Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego cheszt św. jest dozwolony przez osoby świeckie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-06-2019 18:46njumobile (160 punktów)Dlaczego cheszt św. jest dozwolony przez osoby świeckie?
Ocena 1 na 1
Nie wiem co oni jeszcze wymyślą żeby ludzie odwrócili sie od kościoła.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie wiem co oni jeszcze wymyślą żeby ludzie odwrócili sie od kościoła.
Nieważne co, ważne żeby dużo tego wymyślili.

Nie ma Miłości bez solidarności. .. człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-06-2019 16:50 
 0 na 2
njumobile (160 punktów)
>>Nie wiem co oni jeszcze wymyślą żeby ludzie odwrócili sie od kościoła.
>Nieważne co, ważne żeby dużo tego wymyślili.

Według mnie to nie jest dobra prognoza. Chrześcijaństwo wydaje się być najlepszą ze znanych mi religi. Nie daltego że sama w sobie jest dobra, tylko dlatego że mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.

i tyle.

przeczytaj to jak chcesz.
30-06-2019 16:59 
 Ocena 2 na 4
TyDraniu (6569 punktów)
>Chrześcijaństwo wydaje się być najlepszą ze znanych mi religi. Nie daltego że sama w sobie jest dobra, tylko dlatego że mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.

Islam jest lepszy. Nie dlatego, że sam w sobie jest dobry, tylko dlatego że mówi o Mahomecie, dzięki któremu lepiej poznajemy postać Boga.
njumobile (160 punktów)
>Islam jest lepszy. Nie dlatego, że sam w sobie jest dobry, tylko dlatego że mówi o Mahomecie, dzięki któremu lepiej poznajemy postać Boga.

Ogólnie każda religia to anway (pranie mózgu) obłuda chrześcijaństwa, a raczej duchownych już dawno rozpracowana. Jeżeli możemy wierzyć, że tyle książek i artykułow przepisano/wydrukowano.

Nie wiem, o co chodzi. Ale nie na pewno żeby bluźnić.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.
Mówi o Idei Chrystusa, dzięki której uświadamiamy sobie co jest Istotą Boga.

Nie ma Miłości bez solidarności. ..człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
njumobile (160 punktów)
>>mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.
>Mówi o Idei Chrystusa, dzięki której uświadamiamy sobie co jest Istotą Boga.

mówienie o idei śmierdzi jakimś sekciarstwem.
01-07-2019 04:22 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.
>>Mówi o Idei Chrystusa, dzięki której uświadamiamy sobie co jest Istotą Boga.
>mówienie o idei śmierdzi jakimś sekciarstwem.
żałosne - zarzucanie sekciarstwa inaczej myślącym...

pl.wikipedia.org/wiki/Idea

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
njumobile (160 punktów)
>>>>mówi o Chrystusie dzięki któremu poznajemy lepiej postać Boga.
>>>Mówi o Idei Chrystusa, dzięki której uświadamiamy sobie co jest Istotą Boga.
>>mówienie o idei śmierdzi jakimś sekciarstwem.
>żałosne - zarzucanie sekciarstwa inaczej myślącym...
>pl.wikipedia.org/wiki/Idea

No niestety religia nie z głownego nurtu to sekciarstwo.
02-07-2019 20:47 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No niestety religia nie z głownego nurtu to sekciarstwo.
Tak Ci powiedział główny nurt, a Ty mu uwierzyłeś...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
njumobile (160 punktów)
>>No niestety religia nie z głownego nurtu to sekciarstwo.
>Tak Ci powiedział główny nurt, a Ty mu uwierzyłeś...

ogólnie religie to pranie mózgu, więc dodatkowe religie nie z głownego nurtu, o lepiej nawet nie wiedzieć.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>dodatkowe religie nie z głownego nurtu, o lepiej nawet nie wiedzieć.
Jeżeli nie wiesz to nie masz z czego wnioskować.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
njumobile (160 punktów)
>>dodatkowe religie nie z głownego nurtu, o lepiej nawet nie wiedzieć.
>Jeżeli nie wiesz to nie masz z czego wnioskować.

pytanie co my wiemy. mam takie wyobrażenie że nie wiele, w polsce system edukacji nie uczy wiedzy, nie uczy myśleć, nie zachęca do nauki. ogólnie dramat.

jak po tym można traktować jakąś rozmowę na poważnie?

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365