Racjonalista - Strona głównaDo treści
AI kontra...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-09-2005 10:05outsider (2469 punktów)AI kontra...
Niewielka wzmianka w "Wyborczej"
wiadomosci(*)iadomosci/1,53600,2932127.html
obiecuje, że wdłuż granicy miedzykoreańskiej bedą się wałęsać stada uzbrojonych, sześcionogich jak owad robotów; cel jasny. Niby nic nowego, mobilność to niewielki skok jakościowy a mina przeciwpiechotna znana jest od dawna i ma przodków, choćby wilczy dół: mina przeciwpiechotna jednakże inteligencję ma znikomą. Budzi to jednak niejaką zadumę: oto przeciw człowiekowi wysyła sie w morderczych celach rzecz - rzecz dość już złożoną, podejmującą decyzję zabić-nie zabić. Świat ludzi i świat rzeczy zbliżają się do siebie coraz bardziej - czy raczej świat ludzi dzieli się wewnętrznie coraz bardziej?

Kiedyś podobnym jak owe roboty zagrożeniem były drapieżniki - te jednak były bo były, nie hodowano specjalnych gatunków łasych na mięso wroga, bo byłoby to zbyt trudne. No cóż, dziś jest inaczej - Korea Południowa należy do pionierów nowej technologii, ale nie pozostanie osamotniona...

Tylko tygrysów żal.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365