 |
lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-04-2019 14:12 | okragly (21676 punktów) | lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa
1 na 1 | Rozważane tu problemy nijak się maja do mojego, które brzmi, jakie prawa fizyki Newtona pozwalają ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejsca 60 wagonów (dł 750 m), załadowanych kruszywem 4 000 ton (do budowy autostrad) Z hamowaniem nie ma problemu, każdy wagon ma hamulce ale jak ruszyć z miejsca taką masę problemów? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | > ... ale jak ruszyć z miejsca taką masę...?(nomen-omen) Po kolei...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >... ale jak ruszyć z miejsca taką masę...?> (nomen-omen) Po kolei... 
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 5 na 5 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> (nomen-omen) Po kolei...Czyli jeden po drugim. youtu.be/431pWaPv6qo
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > >(nomen-omen) Po kolei...> Czyli jeden po drugim.Po drugim to trzeci...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >(nomen-omen) Po kolei... Drobner, błyskotliwie odpowiadasz; "(nomen-omen) Po kolei..." ale czy pytanie i rozwiązanie było ci znane przedtem? czy może pierwszy raz słyszysz problem i ... odpowiadasz (Drobner geniusz?) tak czy siak, lepiej z toba nie zadzierać.
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | > >(nomen-omen) Po kolei...> Drobner, błyskotliwie odpowiadasz; "(nomen-omen) Po kolei..." ale czy pytanie i rozwiązanie było ci znane przedtem?No przecież mówi, że po kolei. www.youtube.com/channel/UCj9q6wumOGqvAJWAMa7_G_w
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | | Henryk.K (2246 punktów) | Kiedy chcemy ruszyć szczególnie dużą masę wagonów, to sypiemy piach pod koła lokomotywy.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Kiedy chcemy ruszyć szczególnie dużą masę wagonów, to sypiemy piach pod koła lokomotywy. dziwne że "górek" nie wymyślili do ruszania. Na wsi gospodarze zawsze traktory stawiają na górce, chce ruszyć, to tylko zwalnia hamulec.
szukanie raju, moim celem
|
|
| |  | | Henryk.K (2246 punktów) | . >dziwne że "górek" nie wymyślili do ruszania. Na wsi gospodarze zawsze traktory stawiają na górce, chce ruszyć, to tylko zwalnia hamulec. > szukanie raju, moim celem Do ruszania nie, ale do rozrządu wagonów tak.
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Za życia Newtona nie było kolei żelaznych, dlatego w fizyce Newtonowskiej taki problem nie istnieje. Dopiero w ujęciu newtonowskiej fizyki można to jakoś ugryźć. youtu.be/TWlwyRXs5P8
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | >Za życia Newtona nie było kolei żelaznych, dlatego w fizyce Newtonowskiej taki problem nie istnieje. Dopiero w ujęciu newtonowskiej fizyki można to jakoś ugryźć. w odróżnieniu poruszanych tu tematów; kwantowych, kosmicznych to mój z "podstawówki" Jak usłyszałem wydał sie ciekawy i wart podzielenia
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Ciekawy praktycznie i teoretycznie. Przecież nawet w składach zespolonych jest luz między jego członami, który chyba pozwala wykorzystać ten efekt.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Ciekawy praktycznie i teoretycznie. masz latwość wyszukiwania potrzebnych ci informacji w internecie. Zanim napisałem o pociągu chciałem znaleźć podparcie odpowiedzi w internecie, nie znalazłem, myśle będę się bronił na "chłopski rozum", racjonalnie. A ty, bach bach najpierw jeden link potem drugi i po temacie, pozdrawiam
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | >>Ciekawy praktycznie i teoretycznie. >masz latwość wyszukiwania potrzebnych ci informacji w internecie.
