 |
Big Pharma = very big scandals Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-11-2021 15:16 | Arminius (25555 punktów) | Big Pharma = very big scandals
2 na 2 | Pierwszy z podlinkowanych materiałów zawiera listę największych skandali z udziałem firm farmaceutycznych według kwoty ugody zawartej z władzami USA. Jak widać brylują na niej...producenci szczepionek, którymi obecnie szczepi się cały cywilizowany świat. Pogwałcenie prawa jakiego dopuściły się te farmaceutyczne Behemoty polegało głównie na korupcji oraz reklamowaniu produktu niezgodnie z jego właściwościami zatwierdzonymi przez władze (czyli że produkt jest dobry nie tylko na to co na naklejce ale w ogóle jest dobry na wiele innych dolegliwości). Drugi materiał to świetny artykuł pokazujący koszmarne oblicze "Big Pharm" z nadzieją wyrażoną w nim, iż być może teraz ów megakompleks farmaceutyczny zrehabilituje się za wszystkie swe ogromne świństwa i łamanie prawa w przeszłości - produkując szczepionki, które uratują świat przed Apokalipsą. Jednakże po jego lekturze trudno jest być.... optymistą. Po jego lekturze człowiek o zdrowych moralnych zasadach dochodzi do wniosku, że szczepionki firm jak z listy podlinkowane winny być......bojkotowane ze względów...... etycznych. Zachęcam do lektury i analizy podlinkowanych materiałów. www.google.com/?hl=pl&gws_rd=ssltheconvers(*)ig-profits-and-scandals-165082"The major problem with the drug giants is their unhealthy influence over medical science. The industry dominates research, and there's strong evidence that company-sponsored studies tend to have a bias which favours the sponsor's product.Medical education is also heavily sponsored, with evidence suggesting an association between a doctor accepting just one meal at an "educational event", and prescribing more of the sponsor's drugs." "And the guidelines which can be so influential over a doctor's prescribing decisions are too often written by medical experts with ties to drug companies. Central to this marketing effort are these senior medical experts, sometimes called "key opinion leaders", who claim to be independent yet accept fees for advice, consultancies or "educational" presentations to other doctors." "A former top-selling drug company sales representative turned whistleblower put it plainly in a 2008 piece in The BMJ: Key opinion leaders were salespeople for us, and we would routinely measure the return on our investment, by tracking prescriptions before and after their presentations. If that speaker didn't make the impact the company was looking for, then you wouldn't invite them back. Unhealthy marketing means the latest most expensive pill is too often favoured over older cheaper options, or doing nothing at all, causing much harm and wasting precious resources". "In 2009 came the biggest health-care fraud settlement in history. Pfizer was forced to fork out a US$2.3 billion fine for illegal promotion, false and misleading claims about drug safety, and paying kickbacks to doctors. That included a US$1.2 billion criminal fine, the largest ever in a US criminal prosecution.One of the whistleblowers in that case happened to be a member of a special Pfizer sales team promoting Viagra. He revealed doctors were taken to breakfasts, lunches, dinners, Broadway shows, baseball games, golf courses, ski fields, casinos and strip clubs.In 2013, Johnson & Johnson paid out US$2.2 billion in civil and criminal fines for putting "profit over patients' health". The company had illegally promoted powerful anti-psychotic drugs as behaviour control for the elderly and most vulnerable, overstating benefits and playing down dangerous side effects, including stroke." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: BigPharma = very big scandals | > Drugi materiał to świetny artykuł pokazujący koszmarne oblicze "Big Pharm" z nadzieją wyrażon w nim, iż być może teraz ów megakompleks farmaceutyczny zrehabilituje się za wszystkie swe ogromne świństwa i łamanie prawa w przeszłości - produkując szczepionki, które uratują świat przed Apokalipsą.Termin Big Pharma jest używany w odniesieniu do globalnego przemysłu farmaceutycznego.