i rzymskich. W kontekście Azji Wikipedia wspomina jedynie o "piramidopodobnych obiektach", nie wchodząc w szczegóły.

Tenże shaabaa pisał wcześniej o cudownych własnościach piramid - naukowo ponoć stwierdzonych - i pisał tak: ""A chodzi oto, że jeśli zbudujemy sobie piramidkę z byle czego ( ale nie byle jakiej miary - muszą byc dobre, więc linijki w ręke)". Zatem raz mamy piramidy o pewnych określonych proporcjach - innym razem o proporcjach całkiem innych, tylko nazwa pozostaje ta sama. Pytanie zatem - co jest piramidą?

Jeśli cokolwiek - shaabaa ma rację, w Chinach jest pełno piramid, w tym o wiele wspanialsze od piramid z Gizeh. Tylko co z tego wynika?


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
shaabaa (66 punktów)
Tak zostały nazwane te "gropbowce" w Chinach jako piramidy ja ich tak nie nazwałem
No i możemy przyjąć że kiedyś posiadały one wierzchołki co wynika z przekazów Klasztorów które są obok tych piramid
shaabaa (66 punktów)
Jeśli dlaciebie nic z tego nie wynika to widac nie musi nic wynikać
placownik
   I co? Po ripoście Romana masz mały problem. Czy teraz można uznać, że Shaabaa w i e? Na ile wygrzebane z internetowego śmietnika doniesienia zasługują na zaufanie? I co mielibyśmy zrobić, aby z całym przekonaniem móc w tej, i wielu jej podobnych sprawach stwierdzić, że wiemy.

   A tak na marginesie. Jeśli proces otwierania się Państwa Środka na świat Zachodu będzie nadal postępował, to mamy szanse doczekać się jeszcze wielu podobnych odkryć. Odkryć, które dla Chińczyków najwyraźniej odkryciami nie są. Co dla mnie jest w tym najciekawsze, to odpowiedź na pytanie dlaczego tak jest.

   Pozdrawiam.


_______________
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
outsider (2469 punktów)
Raczej wszyscy mamy mały problem; dotyczący kształtu i w konsekwencji poziomu dyskursu na forum.

Po watku o własnościach piramidy jako takiej (zatem geometrycznie skonkretyzowanej) termin piramida powraca u tego samego autora w znaczeniu już odmiennym. Że shaabeę piramidy fascynuja - to widać; mnie nie fascynują ani trochę. Wierzący w ezoterycznośc piramid odnajdą piramidy wszędzie, byleby to piramidzie przydawało szacowności; sceptycy jak ja bedą z kolei dostrzegali związek między jednym i drugim, tyle że bedzie to związek typu "meandry ludzkiego myslenia". Bedą w internecie teksty o piramidach chińskich na przykład - nikt inaczej na świat patrzący niż ich autorzy polemizowac nie bedzie bo i po co?

A gdzies na forach będa próby łączenia nonsensownych doniesień o magicznych cechach kształtu egipskiej piramidy z uniwersalnościa kulturową piramidy jako znaku - nic z tego nie wynika, nikt niczego nie dowodzi bo i po co, wśród prostych form geometrycznych piramida należy do podstawowych, cóż więc dziwnego że pojawia się tu i ówdzie, w formach mniej lub bardziej wzajemnie podobnych? Piramida regularna formą szczególną i wyróznioną stała się wedle mojej wiedzy tylko w Egipcie - piramidy meksykańskie czy peruwiańskie mają podobne proporcje, jednak przynajmniej kiedyś był zwyczaj niepisania o nich po prostu jako o piramidach: dodawano okreslenie "schodkowe", bo to różnica rzucająca się w oczy. Dziś jednak zauważanie takich subtelnosci zanika - modne jest poszukiwanie ogólnej teorii wszystkiego, byle łatwej i prostej; wszystko co odróżnia jest więć chętnie pomijane, akcentuje się to co upodabnia - signum temporis.

Ja jednak zabłąkałem sie na to forum z nieco innej epoki - i gdy widzę próbę nadmiernego w moim mniemaniu uogólnienia, czepiam sie i będę się czepiał różnic. Uogólnianie jest bowiem operacją intelektualną zbyt znaczącą.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nieboska komedia}
Duszek

Wszelkie Piramidy, to bardzo niewygodny temat dla współczesnej nauki, bo zakłóca dobrze już poukładaną historię rozwoju człowieka. Nauka jako rywalka a zarazem kontynuatorka / przejęła rząd dusz i musi nad nimi sprawować wieczną kontrolę / religii staje się coraz bardziej ortodoksyjna. Coraz mniej naukowcom zależy na " obiektywnej prawdzie ", a bardziej na obronie swoich wcześniejszych dokonań. Właściwie to nadal rozwijają się tylko dziedziny stricte komercyjne.
AstralStorm
>Wszelkie Piramidy, to bardzo niewygodny temat dla współczesnej nauki, bo zakłóca dobrze już poukładaną historię rozwoju człowieka.