Trzeba było sobie pójść na dworzec i popatrzeć. Albo zapytać jakiegoś kolejarza. W internecie wszystkiego nie ma. Tak to już jest, że najpierw coś jest, a później to jest w internecie albo nie. A czasami na odwrót. Najpierw coś jest w internecie albo nie, a wtedy tego nie ma albo jest, tylko tego nie widać, albo to jest i nikt o tym nic nie wie. I dalej w ten deseń. A czasami coś jest w internecie, a tego nie ma. I tak jest chyba stosunkowo najczęściej, oczywiście z wyjątkami albo nie, a czasami nawet z wyjątkami od tych wyjątków, które wprawdzie są incydentalne, ale powtarzają się dość regularnie.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
6 na 6 | salek (4701 punktów) | > jakie prawa fizyki Newtona pozwalają ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejscaPierwsze trzy
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Pierwsze trzy  Tylko że to nie Newton je sformułował, tylko podobno jacyś Włosi czy coś takiego. To możliwe.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jakie prawa fizyki Newtona pozwalają ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejsca> Pierwsze trzy  wiki pisze; mechanika klasyczna - dział mechaniki w fizyce opisujący ruch ciał (kinematyka), wpływ oddziaływań na ruch ciał (dynamika) oraz badaniem równowagi ciał (statyka). Mechanika klasyczna oparta jest na prawach ruchu (zasadach dynamiki) sformułowanych przez Newtona, wyjaśnia zachowanie ciał w otoczeniu. na początku XX wieku okazała się niepoprawna w niektórych sytuacjach. W celu wyjaśnienia niezgodności powstały nowe działy mechaniki:
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 5 na 5 | salek (4701 punktów) | > na początku XX wieku okazała się niepoprawna w niektórych sytuacjach
Tu wystarczą. Zresztą po kiego grzyba ci to, skoro w raju nie ma lokomotyw?
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > na początku XX wieku okazała się niepoprawna w niektórych sytuacjach> Tu wystarczą. Zresztą po kiego grzyba ci to, skoro w raju nie ma lokomotyw?raj to miejsce gdzie nie ma co robić, w okół grono przyjaciół, pierniczą o głupotach, co chwile wybuchając perlistym smiechem, przy popołudniowej kawie, w cieniu drzew, rozmawiają o wszystkim co ich interesuje w tym o lokomotywach, tak raz na ruski rok wpadają na genialny pomysł (chcą sie przypodobać rajskim babom, które kuszą wdziękami), który podźwignie nasz kraj z biedy na genialne pomysły wpada sie w stanie relaksu, luzu, po prostu w raju 
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >na genialne pomysły wpada sie w stanie relaksu, luzu, po prostu w raju  > genialne pytanie, jakim prawem lokomotywa jeździ, choć jest to jasne dl gimnazjalisty? Cóż, taki raj..  -nie mieszkam w raju, dlatego błądze (samotne barany są głupie, tylko w stadzie z raju przejawia sie ich geniusz) - nie chce mi sie wierzyć, że sałek , tak sam z siebie, znał odpowiedź, na to potrzebne stado z raju, albo geniusz.
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Niesamowite, nie?  tak, niesamowite, dlatego przed twoim nickiem będę stawiał c z kropką -c. sałek- co w rajskiej nomenklaturze znaczy wiedźma (wszystko wie  ) w raju osoba otaczana największym szacunkiem, z reguły kobieta (mamy wyjątki) ludzie z problemami zwracają sie do niej po wysłuchanie, wsparcie, poradę, rostrzyganie sporów, leczenie itp.. . 
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | | | |  | 5 na 5 | salek (4701 punktów) |
Wiele jak widać w raju nie trzeba, choć na początek wystarczyłoby nicka przepisać bez błędów.
|
|
1 na 1 | chillyshotorbitus (729 punktów) | > Rozważane tu problemy nijak się maja do mojego, które brzmi, jakie prawa fizyki Newtona pozwalają> ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejsca 60 wagonów (dł 750 m), załadowanych kruszywem 4> 000 ton (do budowy autostrad)> Z hamowaniem nie ma problemu, każdy wagon ma hamulce ale jak ruszyć z miejsca taką masę problemów?Bardzo przepraszam ale w roku 1919 udowodniono i potwierdzono empirycznie ze model opisu oddzialywan pomiedzy cialami za pomoca "sil newtonowskich" jest rozumieniem i modelem blednym. (potwierdzily to rowniez matematycznie widzialne -> czarne dziury, fale grawitacyjne, bozony Higgsa, ciemna materie WIMP i efekty precesji Merkurego) www.youtube.com/watch?v=MmyQhMUnIOI&t=370sTo nie sily, a odksztalcone krzywizny czterowymiarowej czasoprzestrzeni (opisane pieciowymiarowa bryla) odpowiedzialne sa za dynamike i ruch lokomotywy...wiec prosze nie wypisuj bzdur dawno temu wyjasnionych i udowodnionych przez relatywistow. "To zakrzywione przez mase czas i przestrzen(nie jakies nieistniejace "sily") nakazuja jak ma sie ona i gdzie poruszac" P.S watki szerzace herezje i antynauke powinno natychmiast usuwac, a ich autorow jak najszybciej ..nie oszukujmy sie (jedyna skuteczna metoda) palic na stosie (no bo po co maja innym "wode z mozgu robic"). .
