Wprost ze zdumieniem natrafiłem na waszej stronie niektóre wypowiedzi świadczące o tym, że wiara w zjawiska 'nadprzyrodzone' jest tak silna w Waszej/naszej społeczności. Gdzie jak gdzie, ale tu się nie spodziewając natknąć na takie dyletanckie i wprost zabobonne wypowiedzi. Sprawa tych anomalii to raczej sprawa na test osobowości. Racjonalnosci. Część z Was po prostu przegrywa. Przedmioty metalowe tocząsię pod górę? Tylko metalowe? Byłem, sprawdziłem. Butelki plastikowe i szklane też się toczą 'pod góre'. W dodatku 'anomalia' dotyczy tylko drogi. Dziwne. Okoliczni mieszkańcy nie muszą budować domów pod kątem, żeby im przedmioty nie toczyły się po stołach i podłogach. Dziwne. Co więcej kolega idący z dołu na to miejsce nie widział anomalii, a drogę w dół, a ja zjeżdżając z góry miałem wrażenie, że faktycznie droga jest pod górę, a samochód pod nią wjeżdża. Czy mozna to nazwać słudzeniem optycznym? Nie sądzę. To po prostu niedoskonałość naszego wzroku i zmysłów. Nie mamy w głowie poziomicy. Każdy z nas może w swojej okolicy to sprawdzić. Wystarczy znaleźć miejsce między dwoma pagórkami na drodze i schodząc raz z jednego raz z drugiego pagórka położyć kamyk gdzie jest najniższy punkt na drodze. To nie będą te same miejsca! Zawsze będzie się nam wydawało, że najniższy punkt jest dalej niż to sie wydaje idąc z drugiej strony. Innymi słowy kładąc kamyk idziemy trochę pod górę, a zdaje się nam że idziemy w dół. I to cała tajemnica tych 'anomalii'. Wystarczy otoczka wyjątkowości, tajemniczosci tych kilku miejsc w Polsce i poddajemy się sugestiom i magii, z luboscią że istnieja niezbadane siły.....Takie to fajne dla, świat o ileż ciekawszy, a ja jaki przenikliwy, rozumiem więcej, widzę więcej.... I kto się temu poddaje? Część z Was. Wstyd. Dla niedowiarków z tej strony podaję link do zdjęcia: www.fotosik.pl/zdjecie/1536b4c12ce4811aTo w tym miejscu kierowcy się zatrzymują i wykrzykują, że samochód im się cofa pod górę (w lewo) po wyłączeniu silnika. Oczywiście zjeżdzali z góry i dzieki niedoskonałości naszego umysłu nie zorientowali się, że wjechali już lekko pod górę i własnie z niej zjezdzają. Entuzjazm kierowców z powodu uczestniczenia w magicznych zjawiskach, właśnie w tym miejscu, mozna obejrzeć na wielu filmikach na youtube. Na zdjęciu linie poziome pokazują poziom, a żółta pionowa wielkość spadku w lewo na tym odcinku. I to o tym się tu dyskutowało. Jazda pod górę. Żenujące. Zwolennicy 'anomalii' zastanówcie się nad swoją naiwną osobowością. |