Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar - CX. Żydzi z Maroka jak Żydzi ukrainni

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-11-2021 09:21Arminius (25555 punktów)Cytatów czar - CX. Żydzi z Maroka jak Żydzi ukrainni
Ocena 1 na 1
Joseph Thomson, 19 - wieczny podróżnik w książce zatytułowanej: "Travels in the Atlas and Southern Morocco" (pierwsze wydanie z 1889 r.) wyraża następującą opinię o Żydach Maghrebu:

"Jako lichwiarze Żydzi są niczym pijawki wysysający żywotne soki z ziemi, którą zajmują. Naprawdę trudno powiedzieć kto jest większym tyranem, sułtan czy Żydzi. Sułtan ucieleśnia najpodlejsze rządy, Żydzi esencję 12 Szajloków. Swoją skandaliczną polityką sułtan wpędza Berberów i Arabów w ręce Żyda, który umożliwia im krótki oddech, pożyczając im potrzebne pieniądze na szokująco wysoki procent. Gdy już są w sidłach lichwiarza rzadko udaje im się z nich wydostać, dopóki nie zostaną wyciśnięci do ostatniej kropli - tylko po to żeby później zostać bezlitośnie porzuconym.
Trudno znaleźć analogię do pozycji Żyda w Maroku. Mamy tu bowiem ludzi obcych i znienawidzonych, żyjących w warunkach zdecydowanie lepszych niż dominująca liczebnie nacja, w sytuacji gdy eksploatują oni tę nację i są w tej czynności wspomagani. Celem każdego z Żydów marokańskich nie jest ciężka praca ale zastawiania sieci na ludzi będących w wielkiej potrzebie".

Jedno oko na Maroko a drugie na...Ukrainę! Thompson pisze że trudno jest znaleźć analogię do sytuacji Żydów w Maroku. Mylił się. Identyczna sytuacji miała miejsce w Europie Środkowo - Wschodniej. Cytat z Jego książki jak wyżej mógłby służyć - bez żadnej modyfikacji - do opisu relacji żydowsko - chłopskich na terenie Ukrainy - w tym samym okresie czasu.

archive.or(*)lassout00thom/page/n3/mode/2up
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Przypomina mi się człowiek z Maroka, którego spotkaliśmy przypadkiem zatrzymując się Tinghirze w drodze na Saharę.



obiecał nam pokazać żydowską dzielnicę w Tinghir tak po prostu z radości, że spotkał kogoś z Europy z kim może pogadać sobie.

Pokazał trochę glinianek ale ostatecznie jednak zaprowadził nas do arabskiego handlarza dywanów, jego akurat nie mam na zdjęciu, żałuję, tylko jego pracownicę



W sumie należało się tego spodziewać ale tego, że dodadzą nam narkotyków do herbatki się nie spodziewałem. Jak poczułem, że idzie fala haju szybko uciekliśmy. Koniec końców, po kłótniach z arabami, którzy jakimś cudem znaleźli nas na drugim końcu miasta, gdzie próbowaliśmy ocucic sień mocną kawa, uciekliśmy z miasta. Pamiętam jazdę na haju po bezkresnych pustkowiach.



Żaden lichwiarz nic nie znaczy bez komornika. To komornik nadaje lichwiarzowi siłę i moc. Żydzi nie mieli własnych komorników.

To nie Żydzi byli źródłem zła, Żydzi byli tylko mądrzejsi od innych, źródłem zła byli prawodawcy i egzekutorzy "prawa".

Czy właściciele firm oferujących chwilówki z 800% odsetek i nawet do 7500 PLN dla stałych klientów są źli i podli?

Nie.

Źli i podli są "prawodawcy" którzy tworzą ramy stosunków społecznych, będące przestrzenią dla szerzenia się zła wśród ludzi.
04-11-2021 07:55 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)byli
>Żaden lichwiarz nic nie znaczy bez komornika. To komornik nadaje lichwiarzowi siłę i moc. Żydzi >nie mieli własnych komorników.To nie Żydzi byli źródłem zła....