Nie zakłóca. Przecież wykazano na przykład, ile czasu zajęła budowa takiego Stonehenge, czego potrzeba do budowy piramidy schodkowej, jakie sposoby są wydajne itd. Ogólnie budowa piramidy prostymi środkami jest możliwa. Pozostaje tylko podziwiać wiedzę projektantów i zręczność budowniczych.

>Nauka jako rywalka a zarazem kontynuatorka / przejęła rząd dusz i musi nad nimi sprawować wieczną kontrolę / religii staje się coraz bardziej ortodoksyjna.

No comments. Nauka nie ma kontrolować dusz. Nauka to tylko zbiór metod pozwalający na odsianie niepewnych wyników.

>Coraz mniej naukowcom zależy na " obiektywnej prawdzie ", a bardziej na obronie swoich wcześniejszych dokonań.

Twój dogmat, bo nie spytałeś się naukowców. Jest to popularna w pewnych kręgach opinia. Oczywiście, tacy kunktatorzy są - tego nie da się uniknąć.

>Właściwie to nadal rozwijają się tylko dziedziny stricte komercyjne.

Tak, które się nie rozwijają? (wcale)
placownik
   Polecam polską stronę Top Secret X

ufo.dos.pl/article.php?sid=222

   Jestem przekonany, że na tamtejszym forum znajdziesz dyskutantów podchodzących do Twojego tematu ze znacznie większym entuzjazmem, niż ci z forum Racjonalisty.

   Pozdrawiam.

_______________
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
shaabaa (66 punktów)
Znalazłem troszke materiałów na temat tych interesujących piramid a w zasadzie datowanie jednej z nich na 45 000 lat wstecz według badań geologicznych
antracyt
Ktora to piramidka ma 45 000? Mam rozumiec ze to jakis ufoludzki megalit. Ewentualnie zapewne istnialo krolestwo Neandertalczykow. Jak geolodzy datuja wiek skaly to moze 4 milardy latek wyjsc.
shaabaa (66 punktów)
Nie wiem jak to robili, ale data powstania tej Piramidy przyjęta przez naukowców jest 45 000 lat wstecz, co dziwne. Nie stoi ona tak jak inne piramidy, lecz jest odwrócona i wkopana w ziemię, a jej rozmiary nie są do końca znane, a kto je wybudował, nie wiem. Może i neandertalczycy, jak tak twierdzisz. Zresztą, to przecież nie tak daleko wstecz. Kopalnia złota w Zimbabwe datowana jest na 115 000 lat wstecz.
antracyt
Moze jakis link do tej skamienialosci podasz. nic nie znajduje poza "Great Zimbabwe"?
Z kopalnia zlota to juz niezly odjazd. Nie wiedzialam, ze zloto bylo komus potrzebne 115000 lat temu.
shaabaa (66 punktów)
Według przekazów sumeryjskich było potrzebne bogom, a datują je na 115 000 : www.sm.fki(*)aty.php?nr=Genesis_raz_jeszcze
antracyt
Gdzie Zimbabwe a gdzie Sumer!
To jakas prodänikenowska stronka, na temat kopalni i odwroconej piramidy nic nie widze.
I znowu ufoludki,
shaabaa (66 punktów)
Na temat Piramid nic nie ma, ale na temat kopalni jest, przeczytaj dokładnie. Jest tam mowa o bogach, którzy założyli kopalnie złota.
antracyt
Na teamt Piramid nic niema ale na temat kopalni jets przeczytaj dokładnie. jest tam mowa o bogach któży załorzyli kopanie złota.

To nie znaczy, ze ona jest ! Bogowie to rozne rzeczy wyprawiali.
Wedlug Aborygenow kosmici powinni poslugiwac sie kwarcem, u Indian amerykanskich mika. No i mamy groch z kapusta. Ciekawe czy to danie tez przy okazji wymyslili.
Däniken, Crema, Illig, Zilmer i reszta zalogi to przeciez nie zrodla historyczne tylko wolne interpretacje. Takie teorie to ja tez sobie moge wymyslec.
shaabaa (66 punktów)
Ale oni ich nie wymyślili pochodzą one z przekazów sumeryjskich które są weryfikowane przez nauke . 10 planet , księżyc nie naturalnym satelitą ziemi , powastanie układu słonecznego , przedstawienie tego uklady na pieczęciach z takim szczególami jak merkury pluton małe jawoisz satur duże itd na razie wszytko sie sprawdza .Czemu nie wierzyć wich przekazy ?
antracyt (31 punktów)
Ninibu/Marduk to nie jest 10 planeta. W niczym do tej nowej nie pasuje. Ten nowy zakup w kosmosie zaowocuje jeszcze kilkoma innymi. Z tylu jest kolejka planet czekajacych na uznanie. I jak sie to ma do Marduka? Nijak.
Sumerowie wiedzieli co to jest zloto ale to bylo 5000 lat temu.
shaabaa (66 punktów)
Przecież ludzie piszą, o co chodzi , a widać że wykazują entuzjazm. Nie rozumiem cię, po co mam przenieść temat na inną stronę, skoro tam on już jest.
Orchidea (20 punktów)

" Polecam polską stronę Top Secret X

ufo.dos.pl/article.php?sid=222

Jestem przekonany, że na tamtejszym forum znajdziesz dyskutantów podchodzących do Twojego tematu ze znacznie większym entuzjazmem, niż ci z forum Racjonalisty."