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>jakie prawa fizyki Newtona pozwalają ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejsca 60 wagonów (dł 750 m), załadowanych kruszywem 4000 ton Obstawiałabym, że te same, które pozwalają na to lokomotywie lekkiej wobec odpowiednio lżejszego składu.
Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jakie prawa fizyki Newtona pozwalają ciężkiej lokomotywie o wadze 120 t ruszyć z miejsca 60 wagonów (dł 750 m), załadowanych kruszywem 4000 ton> Obstawiałabym, że te same, które pozwalają na to lokomotywie lekkiej wobec odpowiednio lżejszego składu.tak, ale istota tkwi w tym, że lokomotywa nie rusza z miejsca 60 wagonów jednocześnie tylko jeden. Na początku rusza z miejsca tylko pierwszy wagon, dopiero jak go ruszy "bierze" sie za drugi (też jeden), jak ma dwa w ruchu bierze sie za trzeci i tak dalej i tak dalej. Między wagonami są luzy np 15cm, jak ich nie ma lokomotywa może cofnąć do tyłu, wtedy będzie jej łatwiej do przodu.  Lokomotywa nie rusza 60 wagonów tylko za każdym razem jeden wagon w pociągach osobowych te luzy są zredukowane celem lepszego komfortu podróży (kiedyś jechałem w towarowym, czuć różnice)
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Lokomotywa nie rusza 60 wagonów tylko za każdym razem jeden wagon...
Proponuję jeszcze raz obejrzeć film z ciężką lokomotywą towarową "Włodzimierz Lenin". Jest tam pokazane, jak maszynista najpierw redukuje luz w przedniej części składu. Ciężka lokomotywa może pociągnąć tych kilka wagonów na raz. Dzięki temu tworzy z nimi bardziej zwarty układ i po ruszeniu ma wraz z nimi większy pęd, a kolejne wagony na większym luzie są łatwiej rozpędzane przy mniejszym obciążeniu sprzęgów.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
> Proponuję jeszcze raz obejrzeć film z ciężką lokomotywą towarową "Włodzimierz Lenin".proponuje obejrzeć film o Leninie www.youtube.com/watch?v=D4mucRd_6DU
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > ... lokomotywa może cofnąć do tyłu...W pewnych okresach czasu można oglądać naocznie, iż jest potencjalnie możliwy taki fakt autentyczny, że kontynuując dalej owo cofanie do tyłu, a następnie wracając z powrotem do przodu, lokomotywa może w sposób optymalnie najlepszy i jednocześnie banalnie prosty pociągnąć pełny komplet wszystkich wagonów. Oby tylko w wyniku błędnych pomyłek (np. nadmiarowego przeładowania) pociąg nie spadł w dół w jakiś akwen wodny...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
> W pewnych okresach czasu można oglądać naocznie, iż jest potencjalnie możliwy taki fakt autentyczny, owo cofanie do tyłu , a następnie do przodu, przypominam sobie, czasem (nie zawsze) siedząc w wagonie osobowym, wpierw "szarpnięcie" do tyłu co było znakiem że będzie do przodu 
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 | Bartosz Waskird (502 punktów) | >Rozważane tu problemy nijak się maja do mojego, > jeden górnik na przodku w ciągu godziny wydobywa 10 ton węgla. Ile ton węgla w tym przodku w godzinę wydobędzie 100 górników?
|
|
 | 4 na 4 | salek (4701 punktów) | >>Rozważane tu problemy nijak się maja do mojego, >> >jeden górnik na przodku w ciągu godziny wydobywa 10 ton węgla. Ile ton węgla w tym przodku w godzinę wydobędzie 100 górników? > Ani jednej, bo się łopatami pozabijają.
|
|
|  | 1 na 1 | Bartosz Waskird (502 punktów) | > >>Rozważane tu problemy nijak się maja do mojego,> >>> >jeden górnik na przodku w ciągu godziny wydobywa 10 ton węgla. Ile ton węgla w tym przodku w godzinę wydobędzie 100 górników?> >> Ani jednej, bo się łopatami pozabijają.
|
|
 | | -jad- (18783 punktów) |
> jeden górnik na przodku w ciągu godziny wydobywa 10 ton węgla.Poważnie??!! Aż tyle??!? lp.2o@1daj
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jeden górnik na przodku w ciągu godziny wydobywa 10 ton węgla.> Poważnie??!! Aż tyle??!?jeden rolnik wyżywi 150 os, kier wywrotki przewiezie 40 ton a maszynista pociągu 4 000 ton. 10 Ton/godz to mało 
szukanie raju, moim celem
|
|
| |  | | -jad- (18783 punktów) | Jeden górnik wystarczy żeby ogrzać całe miasto! A może województwo? lp.2o@1daj
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|