(teoria spiskowa) en.wikipedia.org/wiki/Big_Pharma_conspiracy_theoryGdy mowa o apokalipsie, to i Polska ma swój udział bigpharma.pl/"Spoglądając na obecną potęgę naszej firmy, ciężko uwierzyć, że jej działalność zaczęła się od niewielkiego, rodzinnego biznesu. Jej historia sięga 1884 r. i ma początek w niewielkiej wsi Unwahrsdorf nieopodal Lipska." "Założyciel firmy niemiecki chemik Hans Klugman opracował innowacyjną metodę syntezy trutki na szczury, dzięki której rozwiązał problemy rolników z okolicznych wsi. Zachęcony początkowym sukcesem swojego środka, zaczął pracować nad innymi chemikaliami wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rolnictwa. Rozpoczął także rozbudowę swojej pracowni i zatrudnił pracowników z Uniwersytetu Lipskiego." "W 1905 r. firma przeprowadziła badania kliniczne środku przeciwgorączkowego na bazie ekstraktu z wilczych jagód. Niestety, szczegółowa dokumentacja przebiegu tamtych badań zaginęła", ale dziwnym trafem pojawia się po roku 1945... i otrzymuje "wielkie zlecenie na produkcję pestycydów skierowanych na rynki dalekowschodnie, głównie do Wietnamu. Dzięki temu kontraktowi i wsparciu amerykańskich naukowców, udało nam się zyskać renomę na arenie międzynarodowej." Wkrótce potem pojawił się inwestor, który wykupił od potomków Hansa Klugmana udziały w firmie i przeniósł siedzibę główną do Izraela. Od tego momentu strategia biznesowa skupia się wyłącznie na produkcji środków farmaceutycznych, a działalność figuruje w rejestrach pod nazwą BigPharma International. Dalej wiemy, ale mnie ciekawi co działo sie z tą firmą przed 1945 i co produkowała, czy produkowała dla nazistów? Oskarżenie BigPharmy o ludobójstwo - precedens historyczny. Norymberski trybunał wojenny przeciwko kadrom kartelu farmaceutyczno-petrochemicznego IG-Farben. Podczas Holokaustu niemiecka firma o nazwie IG Farben wytwarzała Cyklon B, gaz używany w komorach gazowych. Finansowała również i pomagała w "eksperymentach" Josef Mengele, na więźniach obozów koncentracyjnych. IG Farben jest firmą, która odniosła największy zysk ze współpracy z nazistami. Po wojnie przedsiębiorstwo zostało podzielone. Bayer był jednym z działów, który stał się następnie niezależną firmą. Natomiast aspiryna - flagowy produkt Bayera, została opracowana przez jednego z pracowników firmy - Arthura Eichengrun. Chemik był Żydem, czego Bayer nie chciał otwarcie przyznać. Firma przyznała więc oficjalnie prawo patentowe za opracowanie leku aryjczykowi Felixowi Hoffmannowi.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Oskarżenie BigPharmy o ludobójstwo - precedens historyczny. Norymberski trybunał wojenny >przeciwko kadrom kartelu farmaceutyczno-petrochemicznego IG-Farben. >Podczas Holokaustu niemiecka firma o nazwie IG Farben wytwarzała Cyklon B, gaz używany w >komorach gazowych. Finansowała również i pomagała w "eksperymentach" Josef Mengele, na więźniach >obozów koncentracyjnych. >IG Farben jest firmą, która odniosła największy zysk ze współpracy z nazistami. Po wojnie >przedsiębiorstwo zostało podzielone. Bayer był jednym z działów, który stał się następnie >niezależną firmą. >Natomiast aspiryna - flagowy produkt Bayera, została opracowana przez jednego z pracowników >firmy - Arthura Eichengrun. Chemik był Żydem, czego Bayer nie chciał otwarcie przyznać. Firma >przyznała więc oficjalnie prawo patentowe za opracowanie leku aryjczykowi Felixowi Hoffmannowi. >
IG Farben to była firma, która potęgę osiągnęła dzięki ŻYDOM. Standard Oil Rockefellera robił im prezenty, dostarczając ZA DARMO TECHNOLOGIE. Po IG Farben mamy zakłady w Kędzierzynie, które produkują więcej saletry amonowej niż USA, prawie tyle co Chiny. Niemców ktoś tak przećwiczył, że dostają dreszczy na słowo Żyd. Polaka identycznie i ci sami przećwiczyli tylko, otumaniony Polak omija sąsiadów ze Wschodu. Każdy czas ma swoich idiotów i nacje do nienawidzenia. Czym się różni, współczesny otumaniony Polak od przedwojennego Niemca??
