>Chodź do grobu, przyjacielu, >W nim wszystkiego kres. >Czyś jest w smutku, czy w weselu - >- Chodź do grobu, przyjacielu!
>Tu zapomnisz o swym celu, >Pozbędziesz się łez... >Chodź do grobu, przyjacielu, >W nim wszystkiego kres.
>Na cmentarzu cisza bywa, >Spokój wreszcie jest... >Każda chwila jest szczęśliwa, >Poniosą nas też..
>Kwiaty pachnieć będą wiosną, >Drzewa szumieć nam. >Na cmentarzu większe rosną, >Nie jesteś tam sam...
W grobie spokój, w grobie cisza, Jak za dawnych lat, A na krzyżach wieńce wiszą... Gdzie będzie ci tak?
Może obok jakiś sąsiad Wiersz napisze ci... Prześle skrycie już w niebycie, Duchem jesteś ty...
PS. Jeszcze dopisałam i poprawiłam.. Nastroił mnie Twój wiersz "grobowo". : )
"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
|