Racjonalista - Strona głównaDo treści
wiersz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-05-2006 18:35turskiwiersz
czy moglibyście polecić mi jakiś wiersz, w którym występują nurty sceptyczne?

ocykan
Chodź do grobu, przyjacielu,
W nim wszystkiego kres.
Czyś jest w smutku, czy w weselu -
- Chodź do grobu, przyjacielu!

Tu zapomnisz o swym celu,
Pozbędziesz się łez...
Chodź do grobu, przyjacielu,
W nim wszystkiego kres.

Czy występujący tu nurt jest wystarczająco sceptyczny?
Jarek (418 punktów)
Kochanowski............
Ocykan (3528 punktów)
>Kochanowski............
Pochlebca........
Nie_Mira (80 punktów)
>Chodź do grobu, przyjacielu,
>W nim wszystkiego kres.
>Czyś jest w smutku, czy w weselu -
>- Chodź do grobu, przyjacielu!

>Tu zapomnisz o swym celu,
>Pozbędziesz się łez...
>Chodź do grobu, przyjacielu,
>W nim wszystkiego kres.

Na cmentarzu cisza bywa,
Spokój wreszcie jest...
Każda chwila jest szczęśliwa,
Poniosą nas też..

Kwiaty pachnieć będą wiosną,
Drzewa szumieć też.
Na cmentarzu większe rosną,
Bo dobrze im jest...

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
Nie_Mira (80 punktów)
>Chodź do grobu, przyjacielu,
>W nim wszystkiego kres.
>Czyś jest w smutku, czy w weselu -
>- Chodź do grobu, przyjacielu!

>Tu zapomnisz o swym celu,
>Pozbędziesz się łez...
>Chodź do grobu, przyjacielu,
>W nim wszystkiego kres.


>Na cmentarzu cisza bywa,
>Spokój wreszcie jest...
>Każda chwila jest szczęśliwa,
>Poniosą nas też..

>Kwiaty pachnieć będą wiosną,
>Drzewa szumieć nam.
>Na cmentarzu większe rosną,
>Nie jesteś tam sam...

W grobie spokój, w grobie cisza,
Jak za dawnych lat,
A na krzyżach wieńce wiszą...
Gdzie będzie ci tak?

Może obok jakiś sąsiad
Wiersz napisze ci...
Prześle skrycie już w niebycie,
Duchem jesteś ty...

PS. Jeszcze dopisałam i poprawiłam.. Nastroił mnie Twój wiersz "grobowo". : )

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365