Byli. Do spółki z owymi "komornikami" czyli rodzimymi/lokalnymi patoelitami. W Polsce była to szlachta/magnaci i kler. Zapodany w wątku przewodnim cytat doskonale ukazuje ów mechanizm współzależności między nimi.
Co do wycieczki po Maroku. Ja mam zgoła inne wspomnienia, bardzo pozytywne i przyjemne. Byłem na dwudniowej eskapadzie z Ceuty do Tetuanu i Tangeru. Największe wrażenie zrobił na mnie tangerska medina w której było multum malutkich i prymitywnych warsztatów pracy różnorakiego sortu - w których późnym wieczorem wrzała praca jak w ulu. Od jakiegoś krawca na miejscu kupiłem za dobrą cenę pół tuzina wcale niezłych koszulek
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: byli
>Co do wycieczki po Maroku. Ja mam zgoła inne wspomnienia, bardzo pozytywne i przyjemne.

Ja też mam bardzo pozytywne przeżycia z Maroka


wspomniałem o tym, żeby podkreślić, że gadanie na Żydów jest bez sensu.

Moralnie wszyscy jesteśmy tak samo nisko a Żydzi w tym jedynie mądrzejsi od innych.

Zapewniam, że osoby innych narodów chętnie zostałyby lichwiarzami, gdyby tylko potrafiły ale nie dają rady.

Wszyscy nacjonaliści są tak w prawdzie opętani ideą narodu wybranego, nie tylko nacjonaliści izraelscy.

Wciąż powtarzam, że muszą istnieć takie ramy systemowe dla stosunków społecznych, żeby żaden człowiek nie poradził stać się bestią, nawet jeżeli będzie tego pragnął.
04-11-2021 08:18 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Cytatów czar - CX. Żydzi z Maroka jak Żydzi ukrainni
>Żaden lichwiarz nic nie znaczy bez komornika. To komornik nadaje lichwiarzowi siłę i moc. Żydzi >nie mieli własnych komorników.
>To nie Żydzi byli źródłem zła, Żydzi byli tylko mądrzejsi od innych, źródłem zła byli prawodawcy >i egzekutorzy "prawa".

Prymitywom to zawsze mądrość myli się z cwaniactwem. Jak ktoś ma kasę to znaczy, że jest mądrzejszy od tego co nie ma. Złodziej jest mądrzejszy od okradzionego.
W zaborze rosyjskim car wprowadził zakaz sprzedaży Polakom alkoholu na kredyt i za przedmioty.
Kto durnemu Polakowi sprzedawał ten alkohol??
Żydzi Polaków otumaniali "wolnością" i "demokracją" a potem donosili carowi a w nagrodę przejmowali polskie majątki. I tak jest teraz. Polska jest krajem buforowym i cwaniacy nas sprzedają silniejszemu. Ile Żydzi zarobili od CIA za otumanienie solidarnych Polaków "wolnościa" i "demokracją"? Polak nawet nie pojął, że go Żydzi sprzedali Amerykanom. Ameryka od razu zainstalowała demokratycznie u władzy swoją agenturę, która w naszym imieniu podpisuje w USA nie wiadomo co. Polak finansuje reżimowi amerykańskiemu bazy wojskowe, kupuje demobil i razem morduje sąsiadów. Za taką usługę Żydzi skasowali tyle, że mogą spokojnie leżeć i dalej dla rozrywki, ogłupiać Polaka wolnością i demokracją.
Polak widzi świat do swojego płota a przyszłość jest w stanie pojąć tylko do kolacji. Obcy mu napisali historię i lata otumaniony w środku Europy.

wpolityce.(*)agacje-o-dlugosci-przyrodzenia

"Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie... Ich po prostu nie ma. To ch...j, d...a i kamieni kupa."

Polak tkwił i tkwi w POLSKIM SZAMBIE. Prostacy szukają winnych przyczyn tego daleko. Tak było i będzie.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365