Czy słowo racjonalista oznacza "zamkniety na tematy. które nie sa łatwe i nie mieszczą sie chwilowo w ramach naszej dotychczasowej systematyki"? Bo jesli tak, to synonimem tego słowa moze stac się równie dobrze słowo "tchórz" albo "urzędnik". Oni też nie lubią tematów o jakimkolwiek charakterze niezwykłości.
Powinnismy słuchać i analizować, co mają do powiedzenia na temat naszej przeszłości nasi przodkowie. Prawdopodobnie oni wiedzą o niej jednak więcej niz my.
antracyt
Jest jeszcze "forum zjawisk niewyjasnionych"-wrzuc w googla. Tam dopiero jest wesolo.
Co takiego szczegolnego jest w piramidach, drugie po megalitach stawiane klocki. Podobienstwo tych form wynika doslownie z braku laku. Luk i kopula byly za trudne. Ich wielkosc moze byc imponujaca. Cywilizacje starozytne to ciekawy temat. Ja tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy zapominaja o tym, ze byly to nieublagalne dyktatury scalajace masy ludzkie w olbrzymim wspolnym wysilku czyli na tak zwanej budowie. Gdybysmy sie przeniesli w czasie do epoki przodownikow pracy, to gdziebysmy wyladowali ? Moze w Egipcie.
Roman (1901 punktów)
>Jest jeszcze "forum zjawisk niewyjasnionych"-wrzuc w googla. Tam dopiero jest wesolo.
>Co takiego szczegolnego jest w piramidach, drugie po megalitach stawiane klocki. Podobienstwo tych form wynika doslownie z braku laku. Luk i kopula byly za trudne. Ich wielkosc moze byc imponujaca. Cywilizacje starozytne to ciekawy temat. Ja tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy zapominaja o tym, ze byly to nieublagalne dyktatury scalajace masy ludzkie w olbrzymim wspolnym wysilku czyli na tak zwanej budowie. Gdybysmy sie przeniesli w czasie do epoki przodownikow pracy, to gdziebysmy wyladowali ? Moze w Egipcie.

Brawo, powtarzasz moje ulubione frazesy dotyczace tej tematyki.
Poszukaj sobie chocby na Racjonaliscie teksty Krzysztofa Sykty m.in. dot. piramid i przeczytaj troche komentarzy do tekstow (zwlaszcza dot. Sitchina). Mnie juz nie chce sie tego od nowa wklejac. Na te tematy mozna dyskutowac racjonalnie pod warunkiem pozbycia sie uprzedzen.
O ile w przypadku piramid z Gizeh, ulubionym sloganem jest 'zbiorowy wysilek spolecznosci' - to juz w przypadku Balbek takich glosow nie slychac - w ogole nie sluchac zadnych bo spolecznosc naukowa pomija ten temat milczeniem - po prostu nie ta skala budowli, i nie ten rozmiar blokow uzytych do budowy, by w chocby przypuszczac ze uzyto prymitywnych technik budowy i transportu.

pozdro


--
RG
placownik
>>Polecam polską stronę Top Secret X
>>ufo.dos.pl/article.php?sid=222
>Czy słowo racjonalista oznacza "zamkniety na tematy. które nie sa łatwe i nie mieszczą sie chwilowo w ramach naszej dotychczasowej systematyki"? Bo jesli tak, to synonimem tego słowa moze stac się równie dobrze słowo "tchórz" albo "urzędnik". Oni też nie lubią tematów o jakimkolwiek charakterze niezwykłości.

   Polecam tę stronę wszystkim entuzjastom tematu w przekonaniu, że znajdą na niej więcej interesujących ich informacji niż na forum Racjonalisty. Czynię tak nie z tchórzostwa, czy urzędniczych nawyków(?), ale z czystej życzliwości. Jeśli jednak lepiej czują się tutaj, to mogę się tylko dziwić.

   Pozdrawiam.

_______________
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
nothing
To, czy wielka buała piramida istnieje, czy nie, nie podlega dyskusji. Istnieją zdjęcia satelitarne tego obiektu ... podobno każda jego ściana jest innego koloru ... zaś całość kompleksu piramid odpowiada układowi niektórych gwiazd w Orionie.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365