>Czy ludzie mogą wyglądać podobnie. Dlaczego wyglądają podobnie? Czy geny to tylko białka czy żywe >twory, które reagują na bodźce i informacje które nas otaczają? >Innymi słowy czy można być bliźniakami nie biologicznymi?
Wygląd (fenotyp) to wypadkowa wielu czynników - genów, ich ekspresji i środowiska. Dwa bardzo podobne genotypy mogą dać zupełnie różne fenotypy, a dwa zupełnie różne genotypy mogą dać niemal identyczne fenotypy.
To jest kwestia szalenie losowa. A więc tak, jest możliwe być bliźniaczo podobnym do kogoś, nie będąc z nim genetycznie spokrewnionym.
|