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Big Pharma = very big scandals | >Pogwałcenie prawa jakiego dopuściły się te farmaceutyczne Behemoty polegało głównie na korupcji
Wciąż powtarzam, że patologie kapitalizmu mają swoje oparcie w tajemnicy kapitału.
Kiedy jednak obserwuję reakcje na mój postulat powstania publicznie jawnej księgi kapitału zawierającej opis wszelkiej własności z określeniem właścicieli z nazwiska i adresu zamieszkania to dochodzę do wniosku, że nikt tak naprawdę nie chce innego świata tylko wszyscy pragną takiego świata jaki jest.
Ciężko mi to zaakceptować ale rozumiem, że to kwestia kształtowanych przez tysiące lat emocji panujących w ludzkich umysłach.
Naprawdę ciężko żyć we współczesnym świecie po uświadomieniu sobie jaki on jest i czego ludzie tak naprawdę chcą, już po odrzuceniu tej całej maskarady.
szarley to w realu Johannes Jerlas
|
|
 | | szarley (54906 punktów) | >Kiedy jednak obserwuję reakcje na mój postulat powstania publicznie jawnej księgi kapitału
... to od razu uciekasz od przykładu krów
>Naprawdę ciężko żyć we współczesnym świecie
Masz rację. Ciężko Luksusowe mieszkanie w europejskiej metropolii, dopłaty do czynszu, suty Kindergled, podróże do Peru, Maroka, Rumunii,
uuuuuujjjjjjj jak ciężko!!!!!!
Pruszyński nie chce dać pieniędzy Hamerlikowi na dom..... To łajdak
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Naprawdę ciężko żyć we współczesnym świecie po uświadomieniu sobie jaki on jest i czego ludzie >tak naprawdę chcą, już po odrzuceniu tej całej maskarady. >
Żydzi i Niemcy zdawali sobie sprawę jaki jest świat, opracowali genialny plan zaprzestania wzajemnych wojen w Europie i stworzenie mocarstwa zdolnego przeciwstawić się zbrojącej się Ameryce. Największa dzisiaj zagadka to: kto i jak sprawił, że budowany przez Żydów i Niemców europejski projekt odwrócił się przeciwko nim, a wszystko zgarnęli Amerykanie?? Największy w tym udział mieli Brytyjczycy, którzy po zniszczeniu Europy z pokorą poddali się Amerykanom. Dzisiaj należy wznowić śledztwa w sprawie kryształowej nocy i operacji Deutsche Physik. To są operacje brytyjskich służb. Musimy żądać wydania akt ze sprawy katastrofy w Gibraltarze. Bez rozwikłania wydarzeń z pierwszej połowy XX w. Europa będzie zawsze na kolanach przed amerykańskimi geszefciarzami. Ci co nam zainstalowali demokratycznie Dudę na prezydenta, to są spadkobiercy tych co wywołali II WŚ. Teraz mamy dokończenie tego, co im się nie udało w latach czterdziestych XX w.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Dzisiaj należy wznowić śledztwa
Być może ale to nie jest zadanie dla mnie.
Moim zadaniem jest propagacja idei publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywna kontrolą.
Moją rolą jest doprowadzić do tego, żeby wszystkie świadectwa własności zostały ujawnione a w ich właściciele z nazwiska i adresu zamieszkania.
szarley to w realu Johannes Jerlas. Czy ktoś wie, kim w realu jest "Jacek Glodzik"?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|